Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

atka001
22. okt 2012

@sandra163
Ja som mala yal, ale pri tom sustredeni sa na kontrakcie mi uz bolo jedno, aky klystir mi daju. A kamoske povedali, ked chcela aby pouzili jej yal, ze ich je ucinejsi. Takze asi ti ho ani nebude treba.

szzuzka
22. okt 2012

ahojte baby, chcem sa vas opytat, ci je moznost odberu pupocnikovej krvi aj v saci a kolko to stoji, ci viete o tom nieco? diky moc 😉

14petulka88
22. okt 2012

@szzuzka Ahoj mozne to je mna sa pytali pred porodom ci nechcem ale cena neviem 😵

szzuzka
22. okt 2012

@14petulka88 diky za odpoved 😉

szzuzka
22. okt 2012

@14petulka88 inac co si myslis o tom, je to len biznis alebo dá sa to aj vyuzit po pripade? /nech nie je na to dovod/

14petulka88
22. okt 2012

@szzuzka Ja neviem ja som si to nedavala ani pri jednom dietati... ci to pomoze alebo nie je otazne. ale uz to sveci ze aj zdravie je dost drahe v dnesnej dobe.

talcik111
22. okt 2012

@szzuzka ahoj cena tej puocnikovej je vsade rovnaka.. zabezpecuje to ceptra a nie nemocnica. Oni en vykonaju odber. Ja som rodila pred troma tyzdnami mala som odber standard stoji 690 eur.

pezs
23. okt 2012

@szzuzka
V saci odoberaju pupocnikovu krv a ceny su podla tejto spolocnosti:

http://cordbloodcenter.sk/sluzby-a-ceny/7-kroko...

bubus2211
23. okt 2012

Ahojte, ma niekto skusenost s panom Dr.Olsavskym v Saci? On mi bude robit sekciu s Dr.Lendakom .Dakujem za info 🙂

erika121o
23. okt 2012

Caute, baby, sorry, ze az teraz, ale skor som akosi nestihala 🙂 Tak porod mame uspesne za sebou, sli sme teda toho 12.10. o 7:15 a o 7:33 bola uz malicka na svete. Mala 3600g a 50cm, cize krasna slecna.
Co sa tyka Sace, tak sa nemozem stazovat na nic, Mala som izbu za 50€, ale bol to super luxus, krasne zariadene, ani doma take nemam, Postel, postielka, gauc, krasna kupelna, citila som sa tam naozaj vyborne.
Vo stvrtok po prichode mi urobili nejake vstupne vysetrenia a rano to potom zacalo. Najprv klystir (bala som sa ho, ale bolo to naozaj v pohodicke), potom cievkovanie (zavedenie je trosku neprijemne, ale ten pocit trva mozno pol hodku, potom to prejde), spustili mi infuziu a potom sme sli. Na sale mi pichli spinal (vobec to neboli, nic som necitila), lahla som si, zacal mi dost klesat tlak, tak mi dali kyslik a bolo to v pohode. Potom nastupil tim lekarov (Dr. Dosedla a spol.), zacali so mnou srandovat a vraveli, ze si musia najprv pripravit nejake veci a povedia, ked zacnu a zrazu som len pocula malu plakat. Vobec nic som necitila. Potom ma zasili, medzitym urobili malej vysetrenia, ocistili ju, ukazali mi ju a potom sup so mnou na JIS-ku. Tam som si polezala den a pol. Mala som dost velke bolesti a nevedela som sa postavit, ale velmi som chcela ist uz na izbu a vidiet malinku, tak som sa nejako premohla a nechala sa previezt. Prve tri dni boli pre mna utrpenim, lebo mi velmi nezaberali lieky od bolesti (sestricky mi nechceli velmi verit) a nakoniec, som si ich aj prestala pytat a povedala som si, ze to nejako zvladnem. Najlepsiem liekom bol pohlad na malu. Aj ked popravde, ked plakala celu noc a ja som nevedela preco a nevladala som kazdu chvilu vstavat, bolo aj mne tazko, no chcela som ju mat pri sebe, tak sme to zvladli.
V utorok nas pustili domov. Nebola som sice uplne fit, ale kedze mala bola zdrava, nemala zltacku a zacala aj priberat (mliecko sme mali na druhy den od prikladania), tak sme usudili, ze doma nam pomoze viac ludi, nez v nemocnici 🙂
Tak uz sme tyzden domka, jazva sa pekne hoji, takmer ju nevidno, zvnutra este trosku pobolieva, ale uz upratujem, varim, takze je to viac nez v pohode 🙂
Tak dufam, ze som svojou skusenostou pomohla. Myslim si, ze porod a materstvo je naozaj narocna vec a prve tri dni som bola zufala, ale potom to bolo kazdym dnom o 100% lepsie.
Tak vam vsetkym drzim palce, nech to mate cim skor a hlavne uspesne za sebou 🙂

henrike
23. okt 2012

@bubus2211, Dr. Lendak je SUPER! 😉 Keby som este niekedy mala rodit a mohla si vybrat, vybrala by som si jeho!!!

mg25
23. okt 2012

@erika121o ahoj🙂 ako tak čítam, všetko sme mali úplne rovnaké...izbu,bolesti...:D tiež som sa nevedela poriadne na JISke postaviť a strašne ma to bolelo. Prajem veľa sily, mliečka a veľa preveľa radosti z bábätka 🙂

bibistec
23. okt 2012

@szzuzka ahoj ano v saci odoberaju musis dopredu nahlasit cena momentalne neviem my sme platili pred 3 rokmi teraz na eurocord.sk skus pozriet alebo aj oni ti povedia alebo aj tvoj doterajsi gynekolog.

bibistec
23. okt 2012

@erika121o fuha, ja som unho rodila pred tromi rokmi ale nemala som vobec bolesti mne teda velmi pomohli analgetika, ja som nic necitila. drzim palce tebe aj dietatku

matamoh
23. okt 2012

ahojte baby chcem sa vas opytat ci aj vas tak svrbelo telo pred porodom lebo mna strasne sa to neda vydrzat.Zajtra idem na prijem lebo uz som Tyzden po termine tak mi idu dat vyvolavacku.BOJIM SA.Robi sa aj cievkovanie pred porodom?Dufam ze nie.A klystir ked robia tak to boli?

lydia1
23. okt 2012

@erika121o ahoj, mozem sa spytat ci sa da v saci odmietnut klystyr pred sekciou? ja idem na stvrtu sekciu ale ani pri jednej som klystyr nemala, vzdy som ho odmietla a nikkde s tym nebol problem, tak ja len ci s tym nerobia problem v saci. dik.

erika121o
23. okt 2012

@lydia1
ahoj, po pravde netusim, ako to je s odmietnutim klystiru. Ja som sa nad tym nejako nezamyslala a uuprimne povedane, bolo to z toho vsetkeho okolo cisaraku naozaj najprijemnejsie 🙂 dokonca viac ma bolela ruka z brania krvi, nez klystir, takze nabol s tym problem.... ale je potrebne sa urcite opytat... neviem, ci je to povinne a ak nie, tak ti to asi nemozu nanutit... velmi som ti asi nepomohla 🙂 drz sa

lydia1
23. okt 2012

@erika121o erika aj tak dakujem. zajtra idem za Dosedlom tak sa ho opytam. Inac aj mne trvalo kym som sa pozbierala z prvej sekcie, ale tie dalsie uz boli ovela lepsie. no a ta tretia u mna bola super, som myslela ze sa zblaznim ked som musela lezat den na jipke. chcela som uz vstat a rozchodit to. tak snad to teraz bude tiez v pohode....pri stvrtej sekcii.

ssussie
23. okt 2012

@lydia1 jeeeeeejeeee tri sekcie??? a stvrta naplanovana? a ja mam hlavu v smutku, ze sekciou mozu byt len dve deti 🙂 teda zatial mi rozhodne staci nas pokladik a mozno casom druhe ... ale taka sprava rozhodne potesi ... a samozrejme drzim palceky 🙂

ssussie
23. okt 2012

@matamoh pred sekciou sa cievkovanie urcite robi, pri akutnej sekcii sa klystir nerobi ... a dobra rada ... ked ta budu cievkovat, povedz im nech pockaju kym nebudes mat prave kontrakciu ;)

lydia1
23. okt 2012

@ssussie dakujem, no moj gynekolog ma ukludnil ze ma pacientky co idu na piatu sekciu, ale u nas je to uz dufam konecna .

lydia1
23. okt 2012

@ssussie no ja som druhu ani tretiu sekciu nemala akutnu a aj tak som mohla klystyr odmietnut. ja som mala akutnu len prvu a potom dalsie boli planovane aj ked pri druhej a tretej sa deti vypytali skor ako bol naplanovany termin 🙂

gianni
23. okt 2012

@lydia1

@ssussie
ja tiež viem že sekciou max.2 deti,i ked kamoška má 3 a v pohode,ale je tam už väčšie riziko,ja mám 2 sekciou a viac mi neodporúčal ani gyndoš a ani primár nemocnice,dokonca sa ma spýtal či som si nedala rovno podväz(či ako sa to píše 🙂 ),ale mne po druhom ostala aj cukrovka tak možno jedno s druhým...

januska555
23. okt 2012

@lydia1 Ahoj môžem sa opýtať ak som to dobre pochopila ty máš za sebou už tri sekcie a ideš na 4?

lydia1
23. okt 2012

@januska555 ano, dobre si pochopila

ssussie
23. okt 2012

@lydia1 no vies ked mam pravdu povedat ... aj ked je to jazva nielen na kozi, ale aj na maternici, mam pocit, ze fyziologicky porod je o dost tazsi aj pred aj po. Ja som mala 12 hodin kontrakcie a dost vazne komplikacie, ale aj po tom vsetkom, aj po urputnom boji pri prvych vstavaniach som mala pocit, ze som na tom stale lepsie ako tie co rodili normalne. Stukali pred porodom, stukali po porode a ja som len lezala a kazdy ma obskakoval ... az na stvrty den mi doniesli maleho a uz som sa musela starat - vtedy presli vsetky bolesti, aj tie najmensie a zacala som normalne fungovat.

januska555
23. okt 2012

@lydia1 wau ja mám za sebou dve ale vždy sme s manželom chceli veľkú rodinu a tak pre nás tá prvá ale najmä už tá druhá bola veľkým sklamaním, že už môžme mať len jedno dieťa, ale ak ovidím tak aj 4 sa dá. Môžem vedieť aké máš vekové rozostupy a tiež aké si mala tehotenstvo a tak...som strašne zvedavá, lebo aj ja túžim po 4 deťoch...

januska555
23. okt 2012

@ssussie v šaci nosia na izbu bábätka po sekcii až na 4 deň?

ssussie
23. okt 2012

@ssussie a este jedna vec ... v novej nemocnici je JISka pojem neznamy !!! Ma preniesli rovno na izbu s dalsimi troma pacientkami aj s prenosnym monitorom vitalnych funkcii ... to len ked sa dakto rozhoduje.

lydia1
23. okt 2012

@ssussie no mne maleho priniesli na izbu hned na dalsi den po porode a uz som ho mala cely den u seba. na noc som ho sice odniesla na novorodenecke ale to som potom velmi lutovala, lebo som sa vobec nevyspala, kvoli bolesti. tak na ten dalsi den som si ho uz nechala aj na noc, v podstate som ho uz mala stale a bolo to super. Ked som ho mala u seba tak som vobec necitila ziadnu bolest. aj som sa vyspala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre