Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cherry01
6. jan 2009

Ahoj hankky,
aj my ideme na rizikovu poradnu do Šace , tuším 19.1. len neviem na ktorú.
Ja som s mojimi vonku ešte nebola, prišli sme z nemocky až koncom decembra, tak zatial praktizujem len otvorené okno a šup do kočíka.
A ty prečo nekojíš? nemáš mliečko? ja mám málo, dokrmujem zatiaľ Bebou. uvidíme.
Kristínka mi prespí aj 6 hodín, Tomáško sa budí každé 3 hodiny. Ale v noci budím aj Kristínku, aby papali naraz.Takže krmime s manželom obaja. Dobre ide do peňazí to UM nie? nám vyjde mesačne na 4,5 tis.. A kde su ešte plienky. ☹ no nevadí, radšej si my odtrhneme od úst.. len aby mali to naj naše pokladíky.

hankky
6. jan 2009

suntalka, ano dakujem(e) uz som si to precitala 😉 hm, dost draho to vyjde tak uvidime este co a ako....
rozmyslam ze sa s nou supnem do vane doma ale nie som si ista ci viem presne co a ako...

ahoj marcelka 🙂 citala som si ako dlho si bola v porodnici ☹
mlieko sa mi pomaly stracalo a druhy den ked som prisla domov tak mi mala sala krv z bradaviek a nie mlieko...plny klobucik krvi som mala, potom som skusala odsavat ze jej dam z flase a zistila som ze po hodine nahrievania a odsavania som si odsala sotva 50 ml..tak som prisla na to ze je vlastne stale hladna a nemam mlieko...este som nahrievala a masirovala a odsavala ale neslo nic...uz z porodnice nas prepustali s tym ze mame po ceste domov kupit umele mlieko a dokrmovat ked bude hladna, videli aj oni ze nemam dost mlieka...
tak sme kupili najprv Bebu, potom Bebu HA lebo mala problem s bruskom a po tyzdni sme presli na Nutrilon lebo sa mi zdalo ze Beba je pre nu tazsie stravitelna...uz sme dostali aj kvapky na brusko tak je uz lepsie...no a vcera nam na gastre predpisala tu Humanu tak od vcera davame to...no fakt to riadne ide do peniazkov a to mame len jedno babo 😕
a strasne vela papa, vobec nejdeme podla tych tabuliek co su na krabici... posledne tri dni spapa 120 ml, odgrgne si, trosku oddychne a potom si este pyta tak v pohode stiahne aj dalsich 60 ml 😨
zajtra ideme do poradne tak sa opytam lekarky ci je to okej 😅

chavallee
6. jan 2009

Baby, caute!!!

Budem rodit v Saci, este sice neviem, ci normalne, alebo cisarskym... ale chcem sa spytat, kolko stoji zazmluvnenie doktora?? Ked zazmluvnim doktora, este sa potom davaju nejkake peniaze do vrecka? Ja som to odmietala, ale baby ma prevalcovali, ze sa plati...

Mali ste niektora zazmluvneneho? Mozte napisat , akeho?? Alebo aspon IP?

tinucha
7. jan 2009

Košky mám ďalšiu otázku. 😀 Zíde sa mi zavinovačka a deka pre drobca. Myslím v pôrodnici, nie na cestu domov. A čo kozmetika pre malého? Čo ste zo sebou mali?

ddmoxy
7. jan 2009

ta zavinovacka podla mna nie....bude stale v ich perinke.....a deka? no neviem aku budes mat izbu...ale myslim,ze viac nejake rukavicky,ciapocka a svetrik....
a co sa tyka kozmetiky,tak nieco na ritku=ja som mala sudocrem a ostatne ani nie...ja som mala na izbe aj kadejake vzorky....tak keby si potrebovala mozes pouzit tie....

tinucha
7. jan 2009

Ďakujem. 🙂
Až teraz čítam aký preklep som urobila hneď v 1.slove. 😅 😝

dvojicka22
7. jan 2009

Luci79,
pozri si www.viavitae.sk
zavolaj tam , tel.cislo najdes na webovke, je to ohladom plavania s babatkami......pytaj si tel.cislo na pani Lukacovu ona plava s babatkami, je velmi mila a pokial si z kosic tak vie prist aj domov, je to spociatku taka predpriprava vo vani, pretoze do velkeho bazena sa chodi tak az po 6-tom mesiaci.
vsetko dobre vsetkym maminam a babatkam.

suntalka
7. jan 2009

PLAVANIE S BABETKAMI /preposielam po druhy krat.../

http://www.bczuzi.sk/

posielam vam link na plavanieuz po druhy krat, kedze debata ohladom plavania nadalej pokracuje, neviem presne, ako to funguje v kosiciax, ale v presove chodila pani lukacova osobne domov raz za tyzden, okrem lekcie plavania ziskate od nej take mnozstvo informacii, ani vasa detska lekarka o tom mozno netusi, co sa dozviete... fakt, vrelo doporucujem... plavat sa da zacat hned, ked sa zahoji pupcek... ved ked si prestudujete link, urcite sa vsetko dozviete... myslim, ze je to jedine plavanie v kosiciach aj v presove

luci79
7. jan 2009

Ahojte dievcata, dakujem Vam velmi pekne za linky o plavani... skusim tam zavolat a opytat sa. 😵
Ddmoxy, ako si dopadla v poradni dnes? Vyrastli ste? Pribrali?
My sme za dva tyzdne pribrali 'neuveritelnych' 500gr 😅 , takze uz mame 5100g 😵 . V Saci sme dopadli tiez ok, len Jakub viac preferuje pravu stranu a tym padom mal na UTZ nejaky nalez 😨 , nic vazne, len ho mame davat spinkat na lavu stranu, podkladat mu vankusiky, aby sa neotacal. Doteraz sme to tiez robkali, ale asi musime striktnejsie 😅 .
Brali mu ak krv z prsteka na poradni, tak plakal, ze aj mamke a ocinkovi sa tisli slzicky do oci 🤐 . Ale pochvalili ho aj v Saci aj u nasej lekarky, ze aky je zlaty ukecany, cely cas len gagotal a rehotal sa na plne hrdlo. Bol velmi spokojnucky 😵 😵 😵

luci79
7. jan 2009

A co je s Lilly a Andyikou, dlho sa tu neukazali...
😔

ddmoxy
8. jan 2009

luci 79....ahoj.....my uz mame 4520g.....bola som prekvapena.....moja baculka....na akom UTZ ste boli...aj my mame ist na oblicky len neviem kam.....ze si mozem vybrat.... ☹

hankky
8. jan 2009

ahoj babenky 🙂
my sme boli vcera na kontrole s klbmi, tak teta lekarka povedala ze sme priniesli krasne klbiky 😀 Ideme na kontrolu az 23.3. a dovtedy mame balit nasiroko 😕 som myslela ze to kratsie sa tak bali...no hlavne ze je vsetko okej 🙂
no a sme boli aj v poradni...tak prosim pekne nas papkacik vazi 4600 g 😅 a meria 56 cm 🙂
rastie nam pred ocami zo dna na den...musim jej rychlo striedat oblecenie aby ponosila co najviac 56-tky 😀 uz sa ani do zavinovacky nevojde...tucko moj maly 😵

tinucha, ja som bola na izbe kde mi cely den svietilo slnko a este aj kurili takze som mala strasne teplo....ale deku som mala a zisla sa lebo do postielky davaju monitor dychu a ten je tvrdy, tak som deku dala na tu podlozku aby nelezala az na takom tvrdom....a vezmi aj ponozky pre babo...babatka maju citlive nozky na chlad 😉 mala som aj ciapocku ale asi len dva dni, aj rukavicky lebo mala dlhe nechtiky tak aby sa neposkriabala...a kozmetiku fakt len tu masticku na ritku a vlhcene utierky, viac nic netreba...no a plienky, ale tych som vyuzila malo, mozno len 10 ks...

tinucha
8. jan 2009

Ďakujem Hanky. 🙂

luci79
8. jan 2009

ahoj Ddmoxy, boli sme YTZ hlavicky a obliciek, tiez...ja som dostala to odporucanie uz pri prespustacej sprave z porodnice...A robi to primarka z novorodeneckeho. Vcera sme sa tam vela nacakali lebo tam bola sama a volali ju este ku porodu, takze masaker. A nikto iny to nerobi 😠

ddmoxy
8. jan 2009

a kde ste boli ohladom klbov???? u akeho ortopeda?na ten UTZ pojdem do Sace.Teraz som to nasla v papieroch,ze tam mame ist 13.1..A kde byvas na Furci.my sme tam jeden cas byvali tiez na Zupkovej.... 🙂 🙂

luci79
8. jan 2009

ahoj, na klbiky sme boli este v decembri, na poliklinike na furci, vsetko bolo ok, klbiky boli krasne. na dalsiu kontrolu ideme 27.1. my byvame na kalinovskej, je to veziak pod lidlom 😵 , ale dufam, ze uz nie dlho, aj ked sme tu len od septembra 🙂 .
...ale, domcek je domcek.
ako sa maju tvoje dievcence?
my sme dnes dostali satku na noseniu, tak 'experimentujeme'. a celkom sa mu to paci 🙂

ddmoxy
8. jan 2009

luci79,ahoj....a kedy mate v plane ten domcek?staviaye novy,alebo rekonstruujete?ked tu budete,tak sa mozte prist ukazat 🙂 🙂 🙂
my sa mame dobre.....akurat mame vela roboty teraz,ale lepsie ako nic... 🙂 🙂
ta satka moze byt super.pocula som,ze babatka su potom kludnejsie.
bolo by fakt super,keby ste uz boli v Barci.....tak aspon mozme kocikovat,alebo len tak pokecat....toto leto ideme robit zahradu pre deti.ved vies pieskovisko,hojdalky,bazenik-zatial len taky lepsi nafukovaci,ale casom aj normalny.
a radi by sme aj mensi tenisovy kurt ak nam susedia predaju cast pozemku 🙂 🙂 🙂

luci79
8. jan 2009

ddmoxy, ak nebude tuto sobotku velka zima tak mozno pojdeme spolu s mojimi rodicmi pozriet tetu, co nam tam byva, tak by sme sa mohli aspon na chvilocku stretnut a 'zoznamit' sa osobne 😉. Posli mi Tvoj mobil do IP, ja sa Ti ozvem v sobotu, co a ako.
My mame v Barci pozemok, je to sice este stale len ako orna poda, ale pracuje sa uz na prepise, na stavebny pozemok. A potom cakame na sestru, ked sa vrati z Ciech natrvalo, co by malo byt niekedy na jar, a potom zaciname staviat. Tak dufame, ze do konca roka tam uz aj budeme byvat. Ja sa uz totiz neviem dockat.
A tiez snivame o malom tenisovom kurte 🤐 , ale to vsetko je este vo hviezdach, hlavne je teraz co najrychlejsie zacat staviat.
Vy ste rekonstruovali alebo stavali?
A satka? Uz mi spinka tri a pol hodinky v nej a ja si mozem robkat, co chcem pretoze mam obe ruky volne 😵 , je to parada. Pretoze niekedy sa nestiham pomaly ani napapat. Ako to ty stihas s dvoma dievcencami?

ddmoxy
8. jan 2009

poslala som ti IP..... 🙂 🙂 🙂

daducha
8. jan 2009

Ahojte maminky,ktore mate za sebou pôrod v Saci.Ja mam termin 30.1. a trosku som to tu preluskala a zarazila ma jedna vec.To naozaj beru o polnoci miminka na novorodenecke a donesu az o siestej? Ved to je chore.Chcem ho mat pri sebe stale,ved kojit ho chcem podla jeho potreby a nie podla nejakeho rezimu nemocnice s dokrmovanim cukr. vodou a pod..Ak je Saca nemocnica s titulom BFH, tak toto zrovna nie je prikladom.Tiez ma zarazilo, ze manzel so mnou nemôze byt pocas 1.doby pôrodnej.Pre mna je to ovela dôlezitejsie ako ked tam ma byt 20 min. pri samotnom pôrode,kedy v podstate mam co robit sama so sebou a nie este sledovat jeho ci neodpadava.Tiez mi je divne preco sestricky na novorodeneckom neukazuju kupanie,prebalovanie,techniku kojenia a pod. veci hlavne prvorodickam.Viem, ze ked som mala prve babo tak mi to velmi, velmi pomohlo.Aby som este ozrejmila, prvy pôrod som absolvovala v BA-Ruzinove,lezala som na nadstandarde a nech skusam ako porovnat,tak porovnat,so Sacou sa to neda, aj ked v KE je Saca asi najlepsia pôrodnica.vybrala som si ju s najlepsim svedomim, no obavam sa , ze tym, ze ju porovnavam s Ruzinovom, budem sklamana.
Len pre ukazku : nadstandardne odd. je cela jedna cast, asi 10 izieb,vsetky 2-postelove,novy nabytok,vlastne WC a kupelna,televizor.Ziadne prefukujuce okna a pod.Jedlo nosia na izbu, mimi je s vami na izbe po par hodinach po pôrode a stale.Beru ho iba na kupkanie a vysetrenie a pod.Od sestricky dostavate vsetko co babo potrebuje, od plienok,cez masticku na zadocek,lieh na pupcek...ked mimi prvyX donesu, ukazu prebalovanie,techniku kojenia,chodite sa pozerat na kupanie a den pred odchodom pod dozorom sestricky kupete.Este aj ked sa da a male ma zltacku a nemusi byt na foto na novor., donesu ho na prenosnom fote ( lilibet - tak to volali ) ku Vasej posteli.Pocas celej 1.doby bol manzel so mnou na osobitnej pôr. sale-nic sa nedoplacalo a bolo to super.A ceny? epiduralka 2500,- Sk, nadstan.izba 500,-.
Tymto som samozrejme nechcela nejakym spôsobom " urazit" pôrodnicu Saca, no myslim, ze predsa len to bude o inom.Uz mi zostava iba dufat, ze vsetko dobre dopadne a budeme tam iba 4 dni, s malym som totiz kôli zltacke trcala v nemocnici 8 dni a to uz som aj celeho nadstandardu mala plne zuby.A este na zaver, vyberali sme si zo 4 druhov jedla,nielen na obed ale aj ranajky a veceru 🙂) .
Tak si drzme palce,aby vsetko dobre dopadlo a pobyt v Saci bol fajn.

ibi
9. jan 2009

daducha ahoj*mas pravdu,ten nadstandard by mohol byt lepsi...chyba konkurencia...co sa tyka rooming in,tak Ti ukazu prebalovanie,viazanie a na zaver obliekanie. Kupanie nie. Plus babo beru 2x,raz o 19tej a spat som ju mala o 20,30-to ju kupkali, a potom o 24hod a spat bola o 5,20. Dokrmuju vodickou-cajikom lyzickou,aby babo pekne salo. Mne toto vyhovovalo. Mala som hrozne naliate a tvrde prsia a vtedy bola u mna sestricka a pomahala mi. Este mozes mat apartman a tam mas vsetko co pises. Drz sa!

tinucha
9. jan 2009

Ahojte. Tak ja vás zas a znovu otravujem s otázkami a prosbami o radu. 🙂 Ako je podľa vás lepšie zbaliť veci do pôrodnice? Mám si zbaliť zvlášť veci k pôrodu (nočná košeľa, župan, ponožky a neviem čo ešte) a zvlášť zvyšok? Ako to vlastne funguje? Keď to na mňa príde, idem do pôrodnice, ale vlastne kde presne sa mám hlásiť? A čo potom, dajú mi hneď nejakú voľnú izbu, kde si zložím všetky tie veci? Alebo je lepšie nechať si veci v aute a zobrať len to, čo potrebujem priamo k pôrodu? Kde ste mali všetky veci počas pôrodu? A počas 1.pôrodnej fázy ste boli kde? Manžel nemohol byť v tedy s vami? 😕

ddmoxy
9. jan 2009

tinucha....moj manzal bol so mnou pocas 1.porodnej doby a nic neplatil.len za porod.bol so mnou na chodbe,nie uplne na chodbe.vsetky co idu rodit sa tam prechadzaju.A na veci ti daju skrinku,tam ti odlozia.ak nieco budes potrebovat tak si to jednoducho vezmes.po porode ti ich sestricka vezme s tebou na izbu.a hlasit sa budes pred porodnou salou.to su tie velke dvere kde sa zvoni a oni si ta vyzdvihnu.....takze neboj..... 🙂

tinucha
9. jan 2009

OK, takže nemá zmysel, aby som si balila veci na pôrod zvlášť. 🙂 Dúfam, že je tá skrinka dosť veľká, lebo ja mám dosť veľkú tašku. 😝

ddmoxy
9. jan 2009

ja som mala obrovsku a vosla.... 🙂 🙂 🙂 🙂

hankky
9. jan 2009

daducha ahoj,
mas pravdu...ja som si precitala vsetky referencie na sacu (nielen tu, aj na inych forach) a cakala som ovela ovela viac...manzel moze byt pri tebe pocas 1. doby bud na chodbe alebo na nadstandardnej porodnej sale (kde ale nerodis, len mas izbu so sprchou pre seba pocas 1. doby)...mna prijali o polnoci tak sme manzela poslali domov spinkat a rano o 7 prisiel naspat, ja som bola zatial na tej nadstandardnej sale celu noc (stoji 700,- a som vdacna ze som tam mohla byt) o 7 ma prelozili na porodnu salu a prave vtedy prisiel manzel takze cely cas az do porodu bol tam pri mne na sale, rodila som o pol 12 na obed...
no a co sa tyka toho ukazovania co a ako...hmmm mne to velmi chybalo...myslim ze som si zle prikladala malu a preto mi znicila bradavky...videli sestricky ze mam malo mlieka no nic mi neporadili co mam robit...vlastne ked nas prepustali tak mi poradili po ceste kupit umele mlieko aby bolo po ruke a dokrmovat ked bude stale hladna...tak som posluchla a stratila mlieko...obcas ked mi doniesli malu na kojenie ked este nebola pri mne stale tak som poprosila sestricku ci mi pomoze prilozit ju kym nezacne sat lebo nam to nejde...tak vacsinou som mala pocit ze ich strasne otravujem. ukazali mi akurat prebalovanie...sestricka prebalovala a ja som sa pozerala,takze na prve prebalovanie som cakala na manzela ked pride aby som nebola sama, lebo ako prvorodicka som mala az panicky strach z toho ako mam malu vobec chytit do ruky...
no a ta cukrova voda...ono vlastne prve dni nie su hladne takze nevadi ze nie su v noci s mamickou. ja osobne som bola taka vycerpana a aj z toho ze stale plakala a nevedela sa dojest (teraz uz viem ze som mala malo mlieka) a padlo mi dobre ze som si mohla aspon tych par hodin v noci pospat...
no a co sa tyka toho jedla...hm, ja som bola sama na izbe a hned oproti jedalni...najprv som nevedela sediet tak som si nosila na izbu a jedla po stojacky tam...potom som mala malu na izbe tak som si doniesla kvoli nej aby neostala sama...najprv na mna pozerali jak na blbu ze preco si nosim na izbu jedlo ale potom si zvykli...dokonca raz sa mi stalo ze som si prisla pre jedlo a vravim "vezmem si na izbu lebo som sama a mam tam malu", opytala sa na cislo izby, potiahla ustami a povedala "hm, no dobre ale doneste tanier naspat lebo nam miznu"...no tak toto mi padlo uzasne
nakoniec ked sa nad tym zamyslim odstupom casu a bez emocii z toho ze rodim, tak aj ten porod...co ja viem, bolo to akoby som rodila priamo na chodbe...kazdy chodil okolo...dokonca ked som rodila tak prisla upratovacka a zmyvala okolo stola lebo sa im tam vyliala nejaka voda ci co...takze v konecnom dosledku ked saca je naj nemocnica v kosiciach...ako potom to vyzera v tych ostatnych...?

ibi:
oni tu cukrovu vodu nedavaju lyzickou ale nomalne z flasky. ja osobne si neviem predstavit ako by to fungovalo lyzickou...to by tam muselo byt viac sestriciek a aj tak by sa ulyzickovali k smrti...ked sme odchadzali domov a mala plakala lebo bola hladna tak sestricka povedala ze jej donesie "cajik" aby nam aspon po ceste neplakala a nech kupime to umele mlieko...no a doniesla normalne flasu s cukrovou vodou..

tinucha:
mne nevoslo do jednej tasky tak som mala jednu velku kde som mala vsetky svoje veci a jednu malu kde som mala veci pre babo...pisala som vyssie ze ma prijimali okolo polnoci a sla som hned na tu nadstandardnu salu a nie na vzdycharen tak som mala veci tam pri sebe...rano o 7 prisiel manzel a to som uz lezala asi 15 minut na stole na porodnej sale tak on preniesol tasky k nam na salu a boli tam v rohu...ked som dorodila tak ma vytlacili naspat do tej nadstandardnej a manzel preniesol veci tam...tam som bola necelu hodinu a potom ma odtlacili na izbu a manzel niesol veci na izbu....takze my sme to mali tak 😉
a este, ja som mala v tej mojej taske veci k porodu na jednej kope takze ked ma prijali nebol problem hned sahnut a prezliect sa...a potom som mala v bocnom vrecku hygienicke vreckovky, hroznovy cukor, pomadu, kvapky do nosa a podobne veci takze ked som nieco chcela len som povedala manzelovi a on mi to podal 😀

tinucha
9. jan 2009

Ďakujem Hanky aj za tvoje skúsenosti,tak nejak som to plánovala, že tie veci, ktoré budem hneď potrebovať dám navrch a tie drobné veci niekde poboku. 🙂
Škoda, že ani v tých akože najlepších pôrodniciach nie je všetko tip top. 😒 Čo už, keď si niet z čoho vyberať. ☹

cil
9. jan 2009

Ahojte baby, vela som neprispievala, nestiham 🙂 ale prajem vsetkym mamickam vsetko naj a hlavne zdrave deticky a tehulkam drzim prsty.
My sme boli na izbe dve, a stalo sa, ze sme kojili v case jedla, tak sme nesli jest a stale nam doniesli. Sice uz jedlo nebolo velmi teple, ale prisli. A potom som zostala sama, tak som si tiez nosila do izby, pripadne mi priniesli. Zdalo sa mi, ze oni cakali, kto si pride a ked im zostali porcie, chodili po izbach a pytali sa, kto nemal a potom doniesli.
Mne chybalo, ze neukazali kupanie. Prisatie nekontrolovali, ale jedna sestricka sa ma pytala, ze ci to viem, ci nie je problem. A na otacanie na brusko som sa pytala lekarky - tak ta mi sama navrhla, ze ma to nauci a ukazala mi, bolo to mile. Iste vsetko zavidi od ludi a aj od toho, ci sa ich pytas. Podla mna sas nimi da dohodnut.
A tinucha, ja som mala dve tasky, ale obidve pri sebe - na nadstandardnej sale. Zdalo sa mi to prakticke, ze sa manzel hrabal len v tej mensej, islo mu to rychlejsie. A po porode ich nalozili spolu so sestrickou ku mne na tu koliekovu postel a odniesli do izby.

lilly
9. jan 2009

ahojte, dlhsie som tu nebola.. no, uz sa hlasim 🙂
bola som dnes u gyndosa, u Lendaka, na kontrole po 600nedeli, ufff.. no ale dalo sa to celkom vydrzat. Po prvej otazke: "tak ako, ma lasko?" nasledovalo skonstatovanie z jeho strany, ze "noo, tak tie smiesne pohyby uz boli, vsak?!"... chaaa, srandista... 😀 ale zlaty bol.., ako vzdy 🙂
som cakala, ze bude horsie to vysetrenie, no dalo sa, aj ked kus neprijemne.. vzal mi kadejake vytery, stery z krcka, krv na kadeco, mam ist na usg maternice aj prsnikov a na kontrolu na hematologiu.. no ufff
my sme s klbikmi boli na kontrole, ked mala mala 4 tyzdne a boli super, takze balit mame nasiroko len v noci a kontrola niekedy, ked bude mat mala 6-10 mesiacov 🙂 No kedze my pouzivame latkove plienky, take tie moderne, co vyzeraju ako jednorazovky, tak tam je to balenie sirsie ako pri pamperskach..
satku na nosenie mam aj ja, je to super vec, mala ked nevie inde zaspat, tak tam zaspi zarucene a ja si mozem porobit nieco v domacnosti. Mala take obdobie teraz asi 2 tyzdne, ze cez den nechcela spat, tak ked som bola v koncoch, tak som si ju davala tam. Teraz je to uz lepsie, cez den mi spinka pekne v kociku v kuchyni a v kociku na prechadzke a aj v noci uz potiahne 4 - 4,5 hod. takze super.. Zajtra ideme s nou na poradnu, nasa lekarka ma sluzbu, takze sme sa snou dohodli na sobotu, tak som zvedava ake bude mat Lilka miery, podla mna ma uz urcite nad 5 kg, je poriadny bucko, same zahybceky, sadielka, no zlata je 🙂

daniela84
9. jan 2009

Daducha cudujem sa tvojej prvej vete, ved uz jedna dieta mas. Po porode si hlavne potrebujes odychnut a nacerpat sily, predtym rooming in nebol a mamicky sa zzili s dietatkom aj s ulohou matky normaôlne bez problemov, podla mna by sa to stym roomingom prave nemuselo prehanat ako s vydobytkom novej mody.
Ja som si napriklad po sekcii poriadne neodychla a dopadlo to tak ze som sa po navrate domov davala dokopy mesiac a stratila mliecko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre