Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

janka196
14. máj 2011

no baby pozeram ze aj ta stvorka ma svoje vyhody , tak uvidime co a ako zas usetrit 60 eur v dnesnej dobe pride vhod 🙂

danielllka
14. máj 2011

@duplinka Ono nevravím, že nadštandard nieje fajn, určite ma viac výhod, len pre kočky, ktoré píšu že nemajú peniažky navyše a že nakoniec budú musieť brať pôžičku atď, tak pre tie som napísala svoje pocity z "pobytu" z obyč. izby, aby vedeli že to nieje nič hrozné ani traumatizujúce a práve naopak,že aj tam je zopár výhod 🙂 A ešte dodám, prvá doba pôrodná super- ja som mala teraz už takú "rýchlovku"- ževraj druhé dieťa ide lahšie ako to prvé, sestričky milé, starostlivé,samotný pôrod ani nehovorím- 4x a bola vonku 🙂 .. akurát to šitie katastrofa, keďže som sa dosť roztrhala... Sestričky na šestonedelí aj dobré, aj menej dobré :P , takisto na novorodeneckom.. ľudia sú rôzni, rôzne pôsobia na okolie a takisto každý vyžaduje iný prístup, respektíve má rôzne nároky- takže to si každý ohodnotí sám 🙂

duplinka
14. máj 2011

@danielllka ja ti nič nevyčítam. Je fajn mať informácie. Ja som iba nevedela ako je to na izbách, bála som sa, že nás tam bude veľa a že to bude chaos, tak som mala nadštandard. Aj keď pravdu povediac mi to pred pôrodom bolo jedno, pretože som mala stres z toho, ako to bude prebiehať. Bola tam moja mamina a tá hneď povedala, nech beriem nadštandard, aby som mala viac súkromia. Samozrejme nie každá mamina má na to peniažky. Ja si napríklad určite nebudem platiť pôrodníka. A nakoľko budem mať asi plánovanú sekciu, tak neviem ako to bude s epidurálom.

Neviete či sa epidurál pri plánovaných sekciách platí? A je aj iná možnosť umrtvenia, nie? Spinál?

danielllka
14. máj 2011

@duplinka .. mne napríklad ani nevyhovovalo to, že je tam 24 hod. rooming, a vlastne je to "povinné", nie iba pre toho, kto chce.. v Plzni som drobca mala iba jednu noc- chcela som si vyskúšať, no ostatné noci som ho nosila na novorodenecké- možno to vyznie sebecky, ale potrebovala som sa vyspať, zotaviť a uvedomovala som si, že po návrate domov nehrozí, že sa najbližšie mesiace vyspím.. v Šaci som mala dcérku hneď na druhý deň- porodila som v pondelok, a od utorka rána som ju mala na rooming.. a večer keď som poprosila sestričku, či mi ju nemôžu zobrať, zostala prekvapená a mala som pocit nejakej neochoty z jej strany.. ževraj prečo ju nechcem, vravím lebo som včera rodila a prvú noc som celú prebdela- vzhľadom na dosť veľké bolesti zospodu... takže toto bolo premňa také negatívum,a môžem povedať, že všetky maminy na izbe sme sa tešili na 19.tu hodinu, keď brali deti na kúpanie a vizitu na tie dve hoďky 🙂
.. a k tej Tvojej otázke, pri sekcii neplatíš za zákrok nič, čiže ani za umŕtvenie..

duplinka
14. máj 2011

@danielllka tak ako vážne je to pre mňa novinka. Mne malú doniesli asi tretí deň a aj to sa ma pýtali, či ju už chcem na rooming, pretože som bola po cisárskom. Ale vždy večer nám deti brali a nosili až ráno. Nie iba mne. Na chodbe ich plakala hŕba 🙂 Ale tú svoju som si už podľa plaču poznala 😀 Takže teraz ma čaká asi niečo nové. Tak uvidíme, no. 😅

danielllka
14. máj 2011

@duplinka tak prvorodičkám nosia dieťa až na tretí deň, mne ako druhorodičke na druhý, a po cisarskom až sa budeš cítiť v poriadku- aspoň mamičke na našej izbe na tretí alebo dokonca až štvrtý deň.. Ale jednoznačne predtým to bolo lepšie, keď sa mamičky mohli v noci kľudne vyspať- lebo aj keď nemáš na izbe dieťa Ty, má ho iná mamička, čiže aj tak sa nevyspíš... kedysi keď rodili naše mamy, žiadny rooming nebol a mamky si mohli oddýchnuť- ale dosť o tom,lebo budem za sebeckú matku 🙂 🙂

duplinka
14. máj 2011

@danielllka podľa mňa to nie je o sebeckosti, ale o tom, že tá mamička potrebuje pomoc. Doma nie je sama, má aspoň psychickú podporu. Ale keď máš bábo na izbe v nemocnici aj cez noc, si sama. Mne sa malá nechcela prisať. Veľmi som mala z toho stresy. Bola som nervózna. Cez deň bola pri mne rodina, bolo to fajn, aj mamina mi pomáhala, ale čo by bolo v noci. Bezradnosť. Pochybujem, že by sa sestrička trhala na nočnej nejako mi pomáhať. Aj som plakala. Bola som prvorodička. Vôbec som nemala pojem o tom, ako správne kojiť a ešte po sekcii. Verím tomu, že niektoré labilnejšie maminky by sa z toho aj zrútili. Možno preháňam, ale psychika robí svoje. Určite to nie je jednoduché. Takže vôbec nie si sebecká.

abika26
14. máj 2011

@martinafin a ides za dakym konkretnym?

abika26
14. máj 2011

@piacere mozem sa opytat kolko je vlastne v saci nadstandardnych izieb?jedna 2jka a jedna jednotka?

piacere
14. máj 2011

@abika26 v Šaci sú všetky izby nadštandard okrem jednej pre biele a jednej pre čierne 🤐

abika26
14. máj 2011

@piacere a ak bude obycajna plna daju mi nadstandard zadarmo alebo som naivna? 🙂

piacere
14. máj 2011

@abika26 dajú ťa na iné oddelenie... nadštandard zadarmo nedostaneš 😅 Moja známa bola napr. po pôrode jeden deň na vzdychárni, lebo nebolo nič voľné....

abika26
14. máj 2011

@piacere tak to je svinstvo 🙂 mozno keby bolo vsetko fakt obsadene tak vtedy sa ti postasti....ved snad by ta nedali na ortopediu 😉

ingemor
15. máj 2011

@danielllka
@duplinka
..som tiez druhorodicka, ale suhlasim s vami..tiez moj nazor je, ze aspon na noc by mohli bravat babatka od mamiciek, hlavne prvorodiciek..aj ked mozno vela tak ci tak nenaspia z tej euforie, ale aspon co to si oddychnu a popremyslaju nad celym priebehom porodu a co a ako dalej..

abika26
15. máj 2011

@ingemor a ak by som ich vyslovene poprosila nech mi babo na noc zobru neboli by ochotne?

lauraespozito
15. máj 2011

ja ked som rodila minulý rok tak mi povedali že kludne môžem odniesť dieťa na novorodenecké večer ked sa chcem vyspať ja som sa síce postarala o malú ale dali mi tú možnosť

ttina
15. máj 2011

ahojte dievcata..ja ked som rodila pred 4 rokmi, som sice bola po sekcii, ale deti nam tiez /vsetkym/ brali na noc prec a rano okolo 6-7 sme ich uz poculi na chodbe plakat🙂
ale teraz tam rodila znama a tiez vravela ze deticky uz su skoro hned po porode s mamkou...tak asi zmenili system... 😨
inak ako to je s nadstandardom teraz...kolko stoji?...to je fakt uz iba jedna izba "obycajna"?

miro1971
15. máj 2011

@abika26 manzelka rodila pred 1,5 rokom a ked povies sestrickam, ze sa este necitis dobre, dietatko vezmu k sebe.

magre
16. máj 2011

@abika26 Ja som tam rodila pred tromi mesiacmi a babatka brali len tym mamam na noc, ktore este nemali mliecko. Inak boli normalne stale s nimi. Inak ja tento rooming-in a baby friendly akcie povazujem za blbost. Nech si kazdy hovori co chce. Zena nie je stroj, po porode si proste potrebuje oddychnut.

jankah77
16. máj 2011

Ahojte dievcata, uz to mam za sebou, maly sa narodil 9.5. o 14,40. Pred polnocou mi odtiekla voda, ale kontrakcie som nemala, rano o 8,30 mi dali oxytocin a o 5 min uz zacali bolesti (a riadne), take som pri prvom porode nemala, a ked som bola na 5 cm ta som myslela ze to uz nevydrzim, dost silne tlaky som mala (bohuzial, poucenie o epi som nestihla). Rodila ma Dr. Tomastikova, taka mladucka, ale veeeelmi prijemna osobka, velmi empaticka. Na porodnom stole, ked som uz fakt prosikala, nech uz ideme na to (este som bola len na 8 cm) tak stala pri mne a hladila ma, upokojovala. Som jej za to velmi vdacna, uz som bola v koncoch. Aj sestry tam boli veeeelmi mile. A maly sa fakt narodil poriadny valibuk 3950g a 53cm.
Izbu som chcela obycajnu, nebola volna (cez vikend tam mali tusim 16 porodov) a tak som do utorka poobedia bola na vzdycharni, ale cez noc nikto nerodil, bol tam klud, dobre som si pospala. Na izbe sme boli 2 dni sami s jednou pani, potom prisli este 2 pani, v poho, hoci ta druha v poslednu noc dost chrapala 🙂. Inak poho. Usetrili sme kopu peniazkov, radsej ich investujem do krpca. Len to epi ma mrzi.

jankah77
16. máj 2011

@1talizmanik1 za jedlo som nic neplatila, takze asi mylnu info mas, platila som len 6e hospitalizaciu. Inak nic. (nemala som sukr izbu, ani manzela pri porode, ani epi, ani vybaveneho dr.)

jankah77
16. máj 2011

@janka196 Spoluobcianky maju vlastnu 4postelovu izbu (c. 4), pre ostatne je 4postelova izba c. 3) a potom tie platene

janka196
16. máj 2011

@jankah77 gratulujem k porodu 🙂 si sa natrapila ale hlavne ze ste obaja v poriadku. este som sa chcela opytat ze tym padom si asi drobca nemala pri sebe vsak

ingemor
16. máj 2011

@abika26 ..neviem ci by boli ochotni, ale ako si tu citam, tak asi ano..ja som prve rodila v Mi a tu to este nefungovalo a asi este ani nefunguje rooming in a moj porodnik vtedy bol za, ze zena si ma v porodnici po porode co to oddychnut a hlavne sa vyspat, lebo doma to uz nebude take lahke a myslim, ze vedel o com hovori..
..mas vybrateho konkretneho lekara?, pravdepodobne uz chodis do Sace do poradne..mozno sa aj niekedy stretneme 🙂 terminy nemame daleko od seba 😉

1talizmanik1
16. máj 2011

@jankah77 tak mozno na obycajnych izbach atd sa to neplati,,,,boh vie jak to je....som akurat dosla z gyndy a zabudla som sa opytat...
a bola si spokojna, aj ked si nemala nic vybavene a sukromne?hm?

martinafin
16. máj 2011

Ahojte mamicky, ja idem zajtra, tak drzte palceky...ked dojdem hned vam dam infosku co a ako...aj ked by som uz fakt chcela nech ma naplanuju na sekciu....male sa len prevaluje a nozicky ma stale kopkaju len dolu a hlavicka je pod rebrami alebo na spicke bruska..pri kazdom obrateni na bok sa v noci budit aby som si prelozila brusko....hrozne... ale okrem toho je vsetko ok....akuat zehlim plienky 😎
A este cosi sa spytam...aj vy mate take hlieny?Lebo ja som nemala ani mykozu ani nic(bola som pochalena od dokiho ze som vzorna,teda dovtedy kym mi akutne nezaviedol pesar 😅 )a stale len taky kus vytok a teraz to len tecie a tecie....hlavne po cikani ked sa utieram ....je to OK?

jankah77
16. máj 2011

@janka196 kym som bola na vzdycharni, tak mi ho nosili, prvy krat asi hodinu po tom, co som uz lezala na posteli. Ale bola som fakt vycerpana, takze mi prospelo jednu noc sa vyspat. Spala som tak tvrdo, ze mi sestricka chodila merat pulz ci este zijem 😎. Na normalnej izbe uz som mala 24h rooming, len medzi 19,00 a21,00 boli deticky na kupanie+nejake kontroly lekarkou na novorodeneckom. Inak stale s maminami.

abika26
16. máj 2011

@ingemor zatial som bola raz v saci,tento tyzden pojdem 2.x.bola som za dr. dosedlom,ale nijako nie sme dohodnuti ci ma bude rodit on,este nie som rozhodnuta ci si chcem platit lekara.a ty chodis tiez k niekomu konkretnemu?chces mat ,,vybaveneho lekara"?ja mam inak termin 9.6. a ty?

jankah77
16. máj 2011

@1talizmanik1 v poho, aj pri prvom som nic nemala objednane 🙂...len to epi ma mrzi, inak som bola spokojna. S tou druhou mamickou sme si pokecali, vymenili skusenosti (ona bola prvorodicka).

jankah77
16. máj 2011

@janka196 teeeeda, aj ty si z Moldavy? aj ja! Aj ta pani, co lezala so mnou na izbe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre