Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cathuska
17. aug 2009

Ahoj Nika 😉 drzim palceky uz teraz, ved vies , ze na teba myslim, tak ako si myslela ty na mna vtedy ked ja som cakala na den D ako na Godota... zelam ti nech to pride v ten spravny cas a nech to ide hladko, a rychlo...ale vedz ze nech by to bolo akokolvek, ten pocit ked ti daju malicke do ruk resp ked ho budes mat pri sebe za to stoji 😵 ..tak ja viem tak, ze nemocnici nemusis nic davat, iba ak by si velmi chcela 😀 sponzorske je 15.000sk, to je palka co? zahrna to nadstandartnu izbu a vyber lekara..a neviem co este ak este...ALE JA SOM SI VYBRALA LEKARA A DOHODLA SA S NIM, CI MA VEZME POD SVOJE KRIDLA A ODRODI..A ON ZE OK...A POVEDAL, ZE PRIDE KED TO NA MNA PRIDE, ZE MU MAM ZAVOLAT...NEHOVORIL MI ANI O ZIADNYCH PENIAZOCH, PROSTE AK NIECO DAS TAK DAS AK NIE TAK NIE, DAVA SA AZ PO PORODE...A ZVYKNE SA DAVAT POKIAL JA VIEM TAK OD 100 - 200 EUR, +NEJAKY DEZERT, FLASA, ALEBO CO JAVIEMCO...PROSTE JE TO NA TEBE CO A CI A KOLKO...a ano, pustia na salu k tebe doktora aj ked nema sluzbu, v tom nie je ziaden problem, je to vec doktora a jeho pacientky...tak drzim palce..ja som mala stastie na doktora a aj porod hodnotim ako OK, takze som sa samozrejme revansovala a dodnes mam pocit nesmiernej vdaky ked si spomeniem na toho mojho porodnika a na to, ze sa malinka narodila prave do jeho ruk...

cathuska
17. aug 2009

a neboj sa ani pripadnej vyvolavacky, ja som bola na vyvolavacka aj este jedna jankaborka odtial, bola tam so mnou a obe sme porodili ok, takze nemusi to dopadnut zle..aj ked je to stale individualne a viem si predstavit, ze by si to radsej uz mala za sebou, ale zvladnes to, ci tak alebo onak...ja sa priklanam k epi takze ak mas moznost daj si to.. 😉

nikajanko
17. aug 2009

Cav Cathuska,

Dakujem 🙂 ja som tak nastavena, ze sa tomu poddam ... ved co ma byt to bude. Ja mam vybavenych dokonca 2 lekarov Dr. Vargovu a Dr. Luptaka 🙂 To je luxus co? No Dr. Vargova ide teraz na tyzden na dovcu tak som poziadala aj svojho gynekologa, Dr. Luptaka, ze ak by tak by by nebol ochotny a on suhlasil. Obom velmi verim a su na nich aj vyborne referencie, takze ...

Vyvolavacky sa nejak extremne nebojim, ved predsa oni vedia posudit co je naj a ci je to vhodne ... cest vynimkam 🙂

Inak mam pocit, ze dnes mi odisla hlienova zatka ... taky hlienovy hnedasty sekrek ... takze fakt uz len cakat.

Urcite dam vediet ako na tom som ....

Drzte sa vsetky

zanzi22
17. aug 2009

cathuska ako ja mam tie menzesove bolesti,ale su veeelmi nepravidelne,taze este nerodim 😉 a potom tu plodovu vodu prepichuju v nemocnici?taze pôrod moze nastat hocikedy,ked mas pravidelne tie menzesove bolesti....tak mi je to jasne
ivka aj ja by som radsej takto najradsej,ze doma si vytrpim trosku,lebo doma je to urcite ine a lepsie,jak v nemocnici.no sak uvidim.
nikajanko aj ja idem v piatok na poradnu do sace,ta som zvedava co mi povedia,ci ma tam zase nenechaju.
drzkam ti palce,aby si mala v pohode pôrod.a k tomu plateniu,ja neverim,zeby bez toho,aby si zaplatila lekarovy urobil to co ma...ako nevyznam sa v tom,ale ne kazdy ma na to,aby aj toto platil.a za obycajne dakujem ti kto daco spravi v dnesnom svete.ako urcite je to vec kazdeho jedneho.
drzte sa

cathuska
17. aug 2009

cauky, tak to jo, dvoch lekarov,luxus 😉 drzim palceky..nech ti to dobre dopadne..co sa tyka tej hlienovej zatky, tak ono to zvykne byt take ako "soplik" 😀 , ale u kazdeho je to ine,...niekto to mal dokonca zltkaste... no ja som dva tyzdne pred porodom mala kadejake pocioty , krize ma boleli, v podbrusku ma bolelo, aj kontrakcie som mala, ale stale potom prestali, proste aj som sa zacala otvarat, aj krcok bol uz makky ale nie a nie sa zintenzivnit tie kontrakcie a uz som bola dva dni po termine, ktory mi urcil dankovcik na prvotrimestralnom screeningu a teda dr dosedla suhlasil so mnou, ze by sme tomu mohli pomoct, tak sme tomu pomohli a kedze ja som mala porodne cesty uz zrele aj vsetko bolo pripravene tam bole, plus som bola na 2.5 prsta otvorena, tak to proste islo pekne uz po podani oxytocynu, hned po par minutach dosli kontrakcie 😀 takze pravdepodobne by to na mna prislo mozno aj v ten den neskor bez vyvolania, ale nelutujem, lebo to islo planovane, nemusela som z domu utekat, proste som dosla na istotu, ze je tam moj porodnik..a ako som uz pisala bez nastrihu super som dopadla...A URXCITE AJ TY BUSE SPOKOJNA, OBAJA TVOJI CO PISES SU DOBRI, TIEZ SOM POCULA, TAKZE LEN UZ ABY TO PRISLO, NECH TO MAS CIM SKOR ZA SEBOU A MOZES SA TESIT Z OLIHO 😉

cathuska
17. aug 2009

BUSE=BUDES 😀 😀 preklepujem

cathuska
17. aug 2009

zanzi, lekarovi sa plati az po porode...tak su na to zvyknuti aj lekari, tak pacientky platia, som sa pytala...a tym padom on nevie vopred kolko mu das 😀 😝 😉 takze ked uz budem hruba a hnusna , tak to poviem tak,ze lekar aj ked je "na peniaze" urobi maximum, ked si mysli, ze mu po porode nieco das..takze on nevie kolko ...na tom celom je jedno pozitivum, ze sa konecne plati lekarom az po porode nie pred...tak sa to zaviedlo pacientkami a je to super..

zanzi22
17. aug 2009

cathuska mas pravdu,to je pozitivum.to akoze pridem k lekarovi a sa ho na rovinu spytam,ci by ma neodrodil??ako v piatok idem na poradnu,ta asi niekoho oslovim,len ja ich velmi nepoznam,ktory je dobry.dosedlaa tam nebude,tak neviem este.ako fakt nechcem dopadnut ako maycuk.normalne ma uz zacinaju chytat stresy z porodu... 😒

nikajanko
18. aug 2009

Cavte,

Cathus: No takze to bola zatka 🙂 Ja som uz tiez vraj pripravena. Cesty zrele, placenta zrela, uz pomenej plodovej vody, Otvorena na 3 cm po poslednej poradni a teraz uz mozno aj viac, pravidelne stahy maternice (bezbolestne), zatka prec...takze uvidime.

Zanzi: Ja by som si urcite niekoho dohodla ... uz len pre tvoj pokoj ...

cathuska
18. aug 2009

ahoj nika 😉 tak to je super ked to bola zatka 😅 prajem ti nech to pride cim skor 😝

lenka0
18. aug 2009

mazcuk gratulujem k drobcovi a skore uzdravovanie ti prajem.Ja som po cisaraku tiez tak viem ocom si pisala ale uz je chvalabohu dobre a Dosedla mi urobil krasne sitie tak ja som max.spokojna s jeho pracou aj spravanim.ja som si povedala ze do nem.nepojdem pokial nebudem mat vybaveneho lekara a nelutujem,ked som citala tvoju skusenost. NIKAJANKO najlepsie je sa dohodnut lekarom u ktoreho chces rodit a zavola ta ak bude mat sluzbu a odrodi ta.

cathuska
18. aug 2009

ahoj lenka 😉 pred chvilou som na teba myslela, a otvorim konika a tu si 😉 tak ako sa mate kocky? miska oki? brusko ta uz neboli? ozaj, pocula som o dosedlovi este ked sme boli s nellkou v novej nemocke kvoli zltacke na par dni, tak na prijme lekarka sa ma pytala ze u koho som rodila a ja som povedala ze u dosedlu a ona, ze on vyborne sije, tak som si povedala, ze super sme si vybrali 😀 cmukyyy.. inac mala spinka uz tri hodky, som ju nakojila poriadne, ale mali sme problem s uspavanim, od 11 do 14tej sme s nellinkou sa na seba pozerali, rozpravali, pochodovali po byte hore dolu, a ona nie a nie zaspat...tak verim, ze po nasledujucom kojeni do hodky spinka 😝 😀

lenka0
18. aug 2009

hoj CATHUSKA ja nejako nestiham na konika to iste robim ja s miskou prechdzky po byte zaspinka na rukach a ked ju polozim do postielky tak spusti plac maja zlatunkaAj mi sme mali zltacku ale slabu,brucho ma uz chvalabohu neboli a jazvu mam taku ze ked sa celkom zahoji nebude ju vydiet.Fakt som rada ze sme mali takeho super dokiho so sikovnymi rukami 😀 ja inac tiez dufam ze mala bude v noci lepsie spinkat,uz je fajne pribrata.Posielame vam pusinky zatial pa

lenka0
18. aug 2009

ac CATHUSKA tesim sa rucicka na vahe mi pomaly klesa tak sa chcem pochvalit lebo sa zatial tesim drzte palce nach klesa dalej a mozem si dat rifle lebo ako tulen nemam co nosit 😝

cathuska
18. aug 2009

jak presne to mame spolocne LENI , ze ked na ruckach tak fajne a ked do postielky tak plac..nuz ale asponze nasim babulkam je pri nas fajne, nie? aky je to krasny pocit, nie? 😉 super, som rada ze to mas oki s jazvou, viem tak, ze daktore maminky ozaj maju tak dobre to urobene, ze nic nevidno potom,..a ty budes ten pripad, kedze sme mali stastie na dokiho 🙂 prajem nam obom aby nase malinke odteraz vzdy po napapani krasne rychlo odgrgli a zaspinkali 😀 😝

gaviota
18. aug 2009

ahojte chcela by som sa spitat ze co potrebujem do starej nemocnice ked pojdem rodit uz ani neviem co tam teraz potrebujem cakam druhe babo ale 5rokov je dost urcite sa tam vsetko zmenilo dakujem za odpoved

tinka2604
19. aug 2009

Ahojte baby. Ja by som potrebovala radu. Ak chcem v Šaci epidurál, viem, že musím ísť na dajaké ponaučenie. No chcem sa opýtať, či sa tam mám objednať alebo len tak stačí prísť? A kedy je tam najmenej ľudí? ďakujem
Ako sa máte ostatné septembrové babenky? Ja zatiaľ fajn.

cathuska
19. aug 2009

gaviota cavesik, ale toto je forum o "nemocnici v sac"i, takze skus ist na "nemocnica rastislavova", tam ti urcite poradia, ci chces vediet co do sace treba zobrat? pekny dnicek 😉

cathuska
19. aug 2009

tinka, epidural v saci...ok....treba ist na piate poschodie priamo, je tam ambulancia ARO..je to hned prva ambulancia ako vystupis z vytahu...a neobjednava sa, proste prides tam a povies, ze mas zaujem o epi a prisla si na poucenie...najlepsie je tam ist na zaciatku ich ordinacnych hodin, resp trosku skor este a budes jedna z prvzch...uz nemam ten rozpis ordinacnych hodin, ale viem, ze som tam bola ten den (myslim, utorok alebo streda), kedy zacinaju ordinovat od 13tej....drzim palce. 😉

tinka2604
19. aug 2009

Ďakujem cathuska za radu. Ešte by som sa chcela opýtať, či pri každej poradni sa chodí na monitor?

cathuska
19. aug 2009

tinka, na monitor sa chodi podla posudenia tvojho porodnika...napriklad ja som bola len dva krat....a bola som u dosedlu...tak neviem u koho si ty, kolko krat ta da na monitor....ale je pravda, ze USG mi robil na kazdej poradni, ale to je u Dosedlu zname, ze on to tak robi....drzim paceky.. 😉

tinka2604
19. aug 2009

Ja mám doktorku Ševčovičovú a bola som v poradni ešte len raz. Sme najbližšie dohodnuté na určitý termín a čas a tak som si myslela, či nemám prísť skôr kôli monitoru, lebo to trochu trvá. Ešte by ma zaujímalo ako sa dá zistiť z monitora, či mám kontrakcie, mne tam behalo 0,1,2, niekedy to išlo aj do 4.Tak ma zaujíma ako to je.

imfka
19. aug 2009

Tinka, to 0, 1, 2 ... beha aj ked sa babo hybe. Tam ta spodna ciarka ukazuje pohyby, takze nemusi ist vobec o kontrakcie. Vtedy stupa aj tlkot srdiecka babatka. Popros svoju doktorku alebo nejaku sestricku, nech ti to vysvetli. A mozno niektore dievcata tu budu vediet. Musis vsak oporovnavat aj vrchnu (tlkot srdca) aj spodnu ciarku.

Inak o tej epidural: v pondelok a stvrtok robia iba od 13.00 do 14.30. Ostatne dni od 8.00 do 12.30 a potom opat od 13.00 do 14.30. Niekedy tam nikto nie je, tak ta vezmu hned a do 5 minut si vybavena.

imfka
19. aug 2009

Cathuska, predstav si, ked som vravela, ze budem behat za Dosedlom, kym nepovie, ze ma vezme ... tak som nemusela. Ja som sa chcela k nemu objednat, ale je na dovolenke. Sestricka mu to spomenula a on bol taky zlaty, ze mi nechal na neho telefonne cislo a ze mu mam zavolat, ze sa dohodneme. 😀 Zlaty to clovek, kolko je takych ochotnych lekarov??? Uz sa na neho neskutocne tesim. 🙂

cathuska
19. aug 2009

tinka, ano daju sa z monitora zistit kontrakcie...neviem ti popisat, ze ako to je, ale daju sa 😉

tinka2604
19. aug 2009

Imfka: Ďakujem tiež za upresnené informácie. To je super, že sa ti podarilo vybaviť si lekára, človek je tak trošku kľudnejší ak o tebe niekto vie. Kedy si sa dohodla na poradni? A ako sa má malá v brušku? Mne môj drobec nedá v noci spávať, stále sa vrtí. Držte sa všetky.pa

nikajanko
19. aug 2009

Tinka: Co sa tyka poucenia epidural, chod najprv na recepciu a opytaj sa kde su, lebo v tomto dovolenkovom obd. neboli na 5 posch, ale na 1. posch (alebo 2 posch) v tej casti ako chodis na porodne oddelenie.

Monitor ti ukazuje: Vrchna linka srdiecko babetka a spodna linka kontrakcie.

Pocujte baby, uz toho Dosedlu tolko nechvalte .... ho prechvalite chudaka 🙂 😉

cathuska
19. aug 2009

Nika, Dosedla je v mojich ociach nauzasnejsi doktor akeho som poznala a minimalne dve s lenkou sme mu nesmierne vdacne, lebo jej robil sekciu a perfektne to dopadlo aj ju pekne zasil a ja som rodila spontanne a od ruheho dna beham ako srnka a o nastrihu ani chyru ani slychu...tak mam vnutorne nutkanie ho chvalit 😀 to bude ten materinsky pocit, ze vdaka nemu je mala tu atd.. 😀 ale urco su tam dobri aj ini lekari..ale ja pojdem k nemu aj na druhe ak nejake bude 😀 😝
a ten monitor, dik za info, vidis bola som napojena na monitor aj pocas prvej dioby porodnej, ked kukali na kontrakcie ale nespytala som sa, ze kde to mozem vidiet resp ako to je, asi som mala plnu hlavu inych myslienok 😝
DRZIM PALCE KOCKY 😀 A potom podte za nami do nasej novej temy pod Regiony> "Nase sacanske pokladiky 2009 su uz na svete..🙂"

imfka
19. aug 2009

Tinka, dakujem, mala sa ma v brusku dobre. No ale smejeme sa, ze budeme mat velmi zvedave dieta, lebo ked sa nieco deje, tak je kludna = nacuva, sem tam sa pohne, ale ako nahle je klud, tak to ma tam hip-hop party ... aj na monitore si nedala pokoj, lebo bol klud a nic sa niedialo. Tak ta moja spodna ciarka, co je na kontrakcie je same haky baky ... ale kvoli pohybom nie kontrakciam. Takze to mame pocas noci asi rovnake 😉
Dufam, ze u teba je vsetko v poriadku. Pozeram, ze termin mas 6 dni po mne a mne kazdy hovori, ze budem pretahovat, tak sa mozno stretneme v Saci 😎 Aj ked po poslednej kontrole neviem neviem. Vraj mam malo plodovej vody a som uz aj na 1 prst otvorena ... a to mam este 4 tyzdne do terminu!!! ☹ 😒

Cathuska, ved ja len kvoli tvojim chvalam som sa rozhodla pre Dosedlu, tak verim, ze budem tak spokojna ako ty. Kukla som do vasej mamickovskej temy a vidim, ze Nellinka sa ma dobre a je stale spokojne babatko ... tak to som rada. Nech aj tie koliky rychlo prejdu.

smajli
19. aug 2009

dievcata gratulujem k drobcom a drzim palce tym,co na svoje este cakaju... zachvilu sa k vam pridam aj ja... myslim tym to,ze tiez zacnem chodit o nedlho na poradne do Sace... a tiez sa chystam k Dosedlovi...
Cathuska... staci sa pytat na Dosedlu napr. tak,ze ked budem prvy krat volat do Sace,ze sa chcem objednat do poradne tak poviem,ze chcem ist k Dosedlovi? dakujem:o)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre