Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cathuska
8. aug 2009

a co sa tyka plodovky: tak mne ju doki praskol, ked som lezala na prvej dobe porodnej a kvapkal mi oxytocin...bol to super teply prud vodicky..

zanzi22
9. aug 2009

ahoj fidorka,aj ja mam ten isty termin pôrodu ako ty a presne aj dievcatko 🙂 to je nahoda...no to aj mna zaujimalo ze co papa babo hned po pôrode,ked este nie je mliecko,dobre vediet,ze aj ten kolostrum je dobry a vyzivny pre babo.a inac ta plodova voda je tepla??myslim,ze je nee?
cathuska tak ty si dieta stasteny,ze mas mliecko v pohode a ani problemy velke s prsama nemas,to je dobre,lebo som pocula hrozne veci o tom,ked sa ti prsia zapalia 😖 ,dufam,ze to nezazijem...takze tvoje mala je taka vzorna??gratulujem.a ked babo mas potom stale pri sebe,chodia niekedy sestricky ta pozriet,ci napotrebujes s niecim pomôct??alebo sa mas nejako vynajsť?a ta odsavacka sa pouziva vacsinou vtedy,ked mas vela mlieka,nee??
a ked hovorite,ze ten monitor je fakt suprova vec,tak si to urcite aj ja zadovazim.

bianocka
9. aug 2009

Ahojte, ja som si vdaka odsavacke rozbehla mliecko, takze urcite Vam ju odporucam uz do porodnice. Dokonca aj na listocku so zoznamom od sestricky, ze co mi treba do porodnice, bola aj odsavacka. Teraz ho mam vela a preto nadalej odsavam a mrazim na horsie casy 🙂
Ked som este mliecko nemala, tak malickej vraj davali vodu s glukozou zo striekacky. Flasu oni nesmu, ani ziadne umele mlieko.

Inac, aj ja som pocula, ze monitor stoji na pozicanie 200 sk na mesiac. Oplati sa Vam to poziciavat? Ved riziko SIDS je do jedneho roka, to je 2400 Sk na rok za pozicanie. My sme si kupili, to sa podla mna oplati viac.

imfka
9. aug 2009

Ahojte krasky. Tak blahozelam vsetkym mamickam a drzim palceky cakatelkam. Mate krasne babatka. Ja sa uz neskutocne tesim na nase. Neviem sa dockat. Citam vas uz niekolko tyzdnov, len som si nebola ista, ci budem v Saci, tak som sa vam tu nemiesala 😉 Ale po niektorych komentaroch na novu nemocnicu v kosiciach som pevne rozhodnuta rodit v Saci. Uz sa len objednat do poradne. Tak ak vam nevadi, pridam sa 🙂

Inak, k tym monitorom dychu. Daju sa zohnat takmer za polovicnu cenu oproti obchodom na stranke minibazar ... tam stoja okolo 100 eur. Je to naozaj vyborna vec. My sme si tiez kupili, pretoze mojej kamoske takmer zomrelo takto babatko. Mala vsak monitor a ten zacal pipat, utekala do detskej a jej dievcatko malo uz modre pery. ☹ Rychlo zacala umele dychanie a chvalabohu vsetko dobre dopadlo. Najlepsi je typ Angel Care ... ten bol hodnoteny ako najspolahlivejsi. Je to vsak na vas, nechcem aby ste mysleli, ze vas tu do niecoho nutim. 🙂

Chcela som sa opytat, tych co uz rodili, ci ste pri porode mali svoju nocnu koselu alebo vam dali nemocnicnu?

jarimka
9. aug 2009

ahojte baby neviete nic o maycuk??? 🙂

jarimka
9. aug 2009

baby potom sa vam ozvem lebo uz dnes pravdepodobne pobezim do porodky po nasho vytuženeho synceka lebo pravdepodobne mi zacala odtekat plodova vody drzte mi palceky 🙂 🙂 🙂

fidorka191
9. aug 2009

ahoj zanzi, mozno sa aj stretneme v porodnici 😉 ,aj ked tie babätka su nevyspytatelne, ako sa citis? mne uz par dni tvrdne velmi casto brusko,ale neboli to,tak neviem ci to nieco znamena... zajtra idem na poradnu do Sace tak uvidim ako na tom sme. ty mas vybaveneho nejakeho doktora alebo pojdes len tak?

jarimka
9. aug 2009

Ahoj tak jarimka je už v pôrodnici dnes si ju tam nechali lebo jej začala odtekať plodová voda ale je otvorená len na jeden palec. Sľúbil som, že vám o nej napíšem aby ste vedeli, že čo a ako. Mňa poslali domov s tým, že do rána by sa to malo rozbehnúť. Dúfam, že všetko dobre dopadne držte nám palce. 😅

stanka1986ke
10. aug 2009

jarinka tak drzime palceky....nam potom napis ze co a ako.....silno drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo a hlavne aby mala co najrychlejsi a bezbolestny porod... 🙂

bianocka
10. aug 2009

Jarimka, drzim palce 🙂

Imfka, ja som mala na sebe svoju nocnu koselu, ale pocas 1.doby porodnej mi sestricka dala ich, aby som si prezliekla. Neviem, ci to takto robia stale...
Inac, aj my mame monitor dychu Angel Care. Neviem si predstavit, ze by sme ho nemali, ved ja by som ani nespala. Zo zaciatku som sa stale budila a kontrolovala, ci blika kontrolka. Nam sa tiez raz spustil alarm, ale ten malicku zobudil a zacala dychat, bolo pocut zretelny hlboky nadych. A to mala asi 2 tyzdne, takze riziko je stale...

Zanzi, prsia sa mozu zapalit hocikedy, aj o niekolko mesiacov. Treba davat pozor, aby neostali preplnenie prsia a odsavat si. Ja tiez dufam, ze sa mi nieco take nestane, zatial nam ide kojenie super a pritom som sa toho tak bala (ze to bude boliet a tak 🙂)

cathuska
10. aug 2009

ahojte babulky 🙂 Jarimka, aj ja Ti drzim silno palce, mozno to uz mas za sebou, hm? cakame na spravicku. 😅 veru Bianocka, aj mne dala pocas prvej doby porodnej sestricka ich nocnu koselu, taku bielu bavlnenu...a to som mala najprv svoju, ale je pravda, ze som si ju skoro zaspinila, takze som bola rada, ze mi dali tu ich..ten monitor dychu zatim nemam, ale velmi rychlo si ho chcem zohnat, ci uz pozicany zo sace, alebo si kupim cez bazar ako ste tu uz spominali, ze sa mozno este viac oplati...Zanzi, veru prsia sa mozu stael naliat a zapalit, ale sa hovori, ze vacsinou v zaciatkoch, pretoze ak plne kojis tak sa vytvori regulacia medzi babatkom co vysaje a kolko sa v prsiach vytvori, som tomu neverila, ale je to tak, zatial nemusim odsavat , vsetko mala spapa a mam toho mlieka viac nez dost, takze som tiez velmi rada, presne ako pise Bianocka, aj ja som sa bala, ze ako to bude s kojenim, ci to nebude boliet atd a nakoniec si uz ani bradavky nemusim mazat tak si zvykli na malinku...ale prvy tyzden som si mazala... 😉 drzim palceky vsetkym tehulkam.. 😝

zanzi22
10. aug 2009

jarimka,mozno uz neskoro,ale aj ja ti drzim palceky.dufam,ze porod budes mat v pohode.uf konecne to budes mat za sebou.
fidorka ja nemam vybaveneho zadneho lekara,nechavam to na nahodu.no aj mne sem tam zaboli brusko a uz kazdy mi hovori,ze uz mam dajak nizko brucho,tak neviem neviem.este nejako nie som prichystana hlavne psychicky na ten pôrod 😕 ale to sa asi neda,bo to môze prist hocikedy...
cathuska takze tebe ja fakt dobre,mas potom plnovyzivne mliecko.a malickej zatial neboli ani brusko??a fakt,teraz si musis davat pozor,ze co spapas,lebo som pocula,ze pri kojeni sa nesmie vsetko jest,ze potom babatku moze boliet brusko.

cathuska
10. aug 2009

zanzi, veru jedine minus kojenia je dieta, teda veeeelky pozor na stravu si musim davat, ale na druhej strane aspon sa dostavam do formy 🙂 zatial malu brusko nebolelo, a dufam, ze ani nezjem nieco z coho by bolelo...aj ked neviem, ci sa to bude dat na pol roka ustrazit, pol roka chcem kojit...drzim palceky vsetkym cakatelkam tejulkam k porodu aj kojeniu a tak celkovo, cmuuuk

cathuska
10. aug 2009

inac to dieta, je nie dieťa ale diéta 😀 to len pre istotu 😝

bianocka
10. aug 2009

Ja zatial jem vsetko, ale samozrejme vsetko s mierou. Zatial nebol ziadny problem, malicku brusko nebolelo, v noci prespi 10 hodin bez zobudenia, takze usudzujem, ze jej nic nechyba 😅 Dufam.
Ale kojenie je super vec, mam o 5 kil menej, ako pred porodom 😀 Ja budem kojit, kym sa bude dat. Hoci aj 5 rokov, ako nasa pediatricka 😀 (no to asi nie, srandujem 🙂 )

zanzi22
10. aug 2009

tak aj ja by som chcela co najdlhšie kojit.dufam,že budem mať dobré mličko 🙂 ze diéta??verte mi že ja to fakt nepotrebujem,ja by som radsej ešte pribrala.

jarimka
10. aug 2009

tak jarimka už ma svojho radka na svete narodil sa dnes o 13:20, vážil 3800g a meral 52 cm. Pôrod prebehol ukážkovo bez nástrihu a bez epiduralu všetky vás pozdravuje a drží vám prsty. 😀

bianocka
10. aug 2009

Jarimka a manzel, gratulujem 🙂 Uzivajte si malickeho 🙂

A prave pozeram, ze som sa sekla, co som napisala vyssie 😅 Mam o 5 kg menej, ako pred otehotnenim, nie ako pred porodom. To by teda nebola ziadna slava, keby som mala len o 5 kg menej ako pred porodom 😀

Zanzi, ked nemas z coho chudnut, tak chudnut nebudes 🙂 A inac vraj neexistuje dobre a zle mliecko. Kazde je vraj dobre (tak som citala). Tak si drzme palce, aby sme vydrzali co najdlhsie 🙂

zanzi22
10. aug 2009

jarimka gratulujem k malemu.jak ti teraz zavidim uz to mas za sebou 🙂 som rada,ze vsetko prebehlo v pohode.drzim palceky
bianocka ja som len pocula,ze ked mliecko take vodnate,tak vtedy zvykne babatku boliet brusko,tak neviem

stanka1986ke
11. aug 2009

jarimka gratulujem k malickemu 🙂 drzim palceky nech mas dost mliecka a nech malinky papka a rastie 😀

cathuska
11. aug 2009

huraaa Jarimka, srdecne gratulujem! 😵 😉 😅 tesim sa s tebou, tak vidis, aj ty si u dosedlu mala dobry porod, on ozaj nerobi zbytocne nastrihy 😅 tak vela lasky, zdravia a mliecka zelam a nech ti rychlo ubehnu dni v nemocke, aby ste boli doma pokope rodinka, cmuuuk 😝

cathuska
11. aug 2009

a k tej vahe Bianocka a Zanzi, tak ja som pribrala pocas tehu 15kg a z toho mam dva tyzdne po porode uz -11kg, takze uz len 4 kg a som na tom tak ako pred tehotenstvom...takze verim, ze budem Bianocka taky pripad ako Ty, ze to pojde este viac do minusu, je to prijemny pocit po 9tich mesiacoch slonikovania mat pociot lahkosti 😅 a fittness okolo babatka je tiez super..tak drzme si palceky nech sme vsetky fit, zdrave a stihle! 😀 😝

cathuska
11. aug 2009

bianocka, tych desat hodin spanku v kuse u babatka, tak jo, to ti zavidim 😀 aj nasa je zlaticko, pospi aj 4 hodiny vkuse, ale 10? to zatim nie, ale co mozno bude 😀 😝

imfka
11. aug 2009

Jarimka a jej polovicka, velke gratulacie k malemu Radkovi. Dufam, ze vam prinesie vela radosti. 😵

imfka
11. aug 2009

Kazdy tu spomina Dosedlu a ja som sa chcela k nemu objednat na prvu poradnu a prave ten tyzden, co tam musim uz ist, ma dovolenku ☹ Neviete, ako to funguje, ci potom stale mozem k nemu a ci sa ho da naozaj dohovorit na porod? Lebo moj gynekolog mi povedal, ze ak bude mat sluzbu, tak ma odrodi, inak nie. 😖

Dievcata, prosim, dajte mi viac info ako je to s Dosedlom? Naozaj z toho, co tu o nom pisete, musi byt absolutne super. Velmi by som chcela ist rodit k nemu, len neviem, ci ma vezme a ci pride, aj ked nema sluzbu 😒 Dakujem!!!

fidorka191
11. aug 2009

jarimke a jej manzelovi srdecne gratulujem 😵

cathuska a bianocka tak to je super ze ste tak schudli po porode 🙂 , mate dost sil a energie venovat sa vasim babätkam a domacnosti?

imfka, ja chodim ku Dosedlovi na poradne, zobral ma v pohode aj ked ma fakt vela "svojich" tehuliek, moja znama rodila ked nemal Dosedla sluzbu a prisiel z domu k nej na porod

lenka0
11. aug 2009

ahojte babenky tak uz som tu mame sa fajn mala akurat zaspinkala 😀 dlho som sa neozvala boli sme u mamky a uz sme 😀 domka.co mate nove kocky?CATHUSKA ako Nelinka a ty ako uz si zahojena 😅 Ja uz zacinam byt v pohode tak sa tesim zatial pa zajtra sa este ozvem 😀

lenka0
11. aug 2009

IMFKA DOSEDLA je fakt super len odporucam 😀 ja som snim bola velmi spokojna a ak budem mat druhe babo tak sa mu z radostou zverim zas 😀

imfka
12. aug 2009

Joj, dievcata, dakujem za komentare k Dosedlovi. Ja sa skusim k nemu objednat na druhu poradnu, ked uz bude naspat z dovolenky. Len dufam, ze ma este vezme a aj bude chciet byt pri porode. No nic, budem za nim chodit, kym to nevzda a povie, ze dobre 😉 😀 :- 😵

susisus
12. aug 2009

Ahojte kočky, potrebovala by som vedieť či vôbec a ak áno, tak koľko sa dáva pôrodníkovi pred pôrodom??
ja plánujem ísť k doktorovi Tomašu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre