Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ewana73
16. okt 2009

svezami : tie fotky maleho z prietokov usg ti urobil doky gratis ci si za to platila nieco?a to len tak sam od seba,ci na tvoje poziadanie?

valhali : tebe drzim palceky nech si rychlo zdrava,ja som mala silny zapal priedusiek v kritickom 2-3mesiaci a nevedeli ze ci bude maly ok ale nastastie je vsetko ok. ale bolo to strasne cele noci som nespala len som mesiac vkuse kaslala a kaslala a uz som bola taka vycerpana,ze ani jest som nevladala a nevedela som co robit,lebo som sa bala,ze od tych liekov a z toho kasla co som napinala vsetky svaly a brusko,sa malemu nieco stane..mne vravela doky vtedy,ze hlavne mäskové polievočky treba papat,take vyvary s cestovinkami a zeleninku a zemiacky..

svezami
16. okt 2009

ewana73
fotky mi urobil gratis a sam od seba....milo ma prekvapil

inac baby, aj mna uz dlhsie trapi kasel a obcas bolest priedusiek, kasel nie je hrozny, to skor len v krku mam hlieny a chcela by som ich odkaslat, ked si nieco na to dam, tak to prejde, potom sa to vsak vrati...svokra uz asi mesiac ma akusi virozu (byvame spolu), no chvalabohu ja len ten kasel, mam strach, aby som neochorela, ako by som potom rodila? no a mohla by som potom nakazit maleho....

tarra
16. okt 2009

ahojte, vsimla som si ze dost vela z vas v Saci rodila na cisarak, je to tam take bezne? To si dohodnete s lekarom vopred alebo ako je to...lebo ja by som cez to vsetko chcela rodit klasicky.
Neviem ale mne to pripada, ze ak si vyberiem lekara a dohodnem sa iba s nim tak on predsa nebude cakat kedy zacnem rodit moj nazor je , ze si to takto chce urychlit...alebo sa mylim,

nikush
16. okt 2009

taaaaaaakze alchemilka nepomohla ☹ dnes som bola opat v poradni, male ma uz 3700g, mily pan doki tam bol, ze ked ma pozeral zospodu, tak mi dopomohol k pomalemu odpadavaniu tej hlienovej zatky 😀 ...ked to dnes nevyslo, dufam, ze cez vikend to uz pojde, aj ked sa mi po pravde uz nechce rodit 😅 co uz... tak na mna myslite, nech to mam cim skor za sebou...paaaaaa
a inac ohladom ctg, ja lezim vzdy na boku, nakolko na chrbte mi je neprijemne 😉

aeouliana
16. okt 2009

tarra: nemyslim, ze to je bezne. ja som mala akutny cisarak (malej klesali ozvy a nedostavala kyslik) a teraz budem mat, lebo ta predosla jazva na maternici sa mi dost stensila a hrozi, ze mi pri kontrakciach praskne maternica. nemyslim, ze sa da dohodnut, ze "chcem cisarsky, tak mi ho spravte"..aspon o tom neviem. tiez si to asi ten lekar nevezme na triko ak by sa nieco pokazilo....ja som bola dohodnuta s lekarom, ze ked ma to chyti hoc aj o 3 rano, tak mu mam jednoducho zavolat a pride do nemocky aj ked nebude mat sluzbu. prisla som uz s kontrakciami a ked monitor ukazal problemy, hned ma brali na salu... 🙂

nikush: drzim pace, potom saozvi co a ako 😀

svezami
16. okt 2009

nikush:
to kolko si tej alchemilky vypila, ze si si myslela, ze vyvola porod? ja ju pijem uz par tyzdnov....a inac ako ta zatka vyzera? ja neviem ci mne odchadza, je to len taky takmer priesvitny hlien a v malom mnozstve...ale to som mala obcas aj predtym pri nejakej tej namahe na WC 🙂

nikush
17. okt 2009

svezami:
tak ja som taka, ze ked nieco robim tak chcem hned aj vysledok, ale nie zas taka naivna, zeby som si myslela, ze mi caj pomoze k nemoznemu, len to mohlo urychli 🙂 . najprv som mala taky biely hlien, vcera mi do toho doslo kus krvi, a vecer tam ziadna krv uz nebola, mala som take tlaky v podbrusku, reku mozno zosilneju...ta si mozem nechat zdat. a dnes rano, opat menzes pocity slabe, a do plusu zasa kusticko krvavi vytok. no ako som sa docitla na nete to aj paaaaar dni moze trvat pokial odrodim 😒 . ako ja citim v kostiach, ze budem prenasat 😠 ... ta co uz, hlavne nech sa kus otepli 😢 .

svezami
17. okt 2009

nikush:
som na tom podobne s tymi tlakmi v podbrusku ako keby slaby menzes...avsak ziadna krv v hliene...dnes od rana makam jak fredka...upratovanie, aj som jedno okno a balkon zmakla, presuvali sme nejake kusy nabytku a zlozili aj postielku, takze uvidime co to urobi, aj ked pravdupovediac som tak unavena, ze neviem ci by som zmakla porod...vies ja mam taky pocit, ze este nie je cas, este par dni...

nikush
17. okt 2009

svezami:
ja som uz aj tancovala pred telkou, to som si teda nemyslela, ze s tym kotlom pred sebou dokazem ist az do kolien 😀 . asi sa vo mne zrodila nova zahadna ohybnost, ktora tu pred tym nebola. no ani trsanie nepomohlo, ani besne upratovanie, ani dvihanie tazsich veci...proste to male sa drzi tej placenty jak kliest...asi sa ma boji, ani sa mu necudujem 🙂 ...ja by som sa tiez neponahlala k takej matke 😉 ... drzim prsty, aby ti to vyslo co mozno bez najmensich bolesti a hlavne nech je to rychle 🙂 . zatial...
PS: nezabudni cestou do porodnice na poriadny kus cokolady, nech mas energie na tlacenie 😀

svezami
18. okt 2009

nikush:
aj ja sa obcas zavrtim - neda sa o tom povedat s tym brudchom, zeby islo o tanec 🙂 ono sa to da....preco tak pises o malom a o sebe? vari sa netesis, ze budes mat babo? aka matka? ako to myslis, ze budes zla matka? no ja velmi dufam v tu rychlost, len nech nebude nejaka kozmicka, aby som dosla do nemocnice 🙂 no neviem ci si v tej panike (urcite budem panikarit) cestou do nemocnice spomeniem na nejaku cokoladu 🙂

valhali
18. okt 2009

tarra, tiez si nemyslim,ze cisarsky je na poziadanie,aj ked je pravda,ze je ich poslednu dobu mozno viac..zrejme je to nahoda,ze sa nakopilo viacej takych pacientok,ktore ten cisarsky musia mat... Tak viem,ze cisarsky sa neda len tak "objednat" na ziadost pacientky,ked nie je na to naozaj dovod.

Mne sa sice hlas uz zlepsil,ale zacali ma boliet pluca, ci priedusky,tak zajtra idem k dr 😖 . Keby som nebola tehotna,tak asi by ma poslali na rtg pluc,ale kedze som tehotna,tak neviem,ako ma budu liecit...mozno mi daju nejake atb ☹
Inac len kaslem a kaslem, neviem kvoli tomu spavat, som uz taka unavena 😔 ...uz mam taku svalovku v podbrusku,od tolkeho kaslu,ze mam pocit,ze maleho vykaslem von 😀

ewana, mas pravdu, masove vyvary su na priedusky dobre

aeouliana
18. okt 2009

valhali: ja uz beriem ATB pomaly tyzden...pre e-coli. 😖 teraz mam z nich uz aj kvasinky a citim priedusky...zajtra idem do Sace, tak som zvedava, co mi poradi okrem probiotik... ☹

jawan
18. okt 2009

valhali: len si davaj na seba pozor nech mi neporodis skor ako ja. ja cakam na teba tak maleho nechaj este v brusku. zajtra budem volat dosedlovi ze kedy mam prist na usg tak som zvedava ci sa uz mali umudril a otocil naspet hlavickou dole lebo inac pojdem na sekciu a tej sa troska bojim. ☹ ☹

nikush
19. okt 2009

svezami:
nie, tesim sa, len sa bojim, ze budem strasna...este som ani neodrodila a uz poporodna depresia 🙂 . ja momentalne nemam ziaden materinsky cit ☹ . preto som zvedava ake to bude, ked sa male narodi, ci ked mi ho ukazu, tak sa objavi ta materinska laska...ako keby mi teraz niekto ublizil a malemu sa nieco stalo, pozabijam. ja len neviem ako budem reagovat na babo 😢 . ja som z PO, tak dufam, ze sa to u mna nerozbehne rychlostou blesku, lebo odrodim pri nejakom petniku na dialnii 😀 . a moji poslickovia uz akosi nechodia ☹ . bude to asi prenasanie 😖 . co uz...

svezami
19. okt 2009

nikush:
kamoska mala tiez problem s tym materinskym citom, hovorila, ze nechape ako mohli niektore zeny povedat, ze to bol pre ne najkrajsi zazitok, teda ten porod a ked im ukazali male, ze ona by pristala, keby jej ho dali aj na druhy a treti den a tiez, ze jej trvalo dost, kym si k nemu vybudovala vztah...proste mala pocity asi ako ty...no a maly ma teraz 3 roky, ona je super mama a prave cakaju druhe babo 🙂 ja tiez nie som priamo z KE, ja som mala potrat v 5. mesiaci, kedy som mala aj kontrakcie a bola som uz otvorena kym som dosla do nemocnice, takze neviem ci teraz bude porod prebiehat ako u prvorodicky alebo rychlejsie...vecer mam volat Dosedlovi, ze kedy mam este prist k nemu, tak sa na to musim opytat, lebo mi to doteraz ani nenapadlo....takze verim, ze ani ja neporodim cestou...a ani ja este nemam pocit, ze to bude skor ako pred terminom...tak sa drz

aeouliana
19. okt 2009

nikush: z tych pocitov si nic nerob. ja somsapri prvom tehu hrozne tesila na babo, myslela som si aka budem dojata, z sa urcite rozplacem ked ju uvidim prvy krat a ked mi ju priniesli ukazat, tak som si len pomyslela..."Teba som mala v bruchu?" a nic.... ale ked som ju uz mala na izbe...to bolo ine kafe. neboj, materinsky cit pride...babo si zvyka na Teba a Ty na babo 😀 teraz pri druhomtehu sa tiez hrozne tesim a mysli, ze to uz bude ine...ale uvidime 😝 drzte sa babule... 😀

smajli
19. okt 2009

ahojte
napadlo ma,ze vam tu tehulkam napisem...
ja som lezala na izbe c.6... niektora sa to pytala...

v Saci to chodi tak,ze po narodeni baba vam ho nosia kazde 3 hodiny na jednu hodinu na kojenie...,az kym si ho nevezmete na room/in ... jak sa to pise,nie je podstatne :o) po sekcii vlastne az ked ste na odd.sestonedelia... potom ked sa rozhodnete,ze si ho vezmete na room in, tak vam spravia mini prednasku,co a ako prebalovat,popr.ukazu na vasom babu,daju monitor dychu a ste s babom :o) ked budete ale v noci unavena,stale mate moznost na noc od 12 do pol siestej rano odniest ho na novorodenecke,ak este nebudete vladat...,a stale kazdy den od 7 do 9 vecer vyzdvihuju vsetky babatka aby im spravili toaletu...okupali ich a tak...
:o)
rano chodieva aj detska vizita..ked uz mate maleho na izbe...
a ked je uz babo s vami,tak ked ide na nejake vysetrenie alebo odber krvicky,ockovanie tbc...tak si po babatka pridu... :o)
a daju vam este taky kufrik vzoriek,ktory nam davali este aj v tehu u gynekologov...niektorych... a v tych knizkach su teda dobre rady... ja by som osobne brala,keby som niektore veci vedela skor,teda ze by tu knizku mohli dat aj skor,vsak kedy si ju v porodnici citat... ked uz mate babo pri sebe,tak uz sa spi ked aj babo spi...
ale knizocky su dobre...

a len taka mala poznamka....ze po porode na socialnu poistovnu nie je treba nosit registracny list... tak ako je pisane na jednej stranke mozno dieta.sk.. ,uradny simel po porode..., uz to treba az od rodicovskej dovolenke,je to novela zakona,ze zene na materskej dochodkove poistenie plati stat automaticky....

tak sa drzte...

aeouliana
20. okt 2009

smajli: to som prekvapena s tym roomingom. mne malu pred 3 rokmi automaticky po polnocnom kojeni vzali a priniesli potom o 5 rano. a o monitore dychuani nehovorim. nic take sme nemali. ale vdaka ... uz sa tesim...este mam nejake dva tyzdne 🙂 dufam... 😝

tarra
20. okt 2009

smajli, som rada, ze mas len pozitivne pocity s oddelenia..a prajem Tebe aj malemu vela zdravicka. 🙂
Uvazujem nad tym, ze si nebudem vybavovat ziadneho doktora v Saci ale odrodim pri tom kto bude mat sluzbu,ze vraj vsetci su tam skveli lekari, ved najviac prace odvedie aj tak sestra a lekar je iba pri konecnej faze a siti alebo co mi poradite?

ewana73
20. okt 2009

no dievky,tak ja som bola vcera pvy krat v saci a cakali sme tam na monitor 3 hodiny 😠 .asi 8 pacientok,co prislo za mno islo predo mnou a prakticky som mala uz davno tehotensku knizku vo vnutri a vedeli o mne,nechali ma tam cakat takze som isla az posledna.. tak neviem co tam maju za system ale potom mi povedala doki,ze som sa mala jednoducho postavit a povedat ze idem dnu... no na prvy krat som si to nedovolila ale nabuduce urcite tak urobim. a to este ked ma vysetrovala,nevedela mi nijakym sposobom vyratat termin porodu .. 😲 ,tak som sa len divila... stale odo mna chcela nejake dalsie vysledky ci nahodou nemam,zaujimave,hlavne,ze vsetko mala v tehotenskej knizke napisane od mojej doki... a kedze mi zistila,ze mam skrateny krcok o 1cm,nevedela teda ze co s tym lebo ze to moze byt problem aby sa porod nespustil skor... a povedala mi nech si kupim v lekarni magnum B6.potom sa dlho rozhodovala ci mam prist na kontrolu o 2dni alebo o 3 dni... no neviem ale to vysetrenie bolo cele take divne a nepripadalo mi to moc profesionalne... 😒 a na usg bolo tolko ludi, ze az .. ale tam bol personal velmi mily,vysetrovala ma doki Priskinova za kontroly d.rychnavskeho... boli velmi mili obidvaja.

tarra
20. okt 2009

ewana, myslis prietoky? to fakt sa tam tak dlho caka? a bola si objednana na hodinu?

ewana73
20. okt 2009

tarra, prietoky sa robia tam na usg,to je len chvilocku ,to ked urobia kopletne usg vyhodnotenie,ci je bab ok a pomeraju ho, vyhodnotia sa este prietoky ,to trva len chvilocku,je to taky akoby graf.tak ja ked som prisla asi o 9.00 do cakarne,uz ked som sa tam zapisovala,bola som 14 a dostala som sa dnu asi o 12.45,bolo tam strasne vela zien.. ale ten monitor,o kt. pisala vyssie aeoulina (ten opasok na brusko,kde sa vyhodnocuju ozvy a neviem co este vsetko,inac tiez je to taky graf )sa robi v inej miestnosti, tak tam som cakala 3 hodiny,lebo sestricky si tam brali svoje pacientky a ja som tam cakala na chodbe ako taky ..... od 9.30,takze zeny hoci aj niektore boli netehotne isli predo mnou,lebo si ich sestricky zavolali dnu a ja v 9mes.s bruskom ,som tam s muzom sedela horko tazko na chodbe a cakala. Takze treba sa dievcata ozvat,kedy ste prisli a sledovat poradie a surovo sa prihlasit sestricke ,ze ste na rade.!!!

ewana73
20. okt 2009

a to som sa pritom tiez telefonicky vopred objednavala.raz darmo asi to zalezi od toho,ci tam mate alebo nemate svojho dokiho-gynekologa,ku kt.chodite...

svezami
20. okt 2009

ewana73:
s tym doktorom mas pravdu, ak mas toho svojho doktora, tak tolko necakas, lebo zväcsa si ta objednaju poobede ci podvecer...ale vzdy je tam riziko, ze budu akurat v tom case rodit, takze sa moze s tym cakanim stat to iste...ja som tam zatial bola 2 x a cakala som tak 15 min maximalne...uvidime zajtra

aeouliana
20. okt 2009

ewana73: ja som tiez bola vcera, ale az podvecer o 18. doky hovoril,ze mali strasne fofry cez den. tiez mam skrateny krcok o 1 cm (uz druhy tyzden), ale moj doky to neriesil, som zatvorena a to je hlavne..mam prist zas az o tyzden. na monitor som teda necakala. vyhodnocuju sa na nom okrem oziev babatka, aj kontrakcie maternice (mala by to byt ta spodna ciara na grafe). neviem, ci mas vybaveneho dokyho, ak ano..tak sa s nim/nou dohodni nech Ta vola poobede, vtedy je tam menej ludi. pri prvom tehu som v Saci tiez stale stravila pol dna..

swezami: mas uplnu pravdu...

tarra: mna na prietoky objednali "medzi 9-11", takze podla mna tam cakas...lebo beru vsetky pacienky (aj netehu). nastastie som tam bol asi tyzden pred objednanym terminom na kontrole a moj doky mi ich urobil, tak som nemusela cakat. inak objednali ma asi mesiac od telefonatu.

no babule..ak bude vsetko ok, tak asi tak o 2 tyzdne idem.... 🙂 uz sa zacinam celkom aj bat....

svezami
21. okt 2009

no ahoj baby, ja mam dnes termin podla PM, no malemu sa velmi paci v brusku, skusala som uz vsetko na "vyvolanie" porodu a nic 🙂 dnes idem do nemocnice podvecer, tak som zvedava ako na tom som 🙂 uz aby to bolo za mnou, lebo vsetci okolo mna su taki chori a ja sa bojim toho tiez...

aeouliana
21. okt 2009

svezami: drzim palce .... 🙂

nikush
21. okt 2009

no svezami, som na tom podobne, teda ak si ta tam nenechali...male nie a nie von, tak si zajdem do KE v piatok, snad si ma tam uz nechaju, alebo ma male prekvapi s popyta sa este dnes, tak ako sa patri 🙂 . uf...a som sa prejedla ta mi nie je barz najlepsie ☹ .
inac dakujem vsetkym holkam za povzbudive slova ohladom funkcie mama 😉 . mozno ma to tak vezme, ze dostanem titul matka roku 😀 . kiez by...ale musim povedat, ze ked som sa minule tak pozerala na tu postielku a tie veci v nej aj som sa kdesi vnutri potesila a mala som normalne tuzbu chytit toho nasho chrustika uz aj za tie rucky a nozky, ktorymi mi vene odbija bruch 😉 . tak sa drzte...paaa 😵

aeouliana
21. okt 2009

nikush: urcite budes SUPER mama...neboj 😀 ja som casto zobudila Sasku ked som jej bozkala nozicky co jej vytrcali z postielky 😀 ))))) a tiez som nic materinske na zaciatku necitila..moja sestra hovori, ze to je normalne 🙂

svezami
21. okt 2009

no ahojte baby, my sme dosli predchvilou zo Sace, malemu sa vobec nechce von, prietoky su vraj este idealne, tak mu doktor dal este tyzden, som otvorena len na prst, ale urobil mi Hamiltonov hmat, uvidim co to spravi, no zatial ani nespinim, tak neviem ci to pomoze...mate niektora s tym skusenost?
nikush: ja som dnes tajne dufala, ze si ma tam nechaju, ze uz som viac otvorena...a vidis, nic, hlavicka maleho uz nalieha ale je este dost vysoko...a to mam cely den pocit, ze tam dole doluje a hlada vychod von 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre