Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cherry01
4. feb 2009

Mne sa už Tomi dvakrát otočil z brucha na chrbátik 🙂

lilly
4. feb 2009

andy, tiez chodim k Turanovej a som s nou spokojna 🙂
my pojdeme na poradnu tak o tyzden-dva, teda cca v 3 mesiacoch, ale este neviem presny termin, no uz bude aj ockovanie..
moja ma tiez 62cm, zatial obliekame 62-ky, aj tie su jej niektore velke..
dnes mi nechce cely den spat, len sa stazuje takym svojim ajajajajajaaaaaj a vykeciava o dusu.. 😀
moja sa z brucha tiez obracia na brusko uz dlhsie, ona ani nechce na bruchu lezat, teda si polozit hlavu a tak spat, stale ju musi mat hore vzpriamenu a obzerat sa dookola 🙂 a ako sa tak opiera o lakte, tak sa prevaluje potom na brucho.. a este tak na brusku ked je, tak sa nacahuje za hrackami, ked ich dam pred nu 😀 😵
v kuse aj slinta, pcha rucky, podbradnicek a vsetko co je po ruke do ust.. a na miestach, kde by mali byt zubky ma take tvrde biele bodky - ma to na 4 miestach, na hornych ocnych zuboch, potom hore vzadu asi na urovni 5.zuba a dole vpravo na urovni asi 4.zubu, no tam to ma tak zboku.. neviem teda, ci to budu zuby, ci co... chcela som to ist vcera ukazat turanovej, lebo mala sluzbu na pohotovosti a zvykla som sa s nou tak dohodnut, ze vtedy chodime na poradnu, kedze moja mama je sestricka, tak sme trosku protekcni, no nakoniec nesluzila, tak som nesla, takze ukazem jej to asi az na dalsej poradni..

cherry01
4. feb 2009

lilly uz zuby???
a mne sa este za hračkami nenaťahuju ☹

lilly
4. feb 2009

cherry, ved su este aj o par tyzdnov mladsi, budu sa aj natahovat, neboj 🙂 inak su strasne zlate tie tvoje deturence, len fakt akoby ani surodenci neboli, nieto este dvojcata 😀
no jedna kamoska vravela, ze jej dcera mala tiez take bodky v ustach a zuby vysli az neskor, takze ktovie co to bude..

danuska24
4. feb 2009

nasa tiez slintala strastne dlho a mala bodky ale prvy zub jej vysiel v 9 mesiacoch - dolna jednotka 🙂 (zatial mame len jednotky a dvojky)

danuska24
4. feb 2009

cherry krasne fotecky 😉 😉

hankky
5. feb 2009

Ahojte mamicky, vidim ze babatka krasne rastu 🙂 sa tesim
Nas drobec ma uz 5620g a meria 62 cm 😀 Ideme buducu stredu na poradnu tak som zvedava kolko pribrala, straaasne vela papa, ale vraj jej mam davat tolko kolko si zapyta, tak si z toho nerobim tazku hlavu. Sme na umelom mliecku, Humane, predpisuje nam to lekarka z gastra tak to nejde az tak velmi do penazenky. No a kedze sme na umelom tak nam krasne spinka celu noc...uz asi mesiac...zaspi okolo osmej a zobudi sa az okolo tretej rano....takze vstavame v noci len raz....bezne prespi 7-8 hodin...je to super lebo sa vyspime vsetci 😀
Vase babatka chcu byt v pohode na brusku? Nasa akonahle ju dam na brusko tak sa zacne zlostit a "vrci" a potom spusti neskutocny rev a ukludni sa az ked ju otocim ☹ Nerozumiem tomu...ale zase zboznuje polohu "na tigrika" to je ked ju mam na predlakti na brusku...to sa obzera a slintaaaaa jedna radost 😀 Posledne dva dni vecer pred kupanim vystraja a ukludni sa len ked ju takto nosim a prechadzame sa po byte. Ale asi by som ju mala aj napriek tomu ze na brusku chyta nervy davat na brusko ze? 😒
A ked sa zobudi tak sa taaaak strasne natahuje, ruky na hore nad hlavu, nozicky pritahuje k sebe a miestami mam az pocit ze sa prevrati na bok 😀 ale stale to robi len na pravu stranu....hm
Zvuky tiez vydava krasne, vela sa rozpravame kazdy den...a cim dlhsie na nu rozpravame tym viac otvara pusinku a snazi sa o zvuky...a smeje sa strasne vela a na plne ustocka 😵 Vzdy ked sa zjavim pri postielke tak otoci hlavu na mna a zacne sa smiat, je to krasne. Vcera som ju uspavala vecer a plakala v postielke, tak som prisla k nej a hladkala po licku a hovorila aby spinkala...zrazu prestala plakat, pozrela sa na mna a zacala sa strasne smiat...hm, si nemam autoritu 😀 😀 😀

lilly, vy uz mate naznak zubkov? nasa si posledne dni dava stale rucky do pusi, som myslela ze to preto ze sa konecne vie trafit ale asi jej skontrolujem pusu ked sa zobudi 🙂

cherry, ma mrzi ta operacia, a uz si v pohode? Ak sa smiem opytat, kvoli comu davas kazdemu ine mliecko? Skusali ste aj ine? My sme davali aj bebu aj nutrilon predtym...

Mamicky rasne deturence mate 😵

cherry01
5. feb 2009

Hankyy, lebo Kristínka z Beby otrasne vrackali...a Tomi, ten by zjedol aj klince..jemu jedno 😀

daniela84
5. feb 2009

Mamicky a cakajuce mamicky ma pre vas ponuku, ktora bude dufam lakava a hlavne nevtierava
Cakate babatko alebo ho uz mater? tak potom tento iznerat je prave pre vas, som jedna z mamiciek, ktore s snazia si trochu privyrobit, mam tu moznost spolupracovat s jednou detskou firmou, ktora sa venuje kojeneckemu sortimentu, ceny u tohto vyrobcu su pomaly ovela nizsie ako v ktoromkolvek obchode. a vyrobcov v SVK staci ak ma nakontaktujete a ja mam zostavim vybavicku vasich predstav spolocne s rozpoctom, mozete si vybrat co by ste chceli a co nie.
Okrem toho nemusite ziadat o celu vybavicku staci, ze nieco potereujete a hlavne, ze sa vam to zapaci.

ddmoxy
8. feb 2009

ahojte...dlho som tu nebola a vy ste sa tu riadne rozkecali🙂coze zuby?ved tie sa prerezavaju az okolo 6.mesiaca nie?to by bolo priskoro....ako vidim,tak sa tu mate dobre..babatka spia,papaju 🙂
my sme zase prechladeny.Mala sa mi rozkaslala,tak utekame ku lekarke co povie.Starsia bola prechladena a nejako sme to asi neustrazili.tak som zvedava co mi povie.Aspon v noci to nie je take zle,lebo mame pusteny zvlhcovac vzduchu,tak kludne spinkame.Ale cez den nas ten kasel zlosti:(
hankyy....tak ako uz si bola na kontrole....??ja som u Luptaka dopadla super.Vsetko je ako ma byt.Predpisal mi uz aj antikoncepciu,takze tam pojdem naskor o 3 mesiace🙂
cherry,....preco ti vyberali zlcnik?nejake problemy?

hankky
9. feb 2009

ahoj ddmoxy, ja som pocula dokonca ze sa zubky prerezavaju uz v tretom mesiaci 🙄 Mne osobne vraj prvy vysiel az v osmom, tak dufam ze mala si da tiez nacas lebo uz teraz mam z toho hrozu ze ako sa to bude prejavovat 😒
nebola som este na kontrole, som objednana na 16.2. tak som zvedava...ale myslim ze u mna je vsetko ok...aspon nepocitujem nijake tazkosti
zacala som davat malu na brusko, uz treti den...prespi tak v pohode 5 hodin 😀 takze sme si kvalitne dodrbkali cely denny rezim 🙄 ale nevadi, hlavne ze jej je tak dobre a ze sa vie cez den konecne vyspinkat 😵 Len si otaca stale hlavku na pravu stranu tak neviem ci je to celkom okej, ale ideme v stredu do poradne tak ju nabonzujem tete doktorke 😀

chuchu86
9. feb 2009

Ahojte babenky,
náhodou neviete o njiekom kto robí vlasy aj make - up ? Som pozvaná na svadbu, mám kontakt na jednu vizážistku ale ona taktiež ide na svadbu.

cherry01
9. feb 2009

ddmoxy, no problemy som mala - a uz na šestonedelí, ked som mala horucky a posielali ma na vsetky vysetrenia, zistili ze mam kamene v zlcniku..a ze sa ozvu mozno o mesiac, mozno o 15 rokov. no a ja som mala ten prvy prípad. Bolesti chrbta, od vsetkeho som grgala- netrávilo mi. Lebo jeden kamienok sa dostal do žlčovodu. Ožltla som, tak so išla - a hned ma tam nechali. teraz drzím diétu, asi mesiac treba. A inác som uz v poho, konecne vládzem dvíhat deti, a je mi fajn. Len mam menej kíl ako ked som otehotnela. ved kukni nové fotky. Ale neva. 🙂
A aku antikonc. ti predpísal? ja asi nechcem uz tabletky, nechcem zaťažovať pečen, ale bojím sa tých vnútromaternicových vecí ☹ tak uvidím
hanky - perfektne ti spinká. Mne spali od osmej do pol tretej - ale to nie je kazdý den. niekedy vydrzia 5-6 hodín, niekedy však len tri. ako kedy. ale ináč sú dobré detičky 🙂

chuchu86
9. feb 2009

Baby prosím Vás poradte mi niečo na pálenie záchy, to je už nenormálne ako ma páli

ddmoxy
9. feb 2009

cherry.....tak to som rada,ze uz sa mozes venovat detickam.Mne dal doktor Azaliu a zatial ziadny problem nemam.Strasne som sa bala,ze budem priberat alebo spinit.ale nic z toho 🙂 🙂 Aj mala to berie v pohode.Takze super.Zatial ziadne dalsie dieta.....!!!!!

andyika
9. feb 2009

ahojte
tak v piatok dopadla poradna ok, viki vazi 5250g, dlzku nemerali, tak neviem.mame prist o mesic, a bude aj ockovanie, coho sa do predu bojim, pretoze mamka hovorila, ze ja som bola taka, ze od kazdeho ockovania som mala vysoke horucky 😒 ☹ tak dufam, ze maly nebude mat.
dr. pochvalila, ze na brusku krasne drzi hlavu 😀 ,ze jej pekne kecal a usmieval sa. 😀
mam, akurat jeden problem, na tvari sa mu veeelmi vysusa pokozka, niekedy ju ma drsnu, ale pouzivala som kalciovu mast, aj ked nie pravidelne, ale upravilo sa to, aj ked to este nie je 100%, no a medzi vlskami mame na malickom mieste tu spinku, neviem ako sa to vola.tak poradte, co mam na to pouzit????

inac dnes v noci sme mali rekord v spanku 😀 😀 😀 maly spal od 23,15 az do 7.30, takze sok sa faaajne vyspala.

marcelka, tak to je dobre, ze je utz ok. a deti to ako vnimali, ze si s nimi nebola???viem, mala si uircite pomoc, ale u nas je niekdey taka faza, ze hoc kto sa prihovara vikimu, ale ked tuzi po mamke, tak nic ho nezabavi, a chce len mna a tak zaspava....

chuchu, na palenie zahy mi velmi pomohol MALOX, da sa kupit bez receptu. stoji okolo 70Sk a mozes denne brat bez obmedzenia. myslim tym, ze ma v poslednom mesiaci palilo za kazdym jedlom, este aj za keksimkom, takze kolko krat som denne jedla, toplko krat som potom musela uzot liek.

hankky
9. feb 2009

cherry, ano spinka ukazkovo 😀 ale asi to bude aj tym ze je na umelom mliecku a to ju viac zasyti...v noci spi v pohode 7-8 hodin, niekedy az 9 😎 Doteraz cez den doobedu strasne malo spala, max hodinku a poobed max 3 aj to na vzduchu...tak sa tesim ze som objavila sposob ako sa vie super vyspinkat aj cez den 😵
Inak ja mam velmi zle skusenosti s hormonalnou antikoncepciou tak ju uz nechcem ani vidiet...tych vnutromaternicovych blbosti sa tiez nejak bojim, take mi to pride neprirodzene...ale ved existuje aj nehormonalna antikoncepcia v tabletkach, alebo naplast...tak si budem ziadat nehormonalnu...

andy, my mame vyse mesiaca problem s kozou...tiez to zacalo na lickach..taka drsna hrosia koza, sem tam malinkate vyrazky a potom jej to cele zacervenalo...calciova mast nam velmi nepomohla...a nesmie sa pouzivat dlhsie ako 7 dni...no a ma to aj po celom telicku, vsade vsade...strasne drsna a sucha koza..tak chodime k znamej lekarke na kozne, najprv nam dala nejaku mast co namiesali v lekarni ale ta vobec nepomahala, zhorsovalo sa jej to...tak nam predpisala mlieko Excipial U Hydrolotio a to je super, uz na druhy den bolo vidno ako sa jej to zlepsuje, licka uz ma uplne hladke ako "detska prdelka" 😀 a telicko uz je tiez len trosku suche a uz sa jej nerobia take supinky....
No a hlavicka, tak tam toho mame habadej, po celom vrchu hlavy trosku to lezie po bokoch a dozadu take strasne velke a dozlta ci dozelena jak chrasticky to vyzera....najprv som jej davala pred kupanim len obycajny olej ten aviril a po kupani jej to vycesala ale tiez nepomahalo, a rozsirovalo sa to (dokonca aj na oboci mala take male supinky) tak nam kozna predpisala Salicylovy olej a ten jej pomaha ale ide to strasne tazko a pomaly...ale aj kozna vravela ze to pojde velmi pomaly....zajtra ideme na kontrolu tak som zvedava co povie...

cherry01
9. feb 2009

andyika - tak to ti krásne spinká...ja žasnem 😕 😕 A s detmi je to u nás niekedy naopak...hlavne u Kristínky -ja s noui kecám, mojkám ju - nepomáha - no príde DEDO -môj ocko - a ona hned eeeee! od radosti a obzerá mu fúzy. Aj sestrinho frajera zbožňuje...no a ocka samozrejme. Chlapov 😀
Ked som prišla po týždni domov - plakala som od šťastia - a naši povedali, že aj deti sa ukludnili- a zaspali aj poobede, čo sa im predtým už 2-3 dni nedarilo- už som im chýbala.

Hankky - aj naši majú na hlavičke šupinky, Tomimu to natrem bez problémov..ale Kristínke..tie vlasiská 😀

ddmoxy
11. feb 2009

uz tu nikto nechodi??

andyika
11. feb 2009

ahojte
no ddmoxy, asi nikto nema casu. 😕 😅
tak mne viki vcera nechcel vecer spinkat, plackal...a ked zaspal, tak po polozeni do postielky sa do 5 min. zobudil. no a asi ho bolelo brusko, pretoze to skoncilo s tym, ze sa poriadne vysr.l 😀 😀 😀

tak lie lupinky nam pomaly miznu, tiez natriem olejcekom bubchen a po kupani mu to vycesavam, ale nie kefkou ale hustym hrebenom, a s tym to pekne ide.

no ja som nebola este na gynde po 600N, akurat len ked som niesla papier na 25000, vtedy mi zobrali krv, pretoze som po porode bola chudokrvna, takze to chceli skontrolovat.a mam ist aj k dosedlovi na UTZ, len tiez neviem kedy sa k nemu dostanem....musim mu zavlat 🙂

luci79
11. feb 2009

Ahojte,
ako sa tu mate? Ja som tu straaaasne dlho nebola 😅 , nie zeby nebol cas, citala som Vas pravidelne... 🙂, ale...
Dnes sme boli na poradni, mame 6kg,presne, a 61.5cm 😵 .... Za posledny mesiac sme pribrali kilecko a narastli 5cm 😅 ...
Dostali sme aj dve vcelicky do noziek, booooze to bolo revu, ale potom to aj rychlo preslo 🙂 . Aj maminka si skoro poplakala, drzala som ho za rucku, ale ked som videla tie veeeeeeeelke slzicky tak mi vela netrebalo ☹
Uz je to za nami, dali sme mu obkladiky tak dufam, ze vsetko bude mat pekny priebeh bez teplot....
A vy sa tu ako mate, maminky? A deticky? Rastu? A priberaju?
pekny vecer

lilly
11. feb 2009

ahojte, my sa mame celkom fajn, papame spinkame, prdkame a kakame 😀
cez vikend som malu vazila len tak ze mna samu a potom mna s nou a mala 5,8kg 😵 Nejak na buduci tyzden by sme mali ist aj my na poradnu a dostat aj prve ockovanie, bojim sa toho, ze by neboli teploty a tak..
andy, preco si nebola na kontrole po 600nedeli? A preco mas ist na utz prave k dosedlovi? Ja mozem ist k hocikomu, aj do moldavy a aj na utz prsnikov aj maternice. No kedze sa mi do sace trepat nechce, pojdem do moldavy, no aj to neviem kedy, papier od lendaka mam uz zo zaciatku januara a neviem sa tam dostat.. 🙄 dokonca stale zabudnem zavolat na vysledky z krvy a vyterov do turne 🙄 hrozne so mnou 🙄

hankky
12. feb 2009

Ahojte, tak my sme boli vcera v poradni, vazi 5940 g a meria 63 cm 😀 maly valibuk. Inak je vsetko v poriadku, akurat musime trosku cvicit hlavicku lebo preferuje pravu stranu a do lava sa jej nie velmi chce pozerat. Aj na brusku ked lezi tak sa jej nechce dvihat hlavicku a zaspi 😀 No a este ten problem s kozou nie je celkom zazehnany, ale pracujeme poctivo na tom a v piatok ideme zase na kozne na kontrolu. Uz mame teraz asi 4 masticku tak dufam ze zaberie konecne.
Ja idem na kontrolu po 600N az 16.2. tak som zvedava co ma caka. Ale citim sa uplne v pohode takze by malo byt aj vysetrenie ok.
Pekny den vsetkym 🙂

andyika
12. feb 2009

ahojte
tak maly mi spinka, tak rychlo pokukujem po nete nejake veci 🙂
lilly, ja som bola uz u lendaka, ale to bolo ese pred 600N, nevysetril ma lebo uz som isla neskoro, opeciatkoval mi len papier a dala som mu aj prepustaciu spravu z nemocnice a sestricka mi zobrala krv, koli chudokrvnosti. a povedal, ze staci ak pridem neskor, o mesiac alebo ked bude vyhovovat mne, a na UTZ som povedala, ze pojdem k Dosedlovi, pretoze po porode som sa s nim dohodla, ze mam prist k nemu, pretoze on si po 600N chce skontrolovat pacientky, ktore odrodil, ale kto nechce ist k nemu nemusi. Ja idem hlavne preto k nemu, lebo ja mam zenske problemy, lepsie povedane mala som endometriozu aja mam le 3/4 praveho vajecnika a lavy nemam, takze on sa chce na ten pravy vajecnik pozriet ci nahodou nestratil svoju funkciu pocas tehotenstva alebo ci sa mi endo. nahodou nevratila, a na zaklade toho mi povie, ci budem este moct mat dieta v buducnosti. Tak podla mna tam v saci v takomto pripade vedia viac ako v Moldave.aspon si to ja myslim 🙂 no a uz som mu volala a idem v utorok o 6tej vecer, ma sluzbu, tak nebudem cakat 😀 no protekcia 😀 😀 😀

lilly
12. feb 2009

hankky, no pekne miery mate.. 🙂
andy, no v tvojom pripade sa ti necudujem, ze ides na utz do sace, to by som aj ja isla urcite tam, dosedla to pozrie urcite lepsie ako v moldave.. 😉 dufam, ze budes ok, a ze aj dalsie deticky budes moct mat. No je to aj tak super, ze s takymi diagnozami si celkom rychlo otehotnela a mas krasneho synceka 😵 ja kedze som nikdy ziadne gynekologicke problemy nemala, tak dufam, ze aj utz v moldave to poriesi.. no do sace aj tak budem musiet niekedy ist, no ale na hematologiu.. no mne sa tam tak nechce, ze to stale len odkladam.. keby uz aspon zima nebola, ale jar, lepsie by to bolo..

luci79
13. feb 2009

Ahojky Lilly, nestretla si sa so Slavkou 😵 ... Odporuc jej modreho konika 🙂 ...
Nevies ako sa maju?

ibi
13. feb 2009

ahoj kocky!
citam, ale nepisem... vidim, ze vsetci rastiete ako z vody, to je super! aj ja sa chystam na kontrolu k Luptakovi po 600N a citam, ze sa chodi aj na utz prsnikov? som nevedela... tak mne ked daco na prsnik polozia, bojim aby som ich tam nepostriekala 😀 si pripadam ako cisterna... odstriekavam poctivo, ale bez vloziek do podprsenky ani nakrok. malicka je uz tiez valibuk, cez vikend nahodim baculkine fotecky.
na utz maternice a tak pojdem tiez k dosedlovi, on je na utz naj!
Mimi co Zojka? Co ty ako clovek? ako sa mas? citala som, ze kojis, to je supeeer! vonku sa vsetci certi zenia uz druhy den nam tak narusaju prechadzky, inac lobzujeme o 106. sa ozvi a si dame stretko na prechadzke...
Nasa malicka naststie nema supinky ani nic podobne, ale zato mame tzv. hemangiom (cerveno-bordovy vystupeny fliacik), a to na rituske (ten je dost velky - asi ako 10SK) a nanestastie jeden pod ockom, na spodnom viecku a ten je maly- ale kedze narastol, tak uz ho vidno. Verime, ze uz nebude viac rast. na rituske to nevadi, to nevidno.hemangiomy v 98% miznu (najcastejsie do 1.roka az 5. rokov veku), ale ako kazdu mamku ma to trapi a najradsej by som bola, aby to uz bolo prec! bezne sa to odstranuje aj laserom, ale az vacsim detickam...ak mate niekto info, ci existuje nejakz sposob na odstranenie aj pre babatka, dajte mi vediet! nasa bude mat 2. mesiace. kazdy mi hovori, ze nech na to kaslem, vsak jej to ani nevidno, ale ...
inac sa na nas smejka uz od 6tyzdna, ziaden reflexny usmev, ale normalny - socialny! tak sme z toho nadseni 🙂)

lilly
13. feb 2009

luci, so Slavkou som sa odvtedy stretla len raz, no aj ona, aj ja sme boli s muzmi, tak sme sa nerozpravali.. no moja mama mi vravela, ze sa rozpravala so slavkinym otcom a ze mala Sofia jej cely den nespi a casto place a ani nevedia preco, no zato v noci spi celu noc.. No to bolo uz tak pred mesiacom cca.
Ked sa s nou stretnem a hodime rec, tak jej odporucim konika, aj ju od teba pozdravim 😉
moja lilka ma peknu pokozku, nema ziadne supinky ani nic podobne, spociatku mala obcas na ritke cervene bodky, no uz ju ma krasnu, latkove plienky jej prospievaju 😵
tiez sa krasne smeje, asi od 4 tyzdnov, aj drzi hlavicku od narodenia, co tiez okolie nechapalo.. teraz ju nepolozi ani nahodou, ked je na brusku, musi sa vsade obzerat a nacahovat sa za hrackami naokolo, este v zivote mi na brusku nezaspala.. 😕 😀

bebebrumik
13. feb 2009

Babky, u koho ste rodili v Saci a aké máte skusenosti s lekarmi, SZ personalom?

misha666
13. feb 2009

ahoj bebebrumik...odkial si? aj ja sa chystam do sace...mozno sa tam stretneme...lebo to mame skoro tak narovnako 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre