Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

traktor
28. máj 2009

bianocka, mne odisla sama voda len pri prvej dcere / pri dalsich dvoch mi pustili v nemocnici/ to som len pocula take punutie a potom ze jej asi som sa pocurala ale len tak trosku. potom mi castejsie trebalo na malu, tak som si dala vlozku a isli sme do nemocnice , kde na tu vlozku dali nejaku tekutinu, to sa zafarbilo, a ze je to plodovka.ale u kazdej je to ine... mi smeisli do nemocky skoro , lebo ja som s malou prelezala cele tehu, len tyzden pred porodom ma pustili domou, tak sme nechceli nieco zanedbat....citis aj kontrakcie, alebo ti uz odisla aj zatka?

siu3333
28. máj 2009

tak matrika je v saci aspon to tak bolo ked som rodila simonku..prisla taka zena na izbu za mamickami opytala papiere a meno detskej doktorky a ked ma pustili domov tak som mohla ist po rodny list malej..

cka
28. máj 2009

bianocka....aj ja som tam bola o 13 hod. Ako vyzeras, ta mozno sme sa videli na chodbe. 🙂)
A inak, fakt to nebola plodova voda? Ci ako? Ja by som uz stresovala, neviem. 🙂 Neviem ti poradit, co mas robit.

Traktor, neprehanaj, hlavne nech nerodime obe v stredu, bo vtedy je prec. 🙂 Ale stretnut sa mozeme, to je jasneee.

lilly
28. máj 2009

matrika nie je pramo v porodnici, no chodi jedna pani z matriky ta, tak ako pise siu.. potom pre rodny list sa ide uz na matriku, ta je tak v strede sace v centre, ako je ich urad.. pre RL staci ked pojde uz manzel

traktor
28. máj 2009

cka , teraz som mu volala, tak idem k nemu v pondelok, tak ze sa posnazim aby som do stredy porodila? 😀 😀 pri mojom stasti to vyjde akurat ked bude prec...

bianocka
28. máj 2009

Cka, bola tam jedna tehulka, ktoru cakal manzel a asi mama a ked vysla von, tak sa jej pytali, ci ostava v porodnici a ona ze asi ano, nebola si to Ty? 🙂
Ja mam blond vlasy pod plecia a mala som cierne saty na ramienka po kolena. A moj manzel neviem co mal na sebe 😀 Nebolo mi velmi dobre, tak som tam dost aj pendlovala a tak, lebo posledne tyzdne mi zvykne byt na odpadnutie, presne ako v prvych 4 mesiacoch... 😖

A ta voda rano, ci co to bolo, tak neviem, co to bolo. Cely den som doma a pozorujem sa, ale uz sa mi nezda, ze by zo mna nieco islo. Bolesti nemam ziadne, ak neratam kopance a mrvenie malej. Tak dufam, ze keby to naozaj bola plodova voda, tak ze by prisli aj ine priznaky. Snad sa nemoze stat, ze by voda odtiekla a ja by som si chodila takto bez vody? 😲 Neviete, kolko vlastne plodovej vody to ma odtiect?

traktor
28. máj 2009

bianocka, tazko povedat kolko, u kazdej je to ine, niekomu ide po troske kazdu chvilku, niektore sa normalne zleju, a stoja v mlacke...takze v tomto je tazke poradit .jedno je ale iste, spozorujes to / ci uz vo vecsom, ci mensom mnozstve/, pojde to postupne...

siu3333
28. máj 2009

mne ked akoze odtiekla plodova voda tak len ako keby par kvapiek...ale ako citam tu sa rodi 😵 😵 😵 😵

este k tej matrike ona je ako policia sidli neviem ci viete kde..su tam potraviny nedaleko a bankomat..

neviem ci si farbite vlasy ale ja som mala aj mam cele tehotenstvo dilemu,ci je to dobre ked si ich zafarbim,,ja som tiez blondava no momentalne mam dve farby na konci mam blond a hore my odrastaju moje hnede 😀 😀 😀 😀 cize ked uvidite take strasidlo na chodbe v nemocnici tak to som ja 😎 😎 😎 😎

pockaj traktor ty uz ides rodit?ostavas uz aj v nemocnici?ci len kontrola?

bianocka
28. máj 2009

Siu, ja som toto vobec neriesila, akurat teraz v nedelu som bola na melir a predtym na vianoce. Je sice pravda, ze melir nejde az tak k pokozke hlavy... No neviem. Ale s odrastenym melirom by som to nevydrzala 😀 Mne sa to zda pritiahnute za usi, ze by farba mala skodit...

siu3333
28. máj 2009

neviem no,lebo kadernicka hovorila,ze farba ide az do krvi cez korienka,,,a nevedela som sa rozhodnut ci ano alebo nie,,pytala som sa aj moje gynekologicky ale jej odpoved bola taka 50 na 50..aj ano aj nie 😕 😕 😕 uz to nejako vydrzim a potom si dam asi melir,lebo farbit uz ani velmi nechcem,,teraz mam take zdrave vlasy 😀 😀 😀 ale je aj blond melir?lebo co vydim tak len taka fabra ako siva,,proste ta klasicka a ta sa my nepaci

cka
28. máj 2009

bianocka...ano, videla som ta, ja som bola v utrazvukovej miestnosti najprv, ty si chodila po chodbe. Mala si pekne saty, som ich obdivovala. A som ti pozerala na clenky, ze jak ti fajne, ze ich nemas opuchnute 😀 Bo mne nejako puchnu, ale iba ked je teplo vonku.
Inak k tej plodovej vode, je jej tak liter, cca. menej je zle, viac je tiez zle. Takze takto. Ale myslim, ze by si asi dostala aj priznaky ine, a nielen vodu. Ale ista si niesom. 🙂 Uvidis.

Ale ta, co opisujes, som nebola ja, ja som mala take kratke ryflove saty na traky a biele triko pod tym. Asi si ma nevidela, neviem. 🙂

Traktor, no nesranduj, ja som prva na radeee....ja chcem rodit, a mat to co najskor za sebou. 🙂 No ale isto, napis ako si dopadla.

Mne teraz tak stvrdlo brucho na moment, ze som az zjojkla od bolesti. Ale uvolnilo sa. Asi sa moc pozorujem. 🙂

siu3333
29. máj 2009

kde ste vsetky???? 😀 😀 😀 😀

dnes som bola s malou na den deti so skolky tak som prisla domov taka hladna ako keby som dva tyzdne nejedla...a ucitelka ma hned privitala,ze ci neodnesiem v stredu deti do divadla na aute...

vcera som si robila srandu,ze ja sa aj sama odnesiem do porodnice ked to na mna pride,,len mam strach lebo vo Velkej Ide je hozne velky cigansky tabor,aby ma to tam nechytilo... 😀 😀 😀 😀 😀

vitana
29. máj 2009

ahojte,my sme dnes boli pokupit par veciciek pre babenko,tak sa z toho vytesujem 🙂 ..do porodnice som si kupila take sietkove nohavicky,nie tie jednorazove a len dvoje..bude mi to stacit?nevedela som sa rozhodnut..siu tak s tym ciganskym taborom by to nebola sranda 🙂 no aj ja som na tom tak isto, farbim si na blond a teraz mi navrchu vycnievaju hnede vlasy, tak uvidim, ci to necham uz tak..

jankaborka
30. máj 2009

VITANA:ahoj ides rodit tiez do sace?mame rovnyky termin,tak uvidieme ktora pojde skor 🙂 ako sa inak citis?ja cim dalej horsie

bianocka
30. máj 2009

Cka, ano ano, videla som Ta, ja som zas obdivovala Tvoje riflove saty 🙂
Mne nohy nepuchnu, vlastne okrem brucha mi nenarastlo nic 😀 Za posledne 3 tyzdne som dokonca nic nepribrala, este som aj zhodila asi pol kila a to je vraj znamenie, ze porod sa blizi...

Siu, neviem aky melir mas na mysli, ale ja mam normalne blond, nie sivy. Pred rokmi som si vlasy tiez farbila, ale presla som na melir (ktory mi uplne staci dva krat rocne) a vyzera to uplne prirodzene, nie ako odfarbene.

Inac ja som este pred tyzdnom veselo soferovala kade tade, som si tiez myslela, ze budem do poslednej chvile, ale posledny tyzden uz nevladzem ist ani ako spolujazdec. Vcera som isla s manzelom do Sace a cely cas mi bolo zle, ako na odpadnutie. ☹

Vitana, kde si tie nohavicky kupila? Ja mam tie jednorazove, ale chcela by som aj sietovane a uz sa mi nechce behat po obchodoch. A neviete, kde maju Pampersky velkost 1? V hyperi nemali 😖

siu3333
30. máj 2009

ja som myslela nejaky blond melir a nie tie klasicke co zvyknu mat zeny 🙂 🙂 🙂 🙂 ja by som si aj farbila po porode,ale manzelik nechce aby som si farbila a pritom som viac kocka ako blondinka ako hnedovlaska aspon tak hovori okolie,,ale asi dam si aj ja melir...

bianocka nestras s tym soferovaním 😅 😅 😅 dufam,ze to zvladnem lebo neviem potom ako budem chodit do poradne..fuu neviem kde by mali tie plienky ja mam zatial len jedny co beriem do porodnice,,,ale mam napisane,ze musim kupit...a pozerala si aj v dm drogerii??

este som chcela napisat,neviem ktora z vas pisala,ze berie aj male noznicky pre babo ale mna dnes napadlo,ze takým malickym detom sa nechtiky nestrihaju aspon tak si pamätám ked som bola s malou porodnici,ale nie som si ista 😅 😅

a este jednu otazku mam taku chulostivú 😨 😨 😨 😨 mali ste výtoky pocas tehotenstva?a hlavne teraz ku koncu... samozrejme,,ze nie ruzovy a podobne..

traktor
30. máj 2009

ahojte, siu, tak vytok mam aj ja, je to v tehu normalne, nic si s toho nerob... 🙂

bianocka
30. máj 2009

Siu, vytoky su normalne, potvrdzujem 🙂 Tiez ma trapia, no co narobime...
A som prave bola v nemocnici, lebo mi to nedalo, ale vsetko je v najvacsom poriadku, plodova voda to pravdepodobne nebola.
Sluzbu mal Dosedla a musim uznat, ze je velmi mily a zda sa, ze sa vyzna 🙂

Inac na tie noznicky som sa aj ja chcela opytat, lebo tiez som tak pocula, ze takym malickym sa nechtiky nestrihaju. Tak ako to vlastne je?

siu3333
30. máj 2009

som rada,ze je to normalne myslim ten vytok....

tak mala som pravdu,ale fakt sa nestrihaju detom nechtiky,,,a co hovoril ti,,,este sa neotvaras?a nepovedal ti ze keby nahodou ti vytiekla plodova voda ci budes mat nejake priznaky?ci ako to je s tou vodou 😒 😒

bianocka
30. máj 2009

No v stredu mi povedal moj, ze som na 1 prst, teraz mi napisal do spravy ze na spicku prsta. Asi ma hrubsi prst 😀

Vela mi o tej vode nepovedal, skratka povedal, ze to voda nebola, ze jej mam dost a mozem aj niekomu pozicat 😵 Vtipalek.

Siu, si to niekde citala, ze sa strihat nemaju? Odkedy sa mozu?

siu3333
30. máj 2009

fuu tak to neviem od kedy sa mozu strihat,ale na to uz prides sama,alebo sa opytas v porodnici sestricky ti budu vediet povedat..ja som to pocula ale uz ti nepoviem,ze od koho,,asi v porodnici alebo od sestry ona je v takych veciach za mudru.

inac aj ja som sa takou rychlostou otvarala a nakoniec som musela ist na tu vyvolavacku...

cka
30. máj 2009

bianocka....takze sme sa videli. No fajne, este aspon raz, a potom uz budeme jasne, ked sa stretneme na porodnej sale. 🙂
A preco si bola, iba kvoli tomu vytoku, ci si sa aj zle citila?? Nesranduj, ze sa otvaras. Bo okolo mna uz vsetci rodia, iba ja ne, hoci som myslela uz pred tyzdnom, ze porodim, a stale nic, tak nieze porodis skor ako ja 😀 Ale nie, v pohode.
Dosedla je zlaty. To ano.
Inak, ja si noznicky tiez neberiem, co beriem pre babo su plienky jednorazovky, asi tri bavlnene, vreckovky vlhcene, rybylku, rukavicky proti poskrabaniu, ciapocky a to je asi vsetko. Nenapada ma teraz. No a samo, vela veci pre mna. 🙂
Tak ahojte, pozdravujem, len som chcela skontrolovat, ze ci uz niektora nie je v nemocke 🙂

siu3333
30. máj 2009

tak ja mam este cas aby som sla rodit a neberies pre babo cka ponozky malinke?a cumlicek?ja som pri simonke nemala potom ho doniesli ale ona vobec nechcela dudlat...teraz nam zaspala uz o 17.00 priblizne a este stale spi dnes asi budem mat nocnu 😒 😒 😒 😒

cka
30. máj 2009

ponozky ma nenapadli, dikes za tip. 🙂 nieco zbalim. Cumlik neberiem, nechcem aby zo zaciatku sa hned ucilo cmulat, bo sa bojim kojenia.

cka
30. máj 2009

siu, a tam vlastne nedavaju ponozky? ved tam davaju cele oblecenie, ci nie?

siu3333
30. máj 2009

nie oni daju kosielku,tvoju plienku co donesies a nozky zakrutia do obycajnej bavlnenej plienky a do ich perinky,,,ja som mala simonku v zime tak mala aj svetrik co som ja doniesla a ciapocku a ponozky na nozkach ale to som tiez doniesla a deku samozrejme..ale plienku v ktorej mala nozky zakrutene uz si nepamätam ale asi bola ich ale nesiem do porodnice 3 ks..pre istotu...

siu3333
30. máj 2009

tu co som ciatala na modrom koniku tak niektore zeny beru aj keffku na vlasy a olejcek ale oni ich beru kupat kazdy vecer okolo 7 a ich tam aj ucesu tak to asi netreba..

a vas tiez tak pali zaha ako mna?

lilly
31. máj 2009

vitana, ja som mala dve sietovane nohavicky a vystacila som si s nimi.. kupovala som ich v babetkove na dominikanskom namesti v ke..
noznicky na nechty pre babo netreba, tam sa este nestrihaju, ja som ostrihala po par dnoch, ked som uz bola doma a prisla ma pozriet detska sestra, ktora ma trochu zdzubkala, ze mala ma dlhe nechty a mam jej ich ostrihat, alebo okusat 😕 tak som opatrne ostrihala, ked spala..
ja som mala cumlik pre malu v porodnici, tam ich aj odporucali tie sestricky, ze si precvicuje saci reflex.. u nas to nemalo vplyv na kojenie.. este som mala aj take klobuciky na kojenie, kedze mam male bradavky a mala sa na ne ani nevedela prisat, vlastne kojim doteraz s klobucikom..

siu3333
31. máj 2009

som vam hovorila,ze ten nas známy mi odporuči ku komu mam ist rodit,su kamosi uz od skoly tak je to Lendak...vobec som nanho nemyslela bola som v tom,ze ten jeho kamos bude a Toth..

bianocka
31. máj 2009

Lendak moze byt zlaty, ale je len dva roky po atestacii 🙂 Ma nieco po tridsiatke. Aj ked, Dosedla ma len 28, no posobi velmi skusene 🙂 Asi tazko podla toho posudzovat...
Toth ma okolo styridsat...

Siu, mna nepali, vraj ked Ta pali, tak male bude mat vela vlasov 😀 Ach tie povery... Beriem ich jednym uchom dnu a druhym von...

Cka, isla som len kvoli tomu podozreniu na odtok PV, lebo ma nastrasila jedna znama, ze ked to fakt bola PV, tak som mala ist hned do nemocnice, lebo to moze mat vazne nasledky. Tak viac mi nebolo treba a isli sme.
Inac, Tvoje satky si pamatam presne, ale ked nabuduce budes mat oblecene nieco ine, pochybujem, ze Ta spoznam 😀 Ja mam strasnu sklerozu na tvare. Dokonca si ani nepamatam, akej farby mas vlasy 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre