Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

katkarv
25. feb 2012

ahojte baby tak vam pisem z Sace len kratko,od vcera je to tu plne nemaju ani jedno volne miesto ale dnes sa este nerodilo,som na izbe za 18 eur ine nebolo.Potom vam napisem,vraj su prietoky uz dobre a z vodou sa neda nic robit len kontrolovat tak ma asi skoro pustia.Sestricky super,som na sestonedeli.

alla24
25. feb 2012

@katkarv no super som zvedava kde budem lezat ked v pondelok rodim ☹ Normalne som teraz v takom strese ze asi si idem hladat inu porodnicu ☹ ☹ ☹

xclusive
25. feb 2012

@alla24 neboj nic...ja som rodila v novembri...maly sa narodil 00:10 a az o 15-tej nas prestahovali este s jednou co somnou rodila na izby,lebo nebolo nic volne..lezali sme do vtedy na vzdycharni..nastastie nikto nerodil...neboj kazdy den prepustaju..

teleranka
25. feb 2012

@alla24 caukooo, neboj, do pondelka sa izba uvolni urcite... ako sa citis? necitis kontrakcie, ides este teraz cez vikend na kontrolu? teraz tam asi chodis kazdy den, ze? a to ti budu vyvolavat v pondelok porod? kto bude mat v pondelok sluzbu? ides rano na prijem?

tomynika
25. feb 2012

kocky ja som bola na poradni v stredu v saci a poviem vam bola tam poriadna plnka. Snad ked pojdem rodit nejako sa to uvolni 🙂 uz len cakam kedy 🙂 malinkej sa asi velmi paci v brusku 😵

gabkazabka
25. feb 2012

Ahojte ,ja som sa dnes vratila zo sace,potom neskor napisem podrobnosti,ale hodnotim vsetko na 1* 😵
A
@katkarv neviem,kde presne lezis,ale ja som dnes odchadzala a boli 2 lozka na novom nadstandarde volne....+ moje sa uvolnilo 😉

katkarv
26. feb 2012

@gabkazabka ja som na starom sestondeli,aspon si myslim teda tam kde je novorodenecke.

hviezdickamaria
26. feb 2012

ahojte, mohla by som sa trocha pridat do diskusie? 😉 dnes idem na "exkuriziu" do sace a potom sa rozhodnem, ci tam budem aj rodit, kedze som z PO... ale chcela som vediet, nemozem nikde najst nejaky cennik, viete mi poradit? dakujem 😅

14petulka88
26. feb 2012

@hviezdickamaria V saci sa plati za vsetky pedporodne poradne pausalne (jednorazovo) 6e a za hospitalizaciu jednorazovo 6e to ta vinde tych 12e plus ked chces nadstandartnu izbu.

tomynika
26. feb 2012

ahojte chcemm sa opytat ked vam robili sekciu ci uz uplnu alebo len tu lokalnu (neviem ako sa to teraz vola) platili ste nieco ? neviem ci sa aj vtedy dava epiduralka som s toho jelen . 😒 😅 poradte mi prosim vdaka

mexico_16
26. feb 2012

@tomynika ahoj..ja som mala spinal a neplatila som nic 🙂

mexico_16
26. feb 2012

@hviezdickamaria mas v ip 🙂

anicka9
27. feb 2012

silvulik10 ahoj, no ako? daj vedieť, že ako si dopadla 🙂

silvulik10
27. feb 2012

@anicka9 Ahoj Anička 🙂 No dopadla som tak, že známa mala dnes dovolenku. USG v poriadku máme necelých 1500g, Dr. Dosedla mi doporučil sekciu a mám prísť o dva týždne znova na ultrazvuk, kvôli prietokom.
Takže do poradne sa chodí od 36tt, treba sa telefonicky objednať a súčastne sa treba objednať aj na ultrazvuk. Pri prvej poradni sa objednáva stále na ďalší týždeň na ďalšiu. Poplatok sa platí 6 Eur, je to jednorázový poplatok za všetky poradne až do pôrodu.

anicka9
27. feb 2012

@silvulik10 No takže super, keď je všetko v poriadku 🙂 O dva týždne ideš znovu ku Dosedlovi? Takže keď sa budem objednávať na poradňu, treba sa rovno objednať aj na ultrazvuk?

silvulik10
27. feb 2012

@anicka9 Aj ja sa teším, že je všetko ok 🙂 Ešte zajtra ráno poradňa. O dva týždne idem 16.3. v piatok k Dosedlovi.
Áno ak sa objednávaš na poradňu treba sa objednať aj na ultrazvuk. Tak mi to dnes povedala susedka, ktorá robí na pôrodnej sále. Ža vraj tam majú teraz šalený dom a všetko preplnené 🙂

anicka9
27. feb 2012

@silvulik10 A dnes si poradňu nemala? len ti robili dnes ultrazvuk? Ty si vedela, že dnes robí Dosedla? Kebyže chcem chodiť na poradňu keď robí on, mám si to nejako zistiť, alebo ako to chodí?

silvulik10
27. feb 2012

@anicka9 Ja som bola dnes na ultrazvuku v 30tt, tieto ultrazvukové vyšetrenia v 12tt, 20tt a 30tt robí v Šaci len Dosedla nakoľko on má na to certifikát. Objednávala som sa ešte koncom januára. Vieš môj gyndoš nemá ultrazvuk, tak zajtra idem k nemu do poradne a dúfam, že ma nepošle na hospitalizáciu, nakoľko má problém z tlakom a tepom a dosť mi opúchajú ruky aj nohy, ešte keď mi nájdu bielkovinu v moči tak s pánom bohom /preklamsia/
Podľa mňa ak sa budeš objednávať telefonicky do Šace, tak povedz, že by si chcela ísť k Dr. Disedlovi, setrička má stále poruke rozpis služieb.

anicka9
27. feb 2012

@silvulik10 Na zajtra držím palce, aby ťa doktor nikam neposlal, akurát tak domov oddychovať 😉 Keď potom budem volať a objednávať sa, kde mám volať. Nemáš číslo ? vopred ďakujem 🙂 A aký bol Dosedla? v pohode?

mexico_16
27. feb 2012

@anicka9 Anicka zavolaj do ambulancie pre tehotne c.tel. 055/ 723 42 12..
Kup si na recepcii dole za 6€ rovno listok a nebudes musiet chodit hore dole a prilepi ti ho do tehu knizky..
Dosedla je velky pohodak.Budes spokojna 😉

anicka9
27. feb 2012

@mexico_16 ďakujem, tiež chodíš k nemu?

mexico_16
27. feb 2012

@anicka9 Nie. Mne len asistoval pri prvej sekcii.Ty budes u neho rodit ?

teleranka
27. feb 2012

@silvulik10 ahoj ahojjjj...ak mozem byt zvedava,preco ti odporucil dosedla cisarsky rez, kvoli comu? a preco ti znova bude robit prietoky už o dva tzydne, ked ti ich robil v ramci morfa dnes?

anicka9
27. feb 2012

@mexico_16 Ešte neviem, ale možno, že pri ňom by som chcela. Uvidíme, že ako to výjde 🙂

maminake
27. feb 2012

Ahojte kočky,
jedna otázka pre "čerstvé mamičky" - tie, ktoré ste mali v Šaci dohodnutého lekára, platili ste oficiálny poplatok 230€ za jeho výber? Vopred ďakujem 🙂

silvulik10
27. feb 2012

@teleranka Ahoj. Cisársky mi doporučil kvôli tomu, lebo mám problém z tlakom a mám strašne vysoký tep. A ešte k tomu mi prišli na to, že mám defekt predsieňového septa /problém zo srdcom/. Prietoky dnes boli hraničné a vzhľadom k tomu, že pri prvom tehu som bola kvôli nim v nemocnici a malá sa narodila len z 2780g a 47cm v 38 týždni tak preto mi dal hneď termín na ďalšie vyšetrenie.

silvulik10
27. feb 2012

@anicka9 Ahoj moja, tak tel číslo je 055/723 4212 ambulancia pre tehotné 🙂 Dosedla je vždy v pohode, je to veľký srandista, ak má zlú náladu, je to len preto, že je unavený. Aj dnes ťahal už druhú 12tku, ale bol zlatý a venoval sa mi dobrú 1/2 hodinku. Dokonca som dostala aj 3 fotky 🙂

teleranka
28. feb 2012

@silvulik10 ahaaa...juj tak to hej, radsej vsetko prekontrolovat castejsie a neriskovat. Ja neviem, kedy mi budu robit prietoky najblizsie, idem tam o 3 tyzdne. Daj potom vedit, ako Ti dopadli kontrolne prietoky. Dali ti na to nejake tabletky alebo odporucili kludovy rezim? Aku mal váhu drobcek v 30tt? Moj mal podla mna dost malo ☹

silvulik10
28. feb 2012

@teleranka Malý mal necelých 1500g, doktor mi povedal, že pekná váha 🙂 Na tie prietoky nič, magnézium beriem tak či tak. Ak by boli zlé tak by ma hospitalizovali, ale boli len na hranici. A tvoj mal akú váhu? že sa Ti to zdá málo?

teleranka
28. feb 2012

@silvulik10 1350g ... o tyzden idem na sono znova, tak som strasne zvedava, kolko pribral. Magnezko beriem aj ja, casto mi tvrdne brusko. Budes rodit pri Dosedlovi? Bavili ste sa uz o tom? a povedal, kedy by ti asi naplanovali cisarsky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre