Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

valhali
11. nov 2009

aeouliana, dik za info. Ked budes mat viac casu,urcite napis,ako to zvladas s dvoma detmi. Je to asi zatah riadny,ze? A mas velke bolesti,ci uz fungujes v pohode? Je to pri druhej sekcii lepsie? Mne uz teraz lepi ☹ A pustili ta celkom skoro, to je super 😉

jawan, mas nieco nove? Kedy ta rodia? 😕

jawan
12. nov 2009

valhali: bola som v pondelok za dosedlom tk mi skontroloval prietoky a pozrel ma zo spodu a povedal ze mali je este vysoko takze to bude niekedy koncom mesiaca ale nepovedal termin mam ist k nemu 17.11 tak uvidim co mi povie. mam velky strach s tej sekcie tak neviem dufam ze vsetko dobre dopadne. a inac su v nemocnici zakazane navstevi koli tej chripke tak dufam ze sa to skonci kym pojdem rodit. ale pri mojom stasti... ☹ ☹ a pytala som sa na tie predoperacne tak vraj treba ale ze to mi urobi moj obvodny Dosedla povedal gynekolog ale mal zrejme namysli obvodny lekar nie? pytala som sa aj na izbu ci sa da dopredu rezervovat tak vraj len v tom pripade ze dam sponzorsky dar 20000sk. ale ze to je zbytocne tak pockam a uvidim ved necakam dieta od borisa kollara 😀 😀 😀
tak ja utekam lebo umyvam okno v spalni a chcem si uz prichystat aj postielku tak sa tesim

aeouliana: zotav sa raz dve a nech mali spinka

joj musim vam este povedat nieco lebo ja som sa na tom smiala vcera cely den sestra ma tiez malu dceru ma 10 mesiacou a narodila sa v 30tt a tiez v noci nespi vstava kazdu hodinu a ma aj maleho syna a ten ma 6 rokov a vcera v noci vstal aj on bol smadny a poteboval na wc a sestra rano hovori ze co som komu urobila ze musim vstavat tak casto v noci k detom a mali jej na to povedal mamka ty nic to asi oco. no ja som sa tak smiala kde sa to v jeho hlavicke taka veta zobrala. no dobre utekam lebo nedoupratujem a uz mi to nejde tak sikovne ako niekedy pa pa

svezami
12. nov 2009

aeouliana:
no tak to mas teda perne, moj maly sa budi tak tri krat v noci, napapa sa a spi, prebalim ho pred papkanim, no on pocas toho stihne nakakat do druhej plienky a potom ogrcat vsetko na sebe - nie vzdy ale stava sa, no a to ma potom preruseny spanok, takze tiez ponocujeme, najhorsie je, ze vtedy ked by som tak veeeelmi spala...tak si aspon poodsavam mliecko...inac sa uz dvakrat prisal aj chvilku sal mliecko, no odvtedy nechce, normalne place a potom sa zatne, otoci hlavu a nahodi taky urazeny vyraz a pohlad, ze sa z toho normlane musim zasmiat.. 🙂
jawan:
preco mas taky strach zo sekcie? pozri mne museli robit akutnu sekciu, nemala som ziadne predoperacne vysetrenia, ale bola som taka rada, ze mi ju idu robit, vobec mi nenapadlo, zeby sa mohlo stat nieco zle... a pritom mi potom Dosedla povedal, ze to bolo dost zlozite, lebo maly bol uz na cisarsky prinizko a tazko ho bolo vybrat, kedze hned vedla idu dolezite cievy...ja neviem ci sa dakedy este odhodlam rodit normalne po tom mojom zazitku, takze ak to bude realne, tak by som rada rodila cisarskym...aj moj muz, ktory bol pri porode, povedal potom, ze keby bol on zena, rodi len cisarskym 🙂 len bude musiet upustit z poctu deti...a to s tym borisom kollarom je super poznamka, dobre som sa zasmiala 🙂

jawan
12. nov 2009

svezami: ja neviem preco sa bojim sekcia nehoji sa to dlhsie?? po normalnom porode si skor fit ci nie?? pocula som ze pri sprchovani musis davat pozor aby si si nenamocila rez a si dlhsie v nemocnici ci nie? uz by som chcela nech je januar nech to uz mam zasebou

svezami
12. nov 2009

jawan:
ja mozem za seba napisat, ze som sa normalne sprchovala, aj ten rez, len mi kazali sprchovat si to len cistou vodou, inac je pravda, ze sa to asi hoji dlhsie ako po normalnom, chodis par dni ako kacka...ale to len tie prve dni, potom ked sa uz musis starat o babo, aj zabudnes ze ta nieco boli...no ja som rodila v sobotu na obed a vo stvrtok som uz na obed sla domov, ja som dokonca mohla ist domov aj den skor, ale kvoli malemu som musela cakat...jedine co ma stve, ze akosi pomaly chudnem, bojim sa nieco si davat na brucho na stiahnutie maternice, aby ma nahodou nebolel rez a to mam ranu rovno pod tym bruchom, ze si na nu ani nevidim, len so zrkadlom 🙂...ale inac najhorsie su fakt len tie prve dni v nemocnici, chodenie sa dalo prezit, horsie bolo vstavanie z postele, no ale maly nemohol cakat a dal tomu zabrat...a este neviem ci to ma nieco spolocne so sekciou, ale mna hrozne potom bolelo hrdlo a mala som ho suche, to vraj z kanily a den na to mi hrozne tieklo z nosa ako ked mas nadchu, nevedela som sa dosmrkat...takze som posledne noci ani nespala, bud plakal maly alebo som hltala vsetko mozne co som mohla na hrdlo a nos...a na tej nadstandardke bola taka polohovacia postel, ktora sa nedala riadne polohovat vrzgala, takze som sa nemohla dockat odchodu domov

valhali
12. nov 2009

jawan,ja idem zajtra do Sace, maju mi dat termin sekcie,tak som zvedava. Sekcia sa robi 7-10 dni pred TP,takze mi to tiez vychadza koncom mesiaca. Mozno sa v nemocke stretneme 🙂 . Ano, pocula som,ze su zakazane navstevy,tak dufam,ze to dovedy zrusia,lebo potom nema vyznam mat nadstandard,ked ti na izbu nemoze nikto prist. To je potom jedno,kde lezim. A ten sponzorsky, je uz 20tis? 😝 No,ani ja necakam dieta od Kollara,takze ho urcite nedam 😀
Inac po sekcii sa zotavuje trochu dlhsie,ale ako pise swezami,tak najhorsie je vstat a lahnut si. Chodit sa da v pohode,ked uz vstanes...a najtazsie je vstat prvy krat po sekcii. To su muky 😒 ,ale treba zatat zuby a cim skorej sa zacat hybat,lebo vtedy sa zena skorej zotavi.
Mne uz tiez lepi...mne sa v noci sniva,ze umriem pri porode a take bludy 😢 ...co naroba tie tehotenske hormony.. 😒

aeouliana
13. nov 2009

jawan: neboj sa cisarskeho. da sa to. ak mozem porovnat cisarak s plnou anestezou a spinalom.... valhali mala pravdu, ze spinal je viac- menej v pohode. samotny porod bol ok a to ze som maleho hned pocula a videla, ozaj stalo za to. horsie bolo, ked spinal vyprchal. vsetci mi hovorili, ze tak po 4 hodinach. mne vyprchal po menej ako dvoch a dalsie 4 hodiny boli ozajstne muky. aj ked mi dali nieco od bolesti, ocividne to u mna nezabralo. po tych 4 hodinch to uz bolo lepsie (dali mi nejaky koktail analgetik). pri celkovej som sa dlhsie preberala,nemohla som pit, ale nebolelo to az tak. ale to je len stav po porode. na druhy den Ta postavia (boli to ako cert, ale je to lepsie pre regeneraciu). u mna to spravili velmi rychlo. postavili ma, posadili do vozika, odniesli na izbu a tam posadili na postel. ja som tam potom sedela dalsiu hodinu, lebo som si nevedela lahnut, ani vstat. dalsi den uz mas dieta na roomingu (aj v noci, co pre mna bola novinka kedze pred troma rokmi mi povedali, ze mi daju dieta ked sa na to budem citit a po polnocnom kojeni mi ju vzali a priniesli az o 5 rano). teraz sa Ta nikto nic nepyta a dieta mas na izbe, takze musis fungovat. v konecnom dosledku Ti to velmi pomoze aj ked sa to na zaciatku nedza... boli to dost tie prve dni (opytaj si na noc nejake analgetikum od sestricky ked to bude zle), ale rychlo sa to dava dokopy. ja brucho uz ani neregistrujem. tyden po porode som soferovala a lezala na boku v pohode (co po plnej anesteze neprichadzalo do uvahy nejaku dobu). domov Ta pustia ako po normalnom porode ak budes ok Ty aj babo. ja som rodila v stredu pred obedom a domov som sla v nedelu na obed. a co sa tyka sprchy, sprchujem sa normalne aj na rez. uz mi aj stehy vybrali (ani to neboli), takze hlavu hore. aspon nebudes cakat dlho kym porodis. budes to mat za sebou raz-dva. 😀
nam k tomu, ze maly slabo v noci spava sa pridali aj kvasinky na bradavkach..teraz ked uz mame kojenie uspesne rozbehnute, nic ma nebolelo, tak vcera taka bolest pri kojeni, ze som videla vsetky hviezdicky na neby. hladala som na nete a vyzera to na kvasinky. preco by som si mala uzivat kojenie a babo? stale nieco... 😠

jawan
13. nov 2009

dievcata dakujem za povzbudive slova snad to prezijem ale to je taky blby pocit ked mi uz povie doktor presny termin. lebo ked ides normalne a pridu na teba bolesti tak nerozmyslas ci sa bojis alebo nie ale dufam ze to bude ok

valhali potom napis ak ti uz daju termin ja idem v utorok tak uvidim ci mi uz tiez daju termin. uz by mali ved uz vela casu nemame 😒

valhali
13. nov 2009

jawan, ja mam tie iste pocity co ty,ze je to zvlastne vediet den a hodinu porodu. Den pred tym sa uz budem tak baaat 😕 ...aj ked neviem preco,lebo prvu som mala tiez sekciu a zvladla som to. Ale respekt pred porodom, to je jedno akym, ma asi kazda zena...
ozaj, mas IP

aeouliana
13. nov 2009

jawan, valhali: ked som ja prezila, babule prezijete aj Vy... 🙂 a to som sa bala ako certa toho spinalu 😉 spat som nevedela uz tyzden predtym, tak som do noci stale zehlila, alebo robila nieco, aby som sa zaujala.

valhali
13. nov 2009

aeouliana, tisko zavidim,ze uz to mas za sebou a drobca pri sebe 🙂 Ja neviem spat uz teraz, v noci nad tym stale rozmyslam,ze sa to uz blizi...
aeouliana, co sa tyka tych kvasiniek na bradavkach, nema tvoj maly od toho biely povlak na jazyku? Moja dcerka to mala, vola sa to soor,alebo mucnatka a detska lekarka dala malej na to vypit nejaku vodicku a ono sa to v puse tie kvasinky rozpadnu. Ja som to mala z tej masticky, co sa dava na bradavky, ktoru netreba zymvat a nakoniec ona robila problemy. Tak som tu mast vysadila a kvasinky zmizli a aj biely povlak malej z jazyka.

ozaj, v nemocnici je zakaz navstev na vsetkych oddeleniach, kvoli chripke,tak dufam,ze kym porodime,tak to zrusia,lebo si neviem predstavit,ze celu dobu neuvidim dcerku 😢

nikush
13. nov 2009

no moj maly spi taktiez pekne v noci, len posledy tyzden ma coolovy. Od 5tej rana nechce spat, taha aj 6 hodin bez spanku a potom je KO. mame len problem s grganim, nechce sa mu vzdy a neviem, ci nema nahodou stavy, lebo po jedle vzdy tak vyplazuje jazyk, mlaska a tvari sa dost kyslo. Prdmi to nebude, lebo ten ich ma neurekom svezami: ja v zasade prebalujem az po jedle, nakolko sa popri cucani vzdy pokaka 🙂 .
ja som inac rodila normalne, ale chodila som ako pokakana 1,5 tyzdna. vsetko zospodu ma bolelo, do plusu hemace, sadnut som si na rit nemohla, potom ma zacalo boliet a palit sitie...vsetko ma svoje plusy aj minusy. ale konecne je to za mnou a uz lietam ako jedna 😉 . tak sa drzte a opatrujte...

jawan
14. nov 2009

dievcata nepouzivajte ziadne masticky na bradavky ale po kojeni si na bradavky nastriekajte trocha materskeho mlieka a neutierajte nechajte to tak a zahoji sa vam to skor ako s mastickou. ved materske mlieko je najlepsie na take veci. msticka je chemia a netreba nicim inym natierat len mlieckom. mam to z vlastnej skusenosti tak skuste to 🙂 🙂

svezami
15. nov 2009

jawan ma pravdu, funguje to...
nikush: no aj moj sa stihne obcas pokakat cez papkanie, no on tak pekne pri tom zaspava, ze mi je luto ho budit prebalovanim...no ale ked kaka, tak riadne prdi a obcas mi je smiesne ake zvuky - teda hlasne prdy idu z tej postielky...moj tiez tak funguje, ze od 5 - 6 nechce uz spat, dnes zaspal az na obed vonku, to uz som bola nervozna na svokru, lebo ta tvrdila, ze sak ma take velke ocka - to nie je na spanie...no a len co som ho dala do kociara ako keby utal - spal ako dudok 🙂

valhali
15. nov 2009

jawan, tiez som pocula o tom,ze najlepsie je davat materske mlieko na bradavky,tak tentoraz to skusim. A kedze to mas odskusane,tak potom je to asi pravda. Uz nechcem,aby maly plakal tak od bolesti pri kojeni,ako moja dcerka a to len preto,lebo sa jej z masticky zaviedli do pusy kvasinky ☹
Ja len dufam,ze rozbehnem pekne kojenie, lebo po sekcii je to pomalsie...mojou prioritou,ked budem v nemocnici bude rozkojit sa,lebo pri dcerke som len fnukala,ako ma to boli a mlieko prislo az na 5.den 😠 ...ale mojou vinou,lebo som malo prikladala..teraz uz viem,kde som robila chybu. Ale aj tak som kojila 6 mesiacov,tak dufam,ze maleho budem viac

aeouliana
16. nov 2009

baby: ja si uz tiez davam len mlieko a zlepsuje sa to. dufam.... 😒 maly nastastie nema v pusinke nic. mne nabehlo mliecko uz v piatok...od strvtka mi maleho nosili pravidelne a ja som prikladala na 5-10 min. na kazdu stranu aj ked mu nic neslo. a pila som caj na podporu kojenia. mliecko prislo uz v piatok poobede. mala som ho tolko, ze som si uz kolostrum odsavala. a odsavam doteraz, aj ked uz ten cajik od stvrtku nepijem, kym sa nezahojim uplne. a samozrejme aj vela tekutin (najlepsie vody), ja este pijem detsky caj feniklovy. maly stale v noci saskuje... dnes sme boli hore od pol 1 rano az do pol 5...som uz z toho KO. cely den potom prespi. tak zatial papa.... 🙂

monnaliza
16. nov 2009

Ahojte baby

ak Vám múžem poradiť, tak aj na bradavky aj zo spodu je fantastický repík, navarte si 3x denne po hrnčeku, nechajte vychladnúť a po každom kojení si jednoducho bradávky do čaju namočte a nechajte volne na vzduchu uschnúť, to isté ak máte problém zo spodu, alebo po cisaráku, len opláchnuť, jemne osušiť - je to zázrak a nebude žiadna plieseň, ani štípanie. Tak isto hemoroidy, po každej toalete, aj ked nie je veľká potreba, zobrať kozmetický tampon, namočiť do repíka a vytrieť zo spodu, ak máte žilu vonku vopchať dnu a natrieť napr. Mastu. Som už po dvoch pôrodoch a tretí ma čaká a mám to z vlastnej skúsenosti.

aeouliana
17. nov 2009

no co babule, nikto nerodi? ewana uz asi ma po tom 🙂

valhali
17. nov 2009

no ja este nerodim, moj maly je drobny, ma 2300g,takze asi si pockam...ale to je uz jedno,hlave aby bol v poriadku,ked sa narodi

valhali
17. nov 2009

jawan,hodila som kuk do tvojho albumu..., aky krasny baldachyn ma maly nad postielkou...s modrymi maslickami,ako maly princ 🙂
Naozaj pekne.

aeouliana
18. nov 2009

konecne maly relativne spi aj v noci (2hu noc), takze som schopna konecne opisat aj porod...
prebehol velmi rychlo. rano som prisla o pol 8, ubytovala sa, vybavili sme papierovacky so sestrickami, dali ma na monitor, obliekla som si pancuchy a zaviedli ma kateter (dost neprijemne...pri prvom porode som to ani neregistrovala ked mi ho davali). este som zbehla dole na prizemie na EKG a potom som uz len cakala na izbe s manzelom kedy ma zavolaju (dost som z toho bola na nervy). povodne ma mali sekat o 9:30, ale nejak to nestihali a isla som az okolo 10:40. odpochodovala som na salu, vyzliekla sa, dali mi taky plastik a sup na lehatko. vtedy prisla anesteziologicka (podotykam SUPER zienka), vsetko mi vysvetlila, dodala kopce energie, cely cas sa usmievala. pichla mi spinal (ani neviem kedy), len mi zrazu povedala, ze si mozem lazkat 😀 ozaj odporucam! skoda, ze som si nezapamatala ako sa vola. aj ona, aj jej sestricka boli fantaticke. potom mi dali tu plachtu a prisiel doky. potieral mi brucho a ja som to celkom citila, tak som sa bala, ze budem citit aj nieco viac, ale v pohode. anesteziologicka cely cas so mnou kecala a ani neviem ako uz som pocula maleho zbojnika ako krici a hned mi ho aj ukazali. bolo to SUPER! operacia zacala o 10:54 a 10:58 bol vonku. potom mi ho doniesli uz umyteho a este pocas sitia mi ho prilozili na prsnik (dalsia super vec a zmena oproti tomu,co bolo pred 3 rokmi). ked ma skoncili, uz ma len odviezli na JISku. potom ale zacala ta prava sranda ked mi ten spinal vyprchal. vsetci hovorili, ze tak po 4 hodkach...mne vyprchal po necelych 2 a bolesti boli priserne. aj mi nieco pichli, ale nezabralo. trochu to povolilo po 4 hodinach ked mi dali nejaku zmes analgetik. na druhy den ma postavili, odviezli na izbu a tam som uz fungovala sama. zaciatok bol tazky, ale to len ten prvy den. kazdym dnom sa to zlepsuje. maleho mi dali v piatok rano na rooming. bola som dost prekvapena, lebo pred 3 rokmi mi povedali, ze mi daju malu az ked im sama poviem, ze sa na to citim... a mala som ju vzdy len do polnocneho kojenia, potom ju vzali a priniesli o 5 rano. teraz mi napr. maly preplakal komplet celu prvu noc a ked som o pol 5 rano sla na novorodenecke, tak mi sestricka povedala nech mu spravim masaz chrbta 😠
domov som sla v nedelu (rodila som v stredu), co bolo perfektne, lebo doma je doma..tu mi aspon manzel pomohol, tam nikto. zotavenie prebehlo rychlo (ako som uz pisala..tyzden po porode som v pohode soferovala).
este by som chcela spomenut meno dokyho...rodil ma uz druhy krat Dr. Tomasu....bola som maximalne spokojna, odporucam! asistovala Dr.Lenka Pankuchova (tiez velmi mila).
ked to vsetko zhodnotim, ak by som mala este raz rodit, opat skoncim v Saci ako pri prvych dvoch 😀

takze jawan: ked si porodila 2 deti normalne..toto zvladnes lavou zadnou. tie prve 2 dni prezijes a potom to bude len lepsie.

valhali: mas cas. neboj, vsetko bude v poriadku. 🙂

petronelka77
18. nov 2009

Ahojte maminky a tehulky 🙂 .
Tiez sa pripajam k vasej teme, aj ked ma to zatial iba caka.
Chcem sa popytat, ci poznate v KE dobru pediatricku a kedy k nej treba zajst?
dakujem

aeouliana
18. nov 2009

petronelka: vitaj! k vybranej pediatricke staci zajst tesne pred porodom dohodnut sa ci Ti vezme babo.z osobnej skusenosti odporucam co najblizsie bydliska. skus sa popytat mamiciek v Tvojom okoli, ktore uz maju skusenosti. 🙂

petronelka77
18. nov 2009

Dakujem Aeouiliana, som z Tahanoviec, nemam zatial ziadne referencie od nasich mamiciek, nakolko tu ziadnu nepoznam, ale chcela by som odskusanu lekarku a hlavne odbornicku, ktora ma neodbavi sup sup.

aeouliana
18. nov 2009

petronelka: mam na Tahanovciach kamosku, mozem sa jej opytat ku komu chodi. druha co tam byva chodi k nam na Sever k nasej doktorke. 🙂

jawan
18. nov 2009

aeouliana: dakujem na povzbudenie a dufam zer to zvladnem aj mali sa uz umudril a zacal sa otacat dole hlavickou tak dufam ze to uspesne zvladne a porodim normalne 🙂 🙂 🙂

valhali
18. nov 2009

aeouliana, zvladla si to vyborne ! Tyzden po sekcii v pohode fungovat je uzasne 🙂 Inac to si sla na EKG s tym katetrom? To si mala "kabelku" so sebou? 🙂 Inac tych par hodin pred sekciou sa bojim najviac. Uz teraz mi lepi,ked si to intenzivne uvedomim. Ani neviem coho sa bojim, lebo z prveho porodu mam len dobre spomienky,ale ten cas,kym to pride, to cakanie je naozaj na psychiku. Poteislo ma,ze dietatko prikladaju k prsniku aj pri sekcii uz hned na sale,lebo mne malu pred 2 rokmi tiez iba ukazali a prilozili na prsnik az na JIS-ke o par hodin neskorsie.
Na tu bolest po sekcii som pripravena,uz viem,do coho idem a ze tie prve dni su tazke.
To sa mas,ze to mas uz za sebou... 😉 Tak snad coskro aj my, co sa nam blizi termin, to budeme mat za sebou.
Na maleho sa uz velmi tesim, uz aby to tu bolo! 😵

petronelka77
19. nov 2009

Dobre ranko.
Dakujem Aeouiliana za opytanie 😉 .

aeouliana
19. nov 2009

valhali: na EKG som sla este bez kabelky. u mi dali predtym nez som sla na izbu. vela zmien nastalo v Saci za tie 3roky. vacsina k lepsiemu. babo mi dali k prsniku na sale a potom ho este priniesli na JISku a tam som ho tiez prikladala (asi na 5-10 min.). potom az na druhy den ked som bola na izbe. ale aj to je pokrok, kedze Sasku som videla az 5 hod. po porode, ale len videla, ziadne prikladanie... 🙂
viem, co citite, ja som sa tiez hrozne bala. uz mate babule urcene terminy?

jawan
19. nov 2009

aeouliana: ja nemam urceny termin kedze sa mali zacina obracat tak budeme cakat na ked sa bude sam hlasit na svet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre