Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

nikajanko
23. aug 2009

Tinka:
Aj tvoj bude Valibuk? Tak co boli vsetci asi pocati v nejakom dobrom obd. cico 🙂 Mozno to nejak suvisi s Lunarnym kalendarom ... 🙂

No v tej nemocnici to bolo trosku zvlastne ako mi tam jojkali do ucha, ale prekvapive bolo, ze akonahle kontrakcie presli tak sa na mna ta bab v poho usmievala 🙂 A boli tam aj niektore, kt. si tam smskovali, tak neviem. Beriem to tak, ze asi to boli fest, no ale co uz asi ked chceme babo tak to musime nejak prezit a utesujem sa, ze je to len "max 24 hod" v zivote a hadam ma dlhsie trapit nenechaju. Hadam.

Cathus: Co teraz papas pocas kojenia? A co nepapas?

bombulka200
24. aug 2009

ahojte tehuľky, už som tu písala ale nejak to neviem nájsť tak píšem ešte raz 😉 Konečne už mám aj ja svoju Laurinku. Narodila sa 11.8 o 23:45. Rodila som u Dr. Dosedlu ( velmi milý človek ) som rada že mal vtedy službu. Pôrod bol bez nástrihu s jedným stehom, velmi pohodový..štyri potlačenia a bola vonku 🙂 akurát že bolesti som dostala už dva dni predtým a nebolo to boh vie čo...dva dni som bola otvorená stále len na jeden cm...až potom o dva dni sa to večer o siedmej rozbehlo to som už bola na štyri a do 23:45 som porodila...dala som si aj epi ale dali mi ju dosť neskoro takže neviem povedať či zabrala ... maličká mala 50cm a 3300g. Stretla som tam aj Jarimku, jej sa o den skôr narodil synček .... ak niektorá chcete ísť rodiť do šace tak odporučam Dr. Dosedlu alebo Lenďáka... 😉

smajli
24. aug 2009

blahozelm bombulka,akurat sa chystam tento tyzden volat do poradne do Sace a chcem sa dohodnut a ist priamo k Dosedlovi...,dufam,ze sa mi to podari a ze ma vezme:o))) drzte sa tehulky:o)

siu3333
24. aug 2009

aj aj odporucam Lendaka 😉 😉 😉

bombulka gratulujem narodila sa na moje meninky 😵 😵 😵 😵 😵

fabias
24. aug 2009

Ahoj smajli,
ja sa tiež chystám volať Dosedlovi len neviem či najskôr volať jemu a potom sa objednať na poradňu alebo ako. Budeš sa najprv objednávať len do poradne?

cathuska
24. aug 2009

kuk holky...taaak Dosedlu odporucam aj ja, chudacisko kazdy u neho chce rodit 😀 😀 😀 😝 ale pocula som aj ja, ze Lendak je tiez dobry....mna kukol raz, ked sme mali vizitu asi na druhy den po porode, a bol velmi zlaty... Nikajanko, papam vsetko co je zdrave, co nenafukuje...takze ziadne mastne, ziadne sladkosti, ovocie, len kompotik jablkovy, ryzu v mlieku, termixy napr dracik s piskotkami, jablkova strudla...masko kazde ale len vo vlastnej stave....zemiacky ryzu...chlieb pecivo, sunku syr...jogurty....polievocky rascovu zaprazenu zemiakovu, vela mrkvy petrzlenu zeleru jem, korenova zelenina je ok aj pri kojeni...a celkom mi chuti, mrkvicka na masle ako zaklad do rizota...do toho diete kuracie masko...z napojov, jeden krat denne caffe latte, potom sem tam si dam Vineu zriedenu s Luckou kojeneckou vodou..alebo cistu Lucku pijem...a sem tam cierne pivo, ale to len ked je napriklad niekto na navsteve a mam chut si aj ja daco "vypit" 😀 😀 😀 Drzim Vam palceky....A uz sa tesim na nove infosky, ze komu sa co narodilo... 😝 😅 😉

nikajanko
24. aug 2009

No jo ... tak vela toho na jedenie nie je :(

Teraz sme v 39tt a uvidime, kedy sa malemu bude chciet von. V stredu by sa mi mala vratit Dr. z dovolenky. Tak sa mi zda, ze maly chce prist nma svet pri babe 🙂 No co uz ... chlapy 🙂

siu3333
24. aug 2009

ja zas papam sladke a aj kalaciky,,pijem budis jemne perlivu,,,ale aj neperlive vody,,sladke velmi nie,,no dnes som si kupila s bazovou prichutou,lebo tie ciste my uz idu hore krkom..a na jedlo davam pozor,dnes som si dala kapustu tak dufam,ze nic nebude 😲 😲 😲 ale zboznujem plnenu kapustu 😝 😝 😝

cathuska
24. aug 2009

Nikajanko, Siu: noo, dam si aj kremes ked je k dispozicii akurat cokoladovy vrch necham muzovi, ...a v podstate Nika, otestujes si na babatku, co mozes a co nie,....su babatka, ktore znesu ozaj aj tu kapustu 😝 inac SIU aj ja mam rada plnenu kapustu, ale aj papriku 😉 Nika, tak drzim palceky , nech to pride v ten spravny cas.. 😝

bombulka200
24. aug 2009

no to som zase ja.. mám otázku mali ste aj vy problém s tvrdnutím prsníkov na začiatku??lebo ja strašný až teraz sa to ukludnilo konečne už mi netvrdnu lebo to bola hruza... 😖

nikajanko
25. aug 2009

Catush a Siu a aj ostatne ak chcete nieco pre Vas: vyziva pocas kojenia
http://ozene.zoznam.sk/cl/10170/247499/Zoznam-p...

smajli
25. aug 2009

ahojte:o)
tak objednana som ku Dosedlovi:o))) tesim sa:o))) mam na neho aj cislo,ale kedze neviem,ci nie je sukromne,tak som to skusila najprv cez sestricky na oddeleni cez cislo 7234212,tam mi povedali,ze ked chcem rovno Dosedlu,tak ze mu mam napisat mail (adresu ma na stranke nemocnice saca).Tak som mu vcera napisala a ozval sa mi,ze za nim mam prist 2.9. :o)))) tak som stastnaaa :o))) LENZE... NEVIEM KAM :o))) to mi nenapisal a ja som v Saci na poradni este nebola.... dievcata neviete,kde sedi Dr. Dosedla?

fidorka191
25. aug 2009

ahoj smajli, dosedla nema svoju ambulanciu v saci,aspon pokial viem, ja za nim chodim ku porodnym salam,je to na 3.poschodi, tam kde je prijem rodiciek (su tam velke dvere s napisom: PORODNE SALY, PRIJEM RODICIEK) a vedla je ambulancia pre tehotne. stale ked tam dojdem v dohodnuty termin tak mu zavolam ze som uz tam v cakarni a on pre mna pride, myslim ze aj Ty to mozes takto spravit 😉

imfka
25. aug 2009

Smajli, presne tak ako vravi fidorka, 3. poschodie v malej budove, z vytahu hned nalavo ... budu tam urcite sediet same tehulky 😉
Ja som sa prave teraz vratila od Dosedlu z poradne. Ak by ti nedvihal, ked budes uz v cakarni, tak ti ho zavola sestricka z poradne. Je tam taka mlada, mila. Urcite ta da hned aj na monitor, ak budes musiet cakat. Len maj so sebou vsetky vysledky vysetreni a karticku poistenca, lebo dnes tam bola kocka a nemala ani tehotensku knizku (jej gynekolog jej nijaku nedal 😠 ) a doktor bol z toho nestastny.

Inak, Lendak je fantasticky doktor a velmi dobry odbornik. Ja k nemu chodim, len s nim sa neda nijako dohodnut na porode. Pytala som sa ho, dokonca prosila a povedal mi, ze ak bude mat sluzbu, tak ma odrodi, inak je tam plno dobrych doktorov. To skutocne v Saci je, ale clovek sa citi uplne inak, ked je pri tak dolezitej udalosti, ako je narodenie vasho vysnivaneho babatka niekto, koho poznate a viete, ze sa o vas postara. Aspon ja si to myslim.

smajli
25. aug 2009

dakujem vam dievcata:o) a ... ja som v saci poriadne ani nebola... ktora budova to vobec je... viem,ze je tam taka nova budova na prijmanie skoro ako recepcia... zeby ta? a mozno tam ked sa spytam,tak mi povedia kam treba ist presne ... dakujem:o))))))

tinka2604
25. aug 2009

Ahojte.
Tak my sme boli včera v Šaci, ale nič nové sme sa nedozvedeli. Práve im doviezli nový ultrazvuk,tak ho montovali a druhý bol obsadený.Najviac som bola zvedavá či a ako náš valibuk pribral, no čo už. Ináč malý už nalieha hlavičkou dole, tak som rada, no otvorená ešte niesom, tak uvidíme.
Ináč ako sa cítite septembrové maminky? Ja už toho veľa doma neurobím, len sa motkám a také ľahké domáce práce. Noci sú najhoršie, keď všetci spia a my sa prechádzame po dome. Ja som taká aktívna a ležať ma už vôbec nebaví 😖 😖 😖.Dačo by som robila, len môj manžel mi všetko zakazuje.

Smajli: choď trochu skôr, ak si tam ešte nebola. No myslím, že to zvládneš, musíš ísť do nízkej budovy a tam sa ti stačí opýtať na recepcii a oni ti povedia, že tým najbližším výťahom sa vyvez na 3.poschodie a tam si už len u sestričky dáš vyvolať tvojho doktora. Aj ja som mala prvýkrát z toho chaos, no potom zistíš ako to tam beží. Aby si nezabila veľa času hľadaním, hneď sa opýtaj.

lenka0
25. aug 2009

Smaili dole je recepcia ak to nenajdes tam ti poradia ale najdes to neboj sa len vojdi rovno do tej nizsej budovi.

siu3333
25. aug 2009

imfka odkial si?ze chodis k lendakovi?lebo aj ja som ho mala,chodila som k nemu...a tiez hovorim ze je dobry 🙂 🙂

smajli
25. aug 2009

dakujem dievcata maminky aj cakatelky:o))))

zanzi22
25. aug 2009

caute babenky
tinka som rada,ze vsetko je v pohode,len fakt skoda,ze ten ultrazvuk nesiel,kedy ides nabuduce na poradnu??ja teraz v piatok 28.8. sa uz tesim jak mi malicka vyrastla a pribrala.si predstav,ze moja za tyzden skoro 300g pribrala,ani sa mi nechcelo verit.ja som tak isto jak ty,prelezat den by som urcite nedokazala,musim stale nieco robit,viem,ze by som nemala,ale nepomozem si 🙂
inac imfka a siu fakt odkial ste,ze k lendakovi chodite??ne ste z okolia moldavy??a som sa chcela spytat,ze ked pojdem na to skolenie o epiduralke,to neznamena,ze to aj musim vyuzit??
a uz len vydrzat baby cakatelky,uz toho nemame vela 😉

nikajanko
25. aug 2009

Uf naozaj uz toho vela nemame ... ved to uz na bud. tyzden .... jaaaaaaaaj 😒

valhali
25. aug 2009

imfka, siu...moj lekar je tiez lendak a da sa zavolat aj k porodu,ak by vas to chytilo mimo jeho ordinacnych hodin. Pride aj v noci,ak ho zavolate...len nepride v case,ked ma ambulanciu

siu3333
26. aug 2009

valhali viem,ze tak sa da zavolat horsie to je ked ta to ti chyti okolo 10 rano 🙂 🙂 🙂 ja som ho pri prvom chcela ale nedosiel lebo bol obed ale pri druhom som ho uz mala..
zanzi ja byvam perin-chym a ty odkial si?

cathuska
26. aug 2009

ahojky cakatelky, nakojena je nelinka sladko spinka a od rana sa usmieva nadherne v spanku 😉 je to zlatunke... vcera cez den bola cula, sa jej nechcelo spinkat ale v noci sa "pochlapila", spinkala nadherne a aj teraz rano po kojeni hned zaspala, takze si v duchu prajem, nech pekne spinka aj cez den...chystame sa s mm na bankov s kocikom sa prejst, viete tam ponad ten hotel, vedie taka dlllha asfaltova cesta, ale je to v lese, medzi stromami, takze budeme mat vylet do prirody 😎 ani neviem kam ta cesta vediet, ale pojdeme, sak nemusime az do konca ist, pripadne sa spytame niekoho koho stretneme a pojde opacnym smerom 😀 NIKA, veru uz sa ti to blizi a to je super, budes to mat za sebou a nove krasne obdobie pred sebou 😉 Drzim palceky...a ZANZI, hej mozes mat poucenie a nemusis epi vyuzit, proste ked budes na prvej dobe porodnej, na jojkarni, tak sa ta doky este raz opyta, ci si prosis epi, tak sa rozhodnes 😉 Pekny dnicek zelam vsetkym vospolok,

nikajanko
26. aug 2009

Cathush: Vcera som na KVP stretla tvoju mamku ... nekupila ti nieco nahodou v DOMAAJA? 🙂

No tak zatial nic ... malemu sa asi dnu paaaci ... betar jeden. Dnes sa mam ozvat mojej lekarke...dosla z dovci tak uvidime. Ale mam dojem, ze dnes ma 1x zacalo tak obcasne jemnucko pobolivat v podbrusku ... ale tha to moze prejst podla toho co tu citam od inych bab.

imfka
26. aug 2009

Valhali, ja viem, ze sa Lendak da zavolat k porodu, ale len ked nema ordinaciu a on ju ma takmer kazdy den. Ja som sa ho na to pytala a on mi rovno povedal, ze v Saci je vela dobrych lekarov, takze som to zobrala tak, ze sa do toho nejako nehrnie. Skoda ☹ Mne on ako lekar velmi sadol. Naozaj je dobry. A ja som z tych ludi, ze uprednostnim znamu tvar pri porode ... niekoho, kto ma ako tak pozna; citim sa spokojnejsia a uvolnenejsia. Nechcela som to teda rizkovat, ze ma to chyti, ked Lendak nemoze prist a tak som podla komentarov a odporucani od dievcat oslovila Dosedlu a velmi na mna zaposobil. Dal mi na neho cislo a vraj mam zavolat keby nieco ... kedykolvek. Hned sa clovek citi lepsie 😎

Siu, ty si mala neskutocne stastie, ze si vystihla Lendaka v sluzbe. Maly sa asi chcel silou mocou narodit pri nom 😉
A my sme tu asi vsetky z okolia Moldavy, co chodime k Lendakovi, ze?

Zanzi, tu epidural nemusis vyuzit, ak nebudes chciet, ale ak nepojdes na poucenie, tak ti ju nepichnu aj keby si chcela. Ja som tiez tak, ze ak vydrzim, tak si nedam, ale poucenim som presla, keby som zmenila nazor. Teraz su uz na 1. poschodi, nie na 5. ako je na ich papieriku. Trvalo to cele 5 minut a ani som dlho necakala, asi 10 minut.

valhali
26. aug 2009

imfka,ale ak by ta to chytilo v ktorukolvek noc,tak vtedy Lendak dojde..v noci vzdy,cez den iba v stredu,lebo vtedy v Saci ordinuje. Ale aj Dosedla je super...staral sa mi o zapalenu jazvu po porode.
Ja tiez chcem mat znameho pri porode, ja som pri prvom porode bola velmi spokojna s dr. Linkeschom. Zacal ma rodit normalne,ale on jediny zistil,ze nieco nie je v poriadku a navrhol sekciu. Potom mi robil aj sekciu a kazdy den chodil za mnou na izbu, spytat sa ako sa mam pozriet si malu a vzdy opakoval,aka dobra volba bolo urobit cisarsky. Malej prestavalo bit srdiecko,lebo sa zasekla v porodnych cestach a on odmietol kliestovy porod,aby malej neuskodil na tvaricke. Za to som mu vdacna a preto by som bola rada,aby ma odrodil aj druhy krat. Snad to zoberie. Neviem sice,ako ho skontaktujem,ale maju svoje maily,tak zeby som skusila cez mail? Ako sa dostanem k jeho tel.cislu?

tinka2604
26. aug 2009

Ahojte.
Zanzi: tebe už určite v piatok pôjde ultrazvuk,to už musia dať dokopy.Ja sa naň vždy najviac teším.S manželom tipujeme,koľko už asi váži náš valibuk. Tak nabudúce, my ideme až na budúci týždeň.
V pondelok sme išli na poučenie o epidurálke, je to na 1.poschodí vo výškovej budove. My sme čakali asi pol hodinu,bolo tam asi 8 ľudí.Prečítaš papier,dačo ti k tomu povedia a ty podpíšeš. Ak ju nebudeš chcieť,nemusíš dať,nieje to záväzné.No ak nemáš to poučenie pred pôrodom tak ti ju nedajú, lebo vtedy si vraj nesvojprávna (mi tak povedali 😕 ).
Tak sa držte a dajte vedieť čo nové.Pa pekný dník

fabias
26. aug 2009

Ahojte už maminky alebo budúce maminky 🙂 , chcem sa spýtať či ste niektorá využili možnosť odberu pupočníkovej krvi alebo zatiaľ nad tým uvažujete ako ja a neviete sa rozhodnúť 😒...........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre