Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

pampuliacik
21. aug 2008

ja som mala: 3 nocne kosele (aj rodis vo vlastnej), zupan, uterak 2x, z toho jeden tmavsi (aby nebolo vidiet flaky od krvi po sprchovani), nejake ponozky, prezuvky, poporodne vlozky SAMU (2 baliky, ale pouzila som len jeden- nekrvacala som silno), kojenecku podprsenku (1-2, ja som vyuzila len 1), tampony do podprsky, ked sa spusti mlieko (mala som, ale nepotrebovala som, mlieko nijako zvlast nevytekalo...), aspon 2 plienky (povodne myslene pre babo, ked si grcne, ale pouzila som ich aj ako obklady na prsniky, ked sa naliali- to bolo udesne bolestive, takze som si prikladala horuce obklady pred kojenim a po nom studene) + zide sa snad aj nejake telove mlieko na premasirovanie prsnikov, ak budes mat taky problem, detske mydlo (na umyvanie tela vratane intimnych partii-odporucala lekarka + nie je vhodne pouzivat aromaticke sprchove gely, obzvlast na prsniky- babo spoznava maminku podla jej vlastnej vone 😀 ), masticku na bradavky (mala som Babylove z DM- netreba zmyvat pred kojenim- podla mna vyhodnejsie ako kalciova mast, zbytocne nedrazdis bradavky umyvanim), 3 poporodne sietovane nohavicky (daju sa oprat) + kozmeticke potreby, ktore pouzivas
pre babo- 1 balik jednorazovych plienok najmensich, rukavicky (pouzivala som na izbe, lebo mala sa strasne skrabala- ked ju brali prec, tak treba dat dolu, lebo sa stratia a nemaju to radi), vzala som aj ciapocku (na izbe bol riadny prievan z okna, co nepriliehalo 😠 , inak ju zrejme nepotrebujes), mast na ritulku (ja som mala rybilku), vlhcene utierky na zadocek
inak uz tusim nic viac...

nikka_
22. aug 2008

pampuliacik, ani nevieš aká som ti vďačná, v tých všeobecných zoznamoch je toho toľko popísané, že som vážne bola mimo, čo je nutné a čo nie.....
Ďakujem ti 🙂

madi
22. aug 2008

ahojky, aj ja som ti celkom vdacna pampuliacik...inak sa cita zoznam veci aj s komentarom co treba isto a co ani vobec nie ako iba hlupy zoznam 😉

no..nas "prcek" ma 3990g podla UZV...cize v pondelok ideme na sekciu... 😨 som z toho v strese este...neuvazovala som nad touto alternativou...a teraz mam vela otazok a malo casu na ich zodpovedanie ....ale verim doktorovi a myslim ze vie co robi 🙂 dufam teda...

pampuliacik
23. aug 2008

to som rada, ze sa vam zoznam hodil 😀 inak- zabudla som - potrebujete toaletny papier-vyuzijete na "vzdycharni", ked dostanete klystir a aj na izbe- tam vam daju na zaciatok jeden kotuc a potom musite mat vlastny 😠 to sme "dobacovali", uz ani toaletak clovek nedostane. a mala som aj podlozky do postele, daju vam asi 2 a potom neviem co, mozno daju ked si vypytate alebo musite mat vlastnu, neviem... mne stacili tie 2 co mi dali...
madi, az som sa "zklakla" (v dobrom), ze snad uz rodis, obzvlast, ked som videla, ze si pisala o 22.10 😀 drzim palce

ingulka
23. aug 2008

madi ... sekcia je cisarsky porod ??? mne tiez predpokladaju podla UZV 4.2 az 4.5kg dietatko... takze dusevne sa chystam na cisarak.. ale uvidime....

drzim na pondelok prsty ...

levik82
23. aug 2008

Ja uz zacinam zase rozmyslat aj o Saci. Ja som taka trubka 😅 Predtym ze stara na 100% a teraz... (???)

ingulka
23. aug 2008

ahoj lievik.... vidim, ze aj ty sa nudis 😉 ... tak to si na tom ako ja... mne prichadzaju do uvahy dokonca vsetky tri nemocky v KE... 😉 ach jaaaaaaaaaj '😉 akurat si citam co to o cisaraku.. kedze mam cakat to velke babo 😉 a co porabas ty ?

danuska24
24. aug 2008

ahoj. podla UZV mala mat Linda cez 4 kila, a mala 3400 g. ano sekcia je cisarsky rez. ja som rodila na cisarak so spinalom a taky porod - kedykolvek. uplna pohodicka

danuska24
24. aug 2008

ja som si nedavala klystir z nemocky - mala som YAL gel z lekarne.

danuska24
24. aug 2008

Madi drz sa. 😉

danuska24
27. aug 2008

nemate info o Madi?

pampuliacik
2. sep 2008

ahojte babenky. kde je kto? nic nove? co ta madi? dako sa neozyva 😒

gabi96
3. sep 2008

Ahojte. Len tak som bola na viacerých forach a bola som aj na fore o amniocenteze, nikto tam nepisal že sa to robi aj v šaci, ale nejaký čas to je už možné. Chodím do Šace a v ultrazvukovej čakarni majú vypísané, že robia aj NT, ale aj amniocentézy a odber z choriovych klkov. Ja chodím za Dr.Dosedlom a všetky tieto vyšetrenia robí on takže som sa s ním o tom bavila. Mám v Šaci známu setričku a mi hovorila, že veľmi dobre robí tieto vyšetrenia. Vraj má aj dohodu na rychle testy, ktoré sa vyšetruju v Prahe a Bratislave. Inak vraj ten odber choriových klkov nerobí nikto na Slovensku. ja som už nastastie na konci tehotenstva, takže nemam tieto problemy ale dufam, že som Vám poradila. V tej čakárni je kontakt, alebo mu napíšte mail. Jeho mail je na stránke nemocnice Šaca. Veľa šťastia

madi
4. sep 2008

ahojte - tu som, zijem
sme uspesne rozdvojeni....25.8. o 11:55 sa narodil ŠIMONko, dlzka 52 cm a vazil 3900g (odhad podla UZV bol 3990g)
sme stastni, od soboty sme uz doma a je to nadherne...zvykame si na seba a milujem ho....moj krasny bobcek...

sekcia - mala som napokon spinal (aj ked som povodne chcela celkovu narkozu - ale chvalabohu - dobre som sa rozhodla....) - rodili sme teda v pondelok, v utorok som uz chodila poobede a od piatku sa citim uplne fit... tak sa z toho celkom tesim.... jazvu nemam rada - nepaci sa mi...hehe....ale nevadi, nevidno ju bars....hlavne ze je Simonko vonku a v poriadku...

a na Sacu - absolutne ani jedna negativna skusenost.... personal na sale, na JISke, na sestonedeli aj na novorodeneckom....klobuk dole mile sestricky...ste profesionalky a som rada, ze som mala okolo seba taketo zienky, ktore sa o mna starali.... fakt super...doktori tiez, doktorky pre babatka super....no fakt.... som nadsena....zo sestonedelia som sla s placom.... ked som sa lucila so sestrickou.... uzasni ludia (samozrejme su aj vynimky...)

idem sa najest, kym maly spinka... 😎

pampuliacik
4. sep 2008

caaau madi. uz som nechapala, co sa neozyvas 😀 tak gratulujem k Simonkovi. ste doma uz od soboty a nedala si vediet? 😠 taka zaneprazdnena byt nemozes 😀 takze ty si so Sacou absolutne spokojna... to je dobre. ale ja som bola sastna, ze mozem ist domov. fakt si plakala ze odchadzas? to nemyslis vazne 😎 😎 ale ty si tam niekoho poznala, nie? ci to si zle pamatam? no ty mi pripadas ako typicky optimista, oplyvajuci dobrou naladou, co vidi vo vsetkom najprv to dobre-alebo nie? ale ani ja nemozem na Sacu nic zle povedat, hoci drobnosti by sa nasli... takze si pekne uzivas materstvo. je to uzasne, vsak? ja sama som bola prekvapena zo svojich pocitov stastia a pohody, pretoze ja som skor taky "nervoznejsi" typ a obavala som sa, ci na mna nedolahne nejaka poporodna depka. ale zatial sa to nestalo a po porode som bola tak v pohode, stastna, ako nikdy v zivote 😉 samozrejme, este stale som. tak si to pekne uzivajte a ozvi sa, ked budes mat cas...

madi
4. sep 2008

pampuliacik, mam v saci znamu - sesterku - ale ta robi na chirurgii....na sestonedeli ani nikde kde som lezala nepoznam nikoho....neviem...bola tam jedna taka "pošahana" sestricka ale tu som zignorovala...ostatne boli suprovske...a ked som bola pred odchodom odniest nejaku pozornost sestrickam, tak mi vybehli slzy....som im dakovala za ludsky pristup a tak... ach jaj...hihi

a ja som mala po porode tiez take stavy, ze absoluuuutne stastie....a radost a pohoda...
potom ked sme dosli domof v sobotu, tak ma chytila depka, ze ci to zvladnem a ake to cele bude a ci budem mat mlieko a tak....tak som si porevala...a ptoom este asi 3 veceri som plakala kustik - dolahli na mna nejake drobnosti...ale teraz som okej... tak neviem, ci to bola ta depka ci co... hm

a casu od soboty bolo...ale strasne vela som spavala aj cez den... a nechcelo sa mi sadat k pc, lebo viem, ze by som od neho tak skoro neodisla.... ospravedlnujem sa 😉

a teraz...maly spi od siedmej a nevieme ho prebrat k zivotu... moje cici pomaly exploduju a on si chrni....hm...tak som zvedava, aka bude noc, ked sa teraz vyspi...

gabkazabka
5. sep 2008

Ahojte,
ja som tiez rodila v saci,tiez nemozem povedat nic zle,aj ked male drobnôstky by sa nasli a tiez tam bola taka posahana sestricka.. 😀 taka mala vzdy namalovana...ta bola strasne naladova....ja som tam lezala 2 tyzdne 😝 ,takze sa pri mne vystriedali vsetky aj po 3 krat....
Blahozelam vam k Vasim krasnym detickam....uzivajte si ich,lebo my uz mame 3 mesiace....ach jaj,ako to strasne leti.... 😢

danuska24
5. sep 2008

Madi blahozelame 😉
krasne fotecky. 😎
Šimonko je presne o 8 mesiacov mladsi od Lindušky 😉 😉

stalida
9. sep 2008

ahoj dievcata, vedeli by ste mi poradit?
V kolkom tt treba zacat chodit na poradne do Sace?...a ako to vlastne prebieha ked nemam vybrateho konkretneho porodnika. Ja chodim zatial na Rastislavku, ale akosi nie som spokojna..
Dakujem

stalida
9. sep 2008

....a este by ma zaujimalo ako je to s nadstandartom ak mate skusenosti. Treba si ho vopred objednat?...co vsetko zahrna a kolko stoji....tak vam dakujem ahoj

pampuliacik
9. sep 2008

stalida, treba zavolat do poradne v Saci, tam ta objednaju. treba len povedat, ze tam chces rodit a dohodnete si termin. ak nejdes k nikomu konkretnemu, objednaju ta az v 36.tt... prides a vysetruje ta ten lekar, ktory momentalne robi poradnu. ale aby si bola pripravena- strasne dlho sa tam obvykle caka, t.j. stravis tam cele dopoludnie. kedze si uz v 38.tt, tak by si sa mala poponahlat 😉 nadstandard sa objednat neda, ked zacnes rodit, povedia ti, ci je nieco volne alebo nie. objednat sa nadstandard vlastne da- ak budes "sponzor" a teda darujes nemocke par tisic, neviem kolko, asi 10 000 alebo aj viac... 😎

stalida
9. sep 2008

ahoj pampuliacik, dakujem za informacie, este by som chcela vediet co vsetko zahrna taka poradna. robia stale aj usg ci len krv, tlak a ozvy?....nooo a myslim celkom urcite, ze to sponzorstvo si odpustim 🙂 🙂 🙂
a este nevies nahodou kolko stoji nadstandart na jednu noc?.....ty si mala niekoho zazmluvneneho ci si to riskla len tak?....som velmi na vazkach lebo v starej nemocnici mi to pripadalo ako jednanie s dobytkom....aspon tolko moja skusenost.....

gianni
9. sep 2008

ahoj,
poradňa:tlak,ozvy a usg(nie pri každej poradni)
ja konkrétne som mala nadštandart za 400 sk,ale sú aj za 800 sk a myslím aj za 200 sk

pampuliacik
10. sep 2008

stalida, aj v saci ak natrafis na blbeho lekara, tak s tebou jednaju ako "s dobytkom" 😉 ale nie, neviem, to len tehulky su precitlivele. vacsina nazorov na lekarov v Saci je, ze su fajn. ale podla mna zalezi, ci ides ku konkretnemu porodnikovi alebo nie. tym myslim len to, ze napr. usg mi tam robili vzdi lekari, ktori mali vtedy sluzbu, nie moja vybrana lekarka. a to usg bolo ako na "beziacom" pase. to sa mi nepacilo, nic nevysvetlili atd... boli proste chladni 😠 ale to je len moj nazor. ja som sa dohodla na porode s Dr. Sevcovicovou- ziadne zazmluvnovanie sa nekonalo, len ustne slubila a aj ma teda odrodila. bola velmi zlata ale je nenormalne vytazena. a ked uz ide o ten porod- vacsinu prace urobia sestry, ten lekar tam vela vody "nenamuti" 😀 na usg som raz mala lekara, ku ktoremu som chodila cele tehu a aj on sa tvaril max. vytazene akoby ma ani nepoznal... mozno ani nie, neviem 😒 .
ja som mala nadstandard za 800 sk, bol pre 2 zienky, polovicu casu som tam bola sama. mne to velmi vyhovovalo. tento nadstandard mal plavajucu podlahu, telku, rychlovarnu konvicu, klimu. okna totalne na figu- nedoliehali, okolo diery az hroza, takze tam fucalo a to som tam bola v lete. neviem si predstavit, ako tam niekto lezi v zime. vraj uz davno objednavali plastove okna ale stale nic... hm, zvlastne, ze to trva viac nez rok.
ale suma sumarum- so sacou som bola veeeeeeeelmi spokojna, lekarka fajn, sestry super a celkovo personal zlaty...

stalida
10. sep 2008

pampuliacik, dakujem ti za podrobne info, este stale nie som rozhodnuta co mam robit, ale musim to vyriesit v priebehu dna. Mna v starej nemocnici strasne vytocilo ani nie to cakanie, ved ja viem ze tam maju stale kopu prace, ale v ambulancii aqsi 3x4 metre sme boli 2 pacientkz, jednu monitorovali a ja som tam stala polonaha, boli tam dvaja doktori, 2 sestricky a este obcas sa otvorili dvere a niekto nieco hladal, atd....cize sukromnie v haji a a navyse na otazku ked sa ma opytal Dr. ako mi je, chcela som mu vysvetlit kopec veci, pretoze som od zac. tehotenstva na rizikovom, tak odpoved ani necakal ale bavil sa so sestrickou.....no a to uz bolo vela aj na mna, pricom si vobec nemyslim ze som nejaka rozhickana alebo neviem co....jednoducho chcem vediet niba na com som a ako sa dari dietatku v mojom brusku.....
nic to idem asi zavolat do Sace ci by ma ak sa rozhodnem este vzali...
tak pekny den ti prajem aj Tvojej dcerke 🙂

lilly
10. sep 2008

ahojte, ja by som chcela tiez rodit v Saci, zatial chodim k Mudr. Lendakovi do Turne, ale od 36tt ma bude objednavat do Sace, ked tam ma on sluzby. Neviem este vsak, ci si ho budem aj zazmluvnovat, alebo nejakeho ineho, alebo vobec ziadneho, asi najskor ziadneho. Kolko vlastne v Saci stoji zazmluvnenie lekara? A ine poplatky, ako napr. nadstandardna porodna sala, otec pri porode, EPI, nadstandardna izba? Stale je to v Saci tak, ze otec pri porode je fakt len pri porode, teda pri vytlaceni babatka, pred tym mozem s nim byt len na chodbe a na vzdycharen ho nepustia? A ked by som ho chcela mat po cely cas pri sebe, tak musim mat zaplatenu tu nadstandardnu porodnu salu?

stalida
10. sep 2008

,,,,dievcata a este ma napadlo do kolkych hod. po porode nosia deticky k mame?

madi
10. sep 2008

ahoj...ja som mala nadstandard za 800, dvojpostelova izba, ale myslim ze plavajuca podlaha tam nebola...ci hej? nefiem hihi....vadila mi tam iba sprcha...ta hlavica bola zanesena vodnym kamenom a prud vody striekal velmi tenky a teda to bolo neprijemne na telo...hlavne na prsia, ktore sa nalievali mliekom a boleli aj bez sprchy....inak super bolo

a co sa tyka ocka pri porode -my sme mali sekciu, cize tatik cakal na chodbe....ale netreba sa bat aj ked bude normalny porod....na tu chodbu ma pristup iba zdravotny personal, cize v podstate sukromie tam je...ja som sa tiez bala,ze tam bude kazdy chodit ako sa mu zachce ale nie...su tam iba ti, co budu aj pri porode....a ked budes mat stastie a nebude rodit ziadna ina mamicka spolu s tebou, tak predpokladam ze sestricky pustia tatika aj na vzdycharen....je to taka veeelka izba so 6 postelami asi....a z nej sa potom ide na porodne saly....a co som pocula baby, tak kontrakcie budes rozdychavat a budes mat potrebu chodit...cize mozes spacirovat s muzickom po chodbe....neviem, ja som tiez stresovala (kym som si myslela ze budem rodit prirodzene) - ze ako tam budem s muzom alebo co...ale ked som cakala na sekciu tak pohodicka....nemala by som problem na tej chodbe aj za normalneho porodu...aj tak nebudes cely cas kym sa budes otvarat, lezat na vzdycharni....

EPI - musis absolvovat poucenie o epiduralke na ARO ambulancii a potom sa vlastne pocas priebehu porodu rozhodnes, ci epi chces alebo nie...na zaklade bolesti a nalezu podla gynekologa...stoji myslim do 4tis. sk

babatka nosia (kedze saca je "baby friendly hospital" do 3 hodin po porode na prve prisatie....aj mne doniesli Simonka na JISku...ja som si nemohla ani sadnut ani hlavu dvihnut ani nic...ale sestricka mi ho dala na brusko a prilozila na prsnik a super...maly sa pricucol...ja som videla vsetky hviezdicky...hihi...a potom ho zobrala...
ak si po normalnom porode, babatko ti donesu kazde 3 hodinky, ak po sekcii tak po prvych troch hodinach po porode a potom az na druhy den - ked ta pustia z JIS

a este...co sa tyka tych skusenosti zo starej nemocky....v ambulancii na vysetreni si sama (s doktorom a sestrickou), moze sa stat, ze nejaky dalsi doktor alebo sestra prechadzaju cez ambulanciu...ale si otocena opacnym smerom, cize ti nekukaju "tam"
a na monitore si tiez sama v takej akoby prezliekarni ci co to je....
ja som bola spokojna...nadmieru....

maly place, ideme papat....majte sa kraaaasne 😵

stalida
10. sep 2008

dakujeme Madi za informacie, dobru chut malemu 🙂 🙂 🙂

pampuliacik
10. sep 2008

tak ja som rodila "normalne" a mala som manzela pri porode. stoji to teraz tusim 600 sk a pri porode znamena fakt ked uz lezis na stole. pocas 1. doby porodnej moze byt manzel s vami na uvedenej chodbe, kde sem tam prejdu lekari ci sestry, nie su tam ini ludia. max. nejaky otecko, ktory caka na porod svojej polovicky- ked som ja rozdychavala kontra na chodbe, tak tam jeden bol- to mi bolo trochu neprijemne, ze sa tam mam skrucat a dychcat pred cudzim 😖 ale sestry su zlate, ked zeny odisli zo vzdycharne na obed, tak manzela pustili dovnutra, bol pri mne, ked som ja sedela v sprche a trpela ako pes 😀 pomohol mi vytrepat sa zo sprchy (ja som ledva vnimala, xixi) 😵 , poutieral ma a odviedol na porodnu salu, kde som mala skackat na lopte- tam uz bol so mnou- takze pohoda.
a pokial ide o intimitu pri vysetrovani- upresnila by som nazor madi- je to relativne 😎 . ja som toto pred porodom riesila- mne sa nepacilo, ze vysetrovna je "prechodova" miestnost, teda je tam koza, kde vas vysetruju a pritom moze prejst okolo kdekto- rozumej lekari ci sestry 😀 ale je pravda, ze koza je otocena k oknu, takze nic nevidia, ale aj tak 😠 na nieco take som nebola zvyknuta. ale ak mate stastie, tak ste tam len vy a lekar...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre