Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kucierka24
10. sep 2010

Ahojte, tak vam pridam svoj názor na nemocnicu v KE-Šaca.... Ja som bola veľmi spokojná, rodila som pri dr. Ševčovičovej / úžasna žienka /, prišla som v noci okolo 2 hod. ona mala práve nočnú a ostala kvôli mne dlhšie v práci, keďže malý sa narodil 12:20 na obed... Primárka dr. Viragova bola tiež úžasna čo sa týka starostlivosti o malého a sestričky mi sice nepomohli s kojením ani nič nevysvetlili keď som sa neopýtala, ale boli tiež fajn...Keď som niečo potrebovala tak stále prišli a poradili... Bol tam jeden mladý lekár, okuliare mal, neviem meno, prišiel na vizitu... No ten bol taky arogantny a strašne nesympatický, aspoň mne....Ale kedže som pri nom chvalabohu nerodila, netrapil ma....asi toľko, inak všetkým vam držííím palce 🙂 😉

lola79
10. sep 2010

@hhenike ja to tiez nechavam na nahodu. Nikoho tam nepoznam, takze by som sa mohla rozhodnut akurat tak podla nazorov na tomto fore.. ale na nikoho tu nenadavaju, tak to nebudem komplikovat a budem dufat, ze vsetko dobre dopadne. Ked som na poradni, tak tam niekedy baby cakaju hodiny na konkretneho lakara a mne sa nechce ''otravovat''. Aj ked je pravda, ze takto mam niekedy pocit, ze ich velmi netrapim... len rychlo skontrolovat a domov.. Bola som tam tri krat a vysetrovali ma traja rozni lekari, ale aj tak im verim a dufam, ze ked pride na lamanie chleba, tak ze urobia svoju pracu. Uz ma to caka kazdu chvilku, tak dufam, ze uz skoro budem moct pisat pochvalne ody 😀

hhenike
11. sep 2010

@lola79 drzím palce a urcite daj vediet, ako to dopadlo... 🙂

jawan
11. sep 2010

Ahojte mamičky. Nemáte záujem o Nutrilon č.2 a 3 lebo malý to odmieta piť a mame toho nakúpene hodne a neviem čo s tým. Záruka je do roku 2012. Kúpila som to za 12.90 eur ale dám to aj lacnejšie. Kto by mal záujem napíšte mi do IP. Ďakujem 🙂 🙂

otulik
13. sep 2010

ahojte mozte mi poradit nejakeho dobreho porodnika v Sadci?este som tam nerodila tak by sme to chceli tam skusit.mate niektore skusenosti s dr.Dosedlom?

zuzana_m
13. sep 2010

@otulik ahojky, preluskaj si trochu tuto temu, skoro všetky baby ho tu chvalia (Dosedlu) 🙂 , vraj je úžasný,milý, odborník a samé chvály proste na neho....

gabena1
13. sep 2010

Ahojte baby...takze som sem zavitala, nakolko aj ja by som chcela rodit v Saci, ale ....asi nieje velmi dobre tak vela citat,ze? 😀 😀 😀 😀 aj ja som pocula same chvaly ale aj nespokojnost...ale to som pocula na kazdu porodnicu 😅
a ja by som tiez chcela ist tak ,ze by som nemala dohodnuteho lekara...len dufam ze si ma tam nebudu pohadzovat ako horuci zemiak 😅

usiko
13. sep 2010

@gabena1 no, aj je to dobre aj nie..ja napriklad som vela citala na zaciatku tehu a pochytila ma panika ze budem mat zamlknuty potrat, potom som sa kontrolovala, potom panika z toxoplazmozy, aj ked z vedeckeho hladiska je ju obtiazne dostat od macky...a tak...ono je dobre vela citat, ale aj triedit informacie, lebo neprecitas-nevies.....

Vies,a fora su dobre ale mas tu nazory kadekoho, mozno sa tie mamicky nevhodne spravali a nepsolupracovali pocas porodu a hrozilo ze takto ublizia dietatku, tak na nich boli lekari "zli', aby ich zmobilizovali a ony sa stazuju...a tiez su tu aj objektivne nazory mamiciek, ktorym fakt lekari ublizili..ale to nevies, musis selektovat.....

gabena1
13. sep 2010

@usiko hmmm, sak to, 😅 ze treba tie nazory selektovat, ale sak odrodit bude treba tak ci tak, kazda zena je ina a kazda ma ine potreby...ide o to, ze je to prvy porod, a neviem o com to bude, ono keby to bol druhy, 😉 uz asi vies co ta caka 😀 ale tak len mozem rozmyslat ze co asi bude...aj viem ze sestricky co cez smenu maju aj viacej porodov im to pride ze stereotyp, ale pre mna uplne nova vec 😅 no budeme mudrejsi, po tom vsetkom...

usiko
13. sep 2010

hej, mame to uz len za par, takze musime najprv zazit.....a uvidime, sak hodin\me tu nejake referencie.....

ja inak idem tak, ze sa o mna bude starat posledne 4 tyzdne len jeden lekar, lebo ja som taky typ, ze potrebujem si vytvorit nejaku tu doveru k niekomu a tiez ked sa o mna sttara niekto 4 tyzdne, tak ma [pozna a pozna moj zdravotny stav, moje obavy a problemy, takze sa podla mna vie hned lepsie rozhodnut v pripade krizy...keby som vedela, ze bude bezproblemovy porod, tak nehladam nikoho, ale kedze to neviem, tak radsej niekto, kto ma bude aspon trochu poznat....aby som nenatrafila na niekoho, kto ma uvidi prvy raz, ja v bolestiach na nieco dolezite zabudnem a problem je na svete...viem, ako sa niekedy vedu zdravotne zaznamy /tak aby bolo vsetko tak napisane, aby poistovna preplatila, aj ked sa to odlisuje od pravdy - niekolkokrat sme to zazili/, takze preto.....

lusinkaj
13. sep 2010

ahojte,je tu niekto kto rodil v saci ale sekciou a mal spinal???mna by zaujimalo ze ci moze byt pri tom manzel somnou.... 🙂

flamenga
13. sep 2010

@lusinkaj pokiaľ viem, tak pri cisárskom nemôže byťmuž na operačke, až potom na jiske

lusinkaj
13. sep 2010

@flamenga uh,skoda neviem preco som si myslela ze ak je spinal moze byt.....

jonki
14. sep 2010

baby hodila som sem na minulej stranke otazku...ale neujala sa 🙂 ....chcela som vediet od tych co uz rodili v saci ci neviete aky maju postoj k alternative: teda porodna stolicka, porod pokial mozno bez nastrihu (alebo aspon nastrih urobeny len v pripade potreby a nie rutinne), ponechanie novorodenca s rodicmi po porode(ak nie hned tak po prvotnom vysetreni)-moznost kontaktu koza na kozu(samozrejme prikryteho 😵 )...atd...atd.

A ako je to s nedokrmovanim po porode ak si to matka vyslovene nezela???

Vyzadovali ste niektora nieco z toho? ak ano ako ste uspeli????

@lusinkaj aj ja si myslim ze nemoze....je to operacia...je jedno ci spinal alebo celkova ☹

lusinkaj
14. sep 2010

@jonki uz som sa to dozvedela,skoda velka skoda ☹

flamenga
14. sep 2010

@jonki viem ti odpovedať len na nástrih... nemala som ho, ale pred pôrodom som to s pôrodníkom neriešila, pretože som vedela, že ich nerobí, iba v prípade nevyhnutnosti.... u mňa nebol potrebný, tak ma automaticky nenastrihol 😵

jonki
14. sep 2010

@flamenga a u koho si rodila?

flamenga
14. sep 2010

@jonki Dosedla 🙂

hhenike
14. sep 2010

@jonki ... tiez som chcela alternatívny pôrod - do vody, ale to je u nás este asi dost zriedkavé, takze som pochopila, ze to zrejme nepôjde.
Co sa týka konkrétne Sace, tak nejaké info som nasla na ich stránjke: http://www.nemocnicasaca.sk/modules.php?name=Ne....
písu tam, ze je mozný pôrod na pôrodnej stolicke
k nástrihu písu: individuálne pristupujeme k nastrihnutiu hrádze, vysvetlený je dôvod a prípadné následky tohto výkonu.

... no to je vseto "teoria" z ich stránky, viac asi budú vediet fakt mamicky, ktoré uz majú konkretnu skusenost so Sacou.

traktor
14. sep 2010

mna tiez doktor nenastrihoval, povedal, ze radsej bolest pri pôrode ako potom po..a bude aj niekolko dni..takze to bolo v tomto fakt super, po porode som uz fungovala akoby som ani nerodila...matka mi ukazali hned, aj ho chceli prilozit,len zavrel ocka a z prilozenia nebolo nic...ale ukazali mi ho hned..potom po prichode na izbu mi ho zo zaciatku priniesli na kojenie a zobrali..ale dokrmeny nebol, lebo krasne tahal.. 😉 ..ja nemôzem na sacu povedat jedno zle slovo...a viem porovnat, pretoze prve deti som rodila inde..

fecova
14. sep 2010

@lusinkaj ja som sice rodila pred styrmi rokmi, ale na sekciovu salu nemoze ist nikto, teda okrem teba, a bol dost problem, ked chcel ist manzel za mnou na jisku, nechceli ho pustit, tak rychlo bol asi len pat minut a dieta na jiske nebudes mat pri sebe, donesu ti ho az na kojenie.

lusinkaj
14. sep 2010

@fecova dakujem,neviem preco som si myslela ze sa moze ist na salu pri sekcii ak je epi...ale nevadi hadam to zvladnem bez manzela.... 😉

fecova
14. sep 2010

@lusinkaj no ja som bola prvykrat v celkovej, cize nemam z toho nejak extra zazitok, len to, ze ma skor zobudili ako mali, lebo som citila ako ma cistia a zasivaju, ale to este som bola taka otapena, ale teraz skusim ten spinal, tak som zvedava, dost sa bojim

lusinkaj
14. sep 2010

@fecova no ja si dam tiez spinal...ale bojim sa velmi ale verim ze vsetko dobre dopadne....nic ine mi neostava 🙂
pri kom si rodila??

fecova
14. sep 2010

@lusinkaj pri Dosedlovi a Sevcovicovej, ale s Dosedlom som sa dohodla tak aj teraz, ale idem radsej do novej nemocnice k Rosakovej, na Sevcovicovu nemam dobre slova

lusinkaj
14. sep 2010

@fecova no Dosedla je zevraj super..nepoznam nebola som pri nom len som pocula...aj na sevcovicocu som pocula dobre slova,tak neviem....a preco si sklamana z nej?
ja idem k primarovi Richnavskemu 😉

fecova
14. sep 2010

@lusinkaj no ked som tam rodila ja, primarom bol Fric, tak to bolo davnejsie, a nechcem to rozoberat ako tu lekarku myslim, inak na personal a oddelenie nic zle nemozem povedat, len ona je no nevyjadrujem sa na jej osobu.

lusinkaj
14. sep 2010

@fecova No teraz je tam Fric prednosta a primar Richnavsky... 🙂
ja som tiez akoze spokojna stou nem.aj personal na gynde je super...na por.este neviem,dozviem sa 😀
ale hadam bude vsetko dobreeee 🙂

fecova
14. sep 2010

@lusinkaj no na ten predporodnej sale hroza des, sestricky myslim, to ako som bola prvorodicka a oni si asi chudata mysleli, ze uz piate dieta rodim, tak sa spravali, tak bud rada, ze tam nemusis ist, lebo ja som isla na akutnu sekciu, nie na planovanu, preto teraz idem na planovanu aj kvoli tej pani lekarke, ale ja ju uz neriesim, len lutujem, ze som na nu nepodala podnet na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, lebo ona si ma pamata dodnes bohuzial

usiko
14. sep 2010

@jonki myslim, ze mamicka s nickom fuggi,alebo tak nejak bola tu, bola zastancom prirodzeneho porodu,nieco ako ty, mala porodny plana vysli jej v ustrety...skus jej napisat, urcite ti odpovie,aj mne napisala maily, kde vsetko povysvetlovala....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre