Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

tinka2604
26. aug 2009

Ahoj Fabias.
Ak nad tým uvažuješ, rozhodni sa čím skôr, aby si to stihla. Najprv sa zaregistruješ na ich stránke( wwww.ceptra.sk) , oni ti pošlú veľa papierov a ty ich musíš povypisovať a potom im ich naspäť posielaš,oni ti pošlú šek-zálohu a ty ho máš do niekoľko dní zaplatiť. Je toho dosť a aj dajaké vyšetrenia musíš mať absolvované.

nikajanko
26. aug 2009

Tinka:

Aky velky je Vas maly? Volas ho valibuk 🙂

fidorka191
26. aug 2009

ahojte
ja som bola v pondelok poobede na ultrazvuku pri dosedlovi a uz pouzival ten novy ultrazvuk.
novorodenecke oddelenie je uz dokoncene a vraj to tam vyzera super a maju robit aj prerabku porodnickeho oddelenia.
nikajanko, zanzi nas to uz caka na buduci tyzden... 🙂 😉

fabias
26. aug 2009

Ahoj Tinka, ja už mám tie papiere doma len ešte stále akosi váham, aj keď s manželíkom sme sa dohodli,že hej aby sme si potom niečo nevyčítali 😒 Len som chcela vedieť či nie sme viaceré, ktoré nad tým uvažujeme prípadne prečo ste sa rozhodli tak alebo tak.............

tinka2604
26. aug 2009

Nika: nám to trochu poplietli, tak ja ani neviem v akom týždni som. Podľa PM mám termín 22.09, no podľa usg na 05.09. My s manželom sa podľa všetkého prikláňame k 22.09, veď vieme, čo sme robili. 😉 😉 😉 Tak v 35.týždni mal malý 2950 g,čo je dosť. Lebo najviac priberá na konci.Preto ho volám malý valibuk.

tinka2604
26. aug 2009

Fabias: aj my máme tie papiere doma, aj som ich vypísala, no napokon neposlala. Neviem prečo....Sme si vraveli, že keď sme sa my narodili nič také nebolo a sme tu. Teraz čakáme prvá bábo, tak sme sa dohodli, že pri druhom to dáme určite.

zanzi22
26. aug 2009

tak to fakt,nabuduci tyzden mam termin...no sa mi nechce ani verit,ze to tak zbehlo 🙂 neviem ako vám,ale mne tie posledné týždne veľmi rýchlo ubiehajú.aj ja som mala dneska take zvlastne bolesti v podbrusku,manžel sa už potešil,že ideme na to,no veď aj ja,ale nakoniec to preslo.
tak to som rada,že keď pojdem na to školenie,teraz v piatok,tak tu epi nemusím využiť.ja si hovorim,že moja mama to nemala a fajne sa somnou natrapila a zvladla to,taže mala by som to zvládnuť aj ja.možno len teraz mám veľké reči 🙂
siu ja som z janika a ja chodim do moldavy ku gyndovi.
a som sa vás este chcela spýtať,že kedy približne zvykne odýst tá zátka??lebo ja som zatial nic take nezaregistrovala,zeby daco vyslo....
a pekný zvyšok dna....je fajne horuco 😒

siu3333
26. aug 2009

zanzi a kedy je lendak v moldave?mne zatka odisla v stredu rano a porodila vo stvrtok rano o 4...ale je to individualne...

imfka
26. aug 2009

valhali, aj ja si myslim, ze ak mas dobre skusenosti s lekarom, tak ho tam chces opat. Ja by som sa na tvojom mieste ozvala dr. Linkeschovi mailom a keby neodpovedal, tak by som popytala na neho kontakt cez sestru na poradni v Saci. Sestra je tam velmi mila, ak ti nebude moct dat na neho cislo, tak ho zavola aby ste sa stretli.
Ved do decembra ho niekde odchytis aj keby si mala stat pred nemocnicou, ci nie 😉 😀

jana3004
26. aug 2009

ahojte dievčatá,

chcela som sa spýtať, či tu je niekto, kto nastupuje do Šace budúci týždeň? Ja idem na plánovanú sekciu - bábo je v zlej polohe - zadočkom dole, a nastupujeme v sobotu a v nedeľu bude cisárak. Mala by som rodiť pri Dr. Dosedlovi, dúfam, že všetko dobre dopadne, nakoľko som prvé dieťatko rodila klasicky a trošku mám obavy z operácie.

zanzi22
26. aug 2009

siu lendak je len v turni,ked dobre viem,ja nechodim k nemu,ja mam ineho gyndosa v moldave.ja som myslela,ze ta zatka dajak skor odchadza,tak tyzden alebo tak dajak...

nikajanko
26. aug 2009

Fidorka, Zanzi:
No mozno sa tam stretneme bud. tyzden 🙂

Inac ja mam dojem, ze mne hlien. zatka odisla min tyzden .... taky hnedasty hlienovyty sekret, ale ci to bolo naozaj ono .... no a vidite stale nic ... do kelu

Ja idem do poradne v pia ... moja Dr. ma sluzbu nocnu. Maju nejaky novy UTZ? Fiiiha tak to mi uz asi pozrie babo na tom novom...mozno bude presnejsi ako ten posledny.

Tinka:
Moj maly tiez zmiatol vsetkych 🙂 Je o 2 tt vacsi a tiez si mysleli, ze sme sa zmylili v termine, ale ja som mala menstraciu ako hodinky a maly je proste velky ... po tatikovy. Ten ked sa narodil tiez mal 4900 g.

cathuska
26. aug 2009

ahojte kocky, NIKAJANKO, ano kupovala mamca v Domaja dupky 😉 takze to bola ona... 😀 juj a vidim, ze sa ti to blizi , drzim palce, presne viem ako sa citis, aj ja som tak cakala a nakoniec sa mala narodila dva dni po termine,, 🙂 ale radsej takto nech je dietatko donosene ako keby malo byt nezrele alebo co...ZANZI, ,oj ocko je z Moldavy.. 😉 Pekny vecer zelam....

cathuska
27. aug 2009

nie oj, ale moj 😀 😀 😀 preklep

fidorka191
27. aug 2009

kočky čo pišete o tej hlienovej zatke, tak Vám to odišlo naraz alebo postupne??? lebo mne niečo podobne odchadza už niekoľko dni, ako piše nikajanko: "hnedasty hlienovity sekret" je to ono?

chcem sa opytať: tie ktore ste mali pri pôrode epidural, ako je to v Šaci? davaju to cez nejkaku infuziu alebo pichnú naraz?

cathuska
27. aug 2009

hojky ahojky holky 😉 taak sme prisli z USG klbikov, nastastie je vsetko ok, malinka to ma v poriadku... 😵 Fidorka: mne odtekal taky vytok ako pises asi tyzden pred porodom, ale to asi bolo to ako "krcok pracoval", vies ako sa pripravola, ale mozno to bola zatka neviem dodnes...v kazdom pripade je to tak, ze zatka ti moze odist a porod moze nastat do par hodin ale aj do tyzdna dvoch..takze sa na to moc spolahnut neda.. 😕 a k epiduralke> picha sa to tak, ze ked si otvorena tak na cca 4 prsty tak Ti anesteziolog napichne kanilu, resp ihlu na to spravne miesto do chrbtice a z toho vedie taka hadicka poza tvoj chrbat az na plece, kde to usti a tam ti to injekcne pichnu, jednu davku a ked budes potrebovat tak aj dalsiu...to uz posudi lekar, ze ako a co...aby to nespomalilo porod atd..ale bude vsetko OKI, drzim palceky 😉 😵

valhali
27. aug 2009

imfka 😀 jasne, do decembra toho dr.ho musim stretnut,aj keby som ho po tme hladala 😀

mne hlienova zatka odchadzala 3 dni...prve 2 dni bola priesvitna ako zelatina a na 3.den uz bola s primesou krvi. A porodila som az na 5.den,co mi zatka odisla. U kazdej je to indi vindi.

v Saci maju novy usg???? 😕 ja som bola teraz v utorok na usg, robil mi ho Tomasu a robil to este na starom 😠

zanzi22
27. aug 2009

caute babenky,tak s tou hlienovou zatkou je to fakt vseliak.niekde som citala,ze jednej mamicke to odyslo spolu s plodovou vodou...takze je to individualne.
cathuska to ozaj tvoj ocko je z moldavy??takze tam mate nejakych pribuznych.ja ako cele mesto nepoznam,ja som z okolia,len ja vsetky veci tam vybavujem.no a som naozaj rada,ze nelinka ma v poriadku tie klbik.
tak vam prajem pekny dnicek.

cathuska
27. aug 2009

zanzi, ano ocko je priamo z moldavy, ale zobral si mamku, ktora je z presova a zakotvili v kosiciach 😉 a ty si odkial? mokrance, cecejovce, ci turna, hostovce??? ..veru ja sa tesim, ze klbiky ma v poriadku babatko malinke 😵 krasny dnicek ti zelam a aj babatku v brusku, a nech vykukne v spravny cas.. 😝 🙂

zanzi22
27. aug 2009

cathuska ja som z janika,to je tiež neďaleko moldavy,len druhým smerom ako sú mokrance.noo tak to dúfam,aj ja,že vykukne moja malinka v správny čas 🙂

zanzi22
28. aug 2009

no caute babenky..tak dneska som bola na poradni,chvalabohu malicka sa ma dobre,uz postupuje dole,taze uz mozem zacat aj rodit 😀 inac tam bolo dneska fajne dusno,vela mamiciek,daktore aj nervozne...no proste som aj ja tam sedela 4hodiny,dneska tam bola sranda 🙂

nikajanko
28. aug 2009

Cavte,

Takze stav po dnesnej poradni:
Hrdlo/cipok spotrebovany uplne, 3 cm otvorena, hlavicka nalieha, slabe kontrakcie... takze len sa dootvorit na 10 cm a mozeme tlacit. Maly ma teraz predpokladanu vahu 4170g.

Ak nezacnem rodit do pondelka, v pondelok rano idem na prijem a primar, alebo prednosta rozhodnu co dalej. Mam si uz doniest veci a rozhodne sa ci skusia vyvolat, alebo cisarsky rez. Vraj cakat uz nema zmysel, lebo maly by bol uz len vacsi a vacsi. No uvidime ako rozhodne ...

bianocka
28. aug 2009

FABIAS: my sme si odber pupocnikovej krvi dali urobit. Nelutujem, aj ked dufam, ze nikdy nepouzijem 😉 Mozes sa kludne rozhodnut aj na porodnom stole. Vsetko sa da poslat aj dodatocne, s tym nie je ziadny problem.

cathuska
29. aug 2009

ahojte kocandy, ZANZI, kto ta pozeral na poradni? a super, ze sa to uz rozbieha, drzim palceky...NIKAJANKO, no zena, tak drzim palec aj tebe a oliverkovi, nech to uz pekne spolu roztocite a nech ta netrapi a vykukne sup sup na svet 😀 😝 aaaa som zvedava na tu vahu..ze ci to nie je ako u nasej malej bolo, ze tym ze je dlha tak skreslilo to vahu na usg, kedze tam jeden z parametrov je ta dlzka stehennej kosti.. 😉 Pekny dnicek cakatelky, uz hlasia trosku menej teplo od zajtra, tak nech sa Vam dobre rodi 😉 na sale nebolo horuco, ked som rodila, ale na izbe tie styri dni bolo minimalne 30 stupnov a to bolo desne...tak uz to bude len a len lepsie 😉

zanzi22
29. aug 2009

cathuska mna stale pozera dr.Priskinova.tak naozaj dufam,ze uz prestane byt az tak horuco,lebo niekedy sa idem roztopit z toho tepla.mam otazku,babatka mozu čkať v brusku??lebo niekde som citala,ze hej.tak neviem,lebo niekedy citim,take pravidelne bum-bum v brusku,kde je hlavicka.
noo nikajanko tak to je fakt super.sa tesim s tebou a drzkam ti palceky,nech to dobre dopadne.o ktorej si tam bola??

cathuska
29. aug 2009

ajoj, ZANZI, babatka mozu ckat v brusku a dokonca to robia velmi radi.. 😀 moja tak ckala niekedy aj kazdy den a poznam teda ten pocit v brusku...a teraz je uz von z bruska a ked cka a vidim ako sa pritom hybe, tak uz chapem tie pohyby a pocity co som citila v brusku ked tam malinka ckala 😀 😀 😝 Takze Dr Priskinova, hej ona je mila a zlata, vyzera strasne mlado, ze? sme to stale komentovali s holkami, ale ani raz sa mi nestalo, zeby nebola mila... 😉 bude ta ona rodit? ci asi ona a este niekto ze? Tak baby, nech Vam to dobre dopadne a uz sa na Vas tesim v teme mamiciek..! 🙂 😵

zanzi22
29. aug 2009

achoj cathuska.myslim,z Priskinova este sama nerodi,je tam ako len ucnica,ci co,lebo ona je tam este kratko.som pocula,ze pri porode je,ale sama to nerobi.a mas pravdu,je strasne zlata a mila a sa mi este nestalo,zeby mala zlu naladu.ale to som rada,ze stale som ju nejako vychytila.asi len ona robi na poradni.a to ckanie je fakt divny pocit v brusku.ja som najprv ani nevedela co to je 😀 je to zlate a aj moja to robi veeelmi rada kazdy den 🙂

cathuska
29. aug 2009

Ahojte Kocky 😉 mam spravu od Nikajanko> prekvapko>> narodil sa jej dnes o 18.50 syncek Oliverko, s mierami 4030g a 51cm. GRATULUJEM Nikaaaaaa 😉

zanzi22
30. aug 2009

NIKAJANKO GRATULUJEM.tak to mas potom fajneho valubuka 🙂 .už sa teším na tvoj opis pôrodu.dúfam,že všetko je v najlepšom poriadku.

cathuska
30. aug 2009

caute cakatelky, dnes so, bola na usg v saci u mojho dokyho, ma kukol, maternica je uz uplne v povodnom stave tak som rada.. 😉 Nikajanko tam lezi s babatkom, chcela som ju ist mrknut,ale dole ma cakal manzel s malinkou, tak som radsej hned letela za nimi...tak Nika, aj ja som zvedava na tvoj opis porodu..ozaj ZANZI, vidim, ze si 40tt, tak "to " na teba moze prist kedykolvek..a mozno sa s Nikou aj stretnete v porodke 🙂 DRZIM PALCEKY!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre