Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

maria.vinea
18. okt 2012

@danka2105
ja som mala gatky take boxerky a boli vyborne, aspon vlozka mi nevypadla a tie boli cislovane S, M, L.

maria.vinea
18. okt 2012

@tianka
neviem ci uz niekto pisal ale este podlozky do postele, velke pod seba, to tiez ti zo zciatku daju , ale ja som mala svoje. a najdolezitejsia vec voda - si stale smedna a kvoli kojeniu treba zakazdym vela pit, ja som za styri dni minula skoro cele sestbalenie dojcenskej vody

maria.vinea
18. okt 2012

@talcik111
nevypadnu vstrebu sa, ja som si ich videla tak dva tyzdne po porode teraz ich uz ani nebadam pomaly. ( 6 tyzdnov po porode)

maria.vinea
18. okt 2012

@melanka21
@jjeanny je to hviezda Sace noo 😉

melanka21
18. okt 2012

@maria.vinea kto ??? :D

danka2105
18. okt 2012

@maria.vinea 😀 😀 ja som mala take sietkovane, tie boli univerzalne, lebo sa natiahli a prisposobili postave 🙂

henrike
18. okt 2012

@maria.vinea , @talcik111 , no mne stehy naisto vypadavaju. Dnes naobed som nasla uz druhy ... tak neviem ci mam nejake ine alebo co ... hmmm.

lydia1
18. okt 2012

@maria.vinea dakujem za info, vlozky mam nakupene tak si asi radsej dokupim aj nejake podlozky pre pripad...

danka2105
18. okt 2012

@henrike , @maria.vinea , @talcik111 mne sa stehy tiež vstrebali 🙂

tianka
18. okt 2012

@maria.vinea podlozky vlozky a podobne vecicky som uz nakupila uz len nabrat odvahu 😀 a odrodit

papuckam
18. okt 2012

@tianka ja uz tiez mam nakupene a odvaha tiez nikde 🙂

tianka
18. okt 2012

@papuckam mas to za par 😀 a zavidim, popravde uz chem mat za sebou lebo mam pocit ze mi brucho roztrhne dnes ma opat lekar potesil ze nezmylila si sa v datume PM lebo ze mam velke brusko no zabil ma normalne dnes 😀

papuckam
18. okt 2012

@tianka no ja by som aj dva roky este nosila, keby som sa tym mohla porodu vyhnut 🙂 najhorsie je asi to, ze neviem kedy to bude, ci zajtra, ci o tyzden... Jooj to zbehlo. A brucho ma kazda zena ine, niekto mensie, niekto vacsie, akurat s tym vacsim je to tazsie 🙂

tianka
18. okt 2012

@papuckam tak v mojom pripade len brucho :D sa zvacsilo lebo nosim vsetky veci co pred tehu 😀 ale moje uzasne babatko si pribera a pribera no co uz uz len vydrzat a drzim palce 😉 , inak ja sa neviem dockat porodu lebo brucho mi zavadzia neda sa nic robit co pred tym tak uz nech to pride hehe

papuckam
19. okt 2012

@tianka no ja som nabrala aj na stehna a zadok a tak po troske asi vsade :D aj mne sem tam brucho vadi, ale este sa to da, ved uz dokopy ani nic nerobim, tak mi nemam ani pri com zavadzat hehe. idem dnes do poradne, som zvedava, co sa nove dozviem

sandra163
19. okt 2012

ahojte dievčatá, koľko kusov tých jednorázových nohavičiek budem vlastne v pôrodnici potrebovať? koľko si ich mám kúpiť? a tak ma napadlo, kupovali ste si niektorá aj yal?

blackcat8885
19. okt 2012

Neviete niekto ako to je v Saci s pôrodnou stolickou ak si dohodnem lekara a mala by som zaujem na nej rodiť ci mi to umoznia

bonnie1
19. okt 2012

dievcata a kde mam kupit tie vlozky?

mravvcek
19. okt 2012

podlozky a vlozky vam netreba vobec,sestricky stale na izbu nosili a doplnali a aj ked som mala svoje tri balenia samu vloziek,od hartmanu,nevyuzila som,pretoze tie ich vlozky su najlepsie,perfektna velkost,savost priedusnost...aj ked vyzeraju ako z 13.storocia 😀 😀 😀 😀
a tie nohavicky su najlepsie take sietovane,senzacne,aj na kontrolu,ked bola vizita,len sa natiahnu,oni pozru krvacanie,ani nemucite vyzliekat 🙂

lydia1
19. okt 2012

Dievcata, neviete na ktory den po cisarskom pustaju v saci domov ked je vsetko ok? 29.10 idem na prijem a 30.10 mi robia sekciu tak len chcem vediet kedy ma asi pustia , ci uz v sobotu... a tiez aby som vedela kolko si mam pripravit eur bokom za nadstandard... 🙂

pezs
19. okt 2012

@lydia1
Myslím že pušťaju tiež na 4-5deň. Podľa toho ktora izba bude volna, nadstandard stoji 35, 50 alebo 70 eur za noc. Na starom šestonedelí sú izby za 10 a 18 eur.

henrike
19. okt 2012

@blackcat8885 tak s porodnou stolickou v Saci je to tak, ze to sice na stranke uvadzaju ako moznost, ale v praxi ju vobec nepouzivaju a vlastne uz sa ani nevie, kde ta stolicka je!!! Pytala som sa na nu lekarky, ktora tam robi necele 2 roky a za cely ten cas ju ani len nevidela ... 😠
@bonnie1, v zdravotnickych potrebach. A tiez odporucam uplne najjednoduchsie - teda vata obalena gazou. Ako pise @mravvcek, tie ich vlozky su proste po porode naj! Ale daju sa podobne kupit aj v zdrav. potrebach. A ja som v Saci pouzila aj svoje - nie kazda sluzba mi davala nemocnicne vlozky ...

blackcat8885
19. okt 2012

@henrike Dakujem za info.No je to dosť na figu ked žena musí rodiť tak ako nechce -na tom pôrodnom kresle či ako sa to volá.Asi sa s tým musím zmieriť v našom zdravotníctve ☹

monikamiskonatalka
19. okt 2012

@lydia1 ahoj, púšťaju 4 deň po pôrode a den porodu sa neráta, čiže keď sekciu budeš mať 30.10. ( utorok), domov ťa pustia ak bude všetko ok s tebou aj s babom v sobotu 3.11.

lydia1
19. okt 2012

@monikamiskonatalka jeej, dakujem velmi pekne, tiez som dufala ze to bude v sobotu, tak snad bude vsetko ok 🙂 uz len do vtedy vydrzat...

lydia1
19. okt 2012

dievcata, mam este jednu otazku. Nemusite na nu presne odpovedat, len ma zaujima ked ste mali dohodnuteho lekara k porodu, kolko ste mu potom dali? len ci to bolo viac ako je stanovena suma za zazmluvnenie lekara... Ja obec neviem ake su sumy tu na SK, ked som rodila v CR tak mi moj gynekolog povedal ze chodi aj k porodom ale si za to uctuje 7000Kc, kedze musi zavriet ambulanciu a prichazda o zisky, a niekedy pride a je to falosny poplach. vopred dakujem za info.

henrike
20. okt 2012

@blackcat8885, ano ano, na Slovensku nie je skoro nic, co sa vymyka zo zabehnutych zvykov, mozne! 😖 Ja som o porod na tej stolicke mala tiez zaujem a viem, ze ju maju vsetky 3 kosicke porodnice, ale v niktorej sa nepouziva. Zda sa mi, ze len v Novej nem. dovolia zenam stravit na tej stolicke 1. dobu porodnu.
Ale v Saci si mozes ziadat, aby Ti napolohovali porodny stol do co najvacsieho sedu ... Teda aspon Dr. Orkutyova s tym nemala ziaden problem a sama to zenam odporuca, aby aj gravitacia pomohla pri porode. Ja som nakoniec nerodila v sede, ale slo to tak rychlo, ze mi to v tej chvili vobec, ale vobec nevadilo ... 😉

matamoh
20. okt 2012

ahojte baby mozte mi opisat jak sa zacinaju kontrakcie?dakujem

anculala
20. okt 2012

@mravvcek ahoj, tie vlozky a podlozky sa davaju na kazdej izbe - nielen na najdrahsom nadstandarde?

blackcat8885
20. okt 2012

@henrike skusim sa aspon na tom napolohovani viac do sedu dohodnuť ked si vyberiem lekára.Chcem si to uľahčiť čo najviac kedže nechcem epidural tak už aj tak budem mať čo robiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre