Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

katrinb
19. dec 2009

garonka - ja na milion % vo vajicku, kedze pojdeme autom. A kedze budem mat 2 bambulky, tak 2 vnicky by sa mi nezmestili 😉
A oblecenie samozrejme z domu....body, dupacky, svetrik, ciapocku, capacky, rukavicky (tie tenke, co sa pouzivaju proti skrabaniu) a zababusim ich do emitex deky...ktora je aj do autosedacky ....a prinajhorsom prikryjem deku. hadam im nebude zimka.....co v&y na to maminy?

aeouliana
19. dec 2009

garonka, katrinb: zbojnika som viezla domov vo vajicku (nemocninci to je jedno)....oblecko z domu ked odchadzate, v nemocke ma erarne 😀

cathuska
19. dec 2009

katrinb, marunka, rodila som u Dosedlu...bol super..

kejtty
19. dec 2009

Ahojte, je tu uz niektora mamicka ktora rodila cisarskym rezom, preto lebo ona sama chcela a vybavila si to u porodnika, aj ked nemala ziadne komplikacie pocas tehotenstva? Pocula som ze sa to da... (samozrejme za peniazky) poradite mi? Dakujem, moze byt aj IP.

katrinb
20. dec 2009

aeouliana, cathuska - dik za info

ined
20. dec 2009

ahojte,
garonka: mozem sa opytat, ktoremu lekarovi si slubila tie ryby? 😀 No ja by som ich asi velmi tazko zhanala 😉

Zajtra idem do Sace na kontrolu a zase tam urcite stravim pol dna (uz teraz sa bojim an vysetrenie krca... znova uvidim vsetky hviezdicky), kedze moj lekar ma dovolenku. Ale v sobotu sa mame stretnut, tak som zvedava 😉

ined
20. dec 2009

Ozaj, zaujimalo by ma, ze mamicky ktore rodili a boli s nimi aj manzelia, tak ste chodili za nimi na chodbu? Vraj na izbu nesmu a ani na vzdycharen. Ako to u vas bolo?

ined
20. dec 2009

Myslim, ci mamicky chodili za manzelmi na chodbu 😉

noellia
20. dec 2009

ahojte baby mamicky, tak ja som v 40 tyzdni, uz prenasam, a chcem sa vas spytat par veci, tiez idem do sace, ta nadstandardna porodna sala, tam moze byt som nou manzel po cely cas? pocas prvej doby porodnej myslim, a to je volna , myslim aku mam sancu ze ked to namna pride tak to dostanem, je sanca?a este teraz idem do poradne v stredu, termin som mala 18 20 decembra,urcite prenasat mozem aj tyzden vsak? pytala som sa na vahu babatka vraj ma 3700g.. ked uz prejdu vianoce a nic, a babatku sa nechce na svet, lekar urcite ten porod vyvola, lenze ja som tolko uz citala o tej vyvolavacke ako sa pritom trpi a tak, a ja sa chcem spytat ci existuje ta moznost spytat sa lekara ze po tyzdni prenasani a nic tak namiesto vyvolani porodu nech radsej spravia sekciu,. ked bude maly velky, a tak a nebudem otvorena, a tak,, kedze som bola v piatok, a hovoril lekar ze je stale tuhe uzatvorene, tak neviem,, mozte mi otom nieco napisat baby mamicky, dakujem som prvorodicka a mam z toho velky strach, a neistotu, snad ma niekto povzbudi 😝

jawan
20. dec 2009

ined: moj manzel bol pri porode ale len pri samotnom porode lebo som nevedela ze si treba vybavit nadstandartnu porodnu salu ale aj taj neviem ci by bol celych 20 hodin pri mne. Ale na chodbu kludne mozes ist k nemu je tam chodba hned vedla vzdycharni tam sedel a cakal ja som k nemu vysla len raz lebo som nevladala a bola so na fit lopte a mala som infusku. ale na chodbu sa da kludne ist. a zajtra ti drzim palce nech si raz dva vybavena 🙂 🙂 🙂

aeouliana
21. dec 2009

noellia: na nadstandardnej sale moze byt manzel cely cas. ak je volna ked tam prides. sekciu Ti na poziadanie nespravia. teda aspon pokial ja viem. prenasanie nie je indikacia na sekciu. 😒 neboj sa, zvladnes to. to, ze teraz nie siotvorena nic neznamena..mozes sa otvorit z hodiny na hodinu 😀 neries to, vytesuj sa z Vianoc a uvidis, co Ti povedia na poradni. chapem, ze sa bojis..ja som sa hrozne bala aj pri druhom, ale zvladnes to..uvidis 🙂 drzim palceky...

cathuska
21. dec 2009

Ahoj NOELIA, ja som rodila na vyvolavacku tri dni po termine a pichli mi to o 10tej a o 14,35 bola mala na svete... podla mna je to na vyvolavacku super, lebo to ide rychlejsie, kontrakcie sa stupnuju, ale ked si das epiduralku tak sa to da zvladnut...a potlacila som len tri krat a mala bola na svete a mala 3550g a 52cm.--a co sa tzka vahz co ti hovoria z USG tak to ber s rezervou, to skresluje, mne hovorili, ze mala bude mat 4000g a mala 3550g....tam sa ta vaha urcuje z troch parametrov, a jeden z nich je dlzka babatka takze ak je babo napriklad trosku dlhsiem uz skresluje velu vahu atd...takze fakt je to tam plus minus az 500g...u koho budes rodit?..drzim Ti palce, zvladnes to..

cathuska
21. dec 2009

sorry za preklepy 😉

noellia
21. dec 2009

cathuska.. dakujem, no ja nemam vybrateho porodnika, vraj je jedno kto ma odrodi tam je kazdy dobry,a kedze su tie navstevy zakazane tak nepustia manzela ani k porodu??takze po troch dnoch ti to pichli, tak si neprenasala vela, mne taktiez vychadza na tri dni po poslednej navsteve , v stredu idem ale nemyslim ze tesne pred vianocami mi to spravia,..sice bola by som rada ..🙂) lebo je to uz tazke no,..

cathuska
21. dec 2009

NOELLIA, ja som sa dohodla so svojim vybratym porodnikom ku ktoremu som chodila na poradne, nech ma uz odrodi, proste mi vyhovel, preto ma zobrali uz na treti den, inac sa caka dlhsie, vraj aj dva tyzdne sa da prenasat, no ale ako som pisala, hrozilo, ze mala bude velka...a navyse to nakoniec osud zariadil tak, ze ked ma prijali rano a urobili vstupne vysetrenie, tak uz som bola na 2,5 prsta takze to islo....a chapem, ze to uz mas tazke, poznam ten stav, a predstav si, ze ja som takto cakala v tych pekelnych horucavach koncom jula, v byte sme mali 30 stupnov.. drzim tui palceky 🙂 uvidis, aky to je krasny pocit, ked ti daju vlastne dietatko du ruk...

noellia
21. dec 2009

ano ja viem preto som az taka nedockava, uz by som ho tak rada drzala v naruci, kazdemu okolo mna sa rodia malicke len ja tu ostavam este jooj ☹
dufam ze uz navstevy budu povolene

delina1
22. dec 2009

Noellia: neboj sa, kazde tehotenstvo sa raz skonci, aj ked ta chapem, ze to cakanie je hrozne.
Ja mam termin 17.01. 2010 a tiez sa chystam opat do Sace, rodila som tam pred necelymi dvoma rokmi. A tiez by ma zaujimalo, ako je to s tym, ze ked su zakazane navstevy, ci moze byt manzel pri porode. Pri prvom porode bol so mnou cely cas, museli sme si zobrat nadstandardnu porodnu salu.... ale myslim, ze vdaka tomu ze tam so mnou bol, tak ten porod prebehol dost rychlo. Takze dufam, ze aj tentokrat to takto dopadne. 🙂

jawan
22. dec 2009

delina: ja som rodila 8.12 a manzel bol pri porode. myslim ze k porodu pustaju nikto nic nehovoril ze by nemohol ist. ale s navstevami na izbe je to ine tam ho nepustia aj ked mas nadstandartku ale na chodbu do navstevnej miestnosti som isla aj s malim. "da sa ist von " na navstevu len ked tam robia bordel romovia tak sestricky potom zamikaju a nepustia nikoho.

noelli: neboj sa vsetky sme to zvladli tak to zvladnes aj ty drzim ti strasne strasne silno prsty nech to mas raz dva z sebou. 🙂 🙂 🙂 🙂

gabika82
22. dec 2009

delina- ja som rodila teraz 8.12. a aj ked su navstevy zakazane, manzel pri porode moze byt 🙂

jawan
22. dec 2009

gabika: ahoj moja. 🙂 🙂 🙂 🙂 tak ako sa mas?? 😉 😉 presne v rovnaky cas sme napisali 🙂 🙂 🙂 ako malicka spinka?, moj mali bol celkom dobry aj pospinkal ale dnes a aj vcera vecer je nejaky nepokojny tak neviem co mu je boli sme uz aj vonku tak nevie ci mu to neprospelo alebo co. pozrela som si tvoj album tak mala je naaaaadherna. idem spat lebo neviem co ma caka v noci taka som unavena od kedy sa mi narodil mali neviem dospat vsetko co som nespala a aj v noci niekedy 2x niekedy 3x vstavam tak som unavena. tak sa maj krasne pa pa 🙂 🙂 🙂

noellia
22. dec 2009

tak aspon pri porode potom moze byt somnou, myslela som si ze ak by som mala tu nadstandardnu tak by mohol prist na navstevu, ale co uz , mozna medzitym este zrusia,, blahozelam aj ja mamickam ktore uz maju svoje malicke pri sebe,.. sice aj ja mam stale pri sebe len este v brusko ale zato traja uz, a budu to jedni najkrajsie vianoce,
dufam ze to zvladnem aj ja, pri normalnom porode do kedy musime byt v nemocnici?

gabika82
23. dec 2009

Ahoj Janka 🙂 mame sa dobre, len malicka nam v noci velmi nechce spinkat ... aj kazdu hodinu - hodinu a pol nam vstava. Ale je to asi tym, ze spapa malicko a potom sa casto budi. Takze som dost unavena. Tiez cez den dospavam 🙂 Nikolka je teraz troska nachladena, ma sopliky ☹ My sme este neboli vonka na prechadzke, ale v nedelu mame krstiny, tak potom uz asi pojdeme troska von 🙂

katrinb
23. dec 2009

Baby- a zanadstandardnu porodnu salu sa nieco plati - isto. Viete mi povedat kolko?

aeouliana
23. dec 2009

katrin:myslim, ze okolo 500 Skk (aspon pokial viem), takze asi do 20 Eur.

noellia: 4 dni po pordoe mozes ist domov, prisom den porodu sa rata za nulty. takze ak napr.porodis v pondelok, v piatok ides domov ak nie su komlpikacie ako napr. zltacka.
ja som mala cisarak, rodila som v stredu na obed a v nedelu na obed ma pustili.

delina1
23. dec 2009

jawan, gabika: dik za info.... este som sa chcela opytat, ze ci uz vymenili okna na izbach na sestonedeli, lebo pred dvoma rokmi sa mi usla nadstandardka za 750,- Sk na noc a popod okno fucalo jedna radost, nastastie uz bol april, tak sa to dalo vydrzat, ale aj tak....clovek plati a este ma byt s babom v prievane? 😖

Katrinb: ano povodne to bolo 500 Sk, v Eurach neviem kolko, ale asi tak do 20 ako pise aeouliana.
🙂 a za manzela pri porode tiez bolo 500 SK.

noellia
23. dec 2009

ahojte, no som bola dneska v poradni, a este 25 mam ist, ze ma este primar chce vidiet, ale hrdlo mam este tuhe uzatvorene, ze sa maly nechysta este vonku 😒 ... neviem kedy sa rozhodne uz a nas navstivi 😀 noo tie navstevy su stale zakazane, neviem do kedy to budu som zabudla sa spytat 😝 😝 ..

katrinb
23. dec 2009

aeouliana a delina - dik baby za poradenie

gabika82
24. dec 2009

delina- ja som mala izbu za 400,- a bolo tam dost horuco. Okna su vymenene. Ked sme tam nemali babetka, tak sme mali otvorene okno na vetracku a aj tak tam bolo teplo 🙂

suzan280
24. dec 2009

Mile buduce mamicky a uz mamicky , PRAJEM VAM PRIJEMNE SVIATKY,KRASNE VIANOCE A STASTNY NOVY ROK!!!! 🙂 🙂 🙂

jawan
24. dec 2009

ahjte vsetky mamicky a cakatelky. prajem vam krasne vianoce vela vela darcekov a rodinnej pohody

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre