Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lauraespozito
17. okt 2010

@vadelka ahoj a ked si ho mala dohodnutého platila si niečo ?

vadelka
17. okt 2010

@lauraespozito ahoj nie,neplatila,ja som k nemu chodila na vyšetrenia (prvotrim.skríning,morfol.utz,prietoky...)a dohodla som sa s ním už skor 😉

zade
17. okt 2010

@vadelka blahozelam a uprimne ti zavidim 🙂 🙂 vsetko dobre prajem tebe aj babatku 🙂

zade
17. okt 2010

baby, citam tu na fore, ze Dr. linkesh uz v Saci nepracuje. Mozete napisat take, co ste rodili nedavno, ci je to pravda? dakujem

lola79
17. okt 2010

@zuzu1111 ja som pri nej rodila presne pred mesiacom. Mala som to strasne rychle. Prisla som o 7dmej s tym, ze to bude niekedy rano. A 9:50 bol maly vonku. Bez epiduralky, s malym nastrihom a celkom ok. Je mila, aj ked odbornost posudit neviem. Ale u mna bolo vsetko ok.

lauraespozito
17. okt 2010

@vadelka inak gratulujem k Samkovi a prajem všetko dobré :o)

vadelka
18. okt 2010

@lauraespozito ďakujeme 😵 😵 😵 😵

denne73
18. okt 2010

@vadelka skype 😀 😀 😀

vadelka
18. okt 2010

@denne73 už idem 😀 😀 😀

zuzu1111
18. okt 2010

@vadelka -blahoželám k maličkému.....a závidím, ale úprimne, aké si mala všetko ideálne a ako si to všetko pochvaľuješ. 😵
A Dosedla bol teraz v Šaci? Veď mal byť preč do 19.11. Či ako to je?
A dávala si mu nejaké ďakovné? Finančné či nefinančné? Môžeš mi napísať IP, pls.
Ďakujem 😉

Baby, čo ste mali epidurálku - tak to zavádzanie tej kanyly - či čo to je - bolí? A necítite to, neprekáža to, že tam máte niečo zapichnuté v chrbtici celý čas?
Ja neviem, ale už začínam stresovať, aj z pôrodu, aj toto ohľadom epidurálky ma napadá....a stále neviem, s akým doktorom/doktorkou sa dohodnúť 😔

kejtty
18. okt 2010

@zuzu1111 posledny mesiac pred porodom uz by si mala chodit na kontroly do porodnice, uz mas najvyssi cas si niekoho vybrat 😀
ja som mala epiduralku, zavadza sa dole do chrbtice ked si otvorena min. na 4 prsty. Ked mi ju dr. zavadzala tak to trochu bolelo, citila som taky tlak na krize, ale pri kontrakciach sa ta bolest stratila 🙂 Potom ked ju mas v chrbtici tak ju vobec necitit, mozes s nou aj chodit aj lezat, ako keby si ju ani nemala v sebe... Ja som po epiduralke nemala chvalabohu ziadne problemy... ani bolesti chrbta, ani hlavy... proste nic... 😅

vadelka
18. okt 2010

@zuzu1111 ďakujem pekne 😵 Hej bol v Šaci,7-meho mal poslednú nočnú a potom vravel,že príde okolo 20-teho októbra. Ty by si chcela tiež rodiť pri ňom?

zuzu1111
18. okt 2010

@kejtty
@vadelka baby ja som dohodnutá s Dosedlom, už od 20tt, keď som bola na morfologický utz, lenže vravel mi, že oktober, november je mimo do 19.11. a že dovtedy budem chodiť za niekým iným, že mu mám napísať a dá mi meno a kontakt - no a napísal mi dr. pankuchovú.....Lenže ja mám teraz problémy s krčkom, skracuje sa, tvrdne mi bruško a na poslednom utz mi dr. vravela, že má pocit, že sa krčok aj zhora otvára. Takže sa bojím, že do termínu nevydržím.
Dr. Dosedla mi písal, že keby som rodila skôr, tak sa Dr. Pankuchová o mňa postará...Lenže neviem, či to chcem, či si potom nemám nájsť niekoho skúsenejšieho.
Zajtra idem mimoriadne na UTZ, poslala ma moja Dr. , aby sa tam pozreli na tej môj krčok a so správou z utz mám ísť na konzultáciu k prednostovi alebo primárovi (kto tam bude) a že nech sa vyjadria čo so mnou, či len ležať doma alebo ma zoberú do nemocky - čo samozrejme nechceeeeeem 😢 😢 😢
Tak som rozmýšľala, či už neosloviť primára keď tam budem.
Fakt neviem baby - veľká dilema.

hhenike
18. okt 2010

@zuzu1111 ahoj. Ako vidím, termín máme zhruba rovnaký, ale ja tiez mám pocit, ze to bude skôr. Tak sa mozno stretneme 🙂)

no... nechcem mudrovat, ani nic podobné, len ti chcem napísat, ako sa k tomu staviam ja. Mám jednu velmi dobrú známu sestricku, ktorá robí v saci na pôrodnici. A ona vravela, ze sú tam vsetci lekári dobrí. Tak ja som sa rozhodla, ze to nechám na náhodu. A ziadneho lekára si nevybavujem. A poviem ti, mám hrozný strach z pôrodu a mám velmi, velmi nízko polozený prah bolesti, ale riesim to tak, ze som si povedala, ze ked budem stresovat, tak si to len zhorsím. Preto si hovorím, ze bude vsetko tak, ako má byt..... 🙂) ... no a to ti vlastne písem len preto, aby som ukludnila sama seba 🙂. Tak dúfam, ze to zvládneme.

zuzu1111
18. okt 2010

@hhenike - pozerám, že som ti písala, ale neuložilo to tu - to vtedy bol ten výpadok MK
no vidím, že so strachom si na tom lepšie 😉 ...a dobré, že máš známu sestričku...vďaka za názor....no musím sa rozhodnúť, že čo urobím
A prečo si myslíš, že budeš rodiť skôr? Máš nejaké problémy?

Baby ešte mám otázku - kedy sa platí za epi, manžela, nadštand. izby? až keď so odchádza tak dole na recepcii? a dá sa platiť aj kartou, či treba hotovosť?

lauraespozito
19. okt 2010

@zuzu1111 áno platí sa až pri odchode a dá sa platiť aj kartou

zuzi44
19. okt 2010

@zuzu1111 ahoj citam ze uz mas riadny chaos v tom, ci vybavit alebo nevybavit dr....V saci som rodila 2x, pri prvom som nemala nikoho vybaveneho a porodila som... 🙂 ale maly mal trochu problemy preto pri druhom som tiez ako ty vahala ci vybavit alebo nie ,tak som sa rozhodla ze vybavit a nakoniec som porodila u inej p.Dr.,lebo to bolo skoro rano a nechcela som zobudit moju.p.Dr. aby kvoli mne letela do nemocky...ale aspon ma sledovala len ona a mala prehlad...takze ak mas nejake problemy a stara sa o teba jeden dr. aspon ma prehlad o tebe a nakoniec porodit mozes u nocikoho ,vsetci su dobri a porodit musis ty ,lekar bude iba pri tom stat on za teba neporodi.... 😀
verim ze sa bojis ,kazda sa boji aj ja som sa bala,lebo nevies co mas cakat a pri druhom som vedela co mam cakat a aj tak som sa bala aby bolo vsetko ok....ale musis mysliet ,ze bude vsetko ok a ono to tak bude... 🙂
drzim palce a hlavne, chce to pokoj a pozitivne myslenie..... 🙂 dobre sa mi o tom pise, vsak?ked uz to mam za sebou... 😀 drz sa 🙂

zuzana_m
19. okt 2010

ahojte....pred týždnom som rodila v už druhý krát v Šaci....lekára som opat mala dohodnuteho, bol perfektny,cely cas na mna dozeral, pomahal, a to som ho v noci vytiahla z postele 🙂, personal bol tiez perfektny, aj na sestonedeli aj na novorodeneckom....mala som aj nadstandardnu vzdycharen-to si neviem vynachvalit, manzel bol celu dobu somnou,trvalo to dlho tak mi velmi pomohol,hlavne psychicky som bola ako tak v pohode,ajked bolesti boli poriadne....po dlhych hodinach bolesti som si dala pichnut aj epi, nebolelo to,ani ta kanila mi neprekazala, dokonca mi to urychlilo porod...takze ked to zhrniem,som so Šacou nad mieru spokojna, a rodila by som tam zas 😀

hhenike
19. okt 2010

@zuzu1111 ahoj. problémy chvala Bohu nemám. akurát ze malický sa minulý týzden uz posunul nizsie a zacal ma riadne tlacit, aj záha prestala pálit, a na USG mi doktorka potvrdila, ze je uz nizsie... tak som si myslela, ze to bude skôr, bol to taký môj vnútorný pocit, bola som celý týzden nejaká nepokojná. Ale dnes sme boli na poradni a doktor povedal, ze je to vsetko este v klude 🙂 . Tak uvidíme.....

cukor
19. okt 2010

@zuzana_m ....a o ktorého lekára islo?

jankah77
20. okt 2010

@zade vazne uz tam nie je? no takze sa asi nevrati ani na ambulanciu na areali USS...tak som zvedava, kto tam teraz bude robit...ked som bola naposledy na poradni, poslali ma z jeho ambulancie k zastupujucej Dr. Hajdu. Nie je zla, ale Linkesh sa mi zdal preciznejsi. Neviete nahodou, kto ho nahradi?

jagatko
23. okt 2010

Mudr. Linkesch robi teraz v starej nemocnici

usiko
25. okt 2010

ahojte,

mam to za sebou...sekciou......vsetci v saci boli skveli,lekari profesionalni a vybornym pristupom,aj sestry boli fajn,az na niektore ale nevyberiete si.......takze vrele odporucam...a stale plati vacsinou,ze ako sa spravat vy k ludom tak sa budu oni spravat k vam......takze tak...velmi som bola spokojna,..naozaj.....

lauraespozito
25. okt 2010

@usiko tak gratulujem :o) a držte sa

zuzu1111
25. okt 2010

@usiko - blahoželám....a kedy ti robili sekciu? mala si epi? nadštandard? niečo napíš, keď budeš mať čas 😉

usiko
26. okt 2010

v utorok, spinal, nadstandard, spokojnost aj s izbou aj s celym vykonom...nic ma neboli,len pri namahe, bolo tohrozne prvy den na jiske, bolest neksutocna, na druhy sa nevies vystriet a potom uz postupne lepsie a lepsie a teraz v pohode aj po schodoch...ale neodporuca sa tak sa musim setrit.....

dakujem za blahozelania...

hhenike
26. okt 2010

@usiko aj ja sa pripajam k blahozelaniam 🙂)).... No, vety formulujes kratko, vystizne a rychlo... tak asi toho volného casu vela nemás 🙂) Prajem pevné zdravie tebe aj malickej...

usiko
26. okt 2010

@hhenike dakujempekne...no,odsavam,krmim,masirujem prsia, pripravujem umelu stravu...lebo jednak nemam dost mlieka,a jednak mala sa nevie prisat a ked sa prisaje,cucne 3x a zaspi unavena ahladna,...takze aby priberala, musim riesit takto.......taze tak,ale je zlatunka.....

jonki
28. okt 2010

ahojte baby co ste rodili v saci....zajtra idem na prvu poradnu chcem sa opytat robili ste si niektore porodny plan-prianie???
ako na to pozerali a ako vam vysli v ustrety???
a dalsia otzaka dovolili vam mat so sebou vodu a napr hroznovy cukor???

usiko
29. okt 2010

@jonki skontaktuj sa s uzivatelkou fuggi, ona mala porodny plan a az na niektore veci bola spokojna......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre