Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lenuska27
16. nov 2011

tak uz som mama je to neopisatelne krasny pocit babetko je krasne zdravucke 🙂 stravili sme pet dni v nemocnici bolo to sice zdlhave ale uz sme doma a sme stastni...narodila sa 11.11.2011 sekciou...

kvietocek55
16. nov 2011

@lenuska27 krásny dátum.. 😉 blahoželám k zdravému dievčatku

minkohenika
17. nov 2011

@bboossoorka ja mam 30.12 ale tiež by som chcela byt už na vianoce doma.škoda lebo ja budem rodit v Saci takže sa asi nestretneme ☹

xclusive
17. nov 2011

Baby ,ktore ste rodili v Saci...zoznam veci mam...,ale co ste si dali do tej tasky co sa s nou vraj chodi na porodnu salu?

janka196
17. nov 2011

@xclusive ahoj na porodnu salu si neberies ziadnu tasku. teda aspon ked ja som rodila v july tak sa ziadne tasky nenosili. vsetko sme mali v skrinke na vzdycharni 🙂

teleranka
18. nov 2011

@lenuska27 gratulujem 🙂) a zaroven sa chcem opytat, ake to bolo..... najma ta sekcia? aku narkozu si mala? to cievkovanie moča ťa nebolelo , ked si to tam mala tych 24hodin? a ked ti to vybrali? ako to prebiehalo? na JISKE si bola ako dlho? infuzie ti davali iba jeden den alebo viac dni si mala tu kanylu zavedenu? a co brusko, jazva, boli to velmi??? inak mne nie je jasne, ako sa stahuje maternica po cisaraku...lebo po normalnom porode ze davaju na brucho nejake zavazia a stahovacie pasy, ale po cisaraku je to ako?

14petulka88
18. nov 2011

@xclusive Ahoj mne brali vsetky veci na porodnu salu 🙂

katkarv
18. nov 2011

@teleranka myslim ze po cisaraku pichaju nieco aby sa maternica aspon ciastocne hned stiahla aby ju mohli zosit.A co sa tyka cievkovania,to len trochu zastipe pri zavedeni,da sa to vydrzat,mne to uz robili velakrat.

bboossoorka
18. nov 2011

@minkohenika no škoda ale neva však je tu net.........

teleranka
18. nov 2011

@katkarv och ci pana, aj tak sa bojim 🙂 ides na tu morfologiu do sace?

katkarv
18. nov 2011

@teleranka nie,pojdem do Presove do Gynstaru na morfo.A ty uz vies naisto ze budes rodit cisarskym?

teleranka
18. nov 2011

@katkarv neviem .... vlastne ani neviem, ako sa to robi? lebo moj gynekolog povedal, ze to vidi na sekciu, ale netusim, ako sa postupuje, keby som rodila napr. v saci... prinesiem nejake "odporucanie" tam potom do poradne? a vlastne v kolkom tyzdni treba tam zacat chodit do poradne? a este taka hlupa otazocka...urcije sa tyzden podla poslednej menstruacie alebo podla velkosti babatka na ultrazvuku? lebo ja tam mam koliziu tyzden dva... a sama neviem, v akom tyzdni som 🙂

xclusive
18. nov 2011

@14petulka88 A kto ti potom doniesol veci na izbu?alebo ako to vlastne chodi?

14petulka88
18. nov 2011

@xclusive normalne ta odvezu na tej posteli aj z vecami na izbu 🙂 sestricky ti ich tam nalozia a zlozia.

xclusive
18. nov 2011

@14petulka88 chuderky...to sa s tym kufrom teda natrapia 🙂...a ked ja mam planovany porod...tak copridem tam a vyberiem si z kufra koselu a papuce alebo ako???asi ti pridem blba 😅 ale v zivote somnelezala v nemocke...takze preto sa pytam....ci treba nejaku tasko samostatnu nech to nemusim lovit v kufri ci ako

14petulka88
18. nov 2011

@xclusive prides tam zoberes si koselu a papuce tasku si odlozis zatial do skrinky 🙂 pride doktor spise s tebou papierovacky... a potom ti daju klistir atd a cakas na porod... ja som pri prvom prisla a hned som sla rodit a pri druhej som prisla na poradnu takze som tasku nemala a tiez mi povedali ze uz ostavam ale ked nemas svoju koselu tak oni ti daju ich 🙂

katkarv
18. nov 2011

@teleranka ale preco by to mal byt cisarsky?Mas tak nizko placentu?Od 36tt sa chodi do poradne tam kde chces rodit.Neboj,ono sa to da prezit,aj zotavis sa z toho po par dnoch.Pre mna bol cisarsky nie taky hororovy a bolestivy ako laparoskopia,lebo po tej mi nechali 4dni take hadicky z brucha drenaze a to bolelo hrozne.

14petulka88
18. nov 2011

@katkarv mozem sa opytat co je ta laparoskopia?

teleranka
19. nov 2011

@katkarv matka zem,...a laparoskopiu Ti preco robili, kvoli cystam alebo prefuk vajecnikov alebo co? aj mne ju mali robit.... ale nastastie cysty praskli same v kriticku chvilu...bolo to potom trosku bolestive, ale vyhla som sa aspon operacii. ale preco ti nechali tie hadicky ???

katkarv
19. nov 2011

@14petulka88
@teleranka Mala som v roku 1999 cisarsky rez a vroku 2008 som tam uz po tom cisarskom mala take pooperacne zrasty za som nevedela ani sediet ani stat,tak mi ich museli laparoskopicky vybrat a ze ich tam bolo ako 5 velkych granatov tak mi tie hadicky museli nechat 4dni aby sa mi znovu neurobili dalsie zrasty.A 3dni som mala kateter.Pri obycajnej laparokopii ako je prefuk alebo podobne tie hadicky nedavaju.Inak ak by som tetaz rodila cisarskym tak si zabezpecim ten hyaluronovy gel,nenapada ma teraz ako sa presne vola ale stoji okolo 130 eur,ale vraj su velmi pozit vysledky ze sa uz netvoria zrasty.

teleranka
19. nov 2011

@katkarv čo to je, aký gel?

katkarv
19. nov 2011

@teleranka no ten gel aplikuju do rany pri cisarskom aby zabranil tvorbe tych zrastov,skus si najst viac info v googli.Inak tie zrasty sa mozu urobit aj pri operacii slepeho creva.

minkohenika
20. nov 2011

@bboossoorka no ano aspon mame s kym popisat a pokecat si no nie? 🙂

minkohenika
20. nov 2011

ahojte tehulky,mamičky 🙂 chcem sa opytat či neviete kde sa da v Ke požičat monior dychu...?

bboossoorka
20. nov 2011

@minkohenika ahoj požičiava sa to vačšinou v nemocnici za dakych 30ečka....ja ho budem mat len tak bo mi mama robi v nemocnici v martine a vtedi to je zadarmo

minkohenika
20. nov 2011

aha no ja som sa zatial ešte nijako neinformovala,ale dufam,že sa to bude dat.dakujem 🙂

demografka
20. nov 2011

@minkohenika ahoj, monitor dychu si zapozicias rovno v saci na pol roka za cca 35€, ja som tak mala a je to super moznost...
inac ja som mala cisarsky pred rokom (aj pred siedmimi) a veci osobne mi dali do igelitky a vzali do miestnosti vedla saly, potom sli so mnou na jisku, tam som bola 24 hodin, infuzia len na jiske, ked mi zavadzali kanilu na moc tak bolelo moc, ale to preto, lebo mala sluzbu sestricka co nemala moc chuti byt citliva... potom si ale vylepsila image, krasne pomahala a vysvetlovala spolubyvajucej s kojenim, neslo jej to a vdaka nej sa to podarilo... a co sa tyka maternice po cisarskom, tak pichaju nieco do zily k infuzke na stiahnutie, na jiske som ju citila, potom uz v pohode...

minkohenika
20. nov 2011

dakujem super vediet,hned si tam zajtra crnknem 🙂 a ja sa nejdem na cisarsky no dufam,že nebudem musiet ale dakujem za info,ja sa cisarskeho bojim viac než normal 😝 a nevieš či si ten monitor musiš rezervovat alebo niečo,podla mna je asi o to zaujem

demografka
21. nov 2011

tych monitorov maju plno, kym si v porodnici tak kazde dieta ma jeden v postielke a niekolko ich maju prave na zapozicanie, takte sa neboj, urcite budu mat... a bat sa nemusis ani porodu, proste to pride a nebudes mat cas to riesit... ja som mala prvy cisarsky akutny a druhy planovany...vsetko ma svoje rizika, treba ale mysliet pozitivne, tesit sa na ten uzlik, ktory ti neda spat najblizsie noci 😀

teleranka
21. nov 2011

@demografka dakujem za info.... inak ja taku oaniku robim asi prave kvoli tomu, co si napisala aj ty , ze ta to bolelo...stalo s ami parkrat, ze mi prepichli zilu a od vtedy mam panicky strach z ihiel...resp. pichnut sa necham, ale mat tam kanylu celu noc alebo par dni..to uz nechcem zazit :((((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre