Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

susisus
12. aug 2009

Ahojte kočky, potrebovala by som vedieť, či a koľko sa dáva pôrodníkovi pred pôrodom v šaci?

lenka0
12. aug 2009

Ahoj Susisus je to individualne a hlavne na tebe kolko das porodnikovi,mozes dat anemusis.Podla tvojej spokojnosti,ak si lekar nepyta sam 😅

lenka0
12. aug 2009

Cathuska SIU ako sa mate a deticky ako?My s Miskou sa mame fajn je zlatunky maly zralok kojim ju ,ale musim aj dokrmovat.V noci mi zatial spinka dobre budime sa zatial 2krat za noc zatial 😀 CATHUSKA tvoja mala nekycha este z porodnice moja ano,ale vraj to je normalne 😒 Tak vas zatial pekne zdravim a musim este pocitat co ste za ten cas popisali pa

ivka29
12. aug 2009

ahojte kocky, nemate niekto tel. cislo do Sace, potrebujem sa objednat na poradnu

cathuska
12. aug 2009

ahojte kocky, LENKA, sa tesim, ze si opat tu 😉 prave kojim a pisem jednou rukou 😀 malinka pekne prospieva, uz ma 3710g, plne ju kojim, zatim nedokrmujem. Spinka pekne , zlata je. Sem tam trosku dlhsie trva kym odgrgne, a obcas tiez kychne ale vraj je to oki. tiez sa v noci budime tak dva krat 😝 a co sa tyka Dosedlu, tak som na tom tak ako ty, ak este druhe babo, tak urcite u neho, som uz uplne zahojena a rodila som bez nastrihu a natrhnutia, zaco som velmi vdacna 🙂 lenka, pojdeme kocikovat spolu potom oki 🙂 ?....inac ako ? uz si odpuchla? vaha ide dolu? ja som spoko, z 16kg mam dole 11 takze super 😅 posielam ti velku pusu a krasny mamickovsky dnik zelam 😎

cathuska
12. aug 2009

imfka 😀 😀 dobra strategia 😀 😀 😝

siu3333
12. aug 2009

ahojte,,
ahoj lenka,tak mi mame 4600g pribera pekne ale aj vela papka,len menej spinka cez den,ale v noci spinka dobre,,je zlatucky...ja sa mam dobre,len nechudnem tak ako vy,,ja som mala este po simonke 10 kg na vyše cize ide to pomalicky,,ja nie som ten pripad co pri kojeni chudne,lebo simonku som kojila dlho a neschudla som skoro nic..a chcela by som svoju vahu ☹ ☹ ☹ ☹

lenka0
12. aug 2009

Cathuska no niekedy sa dohodneme a pojdeme pokocikovat bambulky 😀 Ja pomaly odpucham,ale este to niesom ja treba tomu dat este cas,ale tesim sa aj z toho mala.Ja som dala dole zatial 12kg nic moc,este ma caka dat dole dalsich 20kg aby som bola na svojej vahe.Fuha uz si to ani nepametam ako sa mi lahko chodilo, 😝 No aj ja velmi rada spominam na Dosedlu jazva uz pomaly vobec neboli.TAk pekny vecerik a nasim pokladom potom krasne snicky 😀 Pozdravujeme Nelinku cmuk 😅 SIU aj vam posielame cmuk papa JankaBorka aj teba zdravime vela stastia a vela dobreho mliecka

siu3333
12. aug 2009

minule som kecala s jankouborkou,tak maju sa dobre a jej princezna je zlatucka,tiez jej pekne spinka..ale nema vela casu,tak dufam,ze si najde a nam nieco nove napise 😵 😵 😵 😵

tie kg ma trápili stále a zacinaju aj teraz,ale dufam,ze pojdu rychlo dole...aj my posielame bozteky...

nikajanko
12. aug 2009

Baby urobili sa Vam strie? Mne teraz ked maly tlaci viac na pravu stranu .. tak tam sa objavilo zopar strii, ale bojim sa, ze do porodu sa to zhorsiii....

Inac taka hlupa otazka ... ale ako je to s holenim? Holili Vas v Saci, alebo ste sa sami? A ako? Vsetko dole?

lenka0
12. aug 2009

IU nesmut aj ja som este maly tank a brucho mi ostalo a vies co ma vie nastvat ked sa ma opytaju vy ste este neporodila?Tak si len pomyslym ach tie kila brucho mam ako v 4 mes.tak verim ze pojde dole 😖 Ja si davam take 2 rocky a budem dufam na svojej vahe 😝 Neviem ako dlho budem kojit,ale chcem aspon pol roka ak panboh d 😝 a lebo uz teraz malu musim dokrmovat ☹ len nech je zdrava a ja budem s ☹ tasna. ☹ STOVKA MAUCIK A vy uz mate pokladiky nestiham citat 😕

lenka0
12. aug 2009

NIKAJANKO mna holil moj drahy a oholia ta v nemocnici ak niesi.Ano musi byt vsetko dole a zo striami ja ich mam na nohah aj prsiach az som plakala ale uz sa tym nezaoberam hlavne je zdravie aj ked by som bola radsej bez nich

nikajanko
12. aug 2009

Veru ani ja to uz neriesim ... asi co mam byt bude a ako vravis Lenka hlavne nech sme obaja zdravi.

siu3333
12. aug 2009

stovka uz ma a maucyk neviem ale davno tu nebola...ja nemam strie,lebo po sisi som mala ale uz je to dobre a teraz pri malom som nemala..len tie kila navyse mam

bianocka
12. aug 2009

Lenka0, preco musis tak skoro dokrmovat? 😲

Inac, ja som sa holila doma so zrkadlom 😀 , nevedela som si predstavit, ze by ma holila sestricka.
Strie sa mi urobili trosku na bokoch, lebo tam som si nemazala olejom, som si myslela, ze to len brucho treba mazat 😎

Lenka, z toho brucha si nic nerob, ja som mala po porode take, ako v 6tom mesiaci, ale to Ti spadne rychlo. Ludia su blbi, mna sa sice nepytali, ale videla som tie pohlady 😠 😖 Ani som von nechcela chodit, som sa hanbila 🙄

stovka
12. aug 2009

Ahojte maminky, tehulky 🙂
Akosi nestiham internet, ale maly mi za to stoji 😉
CATHY, tak sme sa v nemocnici nestretli, z JISky ma previezli az na obed, to si uz mozno bola doma.
SIU dakujem, ze si o mne napisala info, porod bol strasny, nic hroznejsie som v zivote nezazila, 14 hodin bolesti a nakoniec sekcia, pretoze maly nezostupoval a ja som bola otvorena iba na 7 prstov.
Zotavovanie po sekcii je tazke, hlavne ked mate dietatko na 24 hodin pri sebe. Ale uz som doma viac ako tyzden, uz je dobre, hladame si ako taky rezim 😉
Co ma vsak mrzi je, ze mam malo mliecka, musime dokrmovat. Maleho kojim aj hodinu a stale je hladny. Dnes to bolo napr. hodina jeden prsnik, plakal, daval si prsteky do pusy tak hned som mu dala druhy prsnik na viac ako pol hodinu a stale bol hladny, prsteky v puse. Musim dokrmovat, hoci som tak velmi chcela plne kojit. Snad sa to zlepsi, dufam, som z toho smutna 😢 Ak mate nejake tipy ako to zlepsit sem s nimi 😉
Pisete o bruchu, tiez ho mam ako v 5.mesiaci, verim, ze to takto nezostane 😖
Musim si precitat zopar stranok dozadu, aby som mala prehlad co sa tu dialo 😎

Zatial ahojte...

bianocka
12. aug 2009

Stovka, skus odsavacku. Ja som sa v porodnici trapila, lebo sa mi mliecko najprv vobec netvorilo, rodila som v pondelok a mliecko ako tak stvrtok, uplne az v piatok. A rozbehla som si ho prave odsavackou. Malicka sa totiz aj ked prisala, tak rychlo zaspala, takze nestimulovala dostatocne.

A ked dokrmujes, tak ako? Vyhybaj sa flaske, dokrmuj na poharik alebo lyzicku.
Na tvorbu mliecka pomahaju aj caje, ktore dostat, a hlavne vela tekutin. A casto prikladat. Tak casto, ako maly chce.

Napis annag, ona je tu na MK naozaj expert na kojenie, je strasne zlata a velmi ochotne poradi a pomoze. Je aj tema "dakujeme annag", urcite sa s nou skus poradit, aby si nemusela dokrmovat a aby si nestratila mliecko.

PS: Nasa malicka si tiez dava prsteky do ust, ale neznamena to u nej, ze je hladna, staci jej cumel. Male deticky si potrebuju uspokojit svoj saci reflex, ale nemusi to byt hlad. A co Davidko, neskusali ste? Inac, nechcela hocijaky cumlik. Doma mame 4 cumle, ktore nechce. Kupujem uz len z DM, znacka MAM, netvarovane, bez uska, obojstranne. Drzim palce!
Inac, aj ja som po urgentnej sekcii (tie iste dovody ako Ty), tie bolesti po porode boli dost zle 😖 U koho si rodila? Preco az 14 hodin Ta nechali trpiet?

siu3333
13. aug 2009

ahoj stovka vitame vas doma...a nemas zaco dakovat 😵 😵 😵 len mi je luto,ze si sa tak dlho trapila mozno pri druhom to bude rychlejsie tak ako u mna 😉 😉 😉 😉 s tym kojenim ti neporadim,ja mam mliecka dost,ale nas viktorko cumlik nechce a niekedy by som bola aj rada,lebo ked mam hrozne vela prace a on by papal a pritom viem,ze jedol nedavno tak by som mu dala cumlik aby sa trosku ukludnil,a ako place pri kupkani boze,ako keby som ho bila,hrozny plac..este ze nemame susedou lebo by si mysleli,ze ho tyram,, 😀 😀 😀

a s tym bruchom,tak mna sa pytali ci uz mam po porode az dvakrat..ale nemam ho az take velke ale to je ta ludska hlupost..ja som citala ze maternica ma po porode 1000g a po tych 6 tyzdnoch ma mat 80 g cize asi musime vydrzat este 😉 😉 😉 😉

cathuska
13. aug 2009

ahojte maminky a tehulky 🙂 Lenka: brusko pojde dolu, niekomu ide rychlejsie, niekomu pomalsie, mne nastastie islo dolu velmi rychlo, ale je pravda, ze som pred tehotenstvom nemala brusko, takze brusko je partia u mna, kde nemam problem s priberanim, to ja som skor, taka juzna amerika 😀 ze trosku stehna a boky 😀 😝 Strie ma tiez obisli, nakolko som nemala nejake extra velke brusko, pekne postupne pomalinky rastlo az nechapem, kde sa malinka o velkosti 3550g a 52cm zmestila 😅 no ok ku koncu uz aj to moje brusko bolo brusisko 😀 😀
Nika:ja som sa sama oholila doma pod sprchou, ani som nezobrala zrkadielko, proste som presla cele "uzemie" do hladka 😀 podla mna je to lepsie doma, ci uz sama, so zrkadlom ci bez, alebo manzel ked sa zapoji, ako v nemocke si to nechat robit sestrickami, tak drzim palce, nech sa stastlivo vydari "novy uces" 😀
Stovka: strasne ma mrzi a je mi luto, ze si mala taky tazky porod ☹ sme na teba aj s jankou mysleli, ze co a ako..takze uz to mas za sebou, ste doma s baabtkom a zvykate si na seba, to je super, urcite sa ti rana zahoji a bude vsetko ok, a aj mliecko sa spusti, ale ako spominali baby treba prikladat casto...a skus aj ten cajik...urcite treba urobit vsetko preto, aby babatko papalo mliecko z prsnika, aj ked samozrejme ak to nejde tak to nejde...ja plne kojim, mlieka mam dost, takze sa mi to lahko hovori, nuz ale myslim to v dobrom 🙂 😉 A aj mna zaujima, ze u koho si rodila a ze preco ta nechali 14 hodin trpiet????😖
Bianocka: aj nasa malicka si dava prsteky do ust, je to vacsinou vtedy, ked chce papat, ...na cumlik moc nie sme zvyknute este, uz sem tam zoberie do pusinky, ale je fajnova, radsej dudu od mami...aj ked sa snazim aby sme mali rezim a papala a spinkala v pravidelnych intervaloch, cca je to kazde tri hodiny...vsetko ok, akurat niekedy si nevie odgrgnut, takze vtedy je veselo, nastatsie prdka veselo a aj stolicu ma, a aj prospieva takze pediater bol spokojny..vraj len dalej kojit..
SIU a mam presne ten isty problemik, ze malinka papala nedavno a potom ked zase chce papat, a dam jej cumlik nechce...no snad pomalinky nabehne aj na to...inac cez den menej place ako v noci, hm, nocna sovicka je to asi..po mamke???
😉

cathuska
13. aug 2009

inac baby, tie co chcete podporit laktaciu, vraj pomaha Vinea zriedena neperlivou mineralkou....pomer 1:1 si sem tam da, mlieka mam dost aj bez toho, ale kamosky co nemali mliecka dost toto pili a pomohlo im to, takze Stovka skus to..ved za pokus nic nedas, poskodit ti to nemoze, ak chces tak nechat vybublat v pohari, ale ked to zriedis s dojcenskou vodou uvidis ani bublinky tam nebudu...drzim palce.. 😉

cathuska
13. aug 2009

a neviete kocky co je s MAYCUK????? sa dlho neozvala, je ok?????? 😕

lenka0
13. aug 2009

ahojte babenky Stovka ja mam ten isty problem musim dokrmovat,davam malej papat aj s prsnika aj z flase,lebo z lyzickou mam zlu skusenost ☹ a tak niekedy bojujeme ked nechce sat s prsnika.Aj mi sme si poplakali ja som si kupila homeopatika na podporu mlieka aj bielu kavu pijem tak uvidime 😕 aj ja chcem velmi kojit ale uvidime ako to dopadne.drzim ti palce a netrap sa aj ine deti boli dokrmovane a su zdrave ato je hlavne 😅 😅

siu3333
14. aug 2009

ahojte..mamicky ktore mate malo mliecka to nic neznamena ja som simonku tiez dokrmovala a hlavne vecer a v noci,mozno este nemate tolko mliecka kolko by ste chceli ale babetka si vela nevytahaju,lebo este nemaju taku silu tak sa tvori len tolko kolko spapaju,,,u nas to bolo to iste simonka len plakala stale tak som jej robila nutrilon a potom uz bolo dobre,ona zacala lepsie tahat a po nejakej dobe som ju uz plne kojila a prestala davat nutrilon,,cize vsetko je v pohode,niektore prvorodicky maju mliecka hned u niektorych to trva..napriklad teraz uz pri druhom,nemame ziaden problem ja som mala uz na druhy den po porode mliecko a mam ho dost,len to nevzdavajte a hlavne ziaden stres tiez to nerobi dobre na mliecko..

nikajanko
14. aug 2009

Ahojte,

K Vasej diskusii o kojeni: skuste si kupit mama a ja ... v tomto cisle su recepty, kt. pomozu spustit laktaciu. Inac naozaj vraj pomaha Vinea a skuste aj CARO (melasa).

lucia29
14. aug 2009

Cawko baby, kolko sa plati za epi v Saci?

tinka2604
14. aug 2009

Ahojte.
Už dlhšie chodím čítať túto tému a veľmi som sa tešila, že pôjdem rodiť do Šace, lebo väčšina z Vás je veľmi spokojná. Včera sme boli s manželom na prvej poradni a trochu som sa tam vystrašila. Keďže jeden monitor bol obsadený a bolo tam dosť ľudí, tak ma dali na monitor na izbu-PRVÁ DOBA PôRODNá a to bol des. Bola tam len jedna cigánka, no čo tá vystrájala-kričala z celého hrdla,vrieskala,hádzala sa tam. Tak som sa zľakla, že až tlak mi klesol na 90/60, mi až prichádzalo zle. Všetci sestričky a doktory sa z nej smiali,vraj VRESKOT4, no mne to bolo veľmi nepríjemné. Preto sa mamičiek, ktoré to už majú za sebou chcem opýtať, na akom poschodí rodili a či tam boli aj cigánky?
Potom nás doktorka trochu šokovala, lebo mi sme tam išli s tým, že som v 34.týždni a ona mi vravela, že to nemôže byť. Vraj malý má váhu 2940g a je aj vyvinutý na 37.týždeň. Takže termín vraj nebude 23.9, ale 5.9. ,ale som rada, že čím skôr to budeme mať za sebou, bude lepšie a budeme mať domča nášho chlapčeka skôr.
Jarimka: tiež sa pripájam k blahoželaniu a teším sa, kedy sem prídeš a popíšeš pôrod, aby som sa pozitívne naladila.
pa držte sa

jankaborka
14. aug 2009

ahojtebbaby tak som konecne zasadla za net,nejak nemam casu na nic ,len beham okolo deti a ked ne okolo deti tak upratujem.vydim ze si stale pisete v tejto teme.
LENKA:ako doma?n ozky uz odpuchli???inak aj mi dokrmujeme lebo malej je stale malo a odkedy dokrmujeme tak mi pribrala za 10 dni 500gramov snad to neni velmi vela ale pediater hovoril ze v poho ze potom neskor uz by tak vel nemala priberat. a tiez berem daco na tvorbu mlieka,tusim sa to vola,comunis.aj ty si brala toto???parada mala place

zanzi22
14. aug 2009

ahojte baby.ta aj ja som bola včery na prvej poradni v šaci,teba som tam aj videla tinka.no mňa tak vystrašili,že až.mi lekarka povedala po vyšetreni,že tam musím osttať na príjem,lebo sa otváram...ta si viete predstaviť ten šok...že mi hrozil predčasný pôrod.tak rýchlo domov sa zabaliť a naspat do nemocnice.na príjem som čakala asi 2 a pol hodin,som myslela,že už tam porodím....a jedna baba bola práve na tej dobe pôrodnej,ako nekričala veľmi ale nebolo mi jedno to počúvať,hlavne ked ju vyšetroval lekár,ta vtedy veľmi kričala.ta doteraz som sa nebála pôrodu,ale teraz mi to už fakt nie je jedno....ale nakoniec ma dneska pustili s tym,že sa trosku otvaram,ale kedze nemam kontrakcie,tak to v poho možem isť domov a ležať a ležať...ale som rada,že ma aj pustili,lebo ta doma je doma.no ja dufam,že budem mať dostatok mliečka,ja už teraz pijem čajím na tvorbu mliečka,mi v lekarni povedali,že už môžem od teraz.tak uvidím.a inač s tou vinou je naozaj dobre??a to aka vinea musi byt?môže byť aj biela?
tinka a teraz si vlastne v ktorom tyzdni??v 37?takze mozno sa aj stretneme,ja mam ten isty termin,keď sa mi malá nebude velmi ponahlat...no a ja tak viem,že vacsinou ciganky davaju na jednu izbu po pôrode a všetko je na 3tom poschodi.

cathuska
14. aug 2009

ahojte babenky 😉 JANKABORKA, no jo, zakon schvalnosti, ked zasadnes na kona, tak mala zamrnci 😀 ale nevadi, ved co neurobime pre nase malicke nie? moja sa napapala, vysala ma ako ziva odsavacka a tvrdo zaspala, tak dufam, ze tri styri hodky pospi, kedze sme dnes boli aj u pediatricky, takze mali sme akcno 😅 u pediatricky ok, mala ma uz 3800 g a to krmim len svojim mliekom, tak uvidime dokedy to takto potiahneme 🙂 mame trosku vyrazticky, vraj od prasku, periem v Lovele, prasok pre babatka, ale zrejme aj to je silne pre nu teraz, tak mam prat len v cistej vodicke a trosku detskeho mydla, tak pouzijem Bupi z toho kufrika, co nam dali v porodnici 😝 inac som si dala zavazok, ze si pospim cez den ked mala spinka, aspon dve hodky, zatim sa mi to nedarilo, bo furt ma karalo upratovat atd, ale dnes to napravim.. 😉 teraz o chvilu..Janka dik za sms, malinka je chutnucka, aj moj ama syslik licka, je to mile na detoch 😀 ZANZI> drzim palceky, zvladnes to, pozri vsetky sme zvladli a to ze niekto krical pri vysetreni, ok, niekto dava priechod emociam viac a niekto menej a kazdy mame iny prah bolesti takze to co boli jednu viac moze inu menej atd...pekne lezkaj nech babatko je poriadne dozrete, aby bolo potom spokojnucke a tak..ale keby ze aj porodis skor, no a co, ved od 38tt je to uz donosene dietatko...
Ozaj baby neviete Dosedla ma dokedy dovolenku?
prajem vam krasny dnicek, idem si dat Dracika.. 🙂

cathuska
14. aug 2009

ZANZI> a este k tej vinei, ano biela vinea je najlepsia, zriedena s kojeneckou vodou, je to super, mne to robi dobre...my s Jankou sme v porodke poculi od jednej holky, ze aj cierne pivo je dobre, tak neviem, minule som si jedno dala, hm, fajne bolo, tak sem tam aj to je dobre..tak drzim palceky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre