Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lilly
1. mar 2009

chuchu, ano materska je 55% z vyplaty, ak si bola zamestnana, pocita sa z predchadzajuceho roku, teda uz teba z r. 2008, dostavas ju pol roka zo socialnej poistovne, musis im tam dorucit ten papier od lekara o nastupe na matersku. Po polroku dostavas rodicovsky prispevok z uradu prace, tam tiez musis dat ziadost. Matersku posielaju kedy chcu, prisla mi uz aj okolo 14-teho, no aj 23-ho, takze si vyyber 🙄
Pre babo na oblecenie nemusis brat skoro nic, je obliekane v nemocnicnych veciach aj v ich perinke, zavinovacku tiez nie, iba ak na odchod z porodnice. Pre babo ti staci vzat jednorazovky, krem na ritku, vlhcene obrusky, cumlik, mozno rukavicky, deku, zo 3 bavlnene plienky. 🙂

hankky
1. mar 2009

ahoj adka.b. 🙂 my byvame pri poste 😉
Rodila som v saci ale druhykrat by som tam uz nesla 😒

chuchu, ja som mala aj ponozky a ciapocku pre malu. Ponozky som jej dala lebo nemaju na spodku oblecene nic, len maju okolo noziciek obtocenu plienku, a ciapocku mala tusim len raz, lebo som mala strasne teplu izbu 😉

tehulky, drzim palce aby ste vsetko super zvladli 😉

adka.b.
1. mar 2009

chuchu,,,ahoj,chces ist rodit do Sace?mame skoro rovnaky termin 😵

adka.b.
1. mar 2009

hankky...preco uz nie do Sace?

hankky
2. mar 2009

adka.b. no hoci je saca velmi vychvalena a sla som tam prave preto aj ja, tak som nebola spokojna. Asi som od toho cakala prilis vela a preto som sklamana. Mala som dohodnuteho lekara, z ktoreho som mala pocit ze ho otravujem ze rodim (a pritom som ho nevolala, mal prave sluzbu), prijali ma o polnoci a porodila som na druhy den na obed a za cely cas ma videl 3 krat...a to som mala tazky porod ktory skoncil ako zvonovy porod...ked som uz tlacila tak vtipkoval so sestrickou, dvakrat mu zvonil mobil, raz sa len pozrel kto vola a druhy krat ho aj dvihol 🙄
Mala som pocit ze rodim na chodbe a nie v uzavretej miestnosti...rovno oproti mne boli dvere na vzdycharen kde sa veselo prechadzal chlap co mu zena rodila hned vedla mna takze mal pekne vyhlad na ...
Ked som tlacila tak sa im trochu vyliala nejaka infuzia a prisla upratovacka a veselo si tam pratala a pritom by to rozliate ani nikomu nezavadzalo lebo to bolo vedla porodneho stola trosku vzadu...
A aj so sestriciek som mala pocit ze ich otravujem so vsetkym a chcela som od nich len aby mi pomohli s malou lebo sa nevedela prisat...netvorilo sa mi mlieko a namiesto toho aby mi poradili co a ako mam robit tak mi len povedali aby som kojila 10 minut z jednej a 10 minut z druhej a aby som si pri odchode domov kupila umele mlieko a dokrmovala, takze som dopadla tak ze som "kojila" tyzden ☹ lebo mlieko sa mi ani nevytvorilo
Keby som vedela ako tam vyzera porodna sala tak by som tam nesla rodit....no to je moja chyba, mala som sa pytat aby mi ju ukazali. Kamoska rodila pred 3 rokmi na rastislavke a bola v normalne zatvorenej "izbe" kde bola len ona, jej manzel, lekarka a sestricka..nikto sa jej tam nespaciroval, pri mne ked som uz tlacila tak bolo miestami 8 ludi ktori tam len stali a pozerali sa mi rovno medzi nohy ako mi to ide 🙄
No napriek tomu je vela spokojnych mamiciek ktore rodili v saci a sli by tam znovu 😉

bebebrumik
2. mar 2009

hankky, ahoj, možem sa spýtat u koho si rodila?( IP)Ja som tiež už rodila v Saci, nie tak davno, scasti mam podobnu skusenost, hlavne s pomocou pri kojeni... 😒

andyika
2. mar 2009

ahojte
dlho som sa nehlasila, ale minuly tyzden som mala kopec roboty, a k tomu viki mal aj prve meniny, takze som vo velkom upratovala, piekla, a oslavovali sme....
viktorko je uz straaaasne zlatucky, smeje sa kazdu chvilku, tooolko keca, ze sa mu usta nezatvoria a ked je hladny tak place ako keby hovoril, jaaaj, jaaaaj, je to take podarene.
vo stvrtok ideme na poradnu a budu ho aj ockovat, a myslim si, ze uz ma cez 6kg.

adka.b, ja som bola so sacou velmi spokojna, lekara som vybaveneho nemala, aj ked som veelmi chcela rodit u dosedlu a nakonec mal aj sluzbu. jedine co sa mi nepacilo bolo to, ze prijimajuca lekarka mala cez den vela prace, v ten den totizto rodilo 6 zien,....takze prijem, pohotovost,....a ukazala ssa pri mne len sem tam, a uz som mala dost dlho bolesti, a ona nerobila nic, sice mi pichli vyvolavacku, ale nedialo sa nic. no a nakoniec prisiel na vecernu zmenu dosedla, a videl, ze malemu slabnu ozvy, tak mi pichol 2x silnejsiu vyvolavacku a na silu ma otvaral....a porodila som do hodiny. ale pocas porodu bol skveli a aj sestricka bola super, velmi mi pomahala a tlaccila mi na brusko. a co sa tyka personalu, tak ja som vacsinu sestriciek poznala, takze ku mne boli ok....

takze v skratke tak, podla mna je to individualne 🙂 😉

adka.b.
2. mar 2009

andyika..ahoj,ty pracujes v Saci?...Dosedla je o.k. 🙂) ale tvoj porod bol asi riadne vycerpavajuci?
hankky..a pri kom si rodila?

andyika
2. mar 2009

adka, nie nepracujem, len v saci je plno sestriciek z moldavy a ja odtialto pochadzam, zhodou okolnosti jedna sestricka bola moja pani ucitelka v jaslickach, druha bola v minulosti sestrickou u detskej dr, tretia je susedka a este jedna je manzelkou nasho kamarata, a poznala som este jednu. takze asi tak. ale to su len sestricky z novorodeneckeho. z oddelenia som ziadnu nepoznala.

tak ten moj trval viac ako 24hod, ale nemala som sustavne silne bolesti....len ta posledna hodina bola strasna, ja som uz nevladala, bolo mi na vracanie a tocila sa mi hlava, a tak mi zaviedli kyslik do nosa. ale ked na to spatne myslim, tak to ani nebolo hrozné 🙂 😉

cka
2. mar 2009

ahojte kocky....pripajam sa k Vam....aj ja by som chcela rodit v Saci, a to pri dr. Dosedlovi, poznam ho uz dlhsie ako lekara, som s nim max. spokojna, stara sa o mna aj teraz, chodim kazdy mesiac na kontrolny ultrazvuk, hoci mam aj svojho obvodneho gynekologa. Tak dufam, ze vsetko dobre dopadne, je to nase prve dieta, dost sa toho bojim, az az. 🙂

ddmoxy
2. mar 2009

Ahojte.ako sa mate?vidim,ze tu mame nove tehulky.drzim palce🙂 hankky,stale rozmyslam nad tebou a tvojim porodom. Nechapem preco bol taky:(:( ku mne bol ako cukrik.ozaj,ako si dopadla na kontrole?

cka
3. mar 2009

Ahojte....
hankky, kto ta rodil? tvoj pribeh som si tiez citala, ale si nenapisala, ze kto bol doktor. Teda som to nenasla. 🙂

hankky
3. mar 2009

Caute kocky 🙂
rodila som u Luptaka...som to tu uz pisala viackrat ale asi o plno vela stran dozadu 🙂 niekde tam kde som opisovala detailne svoj porod 😀

ddmoxy, bola som na kontrole 16.2. tak je vsetko v poriadku, robili mi aj cytologiu (ake i/y?) a ze ked sa o 2 tyzdne neozvu tak je vsetko ok, zatial sa neozvali tak sa tesim 😀 No a ze uz nemusim prist na kontrolu, len ked bude nejaky problem alebo potom o rok co sa chodi na preventivne.
Bol zlaty, mily, usmievavy, ukecany, ochotny....taky akeho ho poznam z ambulancie...tak ja neviem ci mal zly den ked som rodila ci co. No aj tak idem prec od neho. Pojdem si este tento mesiac pre kartu, lebo mam take bolesti pri menzese ze kontrakcie boli oproti tomu suvix 🙄

hankky
3. mar 2009

Inak, mamicky, uz mate za sebou ockovanie? My ideme prvy krat 11.3. a straaasne sa bojim ☹ Ake mozem cakat reakcie a co mam robit aby som to zmiernila? Mozem jej dat preventivne nieco? Nejaky sirup alebo co?

anika1804
3. mar 2009

caute kočky,takže ak sa nenahneváte tak sa ku vám primiešam ako nová tehulka 🙂 a chcela by som tiež rodiť v nemocnici šaca,a mám na Vás kopu otázok..malá sa nám má narodiť okolo23.apríla..a moja gynekologička mi povedala že na kontroly v poslednom mesiaci mám chodiť do porodnice..a preto by som sa Vás babenky chcela opýtať,že ako to funguje v šaci?treba tam zavolať alebo ako..a co za vyšetrenia tam absolvujem?vdaka za rady

anika1804
3. mar 2009

jaj ešte som zabudla doki ma vypísala na materskú od 2marca..a chcem sa Vás opýtať ako postupovať so žiadosťou o materské?najprv treba do soc.poisťovne a vyplnit to tam...a co dalej?hmmm.....a ked si teraz podam žiadosť tak peniažky mi dojdú na další mesiac,alebo ako to u nich funguje? 😖

lilly
3. mar 2009

hankky, my sme uz mali ockovanie, no a teda nic moc... boli sme okolo jednej, do siestej bola mala v pohode ako aj inokedy, no a o siestej spustila taky nenormalny rev pri prebalovani, taky bolestivy, az mi srdce trhalo, aj mala jednu nozku cervenu a opuchnutu.. takze som ju chvilu nosila, no to len revala do nepricetnosti, tak som ju zase rozbalilla, dala jednorazovku, bo ja pouzivam latkovky a ta ju asi akurat tam tlacila, aj studeny obklad a octanovu mast som jej dala na to miesto, potom som ju zase nosila, nakojila, dala paralen polku tabletky do mliecka, lebo mala zvysenu teplotu 37,4, potom mi trosku zaspala a ked sa po asi polhodine zobudila, bola spokojnejsia, aj sa usmievala, pokecala.. no v ten den som ju ani nekupala, muza som vyhnala do detskej spat, ze by mala mala so mnou pohodlie na velkej posteli.. a este asi 2 dni som to natierala octanovou mastou a den som davala studene obklady a tusim aj paralen.

haasa
3. mar 2009

Ahojte, rodili ste niektora u primara Frica v Saci? A ake s nim mate skusenosti? Koho by ste inak odtial odporucili, ze je najlepsi? Dakujem

hankky
3. mar 2009

lilly, uf tak to sa mam na co tesit ☹ Octanovu mast mam aj paralen baby tak to snad zvladneme

anika, do sace budes chodit na usg, prietoky a monitor a potom klasicka prehliadka z dola ako si otvorena. Nie som si ista, ale myslim ze sa tam treba objednat. Ja som bola dohodnuta s lekarom takze som chodila prevazne vecer alebo soboty a neobjednavala som sa. No myslim ze ak tam zavolas a popytas sa tak za to nic nedas 😉
Co sa tyka materskej tak odnesies tlacivo od gynekologa do soc. poistovne a od zamestnavatela tlacivo "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku". Materska ti pride dalsi mesiac 😉

haasa, ja nemam skusenost s Fricom, ale tak co som pocula a citala tak v saci su vsetci lekari viac-menej na jednej urovni takze mozes byt kludna 😉

adka.b.
3. mar 2009

haasa...ahoj..Fric uz nie je primar ale prednosta...Dr.Richnavsky je primar..ja si myslim ze su tam vsetci pristupni,hoc kto ta dobre odrodi..staci tam ist 4 tt pred terminom s tehu knizkou.Ambulancia pre tehotne je kazdy den tusim od rana do 13-15 tej..

andyika
8. mar 2009

ahojte maminky
nejak je tu tichoooooooooooo 😕
asi relaxujete. ja tiez oddychujem Vikike sa isiel kocikovat s dedom 😅 no uvidime ako to dopadne, ci nahodou nebudu za chvilku spyt

inac boli sme na ockovani, maly mal len vecer zvysenu teplotu 37,5, dala som mu polku paralenu a uz bolo ok. a cely den som mu prikladala studene obklady na nozicky. ale urcite ho to bolelo, pretoze s nozickami vobec nekopal, co on ma vo zvyku este aj pri kojeni 🙂 no a bol taky ufnukany....takze cely denna rukach...ale vydrzali sme to 😉
no a na 3 mesiace vazil 5950g, tak akurat podla dr. nie je tucko 😀 😀 😀 no nechcem sa vysmievat, tomu, koho dieta vazilo v tomto veku viac.

no a chuchu, este nic??????????????????

chuchu86
8. mar 2009

ahoj andyka aj ostatné baby,

ja som ešte stále doma, v brušku ešte malý Viktorko, v pondelok by som mala ku lekárovi na kontrolu, tak uvidíme.

ahojky adka - áno ja budem rodiť v Šaci, ty máš 19. - ého termín a ja 18.-ého, to je super, možno že sa stretneme

adka.b.
8. mar 2009

chuchu...ahoj a chodis za niekym konkretnym do Sace?

luci79
9. mar 2009

Ahojte Sacanky, ako sa mate?
Ja som tu nebola snad sto rokov... Pozeram, ze tu mame nove rodicky... Drzim Vam palceky, aby ste mali lahky, rychly, pohodovy porod, aby ste sa uz tesili zo svojich malych batoztekov...
My sme ok. Jakub je nase usmievave slniecko, stale sa len smejka, rehoce a najnovsie vela krici 😵 . Papa krasne, v noci uz spinkame opat krasne a papame len raz okolo 4-6hod. rano.. Takze sa s ocinom aj vyspinkame. V sobotu sme mali veeeelku oslavu, takze sme pripravovali, vypekali, varili... Jakub mal styri mesiace, ten cas tak rychlo bezi, moji rodicia mali vyrocie svadby, no a maminka, ja som oslavovala krasne okruhle narodeninky. Bolo suprovo, veselo.... Jakub mal najvacsiu radost lebo tu bolo veela ludi a on sa nechal nosit na ruckach 😵 , no co viac by si mohol priat 😀 😀 ...

Zajtra ideme na posledne USG noziciek a dnes idem objednat na kontrolu po 3 mesiacoch do Sace....Kedze sme sa vtedy tocili, preferovali pravu stranu, ale myslim, ze uz je vsetko ok, lebo sa otaca a toci do oboch stran...

Posielame pusinky a novym rodickam vsetko dobre....
... a do toho... 😵 😵 😵 Nech mame nove deturence, malicke, kedze nase su uz troska odrastene 😀 😀 😀

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabkazabka
9. mar 2009

Ahojte,
Haasa,ja som rodila u dr.Frica.Ak ta zaujima nieco konkretne,pytaj sa,rada odpoviem.A primarom je uz Dr.Richnavsky?Ved este nedavno bol dr.Tomasu.
Tehulky prajem Vam rychly a bezbolestny porod a Vam maminky vela radosti z vasich detureniec 😵 😵 😵

adka.b.
10. mar 2009

gabkazabka....ahoj...Tomasu je primar jednodnovej zdravotnej starostlivosti...kukni na stranku www.nemocnicasaca.sk - dojdi ku gynekologii a klikni na - tim
asandys...ahoj...ja som bola vcera na poradni a idem zas v piatok,tak dufam ze uz budem vediet co a kedy 🙂)
u koho budes rodit?chodis za niekym?davas si EPI alebo celkovu narkozu?

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adka.b.
12. mar 2009

chuchu...kdee si??
asandys...a kedy ides najblizsie na poradnu do sace?

chuchu86
14. mar 2009

ahojte baby,

aj ja mám ísť buduci týždeň do poradne ku Fockovi, a ked neporodím v termíne tak ma pošle do Šace na ult + prietoky.

adka - ja nemám nikoho dohodnutého, ja si myslím, že to ani netreba, už viaceré mi hovorili, že mali dohodnutého lekára, zaplatili pekné peniaze, a pri pôrode lekár nebol. Alebo sa od nej pri prijme opýtali sa, či má dohodnutého lekára, ona povedala, že áno, a nechali ju trpieť.Lekár neprišiel ku pôrodu, lebo sa mu nevedeli dovolať.

Adka inak ako sa cítiš ?

Ja nevládzem, bolia ma kríže, nohy . . .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre