Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

bianocka
12. máj 2009

Mne pred tyzdnom doktor podla ultrazvuku povedal 2385 g (to som bola 34+1 tt), s toleranciou +-348 g 😅 Tak som zvedava na skutocnost 🙂 A dlzka 49,34 cm, to sa mi zda dost, na to, ze mam este mesiac pred sebou! 🙂

siu3333
13. máj 2009

pekne mieri tak ja mam len take male babo asi,lebo zas ja som bola v 30 tt a povedal,ze 1700 g a dlzku neviem.a pribrala si vela pocas tehotenstva?

traktor
13. máj 2009

ahoj, mi sme mali v 31/3 tt 1824g. buduci tyzden mam ultrazvuk, tak som zvedava, kolko sme pribrali. siua 1700 nie je alo, je to krasna vaha, do konca este pekne priberiete... 🙂

bianocka
13. máj 2009

Siu, podla http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trime... je na 30ty tyzden priemerna vaha cca 1560 g, takze si na tom super 🙂
Ja som od povodnej vahy zatial pribrala 5 kil, ale najprv som schudla asi 3,5kg, takze spolu je to zatial cca 8,5 kg.

siu3333
13. máj 2009

jej tak to ste ma potesili s tou vahou babetka 😵 😵 😵 😵 bianocka na to ze cakate prve babo tak pekne si pribrala,,ani nie vela co je to 8,5kg.ja som pri simonke pribrala 20 kg a to 10kg zislo hned dole a zvysok ostal na mne a teraz zatial 10 kg.a bola som v tom,ze priberam len na brusku aj rodina tak hovori,ze len na brusku a dnes som stretla s jednu starsou pani od nas s dediny a povedala,ze vsimla si ze som pribrala ale ani netusila ze som tehu 😲 😲 😲

traktor ktory smer byvate?

traktor
13. máj 2009

siu kosicke olsany, a ja som pribrala 16 kg / pri kazdom babetku som nabrala dost/ , pri kojeni mi to krasne zislo, tak dufam, ze aj teraz to tak bude 😀

siu3333
13. máj 2009

mne tiez po porode hovorili,neboj potom schudnes zacnes kojit tak to pojde dole,ale nic,vobec nezisli kila dole,,,tak som zvedava ako to bude teraz.aha to je smer na Kysak?

bambina
14. máj 2009

siu: rodila som pri Dr. Hajdu. ona mala v to rano sluzbu a som spokojna, od vsetkych lekarov, ktori potom aj chodili na vizity som sa strtla s max. profesionalnym a milym pristupom, nemam absolutne ziadne vyhrady. co sa tyka izby, lezala som na c.8, boli sme dve, opat max. spokojnost. poplatok 26.56 EUR, super vybavenie. je to lepsie ako byt sama, ako novopoecene mamicky sa podelite o pocity a pomozete si, postrazite babatka pocas podavania jedla v jedalni.

bambina
14. máj 2009

co sa tyka mojho porodu, kontrakcie mi zacali asi o desiatej vecer, ale to som si stale myslela, ze su to poslickovia. okolo polnoci som si dala vanu, ci bolesti ustupia alebo nie, no neskor mi praskla plodova voda tak som budila manzela. o 2.47h sme vyrazili z Presova a 3.20h sme uz boli v Saci. Kym ma vysetrili, oholili, dali klystir tak uz bolo nieco po piatej, takze na vzdycharni som bola nieco vyse hodiny a o siedmej som uz zacala rodit. 7.50h bola Simonka na svete. Ani sama neviem ako to rychlo slo, skoro otecko nestihol prist do porodnej saly lebo cakal vonku. Taktiez som chcela byt s nim aj tu prvu dobu porodnu, ale nadstandardna porodna sala bola v tom case obsadena, nevadi aspon ma nevidel v tych bolestiach. Prajem vam co najprijemnejsie porody, nech ste uz so svojimi babatkami

siu3333
14. máj 2009

bambina tak tvoj muzicek sa teda ponahlal do pordnice 😀 😀 😀 tu doktorku ani nepoznam....ale mala si rychli porod,dufam,ze aj ja budem to mat take rychle.

pocujte poculi ste nieco take ze Dr.Luptak zomrel?ci ako sa vola 😲 😲 😲

bianocka
14. máj 2009

Siu, to asi nie, ved to je mlady doktor okolo tridsiatky... Kde si to pocula?

siu3333
14. máj 2009

moja mama to pocula v praci,ze vraj mal autohavariu a zomrel,tak neviem co je pravda. 😅 😅 😅 😅 dufam,ze to neni pravda,lebo som pocula ze aj on je dobry doktor.

bianocka
14. máj 2009

Boze, tak dufam aj ja, ze to nie je pravda. A kedy sa to malo stat?

siu3333
15. máj 2009

tak to neviem ti povedat,ze kedy,,,ale mozno nejaka tehulka k nemu chodi na poradnu a su to nejake kecy....a ty si s kosic bianocka?moja gynekologicka je s ke a sa ma pytala ze preco opustam novu nemocnicu a idem do sace rodit. 😀 😀 😀

bianocka
15. máj 2009

No chvalabohu to nie je pravda, jedna moja zamestnankyna k nemu chodi a akurat dnes s nim volala kvoli objednavke, takze je zivy a zdravy 🙂

Ja som z Kosic, ale nechodim do novej nemocnice, takze nic neopustam 🙂 moj dokor mi odporucil Sacu a Totha, tak som to viac neriesila...

V stredu som bola v ProCare a robil mi zas prietoky a mala ma uz takmer 3 kila 😲

jankaborka
16. máj 2009

bianocka.ahoj citam tu ze si bola v pro care na prietoky.bola si tam iba na prietoky alebo tam mas aj svojho gynekologa?leboja mam gynekologicku v starej nemocnici ale aj v pro care si platim ale gynekologiu som tam este nevyuzila a na prietoky ma poslala moja gynka ku dr dankovcikovi,tak to som mohla ist rovno do pro care

bianocka
16. máj 2009

Ahoj Jankaborka, zatial som tam ku gynekologovi nepresla, ale vyzera byt fajn. Bola to taka promo akcia Dovery, ze som v ProCare isla na celkovu preventivnu prehliadku, no a kedze som tehotna, tak sa gynekolog rozhodol, ze mi urobi prietoky. Inac ma moj doktor poslal do Sace k dr. Tothovi, unho som bola tyzden predtym a teraz idem zas v stredu.
V ProCare inac maju dokonca aj 3D ultrazvuk, som sa docitala v letaku. Ten, co mi na nom robil prietoky, mi pripadal uplne ako 3D (ukazoval mi pohlavie a vyzeralo to ako fotka).

siu3333
17. máj 2009

kde je ten Procare?nepocula som o tom,ja som bola na 3D u dr.Dankovcika.a bolo to super 😵 😵 😵 😵

bianocka
17. máj 2009

Ja som bola raz u Rozpravku a fajne nas vymastil 😉 Ale inac to bolo super.
A ProCare je na KVP, to je taka sukromna klinika.

siu3333
17. máj 2009

pocula som ze Rozpravkar je dost drahy,,,nebola som u neho..

tebe sa to krati bianocka a uz mate meno pre dievcatko?

siu3333
18. máj 2009

a vy ste uz boli v saci na poradni?lebo ak dobre viem tak az v 36 tyzdni sa ide na poradnu tam kde bude rodicka rodit....a este by som sa chcela opytat ze ked uz nastupuje na matersku dovolenku tak kde vsade sa nosia papiere...ja som teraz na urade tak potrebujem na urad odniest,ze mam nastup na matersku a aj na socialku treba?uz si presne nepamätam pri sisi ako to bolo,len to viem,ze som sa nabehala ako pes,,stale chceli nejake potvrdenia...a ja mam urad v Moldave a socialku v Kosiciach..

bianocka
18. máj 2009

Ja som uz v Saci bola, prvy krat na prietoky pred dvoma tyzdnami (to som bola 34+1 tt) a teraz v stredu idem zas a uz chcem dohodnut nejake detaily ohladom porodu (to budem 36+2 tt).

Matersku som vybavovala pred dvoma tyzdnami a isla som len na socialnu poistovnu, ale to je asi individualne podla toho, ci si zamestnana, szco, nezamestnana alebo na rodicovskej s prvym babom...

traktor
18. máj 2009

ahojte, tak ja idem na poradnu ? zajtra o 14,00. tak uvidim, co a ako. prvy krat idem takto skoro, vzdy som chodila vecer. dufam, ze si ma tam hned aj nenechaju , lebo podla mojho dokyho so severu sa *asi* otvaram, len ma nemal cas pozriet poriadne / od minuleho tyzdna , teraz ma objednal na stredu/ , tak uvidim, ze co 🙄 . matersku nevibavujem, ja som bola doma na neplatenej so synom do 6 rokou / je zdravy, len som s nim chcela ostat/ takze teraz po porode len manzel odnesie papier na urad a budem dostzavat rodicovsku. inac je tu stranka, kde poradia co treba robit, aky papier a tak....

siu3333
18. máj 2009

traktor drzim palce aby ta este pustili domov....

budem musiet pozriet tu stranku,lebo simonka mala tri v novembri a sice som robila v striebre ale len na dohodu,a teraz som vypisana od februara preto my to neni jasne ze kde vsade mam odniest papier 😲 😲 😲

traktor
20. máj 2009

ahojte , tak kontrola nam dopadla dobre, este stale som 2v1 🙂 , doky hovoril, ze v tomto tt sa uz mozem tacat otvarat, aj brusko moze tvrnut aj nozky mozu opuchat... takze som rada ze je vsetko ok. matej vazi 2609g, tak sa tesim, lebo teraz najviac pribera. a inac v ultrazvukovej miestnosti / na chodbe na nastenke/ je vylozena matejova fotka zo 4Dultrazvuku. tak sme sa s manzelomsmiali, ze este nie je na svete a uz je znamy 😀 . vam ako dopadli kontroly?

siu3333
20. máj 2009

ahojky..ja idem az 2.juna a to este do kosic,ale to uz bude posledna poradna.potom zacnem chodit do sace,ale chcela som sa opytat,ze tam sa mam obiednat ked chcem ist na tu prvu poradnu ci tam su kazdy den tie poradne?

dnes som vstavala rano o 3.20 lebo manzelikovi dosluzilo sluzobne auto a musel ist do Bratislavy po ine tak som ho niesla na Vlakovu stanicu do kosic,tak som taka otapena.a este musim aj nieco varit dnes som zvedava ako tu bude chutit ked som taka nemozna 😀 😀 😀 😀

bianocka
20. máj 2009

Ja idem do Sace dnes, tak tiez som uz zvedava, co mi povie. Mna prvy krat objednal moj doktor a potom uz priamo dr. Toth.

Inac mi este stale nerobili test na streptokoka, pred 10 dnami som sa pytala mojho, ze kedy budu robit, povedal, ze sa mam spytat, ci mi urobi Toth, ked nie, mam prist este za svojim... 😖 Normalne mam stres z toho, ze mi ani nestihnu urobit, ved na vysledky sa caka 5 dni...

Vam uz robili? Alebo ste aspon objednane?

traktor
20. máj 2009

ani mne este nerobili ten test, tak sa musim opytat dokyho , ze co a ako. ja som ani nevedela , ze sa taky test robi, ale dnes rano sa o nom vsade pise / asi kazdy kukal ordinaciu 🙂 /. ale opytam sa na to , ked to potom moze byt take vazne....

bianocka
20. máj 2009

Manzel sa zo mna smial pri vcerajsej ordinacii, lebo dva tyzdne mu s tym streptokokom pilim usi a nakoniec este aj tam to bolo 😀 Aspon mi hned veril, ze to nie je sranda 😠

siu3333
20. máj 2009

ja som o tom pocula od sestry,lebo jej kamoska ho mala a dali jej antibiotika a o dva tyzdne na to uz isla na cisarsky,,,tak som sa pytala mojej sestricky u doktorky a ona povedala,ze v 36 tyzdni sa to robí a ze vyter 😲 😲 😲 tiez som pozerala ordinaciu 😵 😵 😵 musim sa aj ja na to opytat.

bambina tebe to robili v saci?ty si prave porodila tak si mozno spomenieš

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre