Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

bombulka200
7. aug 2009

ahoj jarimka, no tak dufam, že do pondelka to už bude lebo ma porazí 😀 dnes som tam bola a ked neporodím do 10teho tak mám prísť 12teho na kontrolu a uvidí sa že čo dalej a ty si ako na tom??? 🙂

jarimka
7. aug 2009

ked neporodim do pondelka tak mam ist na kontrolu 11teho tak som zvedava a mas vybaveneho doktora??? 🙂
inac mne uz doki robil masaz krčka po ktorom sa ma rozbehnut porod ale zatial ani naznakom

bombulka200
7. aug 2009

nemám vybaveného nikoho, nechávam to na náhodu ale chcela by som bud pri dosedlovi alebo lendákovi mohla by som mať to šťastie ked budu mať službu :D chceš si dať aj epi?

jarimka
7. aug 2009

ja idem rodit ku dosedlovi no rozhodla som sa na poslednu chvilu ze pojdem na poučenie ale nechcem ale nesom taka hrdinka ze nehovorim ze si ju nedam ale iba ked budem musiet ale neviem ci stihnem ist na to poucenie ☹

bombulka200
7. aug 2009

no ja presne tak isto..nechcem ju ale keby sa to už velmi nedalo tak si dám ... ja som už bola na poučení, trvalo to asi 5min. a už som akože bola ,,poučená´´ dufam že nebudem mať velmi zdlhavý a bolestivý pôrod... som dosť citlivá na bolesť 😒

jarimka
7. aug 2009

no to aj ja dufam ze to zvladnem bez epiduralu ale dufam ze stihnem na to ponaučenie a to co ti tam hovorili ???
chcem mat 100% istotu ze keby som to nezvladala ze mi epidural daju

bombulka200
7. aug 2009

no tak to je že musíš mať to poučenie inak ti to nedaju to asi vieš.... ta dal mi také papiere nech si to prečítam ... ked som ich prečítala tak sa ma pýtal či sa chcem niečo opýtať čomu nerozumiem... podpísala som papiere no potom mi ešte vysvetlil že sa to vpichuje ak je žena otvorená na 3-4 cm ... a stále sa to dopicháva ...

jarimka
7. aug 2009

to bolo všetko akože ???
a inač ako sa citiš mas uz take pocity ze uz pojdeš rodit ci nie?

bombulka200
7. aug 2009

no hej to bolo všetko ... neviem či to s každým robia také užasné poučenie alebo len u mna nemali náladu hehe ... neviem ... no ta už mám asi mesiac poslíčkové bolesti furt si myslím či to už nebude to pravé a furt nič .. neviem raz si myslím že už to pôjde raz zase že asi neporodím nikdy 😠 a ty????

jarimka
7. aug 2009

tak ja posledne dni večer mam takych posličkov stale vtedy ked sa malo hybem boli ma panva ale dnes ani naznak a to som celi den chodila 😉 aj ja mam pocit ze vobec neporodim

bombulka200
7. aug 2009

a čo to bude?dievčatko alebo chlapček??to je na tom najhoršie že človek nevie kedy to príde tá neistota ma zabije 😀

jarimka
7. aug 2009

noo a ja som este s PO a ta neistota ci stihnem je hrozna my budeme mat chlapčeka a vy???

ivka29
7. aug 2009

ahojte kocky konecne som sa sem dostala, vcera som mala hrozny den, mala som nehodu chvalabohu odniesli si to len plechy a moje nervy inac vsetko v poho, akurat mi velmi casto tvrdne brucho a mam pocit ze malicka sa viac hybe ale to asi z toho soku. K lekarovi som nesla neviem preco ale sa bojim ze si ma tam nechaju na pozorovani, v utorok mam poradnu tak sa porozpravam s lekarom termin mam az 13.9. aj ked to mozno bude skor

bombulka200
8. aug 2009

no my budeme mať dievčatko teda tak povedali tak dufam lebo už mám väčšinou všetko ružové 😀

siu3333
8. aug 2009

ivka a si ok?nebuchla si si brusko?
ja som v 3 mesiaci spadla na dvore a nebolo mi to jedno,hned som volala vtedy doktorke a sla som k nej nech ma kukne,,musela som sa pozorovat ci nahodou nedoslo k najhorsiemu...vtedy som preplakala par dni,hrozne som sa zlakla,lebo som bola este na zaciatku tehu..

davajte na seba pozor tehulky....

cathuska
8. aug 2009

caute Tehulky 😉 drzim vam palceky a nech uz to na vas pride 😉 aby ste to mali cim skor za sebou a batoztek doma 😝 ja sa priklanam k epi, je to super vec....neutlmi to bolest uplne, ale zmierni urcite...a dnes to uz vedia dobre pichnut...
Jarimka> to s tymi polslickami to poznam, uz som myslela, ze je to tu a zrazu pohoda pohodicka nic 😀 -esteze existuju vyvolavacky 😅 lebo brusinko uz bolo zatazkavajuce...ale teraz mam uz -11kg, takze je to super ako sa po porode telo opat odvodni ... 😝
ivka> 😒 juj, neprijemne....tak verim, ze ste v poriadku.

ivka29
8. aug 2009

citim sa celkom dobre nic som si nebuchla len ten sok, ja som bola v aute sama so 6 rocnou dcerkou aj ona je v pohode, vcera som sa bala zase sadnut za volant ale som to prekonala ked clovek musi tak ine mu neostava
neviem ktora mate vodicak ale sa chcem spytat ze dokedy ste sadali za volant vy?

cathuska
8. aug 2009

ivka, ja v 7mom mesiaci este som isla autkom...

siu3333
8. aug 2009

ivka ja mam vodicak a ked som mala bolesti uz tak manzel bol prave vtedy na opekacke a vypil dva pivka a dosiel domov o 23.hod a okolo 1 sme sli,a mu hovorim,ze budes vediet soferovat,ze ci nenafuka a jemu vodicak treba lebo robi rozvoz v praci,,lebo ak nebude vediet tak ja odsoferujem...cize ja by som sa aj odniesla do porodnice.ale ze vraj je nejaky zakon ze neviem od ktoreho mesiace uz nesmies soferovat,ale ja som o tom nepocula,len suseda nasa mi hovorila ked som uz bola vo vysokom stadiu tehu tak mi hovorila,ze ked ma zastavi policia tak zaplatim pokutu a nevedela som ze kvoli comu tak vtedy to spomenula,ale ja onicom neviem 😲 😲 😲 😲

cathuska a ine mamicky kázali vam prist s detickami do sace na kontrolu ?myslim na pediatriu,ked budu mat dva mesiace deti,,,

ivka29
8. aug 2009

no pri nehode boli aj policajti a sa pytali aj kolko mam do porodu a nic nehovorili ze by som nemala soferovat, len sa pytali ci nepotrebujem lekara a ci pojdem sama domov boli velmi zlaty
moja svagrina soferovala este v den porodu rano bola nieco vybavovat a v noci v ten den rodila, dufam ze sa nebudem musiet odviezt do porodnice

cathuska
8. aug 2009

Siu> ja nemam pokyn, ze sa mam v saci hlasit o dva mesiace, ja mam na sprave len tolko, ze sa mam hlasit u svojho pediatra po odchode z porodnice, co som urobila..a mam tam, ze o 4 tyzdne malu ma pozriet ortoped, kvoli kontrole bedrovych klbikov a potom, ze o dva mesiace sa mam hlasit na kardio ambulancii na kosice sever poliklinike kvolikontrole, lebo mala mala taky maly selestik po porode, ale potom to zmizlo, ale skontrolovat to treba, takze len tolko..inac nic..
ale chystam sa do sace si pozicat monitor dychu..
ty to mas? ak ano, tak pozicane? ci kupene?
😉 😝

siu3333
8. aug 2009

ja to nemam,,,ale pocula som,ze da sa to pozicat,,tvojej nelke uz dali nejake lieky co ma brat?my uz berieme vigantol-na kosti

zanzi22
8. aug 2009

ja som počula,lebo kamoška si tiež požičala zo sace ten monitor dychu,že je to asi za 20eur na 6mesiacov.je to dobrá vec podľa vas?

cathuska
8. aug 2009

Siu, nie zatim nemame ziadne lieky..v stredu idem na pediatriu s malou, vezmu jej krvicku na kontrolu bilirubinu, ale je pekna ruzovucka, uz nema ten zltkasty nadych tak dufam, ze to bude mat oki...a Zanzi> ked som bola v porodnici, tak hovorili, ze 200 sk na mesiac...tak neviem, som si ho chcela pozicat , ale nemali vtedy volny..tak si ho objednam...he podla mna je to dobre, mas istotu , ze zakrocis vcas keby dietatko prestalo dychat alebo tak...hmm...ale musis to stale ked vyberies baabtko z postielky vypnut, lebo to zacne pipat...sa mi stalo v nemocke asi trikrat, tak sme vsetky hned vyskocili na izbe 😀

zanzi22
8. aug 2009

no v podstate je jednokolko stoji,ked je to prospesne.určite aj mamka je vtedy pokojnejsia.a cathuska vy ste boli kolky na izbe?kedze babetka uz nenosia vecer prec,tak sa nestalo,ze ked jedna zacala plakat tak vsetky rad radom?

jjeanny
8. aug 2009

Ahojte mamicky,dlho som tu nebola,maly mi da zabrat 🙂 My tiez berieme ten vigantol, u ortopeda sme uz tiez boli, vravela,ze je to ok, ale do troch mesiacoch mam aj tak balit nasiroko. Co ma vsak najviac trapi,ze nemam dostatok mliecka,tak mi kazala pediatricka dokrmovat,maly sice zacal priberat,ale aj tak ma to mrzii ☹ ☹ umele mlieko je drahe,navyse to vyvaranie flasiek stale,plus sa mu na jazyku vytvoril taky biely povlak,tak musim 5x denne vytierat pusinku takou fialovou vodickou(gencianova violet), neraz mam problem donutit ho otvorit pusinku,potom je cely zafarbeny od tej vodicky a ja tiez 😀 . Siu - mne uz nekazali prist do Sace, aj som sa pytala ,ked sme boli Adama ockovat .. ale pediatricka vravela,ze uz nie..uz iba k svojej pediatricke. A este mal trocha zvysene pecenove testy,tak sa chystame k nejakej internistke do detskej fak.nemoc.,akurat ma dovolenku,tak musim cakat 😖 Teraz spinka,rozmyslam , ze si schrupnem tiez, v noci vela nanaspime 😉

jjeanny
8. aug 2009

zanzi , ja mam tiez monitor dychu,kupila som pouzivany cez internet,lebo novy je drahy a podla mna kazda investicia do nasich babätiek,je dobra investicia..a navyse kludne lahnes do postele a nesledujes kazdy jeden pohyb este aj v noci

fidorka191
8. aug 2009

ahojte tehulky a maminky 🙂
ja sa chystam rodit do Sace, termin mam 5.9. , chcem sa opytat mamiciek, ze ked ste nemali mliecko prve dni v porodnici tak prikrmovali nicim babätka? brali ste so sebou odsavacku mlieka hned 1.den? a este jedna otazka, ked pisete ze Vam pri porode odtiekla plodova voda,tak ste "utekali" na WC alebo "kam s nou"? asi divne otazky,ze? 😉
dakujem za odpovede

jjeanny
8. aug 2009

ahoj fidorka,aj ked prve dni nemas mliecko,tak babätko cuca to kolostrum,ci ako sa to vola 🙂 je bohate na ziviny,vitaminy..aj ked tak nenasyti . Ale je dolezite casto prikladat babo k prsniku,aby si zvyklo,aby zacalo cucat a aby sa ti rychlo zacalo tvorit mlieko.Babätka prikrmovali iba prevarenou vodou s glukozou cez striekacku, aj to iba ked Ti velmi plakalo,tak si isla za sestrickami z novordeneckeho.Ja som mala odsavacku mlieka, asi od 2-3.dna mi zacal tvrdnut lavy prsnik,kedze maly sa nechcel prisat,tak som musela odsavat a masirovat,velmi mi pomohla ta odsavacka.A mne odtiekla plodova voda doma, bola to riadna spust 🙂 asi 10minut som preckala na zachode,ale potom som si dala vlozky,a utekali sme do nemocky a do auta som si vzala pod seba pre istotu uterak.Ta plodova voda odtekala aj potom , ale uz slabsie.

cathuska
8. aug 2009

zanzi: na izbe sme boli tri 😉 usla sa nam nadstandardka, izba c 5, takze sme mali aj telku aj chladnicku 😀 ale horuco bolo jak v saune, strasne, podla mna aj 30 stupnov na izbe, sme vystihli tie velke horucavy...no, co sa tyka babatiek, tak hned na druhy den po porode mas babatko uz pri sebe den noc...co je super, lebo sa hned vytvara puto medzi tebou a babom...prebalujes ju, mojkas a tak...a stalo sa sem tam, ze ked jedno zaplakalo, tak aj ostatne sa pridali, ale ta moja bola dost pohodacka, ukazkove deculo, ze plac velky okolo a ona v pohode spinkala 😅 ...je to dost o tom, ci budes mat mliecko, lebo ked sa to poriadne napapa, tak je to kludne...
jjeanny:presne ako pises, kazda investicia do babatiek je dobra a aj ja sa chystam na ten monitor, ja si to poziciam zo sace...ozaj. zmen si status v pase, ze uz mas babatko, ti tam svieti, ze 8 jula cakas Adamka 😉 😝
Fidorka: prve dni po porode by si mala mat kolostrum, to je take mazivo pred mlieckom, ale myslim, ze oni davali baabtkam ktorych mamky nemali este mliecko nieco ako vodu s glukozou....a co sa tyka odsavacky, tak ja som mala so sebou, ale nepouzila som ju, normalne som sa bala to odsat, ze to zaboli 😒 tak ked sa mi poriadne naliali prsia mliekom na treti den po porode, som si to masirovala pod teplou vodou a davala som malej casto papat a potom sa to hned na druhy den upravilo a citila som ako prsia zacali regulovat nalievanie priamo umerne konzumacii malej...nastatsie s mlieckom nemam problemy..Dryim palceky..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre