Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

alubab
14. jan 2010

Ahoj daniela1978,
ja sa mám fajn,keď si odmyslím, že už nevládzem ani chodiť. Ja mám dosť veľké bruško, niektoré maminy s takým bruškom idú už rodiť. Ale podľa mňa, váha dieťatka nezáleží od veľkosti bruška. Môj malý mal v 33tt, 2400g. A prvého som porodila s váhou 3700g normálnym pôrodom. Takže nedockava4, nemusíš sa báť.

daniella1978
14. jan 2010

ahoj alubab....a pri kom budeš rodiť ? máš už vybratého lekára?

nedockava4
14. jan 2010

alubab...dakujem...ja sa nebojim, len som ostala zaskocena vahou malej 🙂 lebo ja som taky mrnus, tak len preto 🙂

cathuska
14. jan 2010

ahojte kocky, ja len k tej vahe babatiek tolko, ze mne predpovedal dosedla, ze mala bude mat 3900g a mala "len" 3550g, takze USG skresluje, sam doktro mi povedal,ze je tam mozna odchilka az 500 gramov, ale ok, moze to byt aj naozaj presne stanovene, niekedy sa trafia... Nedockava, porodis oki prirodzene uvidis, ale daj si EPI ak Ti mozem odporucit, je to super vec, dost to eliminuje bolest🙂 a byt maminou je uzasne, tak sa tes🙂

nedockava4
14. jan 2010

cathuska...no, pre tu EPI som rozhodnuta na 99%, ja som dost citliva 🙂 a na to, ze budem maminou sa veeelmi tesim....uz aby to bolo...mozno najblizsia poradna 20.1. uz bude spojena aj s porodom 🙂

garonka
14. jan 2010

baby čo všetko treba do nemocky pre mňa a pre babo nech mam v tom jasno a si popíšem čo mi ešte treba
😉

daniella1978
14. jan 2010

ahoj garonka
tak pre teba nočnú košelu, župan, papuče, hygienické potreby, hyg. vložky, ponožky , a pre babo vraj stačí plienky, deku, vlhč. obrúsky a krém na ritku , oblečenie až ked pôjdete domov , tak mi poradila jedna baba.

suzan280
14. jan 2010

Ahojte!!! uz sme doma z porodnice! vsetko islo super! sme zdrave!pozdravujem vas!!!!!!

kejtty
14. jan 2010

Na nastenke v nemocnici - pri porodnej sale je vyveseny letak so zoznamom veci, ktore vam treba do nemocnice. Staci si len odfotit do mobilu 🙂

cathuska
14. jan 2010

Nedockava, EPI je super🙂 tak Ti drzim palce nech malinka pekne vykukne na svet a nech ste obe zdrave stastne a spokojne...

nedockava4
14. jan 2010

suzan....BLAHOZELAAAAm
cathuska...dakujem, uz sa neviem dockat...urcite ti dam o sebe vediet 🙂 a aj ostatnym babam tu na konikovi

nedockava4
14. jan 2010

suzan...a ake to bolo?

garonka
14. jan 2010

daniela ďakujeem 😉

kejtty
15. jan 2010

Pridala som do svojho albumu odfoteny zoznam veci ktore treba do nemocnice v Saci. Mozte si ho potom zvacsit, aby sa dal lepsie precitat 😎

jella
15. jan 2010

Ahojte milé mamičky! Nebude sa vám páčiť, čo teraz napíšem, ale myslím si to vážne. Štve ma, že platíte lekárom peniaze za to, za čo dostávajú slušnú výplatu. Vybavujete pre seba súkromného lekára! Prečo? Aby vám nebolel pôrod? Aj tak to bolí! Aby ste nečakali v čakárni na vyšetrenia? Aby ste boli uprednostnené? Alebo preto, aby ste porodili zdravé bábätko? Však za to už nič neurobí. Na čo má ten váš lekár Hippokratovu prísahu? Ja som rodila v Šaci v júli. Počas tehotenstva som chodila mesačne na ultrazvuk a na vyšetrenia. Nevybavila som pre seba žiadneho lekára. Radšej peniaze sme investovali do zdravia našich detí – pupočníková krv. Vyšetrovali ma Dos, Rych, Tom, Tó. Boli milí, usmievaví a zakaždým ma informovali o mojom stave. Stále bolo všetko v poriadku. Narodilo sa mi zdravučké bábätko. Aspoň mi to tvrdili oni. Poslali nás domov s tým, že má na srdci šelest, ale s tým sa dá žiť. Ako dvojmesačná jej diagnostikovali (nie v Šaci) Fallotovu tetralogiu – vývojová porucha srdiečka. Toto ochorenie vidno už v 20 týždni tehotenstva!! Dnes už moje bábätko má pol roka. Máme za sebou vážnu operáciu srdiečka. Teraz si myslíte, že ak dám lekárovi ťažké peniaze, príde na ten defekt? Podľa mňa nie! Rozmyslite si to! Radšej investujte tie peniaze do svojho zdravia a zdravia vašich detí!

garonka
15. jan 2010

kejty zo srdiečka ti ďakujem 😉 zoznam sa da v pohode prečítať 😉

alubab
16. jan 2010

Ahoj daniela1978,
ja som zatiaľ dohodnutá s dr.Ševčovičovou. Lenže v čase od 15.2.do22.2. odchádza mimo Slovenska a je to čas môjho termínu. Takže možno si to odrodím u úplne niekoho iného.

alubab
16. jan 2010

Ahoj jella, ja chcem len reagovať na tvoje otázky. Ktoré som si aj ja kládla a stále si ich kladiem. Je pravdou, že v dnešnom zdravotníctve si lekári musia robiť svoju prácu, tak ako im to káže Hippokratova prísaha, lebo inak majú na krku súd...Lenže tým, že ja si dohodnem lekára dopredu a chodím k nemu na poradne, neznamená, že mu musím aj zaplatiť. A myslím si, že v Šaci sú všetci takí, ak za nimi prídeš s dobrým slovom odmietnuť ťa neodmietnu. A ešte podľa mňa je lepšie, ak ťa má v starostlivosti jeden lekár. Môžeš mu dôverovať a v prípade zlého, s čím koľvek sa na neho obrátiť. Budúce maminky potrebujú mať pocit, že majú niekoho pri sebe, kto im pomôže. Samozrejme je to môj názor. Je smutné, že pri dnešnej technike neprišli tvojmu babätku na defekt, ale sama si priznaj, čo by si robila, ak by ti to povedali? A tak, si mala aspoň kľudné tahotenstvo. Tvojmu bábätku prajem všetko šťastie a zdravíčko sveta. A ver mi, ja som sa sama nenarodila mojim rodičom, ako úplne zdravé dieťatko, mali čo robiť, aby to celá rodina predýchala. Veľa šťastia.

marunka71
16. jan 2010

Ahojte! Tak už sme doma.Nakoniec som sa rozhodla pre spinál pri cisáráku.Všetko dobre dopadlo.Držte sa všetky...

suzan280
17. jan 2010

Nedockava :diky!!!!Miška je zdravucicka 😀 😀 😀 ,mamka tiez 😀 😀 😀 !!!! Porod prebiehal hladko.Rodila som pri Dr.Dosedlovi,bol strasne mily a sikovny.Neviem si predstavit ineho.Aj ostatní doktori ,sestričky, osetrovatelky atd. su strasne milí. Nemozem povedat na nich zle slovo. 🙂 🙂 🙂 Miška mala 3700g a 52cm.a stale rastieme ,priberame! 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Prajem aj ostatnym tehulkam taky porod!!!Pusu vam vsetkym!!!

nedockava4
17. jan 2010

suzan...tak to som rada, ze ste zdrave a ze ste mali super porod...verim, ze aj ja taky budem mat...len ked mojej "malej" sa nechce von...hm, v stredu poradna, tak snad sa spoji s porodom 🙂

daniella1978
17. jan 2010

Ahojte baby, chcela som sa Vás opýtať či ste niektorá uvažovali o darovaní pupočnej šnúry, alebo ste si nejaká nechali ?

miriamah
17. jan 2010

ahojte mamičky. Tak nám sa 8.1. narodil krásny Jakubko. Mal 50 cm a 3000 g a je to krásne a veľmi dobré bábätko.(klop-klop): Pôrod trval 3 hodinky (od odchodu z domu o 3.00 v noci do 5.50 kedy bol malý na svete). Rodila som pri dok. Dosedlovi takže ked máte niektorá hocijaké otázky môžete písať, rada podám informácie dalej. 🙂

kejtty
18. jan 2010

Gratulujeme stastnym mamickam, aj ja to uz chcem mat za sebou 😒

daniella1978
18. jan 2010

Ahoj miriamah....ja chcem rodiť pri dr. Dosedlovy , tak aký je ? veľa som sa tu už dočítala že je super takže predpokladám že aj u teba bol dobrý 😉 , tak ak máš nejaké fajn informácie tak von s nimi 😅

kejtty
18. jan 2010

daniella1978 a to sa aj popocna snura da darovat??? Nemala si na mysli nahodou pupocnikovu krv? Viem ze tu mozes darovat ak chces. 🙂

daniella1978
18. jan 2010

kejty, ..áno to som mala na myslí 😀 , som to ale blbo napísala 😝 , chcem to možno to niekomu pomôže , bola by som len rada

kejtty
18. jan 2010

😀 stava sa 😎 a nevies kolko to stoji, ak by som si chcela odobrat pupocnikovu krv pre seba? Viem ze ak ju chces darovat niekomu inemu,tak je to zdarma. Ale ak pre seba ju chces nechat tak sa za to plati.

jawan
18. jan 2010

miriamah: gratulujeeeeeeeem . prajem ti vela vela zdravicka a hlavne mliecka nech sa vam dari. a aj ja mam jakubka a tiez sa narodil 8 ale decembra a rodila som pri dosedlovi. 😀 😀 😀 😀 😀 dobre nie. tak vsetko naj naj naj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katrinb
18. jan 2010

miriamah: velke gratulko ku zdravuckemu syncekovi 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre