Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

imfka
9. sep 2009

Jawan, 20 sa plati iba ak chces manzela pri porode, ak je na chodbe tak neplatis nic. A ak ho chces cely cas pri sebe, tak ti to dovolia pocas 1. doby porodnej iba na nadstandardnej sale, kde cakas na porod (manzel s tebou) a za to je dalsich 20 eur. Ak by si bola v normalnej vzdycharni a manzel na chodbe, tak opat nic.

Nadstandardne izby su jedna jednopostelova, dvojpostelove a trojpostelove. Rozdiel oproti inym je, ze mas lepsie vybavenie (TV, rychlovarna konvica, chladnicka a pod.), tiez mas kupelnu na izbe, babatko pri sebe a navstevy mozu prist priamo k tebe na izbu, nie iba do navstevnej miestonosti. Cennik najdes tu (pozeraj Sestinedelie): http://www.nemocnicasaca.sk/modules.php?name=Ne...
Niektore obrazky dole su z tych izieb (prvy a treti je z dvojpostelovej).

Dufam, ze to pomoze 🙂

imfka
9. sep 2009

Samozrejme som myslela Sestonedelie nie Sesti... 😎

jawan
9. sep 2009

imfka: no dievcata to priali velmi dobre hlavne ta starsia dcera sa velmi velmi 🙂 tesi ale ta mladsia je trocha ina povaha 😒 ale tesi sa len sa mi zda ze trocha zriarli a to este nieje na svete. tie mladsie deti to beru asi inac este si to tak neuvedomuju a myslia si ze sa budeme venovat drobcom a ich odstrcime vedla. ☹ no a druha vec je financie no to si ani neviem predstavit ako budeme zit. manzel vela nezarobi ja matersku no hroza toho sa bojim najviac a v nemocnici od nas chcu len peniaze. mohla by to byt samozrejmost myslim si ze mali by to chapat tam hore ale ked v dnesnej dobe je to tak chces standart tak plat ☹

jawan
9. sep 2009

imfka: a ked som na normalnej izbe tak nemam babatko pri sebe?? a sprchy niesu aj na normalnych izbach?? ja som si mysleja ze v saci ma kazda izba na hociktorom oddeleni sprchu. ked som rodila dievcata tak som bola v starej nemocnici no tam to bola katastrofa dve sprchy pre vsetky izby no hroza. neviem ako je to teraz tam lebo su uz tu v monobloku.

aeouliana
9. sep 2009

jawan: aj na "normalnej"izbe mas babo pri sebe. len navstevy nesmu na izby. na nadstandardkemozu byt navstevy cely den (teda ak nie je vizita a pod.). co sa tyka sprchy a wecka, tak myslim, ze dve izby maju jednu spolocnu. nadstandardky maju kazda svoju. 🙂

aeouliana
9. sep 2009

jawan: pozeram, ze mozno sa tam stretneme 😀

imfka
10. sep 2009

Jawan, tak to je super, ze to dievcata prijali pekne. A mas pravdu, tie mladsie deti zvyknu ziarlit. Moja svagrina teraz caka druhe a maju starsiu dcerku a cely cas jej hovoria, ze aka je ona teraz dolezita, lebo je starsia sestra a tak. My sme jej uz aj kupili darcek ako pre starsiu sestru, ked sa male narodi. Im treba dat ten pocit dolezitosti, ze? Ona uz teraz si myslis, ze v zivote babatka niet dolezitejsej osoby nez jej 😀

Ja o normalnych izbach vela neviem, informovala som sa hlavne na nadstandard. Ale myslim, ze je to tam v celku dobre. Skus sa popytat dievcat este tu na fore. Ale mam pocit, ze je to tak, ako hovori Aeouliana.

A s tymi peniazmi to mas pravdu. Ak chces nieco viac, tak plat. Co je to dnesna materska, nehovoriac o rodicovskej 😒 Ked som spocitala vsetko, co pre male potrebujes a to skutocne to najnutnejsie + poplatky za nemocnicu, nieco doktorovi a pod. tak ten prispevok pri narodeni co dostaneme pokryje tak tretinu ☹

aeouliana
10. sep 2009

imfka, jawan: ja mam 3-rocnu bambulku a od zaciatku tehu ju pripravujem na babatko. bola vlastne prva, kto o tom vedel, este skor ako manzel 🙂 hlavne ked uz bolo brusko vidno, tak sa zacala velmi aktivne zapajat. a tiez som ju od zaciatku "ockovala", ze uz je velka a bude mi s babom pomahat pri kupani, kocikovani a pod. ukazali sme jej foto a video z 3D a vie, ze to bude chlapcek a aj ako sa bude volat. je v tomto uplne uzasna 😀 spieva mu pesnicky, pozera mi do pupka a hovori, ze jej zakyval, masiruje mi brusko, vie ze pojdem do nemocnice a pridu ma s tatom pozriet. mojej sestre uz cela pysna ukazovala vybavicku a dokonca je ochotna pozicat aj svoje pyzamko 😀 )))))) ked ide vecer spat da pusu mne, aj bracekovi (a aj ked ide do skolky)..snad jej to vydrzi aj ked uz maly zbojnik bude na svete 😉 tiez mame pre nu kupeny "darcek pre velku sestricku", ktory jej prinesie bracek ked sa narodi.

ewana73
10. sep 2009

jawan,ten link uz pricapila vyssie imfka,takze je to tak ako pise ona.platis len za tu nadstandardnu izbu a ked si tam sama na jednotke tak mozes prijimat navstevy kedy chces.pozri si ceny pri izbach sestonedelie 1postelova,tak tam sa uvadza 18,26€ alebo 39,83 € .ale preco su dve ceny,to netusim . no a potom izba pri porodnej sale tiez 39,26 €,takze pekne palky .. ja sa tam mam ist objednat bud.mesiac,tak som zvedava.. 😕 .

jawan
10. sep 2009

ewana: no je to dost za izbu tak uvidim asi pojdem len na normalnu kde sa neplati. maximalne na tu 3 postelovu tam je tusim co som pozerala 250 sk no na 4 dni je to tisicka tak uvidim. sama by som nechcela byt ved sa nemas ku komu ozvt a ked pride navsteva tak v navstevnej miestnosti je to ok. no nie

jawan
10. sep 2009

aeouliana:ja mam termin 4 decembra a ty? uz by som to chcela mat za sebou a byt doma ale aj to bude a ubehne to ako voda. ja mam velke dievcata tak si toho drobca teraz uzijem lebo ked som mala dievcata je medzi nimi rozdiel 2 roky tak to boli stresi dve deti a teraz to uz bude ine nebudem na ne sama uz mi pomozu. aspon si myslim ze to bude ine 🙂

jawan
10. sep 2009

dievcata a uz mate kocik? ja co som pozerala na nete alebo na blsaku a v meste ved to je strasne a ani sa mi velmi nepacia nemate nejaky tip na kupu kocika 😒

ewana73
10. sep 2009

jawan ano ako pises.no zas to ma aj vyhody aj nevyhody "byt sama", ja nechcem ked tam pride moj muzik niekoho vyrusovat spolubyvajuce po porode alebo zas ked za inymi zenami budu chodit navstevy a ja tam budem kojit mne by to asi bolo neprijemne ja mam radsej sukromie. no ja som kupila kocik cez net od jednej kocky (baby design atlantic)dlho som hladala tu znacku,uz som bola odhodlana ho objednat (novy stoji cca 290€) a tak sme ho od nej kupili za 170, a je vo vybornom stave a aj mojmu sa veeeelmi paci a uz si ho aj cestou domou vyskusal... naprazdno,iba s nakupom ... 😀

imfka
10. sep 2009

Jawan: Ta trojka za 250 sk je stale nadstandard, takze podla mna navstevy mozu k tebe na izbu. To len tie, za ktore sa vobec neplati maju navstevy mino. Ide viac menej, ze tieto izby su lepsie vybavene.
Inak jednopostelove zvykli byt dve, preto tie dve ceny, ale ta lacnejsia uz nie je po tej prerabke, co tam mali toto leto 😒 A ohladom kocika ... tak my sme nas kupili od jednej kocky za polovicnu cenu; ponukala ho na stranke nanic mama. Skus sa pozriet aj tak, ak si este nepozerala.

Aeouliana, to je krasne, ze tvoja malicka sa tak tesi na babatko. Zlata 😵 Tri roky je super vek. Ja som mala 3 a pol, ked sa moj brat narodil a tiez som vraj bola "dolezita velka sestra, ktora dozerala babatko".

Jaj dievcata, vy by ste to chceli mat za sebou a termin mate v decembri. Ja mam termin o tyzden a dnes mi povedali, ze budem pretahovat 😠 A to som pri kazdom ultrazvuku pocuvala, ze to bude skor 🙄

jawan
10. sep 2009

ewana: tak to si kupila dobre ja este stale neviem ze kde kupim kocik mam este cas ale potom uz nebudem vladat chodit niekam po obchodoch tak neviem

ty uz vies aj pri kom budes rodit? ak sa smiem opytat 🙂

jawan
10. sep 2009

imfka: tak to ti nezavidim ten stres na jednej strane by som to chcela mat za sebou a na druhej ked sa to bude blizit tak budem nervozna a budem sa urcite bat hoci uz som to 2 krat prezila uz viem co ma caka. prvu som rodila 14 hodin lebo sa mi neotocila a isla zadockom no bolo to strasne ale ta druha bola na svete za hodinku tak dufam ze Jakubka ma bude trapit tak 15 az 20 minut xixixi 😀 😀 😀 😀

ivka29
10. sep 2009

jawan: my sme kupili kocik v Kosiciach-Barci v obchode Tegel, maju tam kociky z madarska aj znackove, ceny su rozne nas vysiel na 6800sk je to Top Rider pekny zeleno sedy lebo ked sme ho kupovali nevedeli sme ci to bude dievcatko alebo chlapcek tak sme vybrali taky neutralny je kombinovany /sportova cast, vanicka - pevna, vajicko, taska, plast do dazda, fusakova nasadka na zimu/ je velmi lahko skladatelny do auta 🙂
neviete co je zo zanzi? este som ju tu dnes nevidela, mozno uz ma po tom 😉
ja mam doma 6rocnu slecnu prvacku a tiez sa velmi tesi na sestricku aj ked by chcela braceka uz sa jej nevie dockat, stale sa pyta ci nemam kontrakcie ze ci sa nepyta mala vonku lebo ju chce kocikovat 🙂

lienka2
10. sep 2009

baby, ktore ste rodili u Dosedlu, je pravda ze za porod pyta ci uz vopred alebo po nom 10 tis. Sk? 😕 dnes som sa dozvedela tuto info a dost ma to zarazilo.. 😖

jawan
10. sep 2009

lienka: pane boze to nemyslis vazne ja mam rodit u dosedlu ale po tejto informacii ma zalial pot

jawan
10. sep 2009

ivka:no boli sme sa pozriet aj tam ale nepadlo mi nic do oka a aj v babetkove a tam tiez ceny neskutocne. ja som si myslela ze do 5000 sk sa zmestim ale asi realita je ina 😒 😒

zanzi22
10. sep 2009

caute baby,este som cela.dneska sme boli na zahrade a si predstavte som este aj zbierala zemiaky 😀 😀 mame toho dost,tak som sa trosku zapojila aj ja.ja som kupila kocik tiez za celkom dobru cenu 7700sk a trojkombinaciu.hoci sme vedeli,ze to bude dievcatko,ja som chcela len taku neutralnu farbu,kedze este budem chciet mat babo.taka pekna oranzovo-svetlo hneda.je fajne velka.cakam velke babo,lebo ja som tiez vysoka 🙂 🙂
jawan som rada,ze dievcata sa tesia na maleho braceka a neboj aj mladsia ti bude velmi pomahat.
a mate pravdu tie ceny su za tu jednotku trosku vysoke.sak u nas izba v hotely stoji menej jak tie jednotky,ale ta co uz.ja chcem tiez nadstandardku,radsej tu kde sme 3,ale ked tam nebude miesto,tak ani neviem neviem.je pravda,ze na tej jednotke si v klude,ale keby to nebolo take drahe.

imfka
10. sep 2009

lienka, to nemyslis vazne. Ja som nic take nikdy nepocula a ani od neho! Viem, ze sa doktorovi, co vas odrodi dava (baby spominali medzi 100 a 200 eur), ale zeby si vypytal sam taku sumu?

imfka
10. sep 2009

Zanzi, drzim ti na zajtra palceky. Verim, ze vsetko dobre pojde ... budeme tu na teba mysliet 😵

tinka2604
10. sep 2009

lienka: ani ja som také nič nepočula, no opýtaj sa dievčat, ,ktoré u ňho rodili v téme "Naše šacanské pokladíky 2009 sú na svete" alebo ti napíšu aj tu, lebo tu mnohé ešte chodia.
Zanzi: zajtra budem na teba myslieť, hlavne nech to dopadne dobre.Držíme palce 😉 😉 😉 možno ťa ešte pošlú domov, ale to by bolo od nich nezodpovedné, lebo už týždeň prenášaš.
Pa pekný večer

lienka2
10. sep 2009

baby, ja som to počula od jednej buducej mamicky, ktora k nemu chce ist rodit ale bolo jej toto povedane.. nehovorim, ze je to pravda.. ja ho poznam od konca min. roka, v januari ma operoval a nemala som nikdy pocit, ze by za svoju pracu cakal nieco navyse.. preto ma zaujimalo, aku skusenost maju mamicky, ktore pri nom rodili a velmi si ho chvalili.. ja chcem tiez pri nom raz porodit.. a uz vobec si neviem predstavit, ze by si on sam vypytal taku sumu..

cathuska
10. sep 2009

ZANZI, drzim palceky, bude to ok a budes s nami mamickovat 😉 a LIENKA, napisala som Ti odpoved na tvoj dotaz..v tej "sacanskej" teme... 🙂

traktor
10. sep 2009

ahojte, neda mi nezareagovat ohladom platenia, tak ja som tiez rodila u dosedlu a nedavali sme ziadne peniaze, len pri kontrolach ,nejaku pozornost ale peniaze nie. a aj tak bol ku mne velmi mily, a som velmi spokojna ze som si ho vybrala za svojho dokyho ku porodu. ak niekto chce nech da sumu aka sa mu paci,ale ja som nedavala...vedje to jeho praca, nehovorim dobre dat nejaku pozornost ale aby som dala 10 tis. tak to sa radsej vyburim a vykupim hrackarstvo 😀

jawan
10. sep 2009

zanzi: aj ja ti drzim palce a nech to uz mas za sebou aby si nam cakatelkam porozpravala ze co a ako. 😀 😀

lienka2
10. sep 2009

traktor, mna len mrzi, ze niekto siri take reci medzi buducimi mamickami.. 😖 zeby niekto zavidel? 😅

traktor
10. sep 2009

lienka, mozno, dosedla je tu velmi ospevovany, ale moze niekto , kto pri nom rodil a bol spokojny, nanho povedat nieco zle? preto som tu aj napisala ako to je, nemam sa za co hambit, preco by som mala pisat ze som mu dala tisice , ked som mu nic nedala.v dnesnej dobe, ked je vsetko drahe, je problem z robotou...nech je kazdy rad , ze sa rodia deticky... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre