Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

jlp
4. júl 2012

Ahojte kocky, tak pisem ohladom mojho dnesneho stretka a poradne s dr. Dosedlom. Poradna prebehla v maximalne prijemnej atmosfere. Jasne, ze som dlhsie cakala, lebo dnes robil aj amniocentezy a casto odbiehal, ale v podstate mi spravil sono, prietoky a aj vysetrenie. Maly ma 2667g a ja sa este neotvaram, takze odteraz chodim k nemu do poradne kazdy tyzden. Mam sa mu ozvat telefonicky a napisat mu aj mail. Dohodla som sa s nim, ze ma na 100% odrodi. Bola som na pouceni o epiduralke. Dnes bol skvely, pozartovali sme a dokonca sme sa rehotali ako kone. Takze dnes ma 10 bodov z 10 - odhliadnuc od cakania. Trosku som dufala, ze budeme vacsi a pojdeme mozno skor, ale tak asi to necham na prirodu. A vy co mate nove?,,,inac poradnu mam u neho dohodnutu na stvrtok 12.7 o 8:30...stretnem tam niekoho???

jarimka
5. júl 2012

ahojte baby tak ja sa pomaly chystám do pôrodnice mám trochu žalúdočné nervy ale raz to aj tak musí prísť ale zasa aj sa velmi teším že už možno zajtra budem mat malinkú v náručí tak držte palce a potom sa ozvem ake to všetko bolo

mirka_aa
5. júl 2012

@jarimka drzim palce,ja som tiez mala vyvolavany porod u neho..presne viem co prezivas :D neboj bude super,aspon to nebude necakane a si pripravena.. u dosedlu nehrozi ze porod trva dlhsie ako 10 hodin cize ochvilu mas babo pri sebe 🙂

kacenka78
5. júl 2012

@jarimka tak uz ides? drzim palce, nech vsetko ide hladko a bezproblemovo !! potom podaj správy.... DRZTE SA !

kacenka78
5. júl 2012

@zu2za3na predpokladám, že to už máš za sebou a si šťastnou maminou malého drobčeka 😉 držte sa obaja 😉

zuzla80
5. júl 2012

@jlp prave som ti isla pisat ako dopadla poradna, tak sa velmi tesim, ze vsetko oki, a ze doki opat nesklama. ja idem na kontrolu v pondelok + predoperacne, skoda, ze sa takto miname rada by som pokecala s tebou osobne aj s @mg25 😉. A coze si sa nakoniec rozhodla ostat u neho aj rodit? Lebo si zvazovala, ze nebudes nikoho dohadovat...ak nechces nemusis pisat pochopim;--) inak moja kamoska mala termin tak ako ja, koniec jula, a dnes porodila krsneho chlapceka s vahou 2980g.
@mg25 matka a vy ako? Kedy mate poradnu zajtra?

@jarimka drzim palce nech sa dlho netrapite 😉
Inak mne sa v utorok stala taka blba nehoda, sla som zapisat posledne vysledky ku gynde aj s malou, no ninka zacala vymyslat nechcela ist vytahom ale peso po schodoch. No po prvom zijdenom poschodi uz mravcala a pytala sa na ruky a tak sme sa nestastne zaspotali, ze sme spadli asi zo 4teho schoda. No ani vam nemusim pisat ako som sa prelakla, no ja domieni chranit malu na rukach aj tu v brusku som sa snazila dopadnut na kolena a teraz so tak.doudierana a mam taku svalovicu, ze az. Este ze som tak nejako zareagovala, ze ani sama neviem ako. No neviem si predstavit ist rodit so zlomenou nohou alebo ezte, ze by a nedaj boze stalo ci jednej alebo druhej malej.

jlp
5. júl 2012

@zuzla80 @mg25 ahoj veru skoda, ze sa miname. No nakoniec som sa tak rozhodla, lebo ma sleduje od 24tt a vie v akom stave sme. Dohodla som sa s nim, ze mu zavolam na jeho cislo v pripade, ze by nemal sluzbu vtedy. Aj teraz uz k nemu chodim kazdy tyzden a dohadujeme sa telefonicky alebo emailom priamo my dvaja. Mali sme srandu na poslednej poradni, lebo mi dal podpisat papier o osetreni a tak a namiesto pera mi podal peciatku, tak ja som ju rafla pod jeho meno a vraciam mu papier a on ze som sa nepodpisala - a ja na to, ze ja som dala peciatku. No vybuch smiechu az slzy. Strasne sme sa nasmiali a to bol po nocnej. Termin mi nechal povodny 30.7. - takze este tri tyzdne v tychto teplach. Ale povedala som mu, ze nechcem ani o den dlhsie prenasat a ze som rozhodnuta porodit v july. Tak povedal, ze OK.

jlp
5. júl 2012

@zuzla80 kamoske tisko zavidim a prajem obom vela sil a radosti, ja som dnes bola na skok u kamosky, co ma doma tyzdnove babo, no cista nadhera, uz sa neviem doskat drobca.

jlp
5. júl 2012

@jarimka drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a potom daj vedieet dvojnasobna maminka

jlp
5. júl 2012

@zuzla80 uff, ta nehoda musela byt strasna, verim, ze ste vsetky tri v poriadku. Mamina musi davat pozor.

mg25
6. júl 2012

@jlp @zuzla80 juj moja, ešteže sa vám nič vážne nestalo :( Idem dnes okolo obeda, tak som zvedaváááá....ináč je to celé teplo kvalitne na figu :( ležím s mokrými uterákmi celé dni a ostrekujem sa rozprašovačom na kvety 😀
ako to zvládate vy? A ty ešte s ďalším dieťaťom...obdivujem ťa, ja nemám ani kúsok energie.
A keď dobre počítam, na ďalšiu poradňu pôjdem o týždeň, to je piatok 13-ho 😠 😀 to je ale dátum, takže zase sa míňame.

jlp
6. júl 2012

@mg25 @zuzla80 no ja som sa vcera vyjasila na zahrade so zahradnou hadicou a mokry vysledok bolo vidno a citit len 10 minut :(...nenavidim tieto tepla. Kamoska ma teraz doma dvojtyzdnoveho chlapceka a hovori, ze cely den je holy a ma prehodenu cez prdelku bavlnenu plienku, lebo sa mu hned urobia potnicky a zapari zadocek....tak super, sa necudujem, ze sa mojmu Matejovi na svet v tychto teplach nechce. Ja mam 13stky rada. My sme sa so snubencom dali v ten den dokopy, takze kazdomesacne mame vtedy vyrocie. Dokonca aj svadbu sme rozmyslali, ze dame na piatok...ale nakoniec vyhral datum 31.8.13, ktory je spredu i odzadu rovnaky 🙂...aby nezabudol xix. Kocky prajem vam chladne prezitie hnusne horuceho dna.

jarimka
6. júl 2012

Jarka včera večer o 22:00 porodila malú Stanislavu! Obe sú v poriadku majú sa výborne mala má 3400g a 49 cm

jjeanny
6. júl 2012

@jarimka Gratulujem Jarka , vela zdravicka Vam obom 😉

kacenka78
6. júl 2012

@jarimka blahozelame !!!! nech sa obe držia 🙂

zuzla80
6. júl 2012

@jarimka gratulujeme a koopec zdravicka prajeme
@mg25 @jlp ani ja uz neznasam tie tepla, neskutocne a hlavne nenavidim, ze sa v tom teple ani vyspat poriadne neviem a ked aj zdriemnem tak vstanem mokra ako mys. Ja uz chcem aspon nejaku burocku, vsak to jak na skapanie...
Inak poviem vam, ze ninka sa mi narodila v juni, rovno do horucav a ked tak nad tym rozmyslam tiez ziadna vyhra. Ked som kojila boli sme obe spotene, pot nam tiekol odvsadial 😀 malu clovek nevedel ako obliect, kedze malinkate babo este nedokaze regulovat svoju teplotu, no niekedy mam pocit,, ze je lepsie preckat tie horucavy ako tehu i ked je to tazke.
@mg25 drzim palce na poradni. Daj potom vediet co a ako, ci uz nemas nahodou termin cisarskeho. Hlavne sa dzte a to lezanie nezavidim, ale ak by sa uz cokolvek stalo, myslim,ze by to na nas prislo aj teraz tak babetka uz budu ok.
@jlp som sa tiez pobavila na tej peciatke 🙂 a pocujte baby, mozno teraz sa miname a v porodnici sa nakoniec stretneme vsetky tri naraz 😉 to by bola svanda...

magudsh
6. júl 2012

Ahojte!
Chcem sa spatat na klystir pred porodom. je pravda, ze teraz si mame so sebou priniest miniklyzmu, kt. nam na nase poziadanie aplikuju? Rodila som pred 3 rokmi, ale vtedy mi dali priamo tam a ani sa nepytali ci si prajem.

sunny15
6. júl 2012

@jarimka vela zdravicka vam prajem 😉 😉

jlp
6. júl 2012

@jarimka prajeme vsetko dobre obom kockam a nech ste rychlo doma 🙂

jlp
6. júl 2012

@zuzla80 tak to by bolo super, ze by sme sa tam stretli pekne na hromadke. Kocky ako sa vlastne volate menami? Zuzka mi je jasna, ja som Janka a @mg25 je vlastnym menom ako???

mardenad
6. júl 2012

@jlp ahojky, veľmi držím palčeky k pôrodu, nech všetko dobre dopadne, len by som chcela pridať svoju skúsenosť... teraz som si už istá, že radšej treba všetko nechať na prírodu a neponáhľať sa zbytočne... ja som na to doplatila... ☹ resp. môj malý na to doplatil... vyčítam si to stále...

tiež som doktorovi vravela , že ani o deň dlhšie... verila som mu... a ako to dopadlo?

známa mi poradila pôrodníka, tak som mu volala, že chcem uňho rodiť... začala som chodiť k nemu na prehliadky pred pôrodom do pôrodnice. Ja som mala predtým 2 tehotenská ukončené vyvolávaním, pretože som dosť dlho preťahovala a kedže som krvná skupina B- , tak mi dr. povedala, že okamžite rodiť... tie dva prvé pôrody boli úplne super v Novej nemocnici v KE , všetko išlo ako po masle a deti sú už veľké a zdravé...

ale moja tretia skúsenosť ??? môj teraz 3-ročný synček je AUTISTA!!

aká bola teda moje atretia skúsenosť s pôrodom? , povedala som pôrodníkovi, že obe tehotenská predtým som preťahovala a že tentokrát radšej nechcem, aby som predišla komplikáciám , lebo už som bola poučená... tak sme sa dohodli, že pri pravidelných kontrolách mi povie , že kedy je už čas na pôrod a že ho vyvoláme... ja som mu dôverovala maximálne... ved všade hlásil koľko tisícok detí už odrodil...

bola predposledná kontrola , pri nej mi povedal, že na budúci týžden mám prísť aj s vecami, že sa na mňa pozrie a že možno už ostanem v nemocnici, že vtedy má službu, tak že ma počas nej odrodí. Tak aj bolo, bola nedeľa, prijali ma a hned o 10 minút mi dr. surovo prepichol plodový vak. Nasadil oxitocín, no žiaľ kontrakcie síce začali ale prestali.. toto sa opakovalo aj na druhý pokus... týchto pokusov bolo niekoľko... stále mi odtekala plodová voda, začala som sa obávať, popri mne odrodilo 25 žien, bola som na pôrodnej sále 2 dni!!!!!

Pri každej výmene služieb sa zakaždým iný doktor pri vyšetrení pýtal, že vy vlastne ste tu prečo? Kto vám prepichol vodu?? ruka vo mne a pohľad na sestričku a krúti hlavou... "Pani , vaše pôrodné cesty ešte vôbec nie sú pripravené na pôrod... keby vám dr. XY nebol prepichol plodový vak, tak by sme vás poslali ešte aspon na 2 týždne domov... "

bola som v šoku... nakoniec mi v pondelok večer dr. dal dosť silnú dávku oxitocínu, povedal, že ak to teraz nezaberie, tak že zvolíme cisársky rez, lebo dieťatko nemôže byť už viac bez plodovej vody... pôrod sa rozbehol, bol to brutál pôrod, kto nezažil, nepochopí, povedala som, že už nikdy viac nechcem rodiť, hoci deti mám rada... bolo to niečo strašné..., pupočnú šnúru mal okolo krku, ale plakal takmer hned, po pôrode som mala niekoľko hodín triašku...

malý sa potom vyvýjal dobre, aj začal hovoriť pár slov... potom však prestal, začal byť hyperaktívny , agresívny, prestal jesť, ... atd atd... diagnostikovali mu autizmus.. doteraz nerozpráva a ani nerozumie...

jlp
7. júl 2012

@mardenad ahoj, to ma velmi mrzi s tvojim drobcekom :(, mozno sa casom da vsetko opat do poriadku. Ja viem, ze netreba nic silit. Ked mi povie Dr., ze uz je cas, tak OK, ale nasilu urcite nebudem nic riesit. Jasne, ze by som to chcela mat uz za sebou, ale tak riskovat, ze by som uz nemohla mat dalsie deti, resp. ze by maly nemal byt v poriadku, tak mi za to nestoji. Uvidim, ako na tom budeme. Mne neodporucali prenasat hlavne pre to, ze maly ma 2. stupen dilatacie oblickovych panviciek, ale dava sa nam to do poriadku 🙂. Ja tiez svojmu porodnikovi maximalne doverujem a viem, ze je odbornik, tak verim, ze ked povie, ze je cas a maly sa este nebude mat k svetu, tak to bude OK. Aj ked pri tehu je asi najlepsie vsetko nechat na prirodzenost. Uz ked som vydrzala 9. mesiacov, tak nejaky ten tyzden navyse ma snad nezabije. Budem rada, ked sa ozves castejsie. Ja budem cele leto v PO a potom pocas roka taktiez budem chodit na vychod castejsie aj s drobcom, tak sa mozeme stretnut niekedy. Drzte sa a prajem vela sil. Janka

zuzla80
7. júl 2012

@mardenad je mi taktiez luto, ze ste museli zazit nieco takto strasneho ☹ kazda mamina tuzi po zdravom dietatku. Neviem ci priamo vyvolanie porodov ma suvis s autizmom, pokial viem doteraz nie su zname dosledky co autizmus sposobuje, ale je dost mozne, ze v tvojom pripade to ovplyvnilo vyvoj drobceka. Ja som len v nemom uzase, ze maleho nechali v brusku bez plodovej vody 2dni. Ved vsade citam, ze po odteceni plodovky MUSI byt dieta porodene do 24h... Drzim palce nech sa malemu polepsi najviac ako moze.

@magudsh ja som rodila v saci pred 2rokmi ale ziadne "pripravky" na klystir nepozadovali a nik to tu vobec nespominal. Myslim, ze baby co rodili prednedavnom by na to iste upozornili 😉

zuzla80
7. júl 2012

@jlp ako sa ti tak rychlo podarilo uhadnut moja meno 😀 vcera isli 2 poriadne burky a a prd z toho, tolko malo dazda z nich. Pomoooc vsak to je na nevydrzanie...
Janka urcite daj na rady lekara, on najlepsie pozna tvoj aj malickeho zdravotny stav a vie co je najlepsie. A ake meno mate pre drobcekka vybrate? Mozno si aj pisala, ale zabudla som 😅

mardenad
7. júl 2012

@zuzla80 Ďakujem ...

To, čo sa pri pôrode stalo je dôležité, boli sme na diagnostike v Trnave a psychologička sa pýtala na všetky podrobnosti pôrodu. Vraj sú veľmi dôležité,.. + novorodenecká žltačka ako dlho bola + či bol potom aj pod svetlom a na ako dlho... malý mal zdrejme nejako nedokysličený mozog pri tom pôrode no a potom povinné očkovanie to už celkom rozbehlo. Konkrétne MMR vakcína na 15 masiacov... ☹

Veľmi vám všetkým držím palce , všetkým čo čakáte na pôrod, aj tým, ktoré ste ho "absolvovali" 😀 nedávno, nech sú vaše detičky maximálne zdravučké, nech vám robia radosť... a veľa zdravíčka aj vám mamičkám 🙂

Ja som sa s diagnózou malého už zmierila, nemôžem povedať, že by sme nemali aj krásne chvíle... sú aj dni , keby mi robí veľkú radosť... a som šťastná, že ho mám, napriek tomu, aký je... je môj a to je dôležité 🙂 😉

jlp
7. júl 2012

@zuzla80 ahoj Zuzi, no cakame na Mateja...doteraz som si myslela, ze ich nie je a tak skoro ani nebude vela, povodne sme chceli Lukaska, ale teraz zistujem, ze aj Matejov nejako pribuda, dufam, ze ich nebude tolko ako je Emiek, Jakubkov a tak dalej. 🙂...aj v PO vcera len blesky ahromy a 4 kvapky spadli...som zufala. Vcera sme boli fotit bruskove foto, tak potom pridam aj album, ked budu hotove. Neznasam fotenie, ale tak chceli sme na steny do bytu. Uvidime co z toho bude.

kacenka78
7. júl 2012

@jlp my máme prvorodeného Mateja a v našom okolí ich ešte nie je extra veľa, určite menej ako Emiek, Davidov, Samkov a pod... 🙂 kde si bola fotit bruškove foto? v PO?

tania82
8. júl 2012

@zuzla80 @mg25
Ahojte dievcata, pripajam sa k Vam, termin mam v juli (presnejsie 21.7.) a budem rodit v Saci.........vy mate ake datumy porodov?

jlp
8. júl 2012

@kacenka78 ano ano v PO, znama po jednej kamoske, dohodla som si cenu ze 15foto s bruskom a 25 foto maleho za 60e, Neviem ci je to OK, ale tak videla som aj horsie ceny.
@tania82 ahoj Tania, vitaj medzi nami, ja mam termin 30.7. a cakame Mateja, do poradne chodim k Dosedlovi a najblizsie budem v Saci o 8.30 vo stvrtok 12.7.

mravvcek
8. júl 2012

baby chcem sa vas opytat,kde najdem zoznam,resp.veci,ktore si mam brat do porodnice v saci?Maju ho niekde na stranke,alebo nema ho niektore,ked ho nahodou dostala na poradni?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre