Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

silvulik10
2. mar 2012

@anicka9 My sa zajtra chystáme do záhrady, no dúfam, že sa počasie nepokazí. V pondelok Ťa vyšetria zo spodu, mali by Ti urobiť záznam CTG, takých 15-20min si poležíš, vyšetria moč, no a neviem či krv berú alebo nie. A ešte ultrazvuk. Dnes už budem oddychovať. Prajem Vám pekný víkend a v pondelok si píšeme, kto ako dopadol 🙂

anicka9
2. mar 2012

@silvulik10 Tak to aj ja dúfam, že sa počasie nepokazí 😉 ďakujem, teraz neviem či ísť na lačno, alebo sa najesť..to je dilema? Tak tak oddychuj 😉 Aj Tebe a rodinke pekný víkend a pondelok si píšeme 😉

teleranka
2. mar 2012

@silvulik10 ahojky, dakujem za opytanie, tak brusko malinko lepsie, ale ziadna slava...cely den, cely vecer aj v noci mi tvrdlo a bolelo..dopovala som magnezkom, trochu pomohlo. rano bolo vsetko fajn, tak som sa vybrala na nakupy a tam zacali bolesti...vzala som magnezko a polavilo. neviem, preco zrazu tak tvrdne a pobolieva 😖
inak ja som zvlastny ukaz, nemam rada torty ani kolace, s vynimkou "suchych" typu babovka. ale cesto, fuuu, to ja zboznujem, varesky oblizujem lepsie ako jazvečík 😀
aj Tebe prajem nadherny vikend, uzite si zajtrajsi pobyt vonku a nedela nech rychlo zbehne! paa

teleranka
2. mar 2012

@anicka9 ahojký 🙂
ja som minule urobila tak, ze som prisla nalačno, ale mala som urobenu desiatu a akonahle som zistila, ze mi nebudu brat krv, nadžgala som sa priamo v cakarni 🙂 no aaa 😀
s dosedlom si sa dohodla telefonicky priamo, ci si zavolala do ambulancie a naplanovali ta vtedy, ked bude mat on sluzbu? ja buduci tyzden zavolam, mam prist niekedy po 14.3.

anicka9
2. mar 2012

@teleranka Ahoj, s Dosedlom som sa dohadovala cez mail. Keď som volala do poradne, tak som sa pýtala, že ako je to keď chcem ísť do poradne ku konkrétnemu dr. a sestrička mi povedala, že ak chcem konkrétneho dr. mám sa dohodnúť s ním. Som dohodnutá na pondelok o 11,00 hod a ja sa asi nadžgam doma, lebo určite nebudem o hlade do 11,00 hod 😉 ty si už na poradni v Šaci bola? či tam pôjdeš prvýkrát?

teleranka
2. mar 2012

@anicka9 na samotnej poradi som tam ešte nebola, iba dvakrat za primarom. prvykrat na tu poradnu pojdem po tom 14.marci. juj, urcite sa najedz, nalacno do jedenastej by som neriskovala 😖
isto sa uz nevies dockat pondelka 🙂
inak pozeram, ze mas termin 1. aprila 😀 ked vydrzite dovtedy, bude to perfis datum 😎

anicka9
2. mar 2012

@teleranka Tak to sa určite najem, lebo keby nie, tak by som bola nervózna jak perúň 😀 No veru sa neviem dočkať, len budeme musieť ísť z domu s nejakou rezervou, žeby sme v nemocnici neblúdili, a žeby sme boli na čas. Lebo vôbec neviem, kde vlastne mám ísť 😒 Keď sa narodí fakt toho 1.apríla 😀 tak to bude srandy. Uvidíme, že ako sa bambuľka rozhodne prísť medzi nás 🙂 Budeš chcieť rodiť pri niekom konkrétnom, ale ti je jedno?

teleranka
2. mar 2012

@anicka9 budem rodit pri primarovi Richnavskom, aspon dufam 🙂 budem mat planovanu sekciu.
nezabludis. vojdes hlavnym vchodom, hned po lavej ruke budes mat recepciu (za sklom sedia take tety). tam sa plati aj poplatok 6eur za poradne. blocek o zaplateni ti pripnu do knizky a ukazes to potom v ambulancii. no takze miniete tu recepciu.prejdes paaar krokov a kvazi trosku napravo pred sebou uvidis vytah (pozor, nezabocte doprava, na konci chodby je sice vytah,a le to je iny). tento vytah, kt . pojdete vy, je od recepcie kusok vpredu mierne vpravo. pojdes na najvyssie, teda na tretie poschodie. vystupis, zahnes dolava a si tam. uz sa iba ohlasis tam niekde 🙂 snad som ta velmi nepomotala 😀

anicka9
2. mar 2012

@teleranka A už máš termín sekcie? škoda, že nie si bližšie môjmu termínu, alebo ja tvôjmu, žeby sme možno na seba v nemocke natrafili 🙂 Ďakujem za vysvetlenie - parkrát prečítam a budem vedieť 😀 ale nie, vyjdem z toho.

zuzka117
2. mar 2012

baby, k Dr. Dosedlovi sa dá chodiť aj do poradne? alebo je len pôrodník? ja som bola u neho včera na 3D-čku a rozmýšlam, že by som k nemu chodila aj do poradne....rodím až v júli....

mili9
2. mar 2012

Ahojte dievčatá,prajem všetkým krásny slnečný deň 🙂 Dnes sme boli prvý krát v poradni v Šaci,vyšetrovala ma Dr.Ružičková,veľmi príjemná a milá.Všetko bolo v poriadku,monitor ukážkový vraj,a ja som mala pocit,že mi malý vyskočí z bruška,tak vystrájal 🙂 neotváram sa,moč,tlak ok.Dali nám druhý termím 3.4.,no uistili ma ,že pri sekcii sa nečaká až do konca,takže budúcu poradňu primár rozhodne kedy presne bude náš deň s veľkým D 🙂

teleranka
2. mar 2012

@anicka9 mozno sa stretneme, keby Tvoja princezna chcela ostat v brusku o par dni dlhsie a moj maly vladca keby sa rozhodol, ze ho to tam uz nebavi 😝
@mili9 ahojky, posunuli Ti termin na zaklade ultrazvuku alebo preco Ti ho posunuli? a co Ti povedali, ze priblizne kolko dni pred terminom sa robi sekcia? Bude Ti ju robit primar?

teleranka
2. mar 2012

@zuzka117 jasne, chodi sa k nemu aj do poradne. napis mu mail, ale zatial mas cas do 36tt. alebo ked pojdes do sace po 30tt na screening, dohodni sa s nim.

anicka9
2. mar 2012

@teleranka no možno, že aj to bude.....jej sa nebude chcieť z bruška von a tvojmu sa tam už nebude chcieť byť 😉

anicka9
2. mar 2012

@mili9 Ahoj, tak to sa možno stretneme v nemocke, keď máš termín 3.apríla 🙂

anicka9
2. mar 2012

@zuzka117 Ahoj, tak ako Ti už písala @teleranka, keď chceš chodiť k nemu do poradne, tak si to musíš s ním vybaviť 🙂

mili9
2. mar 2012

@teleranka Ahoj,ja som pred dvoma týždňami bola hospitalizovaná v Šaci,mala som menšie problémy s tlakom a tiež mi tvrdlo bruško,robili všetky možné vyšetrenia a podľa toho a áno aj na základe ultrazvuku mi posunuli termín.No ako mi to dnes vysvetlila Dr.presný termín určí až primár sám,no vraj to zvyčajne býva tak týždeň pred termínom,ak samozrejme niesú žiadne problémy,ale ja mám za sebou už dve sekcie,takže tam je veľa faktorov,ktoré nakoniec rozhodnú 🙂

teleranka
2. mar 2012

@mili9 fuuu, dva cisarske za sebou... budem drzat palce.. si si prezila svoje urcite ☹
aj mne posledne dni priserne tvrdne brusko, ovela viac ako obvykle.. beriem magnezium, ale tvrdne aj tak 😒
napis nam tu potom, na kedy ti dali sekciu

jjeanny
2. mar 2012

Ahojte dievacata, citam vas ... nejako nestiham prispievat .
@teleranka @anicka9 @silvulik10 vcera som bola u svojej gynekologicky a povedala, ze do poradne do Sace mam este cas ist , tak ma este objednala k nej na 2.aprila a 20 aprila mam termin, tak podla Vas nie je neskoro az po druhom aprili sa hlasit v Saci?
@anicka9 Chcela som Ta poprosit o Dosedlov mail do IP, dakujem 😉 .. este sa rozhodujem, ci si niekoho zajednam, ale ak..tak jeho.
@teleranka Casto Ti tvrdne brusko? Mne tiez, hlavne , ked som vonku .. obcas si neodpustim ani topanky na podpatku, tak to pripisujem aj tomu 😀 Ja som vsak uz magnezko vysadila, brala som 3x2, potom som znizovala a vysadila. Krasne meno si vymyslela synovi. Meniny kedy oslavuje?

teleranka
3. mar 2012

@jjeanny ahoj moja, jeeej dakujeeem. Ja mam takych zlatych ludi okolo, ze kazdy ma od toho mena odhovaral .. ja som do neho zamilovana od prveho dna, od kedy viem, ze cakam babo a vela to meno pre mna znamena. V slovenskej verzii meno Julián je tusim 9.januara, ja na matrike dam zapisat formu Julian alebo Julien, citaju sa obe rovnako.
preco Ta este Tvoja dr. objednala k sebe 2. aprila? inak ja by som sa objednala do sace v 36tt a chodila tam..a kludne chod aj k svojej 2. aprila. Ja som magnezko praveze musela zvysit, kvoli tym bolestiam a tvrdnutiu. Tiez nosim niekedy opatky, nikto mi nic na to nepovedal, aj ked krivo kukaju 😀 a mas aj bolesti v brusku, podbrušku, či iba tvrdne? Týý a v noci, resp. ked zaspavas, je to v pohode? lebo moj ma stucha a nepaci sa mu ziadna poloha..
Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuz nech je jar, nech mozme nosit lodickyyy a v najhorsom pripade balerinky, juchuuu 🙂 😅

mili9
3. mar 2012

@teleranka určite dám vedieť ako to prebiehalo a ako sa vyjadria..ja som tiež brala magne B6 asi od 5mesiaca aj kvôli jazvám aby sa nenapínali,aj podľa nich sa sa rozhodne.Teraz mi už ale kázali vysadiť magne,no postupne,vraj to môže mať vplyv na bábätko po narodení,takže už to redukujeme 🙂 Dúfam,že to tvrdnutie bruška u teba neznamená nič vážne,inak keď som ležala v nemocnici,tak nás tam bolo hodne s tým problémom..Môjmu drobčekovi sa tiež nepáči žiadna poloha,večer sa neviem uložiť,tak aby sa mu to páčilo,je to malinký nezbedník,vrtí sa ako na kolotoči 🙂 a ešte k tomu mám neskutočnú kyselinu ☹ no už to nejak spolu dobojujeme,,Držím aj Vám palčeky,nech je všetko v poriadku 🙂

lilliaan
3. mar 2012

ja som tiez rodila v Saci. Mala som planovanu sekciu u dr. Tomasu a nemozem si ho vynachvalit 🙂 Keby som ale rodila prirodzenym sp., myslim, ze by som si nezajednavala doktora, nakolko vsetci tam su vyborni, kazda maminka si chvali toho svojho.. A predsa len ide o nemalu sumu peniazkov, ktore sa zidu pre miminko 😉

anicka9
3. mar 2012

@jjeanny Ahoj, podľa mňa tiež choď do poradne aj do Šace, a potom aj ku svojej. Šak zato nič nedáš 🙂 A ešte kto vie aj na kedy ťa potom objednajú do poradne, lebo že je tam plno. Kontakt Ti posielam do IP 😉 Napíš mu, a už sa spolu dohodnete a on Ti napíše že kedy máš prísť.

jjeanny
4. mar 2012

@teleranka ja ked som bola este dieta , som sa chcela vola Juliana 🙂 Urcite daj na svoj prvy pocit a ked sa Ti paci od zaciatku Julian/en, tak nedaj na okolie, mne sa pri prvom prisnilo jeho meno a teraz pri druhom som premyslala nad Šimonom , vzhladom na to, ze moje rodne priezvisko je Šimonová, ale paci sa mi Dominik, no uvidime .. A ano, obcas ma aj pobolieva brusko, ale to len zriedka, zvykne ma tak akoby pichnut .. ja si magnezko davam , len ked vidim,ze uz velmi tvrdne. No a zaspavanie 🙂 tiez si vie drobec rozkazat , ktora strana sa mu nepaci.Cize poznaaam .. jooj a jar - veru ... pre mna uz aj to slnko ma na mna neskutocne pozitivne ucinky .
@anicka9 dakujem za kontakt, ano - aj mna hned toto prve napadlo, ze pojdem do Sace aj tak skor, ved kto vie,kedy ma objednaju .. resp. keby som sa dohodla s Dosedlom, tak uz sa nemusim objednavat na tie poradne? V ramci poradne u neho sa spravia aj ozvy plodu, moc a pod.? Ty si sa s nim dohodla ako? Beries ho aj ako porodnika, zobral Ta v pohode? A este som chcela, na tie poradne, resp. k prvej pradni do Sace nepotrebujem vymenny listok od mojej gynekologicky? Mne sa zda , ze pri prvom som mala ..

katkarv
4. mar 2012

ahojte baby,tak som od piatka doma.No Saca ma kus sklamala,asi som si ju velmi idealizovala.Okrem toho ze tam otecko moze byt na nadstardardnej izbe dost dlho je to nemocnica ako kazda ina teda riadne kocurkovo,hlavne tie mlade doktorecky co primaju pacientky a chodia na malu vizitu,absolutne nemaju prehlad.Dalsia vec,vsetky tu chvalite Dosedlu ale co ja viem,urcite by mi vadilo keby ma vysetroval,pustal vodu a nasilu otvaral a to tak ze namna vsetci kukaju,ziadne sukromie.Ja osobne som lezala na monitore a vedla mna na posteli sa diali tieto veci,sice som uz rodila 2x ale bolo to dost aj na moju psychiku.Skratka ziadne sukromie a jemu to vobec neprekazalo,jak na pase.Nemaju to tam poriesene,

anicka9
4. mar 2012

@jjeanny Ahoj, hej dohodneš sa s Dosedlom a on si ťa objedná k sebe na poradňu. Zajtra idem prvykrát na poradňu do Šace, takže uvidím, že aké vyšetrenia mi urobí. Ja som u napísala mail, žeby som k nemu chcela chodiť na poradne, on mi napísal či chcem pri ňom rodiť a ja že áno a potom mi napísal termín, kedy mám prísť. To neviem či treba vymenný lístok, uvidím zajtra a keď tak prinesiem dodatočne, keď sa bude dať. Zajtra napíšem, že ako som dopadla. Už si mu písala mail?

katusskaa
4. mar 2012

@katkarv bohuzial , mas pravdu.... chybaju im tam porodne boxy alebo izby, nech je kazdy sam, a tam nech si s tebou dr robi co chce, resp. co mu dovolis. mne pustali vodu pri prvom aj pri druhom, a vobec vsetky tie ukony a vysetrenia 😒 oni su na to zvyknuti, ale co my?

katkarv
4. mar 2012

@katusskaa no hlavne to ze prijem pacientiek a cakacka,no a tiez sala su tak ze su medzi nimi nonstop otvorene dvere,je to fakt sila.

katusskaa
4. mar 2012

@katkarv mne dr vravel ze chystaju rekonstrukciu aj co sa sal tyka, uz je naozaj nacase, neviem ci nie aj neskoro...

jjeanny
5. mar 2012

@anicka9 a bola si u neho klasicky na ambulancii pre tehotne na tom tretom hej? Ako ste dopadli? 🙂 co ten vymenny listok? Nie, nepisala som mu zatial.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre