Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

katkarv
2. apr 2012

@jjeanny aha tak to je super,ja som myslela ze musis vopred zaplatit a ked ho nevyuzijes tak ti peniaze vratia ale takto je to praktickejsie.

anicka9
2. apr 2012

@kvila ahoj ďakujem pekne za rady 😉 ja som rada, že si sa rozpísala 🙂 ako to u teba vyzera? synček a nechystá?

anicka9
2. apr 2012

@katkarv ahoj, ďakujem pekne.. ano môže byť 😉 ale ja ani nejak neviem, že bol niekto na chodbe 😀 čo si tam robila?

katkarv
2. apr 2012

@anicka9 bola som vecer v poradni tam na ambulacii,len zo zadu som ta videla.

anicka9
2. apr 2012

@katkarv aha tak to som bola ja potom asi 😉 tak neskoro večer na poradni?

anicka9
2. apr 2012

@silvulik10 Ahoj ďakujem pekne Silvi 😉 odpisujem tak oneskorene každému 🙂 A vy ako?

anicka9
2. apr 2012

@katkarv napíšem postupne čo a ako všetko prebiehalo, len trošku potrebujem čas 🙂

perla_007
2. apr 2012

ahojte baby, tiež sa chystám rodiť v Šaci, neviete niektorá poradiť či sa treba do poradne objednať alebo stačí rovno prísť? ešte ma čaká posledná poradňa u mojej gynekologičky a potom už tam. A to sa tam dr. striedajú alebo ako to tam funguje?... Ďakujem za rady... 🙂

katkarv
2. apr 2012

@perla_007 ahoj,ano doktori sa tam striedaju,asi sa treba objednat,toto presne neviem lebo ja som tam chcela ist za konkretnym lekarom a v poradni mi telefonicky povedali ze kedy sluzi tak som ho vymakla 🙂

teleranka
2. apr 2012

@katkarv macacim chrbatom sa pretoci babatko? ja som videla raz video, kde nejaky lekar velice tehotnej babenke dal ruky na brusko a otocil babatko.... neskusala by som kazdopadne 🤐

katkarv
2. apr 2012

@teleranka to som videla aj ja ale na Slovensku to ziaden lekar nerobi lebo to nevie ☹ A este chodit po stvornozky po dome ale to by som prisla o kolena kedze nikde nemame koberce,som alergicka na roztoce.

jjeanny
2. apr 2012

@perla_007 ahoj , ano je potrebne sa objednat, ked nemas konkretneho doktora. Cislo na ambulanciu pre tehotne najdes na ich stranke. Spravidla chodis do poradne raz za tyzden posledny mesiac a doktori sa striedaju, kto ma sluzbu , ten Ta pozrie.

anicka9
2. apr 2012

No takže kočky, Romanka prišla o deň skôr, ako bola naplánovaná sekcia 🙂 Pôvodne som mala 29.3. o 6,30 hod ráno ale nakoniec to bol v stredu. Akuát bola pri mne na izbe @teleranka. Rozprávali sme sa, predtým som si bola kúpiť v bufete bagetu, do ktorej som si kusla asi 2x alebo 3x keď v tom prišiel do izby doktor, že ideme nato dnes. Len som pozerala, že čo a ako 🙂 ja som sa psychicky pripravovala na štvrtok, a on mi také povie, že dnes 🙂 A hovorí, že už nič nejedzte a nepite, že tak o 19,00 alebo 19,30 hod sa ide nato, podľa toho, či bude sála voľná, a ako bude večer. Dvakrát som potešená nebola, že som tú fajnú bagetu nezjedla a že budem hladná 😠 Asi okolo 17,30 - 18,00 hod(presne časy nepamätám) nabehla sestrička a dala mi infuzky a neskôr mi spravila cievkovanie. trochu to štípalo, ale dalo sa vydržať. Bola som v takom šoku, že možno by ma to aj bolelo, keby som v šoku nebola. Manžel prišiel za mnou na izbu,bol viac vystresovaný a vystrašený ako ja 🙂 Potom prišla po mňa sestrička, že nech idem. Pricapla mi na bruško to jedno koliesko z monitoru možno na 5 sekúnd a potom že poďme na sálu. Vybozkala som manžela a išlo sa nato 🙂 Sadla som si na lehátko a anesteziológ mi pichol spinál. Musím povedať, že veľmi zlatý anesteiológ to bol 🙂 Pichol ma hneď na prvýkrát. Povedal mi, ako sa mám zohnúť a nech sa skúsim nemyknúť, že bude to lepšie pre mňa, že ma nebude musieť pichať viackrát. A potom mi hovoril, žeby som mala začať cítiť teplo v nohách a mravčenie. stále sa pýtal, že ako či to cítim, že ako sa cítim ja a hovoril mi, že čo a ako bude. Potom nabehol doktor a išlo sa na vec. Necítila som skoro nič, akurát len potom trošku také malé tlaky, keď mi tlačili na brucho, žeby malá vyšla von. A potom som začula malú, zaplačkala a hneď mi ju ukázali na chvíľku a brali ju na umyť, pomerať, povážiť.....Bolo mi trochu smiešne, keď mi z brucha vycuciavali krv a tie veci. Cítila som sa ako keby vysávali, taký zvuk. Potom mi na chvíľu priniesli malú už očistenú a oblečenú. Bola( a aj je) nádherná 🙂 Pozašívali ma a niesli ma na Jisku sanitár spolu s anesteziológom. Sanitár bol podarený 😉 Keď som zbadala manžela, bol celý vytešený a štastný. Hovoril že ma ľúbi a že malá je nádherná 😉 V tom okamihu som bola štastná, že som mu porodila zdravú a krásnu dcérku. Chvíľku pri mne zostal na Jiske aj so svokrou a potom išli. Na jiske stále furt samé infúzie 😒 už som mala dosť. Sestričky boli zlaté, pýtali sa ako mi je, či chcem niečo od bolesti. Najhoršie asi je na druhý deň keď sa má človek posadiť 😖 Pomaly pomaličky som sa dvíhala a tiež som trochu pochodila(ale len úplne pár krokov). Večer niečo cez 20.30-20.40 hod ma preniesli na izbu. Bola som na starom naštandarte. Ani mi tam nič nechýbalo ku žitiu. Spokojná so sestričkami z oddelenia a aj z novorodeneckého. Baby keď máte nejaké otázky tak sa pýtajte 🙂

martinaf.
2. apr 2012

@anicka9 ahoj Anicka my sme sa tu az tak casto nestretali a nevymienali radosti a starosti tehotenstva lebo som tu neskoro prisla ale aspon teraz v zavere som sledovala Tvoju cestu k stastiu - malinkej Romanke takze blahozelam zo srdca a zelam vela radosti a spokojnosti a vela dobreho mliecka .. ja sa chystam rodit do sace dnes som bola na poradni Dr. Dosedla a termin mam 25.4./ no uz teraz nevladzem/ buduci tyzden ma objednal na 11.4. na odbery a predoperacne - to urobia za jeden den ?? alebo najprv odbrery a neskor treba este raz prist na ARO ?? A este jedna otazka ze o kolko Ta potom objednali na sekciu ?? Ci to je individualne ?? Dakujem ak si najdes popri vsetkom tom krasnom co teraz prezivas napisat.. este raz len vsetko dobre 🙂)

martinaf.
2. apr 2012

@kvila ahoj tak ja som po dalsej poradni dnes, ludi sice nebolo vela pockala som asi 1/2 hodku lebo bol Dr. na operacke a bolo to opat take rychle.. len ma vysetril zo spodu a sokoval 🙂 ☹ opytal ci nechcem rodit prirodzene ??? Ostala som prekvapena az az ..Tak cele tehotenstvo ma strasia a nehovoria o nicom inom ako o sekcii ... a aha ... No tak uvidime ake prekvapko ma este caka. Povedala som ze po tych skusenostiach co mam chcem radsej sekciu lebo sa bojim aby sa nieco neskomplikovalo tak ma objednal na predoperacne na stredu 11.4. na 8:00 hod a potom mi daju termin ..tak cakam aky datum to bude a verim ze sa porod nespusti sam ... hmm ako sa drzis zatial ?? Dufam ze je vsetko OK.

jjeanny
2. apr 2012

@anicka9 Krasne sa to citalo a ta pasaz s manzelom 😉 jak romanticky film , no dnes som dajaka precitlivela 🙂 No a doktor preco zmenil nakoniec rozhodnutie , ze vecer sekcia, aj Ti povedal? Potom Ta bol pozriet na izbu este? Nove nadstandardy boli vsetko poobsadzovane, ci ty si chcela ist na stary? A ked si lezala ten den na JISke, nosili Ti malu Romanku?

teleranka
2. apr 2012

@ozujskova ahoj, tak ako??? uz to mas za sebou?

anicka9
2. apr 2012

@jjeanny Tak to mi hovor s tou precitlivosťou...dneska som tiež ☹ Hej on mi to spomínal keď som bola pri ňom naposledy pred pôrodom, že môže byť že ma spravia deň pred, lebo že majú toho veľa a tiež že jak povie primár. Hej prišiel ma pozrieť a opýtať, že ako sa cítim 😉 Keď som prišla v stredu na príjem, tak som chcela tak že pôjdem na stredu a štvrtok(deň keď som ležala na jiske) do starej časti a potom, že keď ma prevezmú, tak pôjdem do novej. Ale potom keď som kecala s holkou, ktorá bola na izbe, na ktorej som bola aj ja(ona akurát v stredu odchádzala) sme rozprávali, že keď náhodou dostane bábo žltačku, tak človek musí ostať dlhšie v nemocke. Tak som si to potom uvedomila a ostala som už na tej izbe v starej časti. Nie nepriniesli mi ju ani raz na jisku.

anicka9
2. apr 2012

@martinaf. Ahoj, ďakujem veľmi pekne 😉 ano predoperačné je v jeden deň, najprv ti zoberú na ambulancii krv, potom pôjdeš na ekg a potom na aro na poučenie. No v ten deň ako som bola na predoperačnoom som rozprávala aj s doktorom a dohodli sme termín termín som mala na 29.3. ale nakoniec to bolo 28.3. a keď so rozprávala s d. tak to bolo 21.3. takže týždeň pred. Keby si niečo ešte chcela, tak kľudne napíš 😉

katkarv
2. apr 2012

@anicka9 a to si sla nalacno na krv na predoperacne?Krv ti brali v ambulancii pre tehone ci kde? 🙂

anicka9
2. apr 2012

@katkarv ano na lačno 😠 hej v ambulancii pre tehotné mi sestrička zobrala krv apotom som išla na ekg a na aro

katkarv
2. apr 2012

@anicka9 pytam sa lebo mne kazal prist vo stvrtok na 12tu na predoperacne a pytala som sa ci nalacno a on ze nie tak mi to bolo divne.Nepamatam si preco si mala cisarsky?

ozujskova
2. apr 2012

ahojtte uz to mam za sebou...som stale tu je tu wifi ale za poplatok 2,40eciek denne ...no narodil sa nam RENE 3300g a 51cm...som veeelmi rada ,ze sa vsetko podarilo...maly ma zltacku tak ho snad rychlo opusti a pojdeme domov 😀

anicka9
2. apr 2012

@katkarv divné? mne kázali na lačno...cisársky som mala kvôli dvojcievnemu pupočníku.

katkarv
2. apr 2012

@anicka9 ved prave ked raz nalacno tak nalacno,lebo to moze skreslit vysledky,no nie?Aj tak rozmyslam ze to prelozim,co ak sa mala pretoci a termin mam od 15.4. a cisarak by mal byt 10.4.

anicka9
2. apr 2012

@katkarv tak skus zavolať a radšej sa opýtať, uvidíš čo ti povedia. Ty ideš cisarskym kvôli čomu?

katkarv
2. apr 2012

@anicka9 ze je mala KP ☹

anicka9
2. apr 2012

@katkarv to čo znamená?prepáč ale neviem

ivki313
3. apr 2012

@anicka9 Ahoj,ja som mala skoro taký istý priebeh porodu iba s tým rozdielom,že som mala akútnu sekciu.Presne tak zlatý anesteziológ a podarený sanitár.Tiež som nestihla nad niečim rozmýšľať.Malý sa narodil tiež v stredu a tiež 28 ale decembra večer.prajem pekne mamičkovské starosti 🙂

mili9
3. apr 2012

@anicka9 Romanka má nádherný dátum narodenia,presne na moje narodeniny 🙂 ...Gratulujeme z celého srdiečka🙂 a prajeme Romanke aj mamičke veľa zdravíčka a rýchle zotavenie 🙂 ...krásne si napísala priebeh príchodu na svet vašej princezničky,ako som to čítala,pripomenula som si ako sa nám pred takmer dvomi týždňami narodil náš drobček až sa mi slzičky kotúlali po lícach od dojatia 🙂 Držte sa a zvykajte si na seba,prajem ešte raz veľa zdravíčka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre