Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

vierka0
13. júl 2011

@kuratko82 dakujem, postudujem 🙂

cervena_ciapocka
13. júl 2011

@vierka0 keď som šla na poradňu okolo 36 týždňa tak som zaplatila 6€ poplatok za poradne. A potom sa platí 1,2€ keď ideš k anesteziologovi na poučenie o PEDA. Iné nič myslím.
No a potom také tie veci ako nadštandardná izba, nadštandardná pôrodná sála, partner pri pôrode, PEDA, zazmluvnenie pôrodníka. O inom neviem.

@kuratko82 ja tiež, radšej už myslím na to ako pôjdem s bábom domov 😀

kuratko82
13. júl 2011

@cervena_ciapocka no presne tak aj ja 🙂 myslim na tie dni do nedele a potom ako sa o malu budem pekne starat... ten samotny porod stale nejak preskakujem 😀 ako keby ani nebol

vierka0
13. júl 2011

@kuratko82 fiha, tak to zas nie je take hrozne 🙂 podla mna poplatky v pohode a standardne 🙂 napr. tu v presove chcu za pritomnost otca pri porode 17eciek a to ho zavolaju pat minut pre vytlacenim dietatka, inak pri matke vobec nemoze byt..dost od veci 😖

lucia1407
13. júl 2011

@vierka0 V Saci si zaplatis za otecka 20e a tiez pri tebe neni stale ale caka niekde vonku na chodbe, iba ak si zaplatis dalsich 23e za nadstandartnu porodnu salu tak tam moze byt s tebou od zaciatku az do konca a taku salu maju len jednu a moze sa stat ze nemusi byt prave volna.

vierka0
13. júl 2011

@lucia1407 ahaa, no dobre vediet..ale na tej stranke co pridala kuratko bolo napisane, ze ak to umoznuje kapacita porodnych sal, tak doprevadzajuca osoba moze byt s rodickou od prichodu do nemocnice..

cervena_ciapocka
13. júl 2011

Baby, všetky tie poplatky za nadštandard, PEDA a tak sa platia až pri odchode?

lucia1407
13. júl 2011

@vierka0 no to ano, ale je to dost nepravdepodobne nakolko je Saca dost vytazena co sa porodov tyka.Ze niekedy tam maju aj take navaly ze aj 10 zien rodi v jeden den.To mi vravela porodna asistentka zo Sace.

lucia1407
13. júl 2011

@cervena_ciapocka ano ,az ked ta budu prepustat tak ti to vsetko zrataju. Manzel necha na recepcii celu vyplatu 😀 a potom mozte ist domov 😉

kuratko82
13. júl 2011

@vierka0 no myslim ze ceny su celkom ok 🙂 a co sa tyka otecka pri porode,ze vraj mozete byt spolu cely cas na chodbe,ak nemas tu nadstand.salu, lebo asi by to inym mamickam na izbe vadilo,ale ak nie tak nevidim dovod aby nebol aj na izbe s tebou... ale na druhej strane asi by to kazdej vadilo mat na izbe cudzieho chlapa... ☹

janka196
14. júl 2011

tak baby skusim vam popisat svoje pocity zo sace. uz hned rano som kukala jak puk lebo ma prijala taka dost nemila porodna asistentka , hned ma zdrbala ze mam alwaysku lebo chcela zistit ci to je plodova voda. ta som kukala jak puk lebo ani nikto nepovedal ze az ti voda odtecie treba dat na tu poporodnu vlozku aby mohli skontrolovat :( hned mi urobila modrinu jak bejk na ruke co tak setrne brala krv. vysetrila ma mladucka doktorka tomasikova. bola velmi mila. vravi ze nech ide manzel domov lebo je to nadlho. a ja ze by som chcela nadstandardnu porodnu salu. ona ze dobre ze posle sestricku. zas ma ta mila zobrala ze mi ide dat postel a taha ma na prvu dobu porodnu a akurat isla lekarka a vravi ze pani chce nadstandard a ta jej vravi ze netreba manzel ide domov ja som kukala jak puk ale tak som sama citila ze nic sa nedeje tak reku nech ide sa vyspat aj tak bol po nocnej. tak som tam lezala a nic sa nedialo. naststie sa nadomnou zlutovali a dali mi aj obed co uz aka hladna som bola. okolo dvanastej mi zacali trosku bolesti ako pri menzese. o druhej uz to boli kontrakcie. tak som chytro volala manzelovi nech ide. a potom to uz malo taky rychly spad ze sama neviem. kym prisiel uz boli kontrakcie kazdych 5 minut. najhorsie bolo rozdychvat ich sama na izbe. tak som vysla zanim na chodbu a tam ani lavicka kde by si tie tehule aspon medzi kontrakciami oddychli. jedno stastie ze osm rodila v nedelu pretoze tam nikto nebol tak sme isli sadnut ku ultrazvuku. akurat jeden otecko tam cakal na porod ale mne to uz bolo jedno . neviem si ani predstavit rodit tam cez pracovny tyzdne. lezali sme na prvej dobe porodnej este aj pondelok pretoze nemali postele ale poviem vam ze riadna sila. vkuse niekto chodi hore dole. proste zena v tych bolestiach nema ani trosku sukromia. sprcha na vysetrovni nie je tiez ziadna vyhra ked tam kazdu chvilu niekoho vysetruju :( celkovo neviem ci bolo nejake blbe obdobie alebo co ale zdalo sa mi ze tam maju nejaky chaoz. vizita stale iny cas, to iste ranajky, strava este ranajky a vecere sa dali, ale tie obedy :( no este k porodu. tak ako sme sedeli vonku zacala som citit tlak na konecnik a reku idem na zachod ale to uz maly sa pytal na svet . takze som nestihla ani epidural comu som nakoniec aj rada lebo tie kontrakcie sa dali zvladnut a rodit by som musela aj tak v bolestiach kedze na porod uz nedopichuju. manzel ledva stihol lebo vedla rodila jedna kocka a nechceli ho pustit kym ju nedaju dokopy a nezakryju co som uplne chapala . takze som zacala tlacit bez neho. ta poloha je totalne na figu. rodit skoro v lehu sak to je proti prirode. takze som sa aj trosku potrapila. uzila som si aj nastrih :( cosom bola dost prekvapena lebo pri malej netrebalo ale to asi vela zalezi od toho kto vas rodi. manzel pri porode mi bol tiez na figu lebo ho poslali za moju hlavu takze som ho ani nevidela ani ruku mi nemohol chytit :(/ akurat dost pomohol na sitie aspon ze potom uz mohol sa postavit ku mne na bok . inak co sa tyka sestier ostatnych aj na novorodeneckom vsetky velmi mile ochotne. akurat na tu porodnu asistentk usom natrafila ze nemala asi dobry den ale bola fakt neprijemna. takze v celku ak by som mala mat dalsie dieta asi by som zvazila ci by som isla zase do sace.

tak baby ak mate hocijake otazky kludne sa pytajte 🙂

cervena_ciapocka
14. júl 2011

@janka196 a aky bol lekar co ta rodil? Kto to bol? Teraz neviem ci si ho mala zajednaneho alebo nie.

janka196
14. júl 2011

@cervena_ciapocka dr tomasikova ci tak nejak sa volala. taka mladucka. inak bola velmi mila ale tiez sa trosku trapila sa mi vidi. zajednanu som ju nemala proste mala sluzbu. trosku jej aj dosedla asistoval lebo on rodil tu kocku vedla mna a ona porodila skorej tak prisiel potom k nam

cervena_ciapocka
14. júl 2011

@janka196 tá asistentka asi len fakt mala blbý deň. No a potom keď sa už uvoľnilo miesto, tak kde? Na nadštandardnej izbe či obyčajnej? A akú si ty chcela? A po koľkých dňoch ťa pustili domov.

lilly
14. júl 2011

@janka196 no nic extra tie tvoje zazitky z porodu.. 😖 tebe plodovka odisla uz doma?
na taku hnusnu porodnu asistentku som tam narazila aj ja pri prvom porode, taka nie najmladsia, tucna a captava to bola.. nadstandardnu porodnu salu si potom teda uz nemala, ked prisiel tvoj manzel?
porod bez nastrihu treba vediet viest, pre lekara je jednoduchsie trocha to tam nastrihnut a hotovo..
no aspon dobre, ze celkovo ten tvoj porod netrval dlho a maly je strasne zlaty 😵

cervena_ciapocka
14. júl 2011

@janka196 a koľko je postelí na tej vzdychárni?
Ale celkovo čo si písala, nemyslím, že inde by to bolo lepšie, či áno? No, také veci ako strava či lavička nie sú podľa mňa až také podstatné, ale jasné, že dotvárajú celkový dojem aj zážitky.

A ešte keď ťa prijímali, robili ti ultrazvuk?

janka196
14. júl 2011

@cervena_ciapocka isla som na tu nadstandardnu za 15 eur. rodila som v nedelu a pustili ma vo stvrtok domov. inak som pocula ze ona ma asi taky blby den stale :(

@lilly hej mne voda odisla doma rano o siedmej. asi o pol deviatej som dosla do sace.nechcela som velmi ist ale som nejak necitila maleho sa hybat tak pre istotu. aj ked potom v aute sa rozhybal ale uz sme sa nevracali. no a potom som si uz tu salu nedavala lebo vraj tam aj tak nerodila. takze by som aj tak rodila na tej normalnej. no a presne ze keby bola skusenejsia myslim ze by mi nastrih netrebalo :( ale co uz no. aspon ze ma dlho nepotrapil. vlastne od kontrakcii po porod 2 hodiny 45 minut co je super si myslim. a stehy pomalicky vypadavaju takze sa to hoji pekne

@cervena_ciapocka na vzdycharni su 4 postele a to nevravim ze medzitym tam prijali taku spinavu spoluobcianku ze ked presla okolo ta nas napinalo a to sme mali po nej chodit na wc aj do sprchy :( no a stravu by som prezila ale to sukromie je fakt podla mna potrebne aspon pre mna. pri kontrakciach mi velmi pomohlo ked som mohla byt pri manzelovi a zas stat na chodbe v prievane nieje tiez ziadna vyhra. ved uvidis, posudis sama. neviem to porovnat s inou porodnicou kedze som doma este nerodila. ale co sa toho tyka ma saca fakt sklamala. a to nevravim ze ta vysetruju tam na vzdycharni na posteli a vkuse ked niekto chodi okolo tak to tiez nieje nic prijemne

cervena_ciapocka
14. júl 2011

@janka196 ktovie ako to riešia keď tam začne rodiť viac ako 4 pacientky.
No ja pri sebe nebudem mať nikoho, manžel tam nebude.
Tie spoluobčianky nie sú fakt žiadna výhra 😒
A kto vlastne sa tam na tej vzdychárni premáva? Asistentky alebo kto?

rabiva
14. júl 2011

@janka196 vdaka za info o porode 😎 hlavne ze to mas za sebou, dalo sa to zvladnut i ked si asi cakala viac ze? 😉 s tou sprchou na vysetrovni je to fakt nafigu a nestastne poriesene, tiez si to pametam... ale info o nadst. porodnej sale ma prekvapilo, ja som nejak myslela ze sa tam aj rodi 😕 tak teda nie? lebo akurat som aj rozmyslala ze by som si ju dala, tak teraz neviem ... a taku podobnu sestricku na prijme som vtedy aj ja zazila 😒 no ale sak nemozu byt vsetky mile, ze? 😅

jewel2121
14. júl 2011

ahojte ja som rodila v trebisove....otecko bol pri mne od prijatia do porodnice az 2 hodiny po porode platite si za to 13e spolu z nadstandardnou izbou..kde prebieha prva doba porodna.. je tam sprcha postel..personal e strasne skvely a mily co sa tyka sestriciek a lekarov..aj na novorodeneckom...potom som lezala na nadstandardnej izbe kde som mohla mat navstevy od 9 ranna do 20 vecera...babetko mate cely cas pri sebe ak je vsetko ok....ako nemozem sa stazovat....

janka196
14. júl 2011

@cervena_ciapocka asistentky, lekari, upratovacky, sestricky, tehule co idu na monitor, sanitaci...

@rabiva no neviem ako s tou salou. tusim ingemor pisala ze ju tam rodit nenechali

piacere
14. júl 2011

@jewel2121 blahoželám 🙂 ale toto by sa skôr hodilo do témy "pôrodnica Trebišov" 🙂

cervena_ciapocka
14. júl 2011

@janka196 hustá premávka teda, občas by to aj semafór chcelo asi 😀 to aj v noci tam tak behajú? No a tá asistentka nepríjemná čo si písala, tak tá ťa mala na starosti celý čas, či potom už nejaká iná?
No a to keď prídem na príjem, že asi už rodím, tak ma nevyšetrí najprv lekár?

No keď som bola na poslednej poradni, tak v ambulancii bola sestrička, lekárka, plus nejaký dvaja asi praktikanti alebo kto, chalan a baba, tam sedeli rovno oproti mne, a ešte nejaká jedna tak akurát prechádzala cez ambulanciu. No nebolo to veľmi vhodné, ale v takých chvíľach keď ide o podstatnejšie veci mi to fakt nevadilo.
A to som od mojej lekárky zvyknutá, že u nej som len ja a ona, dokonca ani sestrička tam nie je.

helenka333
14. júl 2011

Ahojte kočky, nemá niekto z vás číslo na dosedlu? kamoška potrebuje a potrebujeme ho čím skôr. Ďakujem, pa, cmuk

kuratko82
14. júl 2011

@janka196 gratulujem k malickemu,prajem hlavne vela zdravicka 🙂 inak som sokovana ako si to opisala,ale dobre vediet,clovek sa aspon pripravi na horsie... a porodny plan si mala?

kuratko82
14. júl 2011

@helenka333 na stranke nemocnice je na neho mail,staci mu napisat, vacsinou hned odpoveda...

cervena_ciapocka
14. júl 2011

@janka196 čiže si mala PEDA? to napichnutie bolo v pohode? a pomohlo to?

kuratko82
14. júl 2011

@cervena_ciapocka janka pisala ze nemala ani PEDA ze nestihli... a ze v pohode vydrzala...v tom dlhom prispevku je to spomenute

cervena_ciapocka
14. júl 2011

@kuratko82 aha ... 😅 no tak, ale zas to mala rýchle

sammy244
14. júl 2011

@janka196 cau ty si porodila ked mna prepustali domov 🙂 u koho si rodila??
@cervena_ciapocka no hej su tam na vzdycharni 4 postele..ja ked som tam bola..sestricky boli v pohode..ale prislo mi takee ze maju medzi sebou nejake take tie ,,super,, vztahy...ale tak co uz...ja som mala stastie ze tam akurat ziadne sopluobcianky neboli 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre