Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

zanzi22
7. sep 2009

aj vtedy mozem pomuchlovat s manzelom,ked som uz trosku otvorena?neni to nebezpecne?

nikajanko
7. sep 2009

Zanzi:
No pediater povedal, ze ziadne nasledky, maly hybe ruckou pekne.

NA ten porod mi pomohlo prejst sa peso od maratonca mieru az po Dargov a naspat. Ja som sa muchlovala a to som bola na 3 cm otvorena.

zanzi22
7. sep 2009

nikajanko tak to som velmi rada,ze ziadne nasledky.to bolo od nich fakt nezodpovedne,ale hlavna vec,ze maly sa ma dobre.no a to muchlovanie...vyskusam 🙂

aeouliana
8. sep 2009

🙂

valhali
8. sep 2009

kocky, ja ked som cakala dcerku,tak som sa na to muchlovanie pytala lekara,ci ma naozaj ucinky na vyvolanie porodu,tak povedal,ze iba v pripade,ak ma zena orgazmus 😵 ,lebo po nom zena vylucuje v organizme prirodny oxytocin a ten je prave na tie kontrakcie. Ak je to muchlovanie len tak,ze zena z toho nema nic,tak ze ucinok nie je ziaden

...zanzi a ked si otvorena nestane sa nic...maximalne sa daco konecne pohne na tom krcku a rozhybe sa porod 😉

aeouliana
8. sep 2009

valhali: maximalny suhlas 😉 ... potom este pokecame o tom spinale (som z toho dost na vetvy)..teraz uz musim frcat... 😀

valhali
8. sep 2009

aeouliana, jasne, kludne sa pytaj co ta zaujima o tom spinale...nemas sa coho bat,ja by som volila zase spinal

jawan
8. sep 2009

ahojte aj ja chcem ist rodit do sace som v 28 tyzdni takze mam este cas ale chcem sa opytat ze ako to tam je ked chcem aby moj manzel bol pri porode ci moze byt po cely cas pri mne alebo len na samotny porod. budem rodit pri dr. Dosedlovi tak dufam ze som si vybrala dobre a kolko sa teraz lezi po porode v porodnici lebo vsade je to inac no samozrejme ked nebudu ziadne komplikacie tak vraj pustaju na treti den je to tak aj v saci??

tinka2604
8. sep 2009

Ahojte babule.
Nikajanko: veľmi radi by sme sa k tebe pridali, no u mňa to asi nehrozí. Zanzi ťa určite tento týždeň bude nasledovať. Ja som dnes celý deň behala po Prešove a Košiciach, tak dúfam, že sa to nejak odzrkadlí. Mne tie termíny stále posúvajú, tak najnovšie mám na 15.09. Všetci v rodine chcú, aby sa narodil zajtra na moje meniny.
Pa držte sa

zanzi22
8. sep 2009

jawan presne neviem ani ja ako to je s tym manzelom pocas celeho porodu,ja mam tiez len take info,ze je taka nadstandardna porodna sala,co si musis zaplatit a tam moze byt stale s tebou manzel od prvej doby az do porodu.a ked budes len v ten "obycajnej jojkarni"tak vtedy je manzel vonku na chodbe,mozes ist za nim hocikedy a len ho zavolaju k porodu,co je tiez spoplatnene.dosedla je dobry lekar,kazda mamicka ho ospevuje,takze si si vybrala dobre.a ze kolko sa lezi je fakt,podla mna,individualne.take 4dni si v nemocnici,ale to zavisi aj od okolnosti.

tinka no neviem neviem,mozno ta este dobehnem s tym terminom 🙂 ,lebo malej sa absolutne nechce,uz skusam naozaj vsetko mozne,horucu sprchu,chodzu po schodoch,muchlovanie s manzelom 🙂 ,robim drepi...som v neustalom pohybe.len brusko mi tvrdne a to dost castokrat,uz je to niekedy neprijemne.ta to je velmi pekne,ze rodina chce... 😀,len keby to chcel aj maly,neee?
zajtra poradna,tak som zvedava co bude.myslite si,ze by mi mohli robit aj ten hamiltonov hmat?a to by mi povedali predtym,ze by ma tam aj nechali,nee?uz mam stres. 😝

tinka2604
8. sep 2009

Zanzi: Neboj sa, keď už budeš v nemocke, spoľahni sa na lékárov - oni vedia, čo majú robiť. Ja už keď som tam, je mi všetko jedno, nech robia so mnou čo chcú. Ja sa viac bojím, keď som doma a že neviem, čo mi je a že nestihnem dôjsť do nemocky. Od nás to je tak 45 minút, no vravím si, že ako prvorodička nebudem rodiť tak rýchlo. Zajtra, ak ešte dôjdeš domov, daj vedieť čo nové.

jawan
8. sep 2009

zazni: no chcela by som mat manzela pri sebe tak uvidime kolko to bude stat dufam ze nie vela ja uz mam velke dievcata a ten drobec sa nan nejako neplanovane podaril tak dufam ze to pojde. rodila som pred 15 rokmi a bolo to uplne inac ako to je dnes ale vieme uz ze to je chlapcek tak sa aj tesime 🙂 🙂 🙂

zanzi22
8. sep 2009

jawan gratulujem k chlapcekovy,aj ked je to neplanovane,urcite sa tesite.budes mat aspon pomoc,kedze uz mas velke dievcata.aj ja by som chcela mat manzela pri sebe,ale keby netrebalo za vsetko platit...ale pri porode bude urcite.a moj povedal,ze keby mal presediet na chodbe 14hodin aj tak tam ostane 🙂

tinka tak ty to mas trosku dalej.ja mam asi 15-20min,taze sa nebojim byt doma.ja som vacsinou sama.zajtra potom dam vediet jak som dopadla.nemam taky pocit,zeby som ostala.
bru nocku

jawan
8. sep 2009

zanzi: ved tie peniaze musim zistit kolko sa plati ja som si myslela ze okolo 20 eur a moze tam byt somnou ale asi to tak nebude dufam ze nedostanem infarkt ked mi povedia sumu takze mozno aj moj manzel bude sediet na chdbe prvu som rodila 14 hodin ale druhu som zvladla za hodinu a pol tak dufam Jakub ma nebude dlho trapit aj ked po 13 rokoch od posledneho porodu som ako prvorodicka. ale ty to uz budes mat coskoro za sebou ked si v 41 tt ja som len 28tt tak mam este daleko do konca 😵

ewana73
9. sep 2009

jawan,ja budem tiez "rodit s manzelom" .. 😀 ,a tiez by som chcela nadstandard jednotku a tie ceny co som pozerala na nete tak za jednotku nadstandard je tam okolo 40€..no ale zas keby som mala tu jednotku,tak by tam asi muzicek mohol byt cely cas so mnou,aj navstevy mozes potom v pohode prijimat bez toho aby si mohla rusit spolubyvajucu..len je otazne ci prave vtedy bude volna... ☹

imfka
9. sep 2009

Zanzi, som zvedava, co ti dnes povedia, daj vediet. Drzim palceky!

Co ja viem, tak za ucas manzela pri porode sa plati 20 eur. Ak ho chcete aj pocas prvej doby porodnej pri sebe, tak iba na nadstandardnej sale, ktoru maju len jednu a za nu sa tiez plati (mam taky pocit, ze tiez 20 eur). Inak je manzel na chodbe, vy na vzdycharni a mozte k nemu vyjst na chodbu. Ak by ste boli na vzdycharni jedna, tak tam vtedy moze byt. No a nadstandartne izby na sestonedeli, cennik je na stranke nemocnice.

Ja tiez dufam, ze bude jednotka volna. Uz len preto, ze manzel ma volno a moze byt pri mne cely den ... neviem, ci by sa to pacilo inym dievcatam, ktore by boli so mnou na izbe.

Jawan, ty mas este plno casu. A myslim, ze aj po tych 13 rokoch to zvladnes v pohode. Ako to prijali dievcata, ked su uz take velke, ze budete mat babatko? Kamoska ma 10 rocnu dceru a teraz uvazuju o druhom a nie je si ista, ci je to dobry napad, kedze dcera je z toho trosku podrazdena. 😒

ewana73
9. sep 2009

no,takze to na tej "vzdycharni" musim byt povinne?? to ked budem mat samostatnu jednotku aj tak musim ist na tu nejaku "inu - vzdycharen" izbu 😢 ,alebo ako?? tak som to spravne pochopila?? a potom po porode ma daju na tu moju izbu??

zanzi22
9. sep 2009

ahojte baby,tak som zase doma 🙂 tak aj dnes som sa poriadne nacakala.mala sa ma v poriadku,klop klop,hlavickou je uz pekne nasmerovana na vychod,som otvorena len na 1cm,kontrakcie ziadne,takze mi dr Lendak povedal,ze v piatok mam prist zase na poradnu a pravdepodobne ma tam aj nechaju.trosku sa bojim tej vyvolavacky ako to vsetko bude,takze myslim pozitivne,ze dovtedy sa to rozbehne,dufam 😒 uz aj manzel vybavil volno,aby tam mohol byt somnou,comu sa veeeelmi tesim.aj ked len na chodbe bude aj to bude utecha ze tam aspon je a mysli na mna.
jawan presne tak je s tymi platbami ako pisali baby.za ucast manzela pri porode 20eur.a ta sala ked je volna,tak si mozes zaplatit aj to.
ewana takze na tej vzdycharni musis byt povinne,tam ta sleduje lekar,odtial ta potom beru na salu rodit a potom az na izbu.

aeouliana
9. sep 2009

zanzi: drzim palceky nech sa to do piatku rozbehne. malickej je fajne v brusku 🙂

imfka
9. sep 2009

Ewana, no na izbu sa dostanes az tak 2 hodiny po porode. Tak ako pise zanzi, najprv si na vzdycharni, kde ta pozoruju, potom porod na porodnej sale, kde ta este nechaju aj po porode na pozorovanie a nakoniec na izbu aj to podla toho, co maju volne. Ja ked som bola pred 2 tyzdnami na poradni, tak tam kocka lezala pri sestricka co robia monitor, lebo nemali nic volne ☹
Zanzi, tak dufam, ze sa to do piatku este samo spusti. Ak nie, tak si myslim, ze to bude ok aj s vyvolavackou. Vravia, ze s vyvolavackou je to rychlejsie, tak aspon nebudes v bolestiach prilis dlho. Drzim palce 🙂

zanzi22
9. sep 2009

tak to baby aj ja dufam,ze sa to rozbehne 🙂 od vcera vecera mi dost casto tvrdne brusko...ale uz som si povedala,ze ked to uz musi byt vyvolavackou,tak to bude tak,ale este nestracam nadej.
tinka inac vsetko najlepsie k tvojim meninkam 🙂

ivka29
9. sep 2009

ahojte babenky tak uz aj ten moj termin 13.9. sa blizi, teraz som mala posledne 2 poradne pri dr. Priskinovej je velmi zlata bola by som rada keby bola aj pri porode najblizsiu poradnu mi dala na 11.9. piatok aby vedela ako som na tom tesne pred terminom, ja by som uz aj bola rada keby si ma tam nechali, no uvidime bolesti su uz kazdy den ale este nie su velmi pravidelne vecer je to najhorsie, povedali mi ze to bude pred terminom kedze som druhorodicka ale ja pochybujem len dufam ze ma nenechaju este tyzden prenasat, chcem to uz mat za sebou a vel
mi sa tesim na drobca 🙂
zanzi drzim palce nech to dobre dopadne a mozno sa aj stretneme 😉

tinka2604
9. sep 2009

Zanzi: som celý deň čakala,čo napíšeš a že už budeš baliť kufre 😉 😉 a ty spokojne ešte doma na nete. Ďakujem za blahoželanie, dnes oslávime pri džúse. 😖 😖 Ináč sme sa dnes smiali, lebo malý mi chcel asi zablahoželať, lebo tesne po polnoci začal kopkať a mrviť sa v brušku. 😀 😀 😀
Inak dnes sa necítim dobre, dajak často mi tvrdne bruško a aj žalúdok neposlúcha. Možno ťa do piatku dobehnem.
pa

tinka2604
9. sep 2009

Ivke: zaujímavé, že aj ja mám najväščie bolesti večer a až po 22.00hod. sa to ukľudní.
Držím palce, aby si natrafila na dobrého dr.
Ináč cez víkend má pršať, tak sa pôrody možno rozbehnú( sa tak vraví,neviem) 😵 😵

zanzi22
9. sep 2009

tak to by bola sranda,keby sme zacali vsetky tri rodit 😀 😀
tinka kufre mam uz zbalene uz asi mesiac,stale ich beriem so sebou na poradne,mam ich v aute pre istotu.
ja neviem ale moja je celu noc pokojna.ona sa mi vysanti cez den az do tej desiatej vecer a potom spi,lebo sa vobec nezobudzam na to,zeby sa mrvila.dufam,ze tuto dobru vlastnost si necha 😉
ivka ty si bola dneska na poradni??taze v piatok ides aj ty?mozno sa vidime. 🙂

ivka29
9. sep 2009

zanzi ja som bola na poradni v pondelok nie dneska a v piatok tam mam byt okolo 10:00
moja mala vystraja od tej 18:00 do 23:00 v noci dobre spinkame asi tak do 6:00, akurat mi zacina tvrdnut brucho uz sa modlim aby to prislo lebo dnes som plna energie od rana som v pokluse a uz nemam co robit tak som trocha nervozna, lebo by som aj nieco robila a neviem co pojdeme s polovickou na prechadzku kym je este teplo 🙂
inak rozmyslam ze si v piatok zoberiem kufor do auta keby nieco 😎

cathuska
9. sep 2009

kuk kocky, nesiel net, tak som tu az po par dnoch, drzim vam palce, viem ako sa citite, aj ja som tak cakala, a nakoneic som isla na vyvolavacku, vobec sa neboj ZANZI kebyze nahodou ides, nie je to horsie ako normalne, ja som tak rodila a islo to pekne, skor naopak, mas istotu, ze ti neodtecie voda v autobuse alebo ze nestihnes dorazit do nemocky..proste, si ta objednaju na indukciu porodu, prides, vyvolaju a pojdes na to 😉 akurat ti prajem, nech ti to ide rychlo tak ako mne, o 10tej mi napichli oxytocin a o 14.35 bola mala na svete 😉 a daj si epi ak sa bude dat, je to dobra vec..

zanzi22
9. sep 2009

ivka aj ja sa citim plna energie,nikedy uz neviem co zo sebou,co skor mam spravit a potom zabudam na oddych.
cathuska dufam,ze to pojde dobre a budem mat take stastie ako ty,ze sa nebudem dlho trapit.cize mi ani v piatok nemusia vyvolat porod?teraz ani neviem jak si ma potom manzel urobit volno.

jawan
9. sep 2009

ewana:ahoj moja na akej stranke sa daju pozriet tie poplatky? 20 eur sa plati ked tam manzel bude a dalsich 40 ked tam bude cely cas?? defam ze nie ved sa nedoplatim... a ta nadstandartna izba je co?? uz ked si po porode tak aj na izbu moze prist navsteva priamo tam?? sestra ked tam bola pred ť rokmi tak sme boli v takej miestnosti kde boli vsetky navstevi a mali sme aj maleho pri sebe ale na izbe sme neboli tak neviem ako to tam vlastne je?

imfka
9. sep 2009

Dievcata, jedna zo znamok bliziaceho sa porodu je 48-hodinovy naval energie 😉 Po tom by sa mali spustit kontrakcie viac menej do dna!!! Tak dufajme, ze to plati aj u Vas. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre