Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

amyy
16. júl 2011

ahojte,tak som naspat doma,dnes som mala naplanovany porod a vratila som sa domov,lebo maju tam taky naval,ze nemaju kde davat pacientky po porode,vsetko je plne plne

cervena_ciapocka
16. júl 2011

@amyy fúúúúúú, a ja sa teším, že keď do pondelka nič tak ma poriešia, ale vidím, že asi ma nechajú tiež čakať.
A ty si mala mať sekciu či normálny?

kvietocek55
16. júl 2011

@cervena_ciapocka no čo sa týka epiduralu, bolo to úplne v pohode. Napichli na prvý krát, najprv ti to znecitlivia, trošku nepríjemná včelička do chrbta a potom pichajú tú kanilu, to cítiš ešte menej, len je to trošku nepríjemné. A robili mi to v sede na stole, len som sa musela prehnúť do predu. Ale oproti bolestiam toto je ozaj malinka. Pôrod začal asi tak, že o 00.30 vo mne niečo puklo.. postavila som sa a tiekla voda.. začala som tak stresovať, že ma musel až môj muž upokojovať. Čo sa týka nadštandardnej sály.. no, nieje až taká úplne úžasná, ale ja by som tam šla aj tak. Lebo si neviem predstaviť že predýchavam kontrakcie s ďalšími štyrmi ženami. V tej vzdychárni je nenormálne horúco, takže ďalšie obrovské mínus. Na tej sále máš klímu a sprchu. Akurát wc, tam nieje, čo mi dosť vadilo, ale to vydržíš. na wc musíš chodiť buď na chodbu oproti utz alebo do vzdychárne, ja som chodila cez deň do vzdychárne a v noci a večer na chodbu. Ja by som tam šla aj keby som bola sama, ale zase na tej vzdychárni máš bližšie sestričky a tak.. neviem no, musíš ty vedieť či ti nebude vadiť spoločnosť a horúčava.

janka196
16. júl 2011

@kvietocek55 jeeeej tak gratulujem. super ze uz to mas tiez za sebou 🙂 prajem hlavne vela zdravicka

ingemor
16. júl 2011

@kuratko82 ..nie nepytali sa ma nic, yal som mala so sebou-to mi este moj gynekolog v Mi dal recept, aby som si ho vybrala a ked som ho ukazala sestricke, tak ona, ze si ho mam odlozit, ze oni mi urobia ich klystir a tak aj bolo..cize ziaden yal..

ingemor
16. júl 2011

@kvietocek55 ..blahozelam, prajem rychle zotavenie, vela zdravicka a mliecka..

cervena_ciapocka
16. júl 2011

@kvietocek55 ďakujem za info 🙂 no ja asi zvolím tú spoločnosť 😅 predsa len to odvedie myšlienky občas ... a ja už mám samoty dosť, celé dni som sama doma a už mi to ide na mozog občas.
To máš dobre, že ťa upokojil 🙂 lebo môj manžel je chudák taký zostresovaný už teraz, že sa na neho nedá pozerať 😀 takže mu budem musieť veľmi opatrne hovoriť také veci, že ideme a tak 🙂

kvietocek55
16. júl 2011

@janka196 @ingemor ďakujem baby.. len už chcem ísť konečne domov...

@cervena_ciapocka no kamoškin manžel trikrát utekal na wc, keď mu povedala, že treba ísť do porodnice.. ešte ho aj pri aute musela čakať, lebo si musel odbehnúť 😀

kvietocek55
16. júl 2011

@ingemor prosímťa tebe ten krém od aventu pomohol? Mňa inak príšerne bolia bradavky.. mám ho, len som už nestihla krémovať pred pôrodom 😀 keďže v deň keď som ho kúpila to na mňa aj prišlo.. zdá sa mi dosť taký mastný.. sa bojím aby sa to nerozmokvalo nejak..

amyy
16. júl 2011

@cervena_ciapocka normalny,vsetko ma uz boli

cervena_ciapocka
16. júl 2011

@kvietocek55 😀 😀 😀
a nepúšťajú skôr, keď je taký nával?

ingemor
16. júl 2011

@lucia1407 ..ja som to tak nebrala, ci sa oplati brat izbu za 30e..ale celkovo som bola spokojna, uz len z preto, ze som nemusela chodit do spolocnej jedalne (po porode som bola dost precitlivela, tak kvoli tomu)..mne nezalezalo, ci je tam konvica a chladnicka-samozrejme bolo to tam, ale pre mna nepodstatne..a klima ani neviem ci tam bola, lebo v tom case akurat nebol taky hic, stacilo otvorit okno a vetrak sme mali stale otvoreny..jedno co mi vadilo, bolo, ze navstevy aj ked mohli byt na izbe, ale len v urcity cas (ja som ich mala, kedy ja som chcela, nenechala som sa obmedzovat)..napr. v den odchodu prisiel moj manzel aj s mojou sestrou uz skoro rano a sestricka velke oci, ze musia cakat na chodbe, lebo bude vizita a asi 2x to zopakovala..ale ostali a ked prisla vizita, az vtedy vysli na chodbu..myslim si, ze neplatime tych 30e za to, ze v izbe je chladnicka, konvica, dreveny nabytok, ale za sluzby predsa..

cervena_ciapocka
16. júl 2011

@amyy a prečo tak skoro, keď ti tu píše termín až neskôr? Či už je traba ísť bábu von?

ingemor
16. júl 2011

@kvietocek55 ..vies co, mne az ten krem pomohol, aj ked nie hned, mozno po tyzdni, ale je dobry, len si s nim natieraj..ma vyhodu, ze netreba zmyvat pred kojenim..a stale po kojeni si nanes ten krem..ja lutujem, ze som ho nemala od zaciatku..ja som mala normalne krvave chrasty na bradavkach ked som prisla z porodnice a tri dni som iba odsavala mlieko so zatatymi zubami..

kasperka1983
16. júl 2011

@kvietocek55,gratulujem k synčekovi, prajem hlavne veľa mliečka 🙂
Chcela som sa Ťa opýtať či je v Šaci aj internet, keď si prihlásená alebo máš svoj???

madi
16. júl 2011

ahojte vospolok, v stredu som sa vratila zo Sace 😉
mala som planovany cisarsky a nemozem povedat kriveho slova....rodila som tam aj pred 3 rokmi a tiez to bolo v pohode....a hej, je pravda, ze je strasne vela porodov a plno maju...z utorka na stredu mi vravela sestricka ze v noci 7 porodov, z toho jedne dvojicky..... uf uf uf....
tak ak nieco chcete vediet , kludne sa pytajte....
jo..bola som na nadstandarde za 30€, dvojka - izba c. 8 - klima bola....bez problemov vsetko 😉

drzim vam palce tehulky, nech mate batozteky rychlo pri sebe a nech su z vas stastne mamicky 😵

sammy244
16. júl 2011

@cervena_ciapocka neviem ja som rodila poobede a bolo super...cez den je tam mnoho ludii....

sammy244
16. júl 2011

@ingemor aj ja som mala tu za 30e..jedlo nosili a este aj tu meltu ci co to bolo rano aj poobede 🙂 nemozem sa stazovat...

lucia1407
16. júl 2011

@kvietocek55 😀 jej tak to ti gratulujem a prajem vela zdravicka vam obom . Tak to bol ten tvoj maly riadne nedockavy 😉 a hlavne ze vsetko dobre dopadlo.

sammy244
16. júl 2011

@asandys dakujem pekne 🙂) ano rodila som nakoniec v saci..u dr luptaka..bol v pohode..a mala som to dost rychle nastastie...🙂 vlastne bolesti od 16:30 do 22:15 🙂 na izbe som bola za 30e lebo ta za 15 nebola volna..tak preto..ale nestazujem sa bolo super...

kvietocek55
16. júl 2011

@cervena_ciapocka mh, práveže nie.. ale povedali, že nemá také zlé výsledky tak ak sa do rána nezhorší ideme domov.. 😀 neviem tu už vydržať.

kvietocek55
16. júl 2011

@ingemor no používam iba ten.. tak uvidíme, síce to bolí keď sa prisaje, že sa idem zblázniť, ale rany zatiaľ nemám.. a mlieko sa mi už chvalabohu spustilo tak sa snažím čo najdlhšie vydržať nech potom majú bradavky čo najdlhší oddych 🙂 len tie krémy keď som kupovala viem že boli dva druhy.. ja som kúpila už ten na poranené bradavky, potom mali ešte nejaký iba na kojenie alebo nejako tak. Ale uvidím, zatiaľ rany nemám, tak hádam to už aj pomáha..

kvietocek55
16. júl 2011

@kasperka1983 ďakujem, nie doniesol mi manžel modem.. net tu nieje.

amyy
16. júl 2011

@cervena_ciapocka ano,mam mensi problem

cervena_ciapocka
16. júl 2011

@amyy uff, tak to na pokoji nepridá, keď ťa poslali domov 😒 a kedy máš znova prísť?

ingemor
16. júl 2011

@kvietocek55 ..nadherne meno si vybrala pre maleho, aj ja som ho mala vybrate, kebyze mame synceka 🙂

rabiva
16. júl 2011

@kvietocek55 gratulka k malemu tak sa poponahlal ale hlavne ze ste ok maly ma pekne meno, tak to tam nejako vydrz fajn ze to uz mas za sebou, ved sme mali rovnaky termin

kvietocek55
16. júl 2011

@ingemor ďakujem, nám toto prvé padlo do oka a potom už tak aj ostalo. Mnohí nás odhovárali, ale sme sa nedali.. a teraz už si ani iné predstaviť neviem 😀

kvietocek55
16. júl 2011

@rabiva ďakujem, teraz som už šťastná, že je to za mnou. Aspoň sa nemusím pariť v tejto horúčave.. a inak pôrodnica je kompletne preplnená.. 😀

kuratko82
16. júl 2011

@amyy 😲 ,to nemyslis vazne,ze toto ti urobili? ☹ ja ze uz mas po tom a ani som si nestihla zazelat rychly a nekomplikovany porod... boze,tak to ani ja asi nepojdem zajtra... kedy mas prist nabuduce?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre