Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lenka0
3. jún 2009

siu diki"ja som na zaciatku31tt na prietoky som bola prd 2tyz.u Mudr.dankovcika vsetko bolo O.K. Takze najprv tam mam zavolat a potom pravdepodobne vezmem zo sebou aj ten papier z usg na prietoky.V saci nemam nikoho vybaveneho.Takze asi tak?

traktor
3. jún 2009

a klistir, tak to som za, radsej klistir ako nehoda na porodnej sale... 😀 , a potom dobre to precisti, a je to vyhoda v tom, ze ked bude nastrih tak sa uz po porode nemusite bat ist na velku....

cathuska
3. jún 2009

siu> som pozerala tvoj albumcek, a mas nadhernu dcerku simonku a velmi sa na seba podobate, tam na tej fotke zo svadby to vidiet, straaasne zlatunke ste 😉 . U Nas to vyzera, ze mala Natalka sa podoba skor na tatina, podla snimkov z USG, aj ked sa narodi v juli ako mamina 😀 ja 18.07 mam narodky a malinka uvidime 🙂 ale mam taky citak, ze asi okolo toho dna 🙂 , ozaj a sa chystam si pripnut nejake albumceky, bo som tu jak inkognito 😀

cathuska
3. jún 2009

traktor, tak dobre, ze ta tu mame aj skusenu maminku 😉 tak veru radsej ten klistir ako ta nehoda 😀 ...

traktor
3. jún 2009

cat tak, tak, pridaj nejake foto, nech sa mozme pokochat 😀

haasa
3. jún 2009

Ahojte, ake vysetrenia sa robia v Saci na tych poradniach? Pisete ze to niekedy trva aj cele doobedie, tak len aby som vedela co vsetko ma caka 🙂 Dakujem velmi pekne 🙂

siu3333
3. jún 2009

cathuska dakujem pekne,,,simonka je zlata aj tak myslim povahovo,,,inac moj manzel je narodeny 18.7.a mozno aj nase male sa narodi toho 18.jula...ktory si rok narodenia?ze kto je starsi ci ty alebo manzelik...

lenka skus zavolat,lebo ja ked som sla na prietoky tak som nevolala ale sla len tak a sestrcika bola zlata ma vzala ale hovorila,ze budem cakat a treba sa objednat...

haasa tak normalne vysetrenie ako u obvodaka ale oni asi posielaju aj na tie ozvy babetka a je tam kopiec zien a minule som pisala,ze ked ten doktor co robi tie poradne ma nejaku pohotovost tak odide a moze sa vrati aj o hodinu spät..

tak ano radsej klistir... mne ked ho robili tak som mala take stastie,ze v tej vzdycharni boli som nou 3 romky a jedno wecko 😀 😀 😀 😀 😀

lenka0
3. jún 2009

kocky viete coho sa este bojim nadmerne som pocas teho pribrala 23kg a to este nieje koniec mam este 2mes.pred sebou. Je pravda,ze tiskam do seba sladkosti niekedy sa neviem dojest.Ked ma hospitalizovali v novej lekar tam namna vybehol, "ze mam na sebe same sadlo"a bolo mi tak neprijemne,ze vela nechybalo aby som sa nerozplakala.Viem,ze si za to mozem sama,ale toto ma nemilo prekvapilo.Dufam,ze v saci take nieco nezazijem. ☹
"Siu"aj moj priatel sa narodil 18.7.a smial sa,ze by sa nepohneval keby oslavoval s malou.Tak uvidime,ale radsej nech sa narodi v termine.Ale vraj pri gestoze to namna mpoze prist predcasne. 😀 Takze tak 35tt tam zavolam a dohodnem sa co a ako.Dakujem za radu 😀

traktor
3. jún 2009

lenka ja som pri vsetkych tehu pribrala okolo 20 kg, nikdy mi na to nikto nic nepovedal, hoc ja som sa po porode fakt citila trapne, zeaha krasne babo a ja jak slon 😀 , ale pri kojeni mi isli kg krasne dole, tak verim , ze aj teraz tak bude... 😀 , a treba jest vsetko co ti chuti, ved kedy inokedy budes mat taku prilezitost, vyhovorit sa na to, ze jes lebo si tehu? 😀 , a ak si ty spokojna, je a babetko 😉

siu3333
3. jún 2009

tak aj som pribrala pri malej 20 kg a bola tam som nou este jedna zienka ked ma prijmali do nemocky a ona pribrala 30kg a vobec nic jej nepovedali...ale ja ked som porodila tak len 10kg zislo a zvysok sa drzal na mne ako kliest,som nizka plus tie kila na vyse 😨 😨 😨a teraz som pribrala zatial 12 kíl...mna inac tiez to trapilo ze som vela pribrala,ale ja som bola cele tehotenstvo doma a nic som nerobila len jedla a potom som uz nemala co robit tak som si lahla a spala..a kilecka sa nelepili na mna..teraz to mam ine lebo musim sa starat o simonku a stale vstavam o 6 rano,,,a uz frcim az do vecera cize az tak sa tie kila neukladaju...mala si mu povedat,ze ti sa aj tak pacis manzelovi taka aka si 😀 😀 😀 a hlavne je to ze babo sa ma dobre a je vsetko ok 😵 😵 😵 😵

jjeanny
3. jún 2009

No ja som pribrala doteraz 13 kil a mam este nejaky ten mesiac pred sebou (dufam) 😀 , ale vlastne sa tomu vytesujem, lebo mam pocit, ze konecne nejak vyzeram 😎 ale to tu uz rozoberame asi inu temu ako "porodnica - saca" 😀

margab
3. jún 2009

ahojte dievčata.Tak tu čítam,že sa nam niekto trapi koli prílišnemu narastku vahy???Ale Lenka,kašli na to,hlavne aby si sa ty citila dobre a babo bolo v poriadku.Aj mne raz Luptak na poradni povedal pri ultrazvuku,že tuky su nas nepriatel,a pozri,som v pohode.Ja som počas tehotenstva pribrala z 92 na uctyhodnych 110!!!!!!Vyzerala som jak ta slonica!!!No a potom som pekne prišla domov z porodnice,a nakolko je to moje prve babo a ja som bola na vsetko sama,moje kila ubudali spolu s mojimi silami.Dnes ma moj synček 6 a pol mesiaca a ja mam 72 kil!!! 😉 😉 😉 😉 Nejako to islo dolu akoby samo,vraj pomohlo aj to že som kojila,no neviem,ja mam kamošky čo koja omnoho dlhšie a nevedia dat dolu.Ale hlavne je,aby si sa citila dobre ty,tak sa teraz nezatazuj zbytočnostami okolo priberania a setri sily a energiu na neskor 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Pekny zbytok tehotenstva a krasny zažitok z porodu praje Maja.Ahojte. 😅 😅 😅

cka
3. jún 2009

Cathuska, ja som tiez rozmyslala nad sekciou, aj som sa pytala dosedlu, ze co si on o tom mysli, a on povedal, ze on si rad zareze aj tak aj tak, takze asi tolko. 😀 Ale nakoniec som sa rozhodla pre klasicky, lebo predsa len, jazva je jazva, a ked mi Dosedla robil laparku, tak som mala co robit, aby som sa nezlozila z jednej 2cm ranky v pupku a z druhej v slabine, dlhej 2cm. Takze si neviem predstavit, ako by som bola fungovala pri riadnej jazve na bruchu. Takze si radsej pretrpim a hotovo. A preto aj, ze bolest pri porode sa zabudne, ale jazva ostane. Takze radsej takto.
Ja ani na ocne nejdem, ani som po tom dalej nepatrala, snad to prezijem. A zasa si myslim, ze ten najvacsi tlak na ocka je ked uz si v 2 faze, a ta trva kratko, takze sa to snad zvladne. Ale kazdy ma na to svoj nazor. Ja som si spravila v Saci skolenie na epi, takze idem na klasicky s epi, a vraj je to ok. To mi navrhol aj doktor, ze ak zle znasam bolest, nech si epi urcite dam.

Co sa tyka olivoveho olejceka, ja ho tiez budem pouzivat, uz osm si ho kupila, ale zienky, nekupujte si dobredu, lebo je tam nejaka kratka expiracna doba. Ja mam napr. iba mesacnu, neviem preco. Tak snad miniem a potom kupim az ked bude treba. A budem asi pouzivat aj ja, v lete ked som mala problemy so suchou kozou, nic mi nepomahalo iba olivovy olej.

Inak, som chodila aj na predporodnu pripravu do Stonozky, niektora to tu spominala, a tam neodporucali pouzivat Niveu. Ja som tiez fanda nivei, ale pre babo az po roku alebo dvoch. Urcite iba olivovy olej a na leto nieco proti slniecku, ale niveu nie. Takze vyskusam urcite, co sa da, a nekupujem dopredu.

cka
3. jún 2009

Inak este klystir, ja som uz pri laparke jeden absolvovala, nebolo to take strasne, ako som sa ho bala, to vtedy bol des, ale nakoniec bol v pohode. Ale sice neviem, ako to bude, ked uz budem aj rodit, aj klystir a vsetko spolu, ale pravdupovediac, nemyslim na to. Uz som mala aj 2x crevnu chripku, a da sa to porovnat. Tak sa nebojme teda. 😎 😎

Co sa tyka vahy kocky, ja som pribrala 16 kg, co je v pohode, ale ked som chodila k obvodakovi na poradnu stale kazdy mesiac kilko naviac, krical, ze co to ma znamenat. Ked sa ma pocas tehu pytal dosedla, ze kolko som pribrala, az som sa hanbila povedat, tak som len tak tichucko, a on ze to je v pohode, a ja ze hej?? ze moj doky na mna krici, a on ze ci je to nova metoda kricat na tehule, kolko ktora pribere, ze to vyskusa, ale ze o tom este nepocul. Tak som si vydychla. 🙂)

cka
3. jún 2009

no kocky...lucim sa s vami, idem si lahnut pred telku k drahemu, a zajtra idem do Sace, tak som zvedava, ako sme na tom. Ahojte.

jjeanny
3. jún 2009

cka - si chodila do Stonozky? ja som tam bola iba raz kuknut, kedze som nestihla zaciatok kurzu a vy ste uz mali viac ako polovicu kurzu za sebou ☹ lutujem no .. ale venovala som sa statniciam. A dalsie kurzy v KE, som uz na nete nenasla

vitana
3. jún 2009

ako tak čítam preberáte pôrod.. ja mám tiež z veľa vecí obavy, keďže to bude moje prvé bábo a neviem presne čo ma čaká..ale na malinké sa moc teším.. cathuska tuším máme skoro rovnaký termín, tak sa možno stretneme.. 🙂
a poradíte mi ako umývate fľašky.. nové som ich najskôr vyvarila tak ako aj cumlíky, ale netreba ich ešte s niečím poumývať?

marcelko3112
3. jún 2009

ahojte skoro mamicky 😉 na odporucanie (ma)ckysom sa tu dnes prisla pozriet a uz to tu citam asi dve hodiny.. viac veci som uz vedela, ale opakovanie je matkou mudrosti 🙂 ja mam termin 23.6. tiez v Saci..tak ak mate niektora v takomto case ozvite sa 🙂 Inac dnes som bola na kontrolu, vsetko ok a pytala som sa na to pozicanie detskeho monitoru na pol roka za poplatok (jedna kocka to tu spominala ze to tam poziciavaju), ale zjavne nikto o tom nevedel.. treba sa na to specialne opytat na inom oddeleni?? Ale snad primar o tom by nieco vedel, ci nie?? Dakujem za radu.. tak dobru noc idem uz spat, uz to pretahujem a mala sa uz chce tiez ulozit tak sa tesim na dalsie pikosky a infosky papa Evca
😉

cathuska
4. jún 2009

Pekne ranko vospolok😉 siu3333>jéj,takze 18.07. je pekny datum pre nas🙂 ja som 18.07.1979 narodena. Manzelik? Ozaj a termin porodu sice mam 30.07,ale mam ciťak,ze to pride skor. Krásny tehu dník zelam, bezim dnes do mesta a k babke,takze na 'konikovanie' musim pockat. Snad poobede,alebo zajtra uz urcite budem tu🙂 jó, a dosedla v noci priletel z prahy, a pisal mail o 23.50:-) dalsiu poradnu mam 13.06 o 10tej. Nema dakto vtedy tiez? Cka>presne ako pises,stotoznujem sa s tvojim nazorom na cisarsky versus klasika s epi.

cathuska
4. jún 2009

Vitana cauko🙂 tak to by bolo super spolu fučať v šaci🙂🙂 uvidime ako nam to vyjde. Ozaj,sa to tu uz pisalo,ale tehu skleroza🙂 beriete si nocne kosele+zupan svoje?ci budeme mat erar povinne. A platili ste daco doktorovi?alebo planujete?🙂

cathuska
4. jún 2009

No a este som si vsimla,ze ste rozoberali priberanie🙂 ja mam zatial +12kg. Tak uz bezim,papa a precitam si potom vsetko.

traktor
4. jún 2009

cat ahoj, tak mne dal dosedla taku karticku, ze co nam treba do nemiocnice -kartu poistenca, OP, tehotensky preukaz, sobasny list, zupan, nocnu koselu, prezuvky, hygienicke vlozky / potrebne az druhy den po porode/ , bavlnenu plienku,, kojenecku podprsenku, odsavacku mlieka, jednorazove plienky. . no tak to je ich zoznam,co som sa pytala tak oblecenie pre babo oni davaju svoje sterilne / ja som s si pre babo aj tak este pribalila ciapku, , tensiu deku, vlhcene obrusky, krem na ritku, cumlik a hracku/. odsavacku napriklad neberiem vobec, tu som nepouzila ani pri jednom babetku ani raz / podla mna zbytocne vyhodene peniaze/, mliecko staci rucne odstriekat ide to lepsie a ked nejde, treba ist pod sprchu a striedat teplu a studenu vodu a krasne sa pusti 🙂 , pre seba som este zabalila 2 nocne kosele / ked budeme rodit tak nam daju ich/, vlozky do podprdy / netreba vela/, kozmetiku, toaletak, nabijacku, fotak, pero, malu lyzicku, pohar, uteraky , slapky do sprchy... a zabudla som na noznicky pre babo / ja som nechtiky hned strihala, ked neslo okusovala, mne sa nepaci , ked ma babo rukavicky na rukach/. no potom mi dosedla hovoril, ze podlozky pod seba oni davaju, davaju aj ich vlozky k porodu, ze tolko kolko potrebujeme... a ak by bol daky problem, alebo nam nieco trebalo treba sa pytat sestriciek, ...

traktor
4. jún 2009

ahoj marcelko, tak mi mame rovnaky termin ja sa pohybujem medzi 20. a 25. 6., tak sa mozno uvidime... 🙂

marcelko3112
4. jún 2009

ahoj traktor, ja mam termin medzi 23. a 28.6. vraj by som mala porodit presne do prveho terminu, tak uvidime.. nooo ktovie mozno 😉

siu3333
4. jún 2009

len tak na rychlo mam cislo priamo na ultrazvuk a prietoky,,poobede napisem treba sa tam objednat....ja idem 11.6.

cka
4. jún 2009

Servus Marcelko3112 😀 😀

caffte kocky.
Ano, chodili sme do stonozky, aj marcelko3112, ale ja som tam viac nebola ako bola, stale mi to nevychadzalo, a dalo sa platit kazdu hodinu zvlast, takze som si zaplatila na zaciatku 5 hodin, a myslim, ze som bola zatial iba 4 hodiny. 🙂 Ale marcelko3112 chodila castejsie, a niekedy to bolo celkom zaujimave, celkom dobre veci sa tam preberali.

Kocky, kde je bianocka??? Ona uz rodi alebo ako?? Uz tu dlho nebola, teda asi par dni. Jooj, ak uz porodila, tak jej je fajneeee.

lenka0
4. jún 2009

ahojte kocky citam si vsetko az teraz a diki za povzbudive slova co sa tika priberania 🙄 🙂 .dufam,ze som mala len zlu skusenost a skoro na nu zabudnem.Margab ja sa blizim k 100,ale som rada,ze sa to da zhodit co ja sa potom budem snazit.Kocky ma niektora termin okolo 29.7.cio sa tam s niektorou nestretnem 😀 je sice mozne ze to pride aj skor,ale prvorodicky vraj prenasaju.Kocky ak nemam dohodnuteho ziadneho lekara,vybrali ste si niektora az tam ked ste chodili na kontoli?a prijali vas,ci necham to na nahodu kto bude mat sluzbu ten ma odrodi.Kocky drzim vam vsetkym palce co to mate za par 🙂 nech ste zdrave aj s babetkami 😀

bianocka
4. jún 2009

Caaaute 🙂 Este stale som 2v1 😠 Vcera som mala poradnu, nic nove, ze vraj zatial nerodim 😀 (na tom som prisla aj sama 😀 ). Stale otvorena na 1 prst, nic sa vlastne nezmenilo, tak asi zacnem viac pobehovat a nie vylihovat, nech sa rychlejsie otvaram.
Totiz, vcera som ostala uplne sklamana, lebo presne od 15.6. zacinaju prerabat novorodencke oddelenie a nebudu k dispozicii nadstandardne izby ☹ Takze ak neporodim skor, zacnu robit presne vtedy, ked tam budem ja ☹

Vcera som si dokonca z tonicu odpila, aby som spustila kontrakcie, ale len trosku, takze ziadne nenastali 😀 Dnes sa asi prvy krat po 9 mesiacoch okupem, ze vraj to tiez pomaha 😎

Inac, co sa tyka priberania, ja som za posledny mesiac schudla pol kila, uz vobec nepriberam. Celkovo som pribrala 8 kil (od povodnej vahy asi 4,5 kg, lebo najprv som schudla 3,5 kg). Podla mna to velmi zalezi od povodnej postavy, ja si myslim, ze som mala tukov dostatok uz pred otehotnenim, tak som nepotrebovala, aby sa na mna dalsie nabalovali 😀 A okrem toho mi 4 mesiace bolo zle a teraz na konci mi je znova blbo. A cely cas som prilis chut do jedla nemala...

bambina
4. jún 2009

ahojte, ja len na margo toho co pisala traktor, ked som rodila ja nedavali nam nocne kosele, pouzivali sme svoje.

traktor
4. jún 2009

bambina , ked si bola na porodnej sale nedali ti ich koselu? bola si vo svojej? ja neviem, mne len tak doky hovoril, ja si aj tak beriem aj svoje....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre