Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

daniela84
9. jan 2009

Daducha a este dodatok musim povedat ze ti zavidim tvoj prvy porod tak taketo vymozenosti v Saci niesu a platis o nieco viac ako aj za izbu tak aj za epi.
A co sa tyka toho ukazovania ja som sa na to pytala a sestricka mi len povedala ze to nie je v ich naplni prace a ze nic take nepraktizuju

zuzana355
9. jan 2009

ahojte kočky 🙂
ja síce nečakám momentálne bábetko a ani som nerodila v Šaci ale v starej ale občas si vás prečítam na porovnanie skusenosti.

Všetkým mamičkám aj budúcim mamičkám prajem hlavne zdravé bábetka a mamičkám veeeeela sil a trpezlivosti 😉

Daducha neberiem nikomu názor ani to čo potrebuje pri porode alebo po nom ale myslím si že pre každu ženu je doležitejšie to či má doveru k lekárovi a to ako sa lekár správa k nej a či ked nastanu neaké komplikácie aby to vedel zvládnut a podporit ženu počas porodu takže pre mna bol doležitý ludský prístup lekárov a nie prostredie v ktorom som rodila či izba na šestonedelý. Po porode je žena v takej euforii z dietata a nemyslí na nič iné len aby jemu bolo dobre aspon ja som sa tak cítila 😉 že aj keby som ja ležala na chodbe bolo by mi to možno jedno.
Takže podla mna je doležitejší lekár ako miesto kde rodíš.
Ja nemám osobné skusenosti so šacou preto nemožem na nu povedat nič zlé. Len čo som počula od kamošiek.
Tak vám prajem hlavne aby ste to všetký ktoré to máte za pár dotiahli do uspešného konca.

mimi16
10. jan 2009

Ahojte vsetky mamicky.Tak aj my sme sa konecne dockali.Nasa Zojka prisla na svet 3.1 o 6.45, spontannym porodom.Nase miery boli 3200 g a 48 cm.V nemocke sme trcali tyzden,mali sme zltacku.Ale uz sme v poho.
.......ahoj ibi,tak ako sa mate? papkate, rastiete?nakoniec sme sa v porodnici nestretli,tvoja mala bola rychlejsia. 🙂

daniela84
10. jan 2009

Mimi blahozelame k babatku nech je zdravucke a pekne rastie a ty nech si kludna a usmievava mamicka

ibi
10. jan 2009

ahoj mimi! Blahozelaaaam k Zojke! Tesim sa z Vas! Stale tu pozeram a cakam na stastnu spravu! Som rada,ze ste ok a ze to mas za sebou. Aky bol porod? Super,ze spontanny. Co mliecko, kojis? Aky bol Linkesh? A ostatne? Ked budes mat cas,napis. Ja som na webke hlavne v noci ked kojim, tukam do mobilu a plynie cas 🙂 Dnes som bola dokonca na 2hod u kamosky,takze si uz na babo zvykame a je zlatucka. Drzim velmi palce na aklimatizaciu domka, doma je doma 🙂 papa mamicka

andyika
11. jan 2009

ahojte mamicky
tiez som sa dlehsie nehlasila, ale som vas citala, aj ked vzdy len tak rychlo.... 😅
Tak ym sa mame dobre, viktorko pekne pribera, v utorok ideme s klbikmi, tak dufam, ze uz nebudem musiet balit na siroko, alebo uz len v noci. No niekedy mi to uzide na nervy...a hlavne manzelovi.
Mali sme trosku problem so stolicou, nekakal 3 dni, no ale potom sa to rozbehlo od harmancekoveho cajika, a bola to poriadna davka. 😀 😀 😀 az mi musel manzel asistovat.
Mliecka mam dost, aj ked si niekedy myslim, ze je slabe, pretoze malicky strasne dlho papka, a ked mu prsnik zoberiem, tak je nekludny...no a vecer je dlho hore, ale uz sme si na to zvykli, a potom v noci vstavam len raz. spi uz tak 3,5 - 4 hod. takze sa vyspinkame, a stale si rano dlhsie pospime- tak do 10-11tej 😀 🙂

co sa tyka sace, ja som bola nadmieru spokojna, ja som bola na izbe c 1. boli sme tam 3, a na obede sme sa striedali, a strazili babatka navzajom. mne sestricka ukazala prikladanie k prsniku, prebalovanie nie, nakolko som jej povdala, ze s tym mam skusenosti... a mala som tam znamu sestricku, tak ta ma pustila na vecerne kupkanie, takze som mala zazitok z 1minutoveho kupania 😀 😀 😀
na nasej izbe bola zima, mali sme tam aj ohrievac, ale nic moc, takze ciapocku, ponozky, rukavicky a deku urcite zoberte zo sebou, a ja som mu neskor davala aj taky svetrik, pretoze mal viktorko zapchaty nostek...

ivka5387
12. jan 2009

chcem sa opitat ze aky su doktory v saci ja budem rodit v maji.

cherry01
12. jan 2009

ivka, myslím že sú fajn. Poznám tam už všetkých, som tam ležala mesiac 🙂 kukni si na www.nemocnicasaca.sk

hankky
13. jan 2009

ahojte 🙂 ako sa mate? co maju nove babatka?
my uz mame aky-taky rezim tak sa tesime...a v noci spi v pohode aj 5-6 hodin...rekord mame 9 hodin 😀 ...budi sa v noci len raz na papanie...

no a dnes mame teplotu...zobudila sa s 37,7 tak sme boli u lekarky...vraj viroza ze nema zapal tak este ze tak...berieme detsky paralen a poslala nas aj na krv z prsteka tak zistili ze je chudokrvna (aj ja som tak to ma asi odo mna a to som polku tehotentva brala na to vitaminy) tak nam predpisala aj na chudokrvnost vitaminy....takze som si tak spocitala ze berieme piridoxin, vigantol, maltofer, espumisan este sem tam na brusko no a paralen...chudatko, tolko vitaminov...hm, asi keby som kojila tak je to inak ☹

inak mamicky, kedy ste boli alebo idete na kontrolu po sestonedeli? ja som dnes volala a objednala ma az na 16.2. 😕 ved to je mesiac po skonceni mojho sestonedelia...som myslela ze to sa ide skor...
a este tusim k ziadosti o tie prispevky pri narodeni dietata treba aj potvrdenie od gynekologa nejake..tak to tak dlho mam cakat aj s tym? hm, asi si to idem preluskat na nete ze co vsetko vlastne treba a dokedy treba ziadat, neze nahodou prepasnem nejaky termin...lebo pri mojom stasti je to dost mozne, kombinacia ja a urady je totiz strasne mizerna 😒

pekny den vsetkym 😉

daniela84
13. jan 2009

Ahoj hankky kojenie si prosim ta nevycitaj aj my sme barli na zaciatku vela liecikov ale po 3 mesiacoh bolo vsetko ok, co sa tyka tej kontroly ja som bola asi tiez az mesiac po a zobral mi stery a vsetko kolo toho a bolo vsetko ok, co sa tyka tych papierovaciek potrebujes aj od gynekologa, ze to bolo prve a podobne a od dokiho malje ze sa dozila 28 dni , a to vsetko s rodnym listom asi aj sobasnym nesies na socialku a este potrebujes aj zo socialky nejaky papier ale neviem jaky

hankky
13. jan 2009

Ahoj daniela, dakujem 🙂 Nasla som aj na nete co potrebujem, aj potrebne tlaciva... najviac mi lezi v zaludku potvrdenie zo zdravotnej poistovne ze som bola min. rok pred porodom poistena lebo tam je stale taaaak vela ludi ze sa mi tam vobec nechce ist. Vcera som tam bola a pri okienku informacie ma poslali na dvere cislo 7...po odstati polhodinovej rady mi mila pani povedala ze to mam ist na dvere cislo 8 kde stalo asi 20 ludi, a ked som jej povedala ze z informacii ma poslali k nej tak povedala "ale oni nie su nasi zamestnanci, to je len SBSka"...tak nechapem preco maju na okienku napisane ze INFORMATOR!!! tak som nastvana odisla prec 🙄
a ak spravne viem tak sa to vsetko ziada na urade prace, nie na socialke 😉

ddmoxy
13. jan 2009

hankky....ahoj,ja idem k Luptakovi na buduci tyzden.Vcera som mu volala a hned ma suchol na buduci utorok.mozno preto,ze som volala jemu a nie sestricke.... 😀
Chcela som sa ta opytat....kde si chodila na vsetky tie vysetrenia ked si bola tehotna?myslim cukor a tak?prestupujem k nemu a chcem urcite este jedno babo,len rozmyslam kde ma to vlastne posle ked on ma ambulanciu v podnikatelskom centre.moja terajsia doktorka je na poliklinike,takze na vysetrenia som chodila automaticky tam.....
Podla mna staci aj mesiac po sestonedeli.skor sa chodi ak mas nejake problemy.Po prvom porode som bola tusim tiez az mesiac po 600-nedeli.tak si z toho nic nerob.... 🙂

daniela84
13. jan 2009

Inac dievcata ak este zhanate aku taku vybavicku aleboo vam nieco chyba tak mam pre vas moju ponuku body vrôznych velkostiach: velkosť: 56,62 ,68, 74 ,80- cena za kus: 80 Sk, , velkosť: 86,92,98- cena za kus: 90 sk Body ponukame v roznych farebných prevedeniach. Su vyrobené zo 100% bavlny Dupačky farebné, biele sú vyrobené zo 100% bavlny. Ponukam rôzne velkosti a v rôznych farebných prevedeniach. Pottlač na dupačkach sa často mení. Velkosti: 52,56,62,68, -jednotkova cena za kus 80 Sk sk,Velkosti: 74,80,- jednotková cena za kus 90 Sk, dovaza mi to brachanec z ciech a teraz idem robit objednavku, farby sa vacsinou dodrzuju tie co napisete ale nie su konkretne na vyber

natasienka
13. jan 2009

Ahojte dievcata, poznate niektora z Vas dr. Ivanovovu ktora ma ambulanciu v novej nemocnici ale chodi k porodom do Sace? Ake mate s nou skusenosti, aky je jej pristup a celkovo ako ste s nou spokojne? Pride k porodu ked ste jej pacientka alebo ste si ju museli vybavovat cez Sacu?

ddmoxy
13. jan 2009

ahoj....rodila som pri nej prvu dceru....je strasne super...... 😉

natasienka
13. jan 2009

ddmoxy: Tak to este nemala v tom case svoju ambulanciu. Bola este v Saci? Mala nahodou sluzbu alebo si si ju vybavila? A je pri pacientkach od zaciatku alebo az na samotny porod pride? Dik

hankky
13. jan 2009

ddmoxy, no mna ani nenapadlo volat jemu priamo na mobil 😀 ale myslim ze mam vsetko v poriadku tak nie som z toho az taka nekludna, keby ma nieco bolelo alebo by som si myslela ze nieco nie je ok tak by som povedala sestricke a urcite by ma dala skor 😉
no na jedno nejakom USG som bola v novej nemocnici...hmm bolo to tusim niekedy v 12 tt ale zabudla som jaky USG to bol, inak mi vzdy robil on v ambulancii na kazdej poradni USG...na cukor som bola na poliklinike na KVP a na internom som bola blizko tam ako ma ambulanciu na letnej 45..nerobilo mi to nejak az taky velky problem ze som musela chodit hore dole po vysetreniach 😉 skor by som povedala ze najvacsi problem mi robi cakanie v cakarni u neho 🙄 za cely cas co tam chodim tak v priemere cakam dve hodiny 😖

ddmoxy
13. jan 2009

hankyy....to fakt...mne hovoril,ze ma pacientky objednane vzdy na cas....a ze preto by som cakat nemala...kvoli tomu aj odchadzam od svojej lekarky. 😠 A to ti on povedal,ze mas ist presne na tie miesta na vysetrenia??alebo ty si isla

lilly
13. jan 2009

ahojte, ja len k tomu pridavku k prispevku pri narodeni dietata - mne na upsvar v moldave povedali, teda dali mi tlaciva, kde na jednom sa podpisuje gynekolog a na druhom detska lekarka. Ako prilohu trebalo len kopiu rodneho listu a kopiu karticky z banky, kde je cislo uctu. Zo zdravotnej poistovne nic. Tam co je taka kolonka, o tom, ze ci si bola poistena aspon rok, to je pre tych, ktori pracovali v zahranici, teda vacsiny ludi sa to netyka.
Mna ale dozrali tym, ze v novembri este dali manzelovi stare tlacivo a teraz, ked som vsetko vyplnene, podpisane a opeciatkovane vsetkymi lekarmi niesla na upsvar, tak tetka zistila, ze dala stare tlacivo a ze teraz uz musi byt nove. To nove sa lisi len tym, ze na tej casti, kde sa podpisuje gyndos je este jedna kolonka, kde on potvrdzuje, ze matka sa zucastnovala pravidelnych lekarskych prehliadok aspon raz za mesiac od 4. mesiaca tehotenstva.. takze ja teraz mozem zase zhanat peciatku a podpis od gyndosa.. ach jaj 🙄 😠

luci79
13. jan 2009

Lilly, ty si z Moldavy? Ked som rodila tak so mnou bola na izbe jedna moldavcanka. Volala sa Slavka a je policajtka....Nepoznaz ju nahodou? Narodila sa jej Sofia... 😵

tinucha
14. jan 2009

Natasienka, ja chodím k Ivanovovej, aj keď po pôrode už asi nebudem a neviem o tom, že by chodila k pôrodom do Šace. Viem, že tam predtým robila, ale teraz je už ako súkromníčka v Novej nemocnici.

ddmoxy
14. jan 2009

natasienka,ahoj ked som rodila druhu dceru 27.11.2008 tak tam Dr.Ivanova bola....este urcite chodi k porodom.Pytala som sa setricky,ked ma prijimali.Tiez som si myslela,ze nechodi.Keby som vedela,tak by som ju asi chcela aj k druhemu porodu.Bola fakt mila a vedela ma ako prvorodicku podrzat a povzbudit.Pri druho porode som mala Dr.Luptaka a ten bol tiez super.Ale druhy porod isoel strasne rychlo 🙂 🙂
Pri prvom som sa hrozne trapila-trval asi 20 hodin a ona bola perfektna.... 🙂

lilly
14. jan 2009

luci, ano som z moldavy a tu Slavku poznam, dokonca dost dobre 😉 chvilu predo mnou rodila, uz som ju aj videla zo Sofiou 🙂

luci79
14. jan 2009

lilly ak ju stretnes tak ju pozdrav od lucii, s ktorou bola na izbe 7 potom pol dna na 1tke. nech sa skusi nahlasit na konika... rada by som o nej vedela ako sa jej dari a malej sofii tiez 😵

luci79
14. jan 2009

ona rodila 11.11, krasny datum

lilly
14. jan 2009

ked ju stretnem, tak odovzdam pozdrav 🙂 tak to rodila na narodky mojho muza 🙂

deni_v22
14. jan 2009

Ahojte, dievcata, mozem sa zapojit do vasej diskusie? Tiez som rodila v Saci, vlani, zaciatkom novembra a tiez chodim k Luptakovi 🙂. Volala som kvoli prehliadke sestricke minuly tyzden v stredu a supla ma hned na piatok. Myslela som si, ze maju volnejsie, preto ma hned vzala, ale v cakarni bolo totalne plno, usla sa mi posledna stolicka. Kedze vsak moj manzel nechcel ostat s malou sam doma ( ze vraj pre istotu, aby mliecko bolo nablizku), tak sme ju mali so sebou a ked ma sestricka videla s babom, vzala ma hned dnu.

hankky
14. jan 2009

ddmoxy, ano objednavaju na cas, ale myslim ze to len preto aby mali na jeden den presny a konecny pocet pacientiek...aj tak sa vsak stale caka...predtym ked sa neobjednavalo - to robila este jeho mama tak som vedela presne ktory den a o ktorej mam ist aby bolo prazdno...no teraz ked som bola tehotna tak sa mi stalo len 2krat ze som prisla a boli predo mnou dve pacietky tak ma vzala..to bolo tak okolo 12tej na obed 😒 Ja sa od neho chystam prec ☹ len este neviem kam...
on alebo sestricka mi vzdy povedali kam mam ist na vysetrenie, popripade mi dali cislo ak sa aj tam objednavalo...jo a na prietoky v 32 tt ci ktorom ma poslal do sace.

lilly,nove tlacivo? ja som si vcera stiahla z netu tlaciva a nie je tam nic o tom ci som chodila na prehliadky 😒
a na tom tlacive dole je zoznam priloh ktore treba predlozit...obciansky, rodny list, karticka s cislo uctu, potvrdenie od pediatra, od zdravotnej poistovne... Ja si to radsej vsetko vychodim teraz a so vsetkym pojdem na urad prace aby ma zbytocne neposielali hore dole..to neznasam 😠

deni, aj mne nukala piatok, ale piatky zastupuje iny lekar lebo Luptak je v saci a kedze som rodila pri nom tak som chcela ist aj k nemu na kontrolu... Hej sestricka ak vidi ze je v cakarni mamicka s babom tak zvykne vziat hned...ale kvoli tomu tam nebudem tahat malu 🙄 aj ked...mohla by som 😀

lilly
14. jan 2009

hankky, tu co je to nove tlacivo, tak tam ta veta je v casti C: "Matka sa od začiatku štvrtého mesiaca tehotenstva do pôrodu zúčastňovala raz za mesiac na lekárskych prehliadkach" Na starom tlacive to nebolo.
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
a v casti D je to prehlasenie o zdravotnom poisteni a tam, ked si pozries vysvetlivky, tak to treba, len ked pracujes v zahranici a preto je to potom aj v prilohach.
a to tlacivo, ktore ma potvrdit detska lekarka o doziti sa 28 dni si nasla na nete? lebo ja nie. To treba vzat k detskej lekarke potvrdit.

deni_v22
14. jan 2009

hankky, viem o tom, lenze mne sa ten piatok prave hodil, lebo manzel pracoval 6.1. a za to mal v piatok volno, tak mohol strazit malu, i ked len na chodbe. No moc som s tym doktorom nevyhrala, lebo mi nechcel spravit prevenciu, ze takto cerstvo po porode to este moze byt skreslene, tak sa musim prejst tak o mesiac dva este raz, to sa uz nahlasim k Lupt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre