Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

zuzana_m
19. sep 2010

ahojte baby....neviete niektora naozaj cenu tej nadstandardnej vzdychacky a malnzel pri porode? lebo som preluskala tuto temu a veru sa tu spominaju kadejake sumy 😕 ...

salien31
19. sep 2010

@aeouliana ahoj chcem sa len spytat dala si mu nieco po porode

ica9
19. sep 2010

@zuzana_m Ja ti to mozem napisat presne (mam pred sebou doklad o zaplateni) Nadstandardna porodna sala - 23,24 eur a pritomnost manzela pri porode 21 eur. To bolo pred 4 mesiacmi 🙂

zuzana_m
19. sep 2010

@ica9 jeej dakujem pekne 🙂 ....lebo som sa zhrozila ked tu jedna kočka napisala že otec pri porode 5000 korun (zopar prispevkov do zadu) ....

aeouliana
19. sep 2010

@salien31: ??? 😲

ica9
19. sep 2010

@zuzana_m Aj mna to prekvapilo 😀 Nastastie to nie je pravda... 😉

jonki
20. sep 2010

@zuzana_m
@ica9 lenze od 1.7.2010 sa vraj menil cennik v nemocnici 😉

salien31
20. sep 2010

@aeouliana no ja len ci si mu platila za pôrod ked si mala vybaveneho lekara a kolko

flamenga
20. sep 2010

@zuzana_m 21€ bola suma za prítomnosť manžela pri pôrode ešte pred tromi mesiacmi, keď som rodila... teraz to vraj išlo hore... cenu za nadštandardnú vzdycháreň neviem, ale otec pri pôrode už vraj stojí okolo 33€ 😉 čiže asi tisícka....

zuzana_m
20. sep 2010

@flamenga aha dakujem....hm,tak dost zdvihli tu cenu 😠, mali sme skorej zamiesit 🙂 no nic ja idem v stredu do Šace za dokim,tak si vypytam aj cennik, no som zvedava aj na cenu tej vzdycharne....

zuzana_m
20. sep 2010

@lauraespozito ahoj...prosim ta ako si myslela ze otec moze byt pri porode ak si zaplati 5000 sk? čo je v tej sume zahrnute? dakujem 😉

flamenga
20. sep 2010

@zuzana_m môžem aj ja odpovedať? 😀 tých 5000,- zrejme zahŕňa aj nadštandardnú vzdycháreň, kde si počas prvej doby pôrodnej, teda ako sa otváraš. Pretože, ak si na klasickej vzdychárni, tak tam s tebou muž byť nemôže, keďže je tam viac postelí a teda aj viac žien, ktoré sa chystajú na pôrod (čo je logické, mne by cudzí muž tiež prekážal 😅 najmä preto, že lekár ťa vyšetruje priamo na vzdychárni na posteli).... Ak však chceš manžela/partnera aj na vzdychárni, musíš si zaplatiť tzv. "nadštandardnú pôrodnú sálu", kde máš svoju vlastnú vzdycháreň 😀 , kde si sama, je tam s tebou muž. Ak si toto nezaplatíš, tak ho pustia už len k samotnému pôrodu a to je tých 33€

hhenike
20. sep 2010

Ahojte. Práve sme boli na USG v Saci a potom este na nejaké špeci odbery na jeden výskum. No a tam so sa pýtala sestricky, ako to je s poplatkami.
Takze 20 EUR je prítomnost manzela pri pôrode a 26 EUR prítomnost pocas prvej doby pôrodnej.
Nadstandardné izby na sestonedelí sú od 15 do 30 EUR na den (no samozrejme musí byt izba volná.......)

ica9
20. sep 2010

@jonki To som pocula-ale neverim, ze vyuzitie nadstandardnej porodnej saly by odrazu stalo namiesto 23 eur cca 167 😨

ica9
20. sep 2010

@hhenike Tak toto uz su realnejsie ceny 😉

zuzana_m
20. sep 2010

no aj ja som bola najskor zhrozena ze najprv okolo 20 eur a zrazu tolko? myslim za tu nadstandard. vzdycharen 😨 ...

@hhenike dik,som spokojnejsia lebo by som chcela vyuzit aj tu vzdycharen, a veru keby to stalo tych 5000 to by som urcite nedala...ta baba sa mozno pomylila,mozno platila epiduralku a pritomnost otca pri porode, to by dalo do kopy zhruba tych 5000...

hhenike
20. sep 2010

@zuzana_m vidím, ze ty ides skôr ako ja 🙂. Tak potom daj vediet, ako bolo v skutocnosti....

lauraespozito
21. sep 2010

@usiko áno prepáč to som si pomýlila s epidurálkou 🙂

lauraespozito
21. sep 2010

ešte raz sa ospravedlnujem že som vás vystrašila prepáčte 🙂

zuzana_m
21. sep 2010

@lauraespozito 🙂 to nič

@hhenike oki dam vediet 😉

lola79
21. sep 2010

ahojte, chcem len prispiet k chvalam na Sacu. Vo stvrtok v noci sa nam narodil krasny chlapcek. Bez epiduralu, vsetko bolo super uz od zaciatku. A pobyt na sestonedeli.. uplna parada. Vcera na obed sme uz sli domov a uz si spinka vo svojej postielke. Keby som mala rodit este raz, tak urcite tam. Sestricky, lekari, prostredie.. vsetko super!! (K bolesti sa vyjadrovat nebudem, ved si nebudeme nahovarat, ze sa to da aj bez toho.. ale da sa 😀 ). Tak vam vsetkym prajem vela stastia, co najmenej bolesti a vela radosti s babatkami!! 😉

nelake
21. sep 2010

@lola79 Ahoj, blahozelam ti 😉 Pri kom si rodila? Mala si ho dohodnuteho dopredu.
Baby mne sa porodnik este neozval. Ked ste im pisali, pouzili ste mail z webu saca? Ja som pisala primarovi Dr. Richnavskemu vo strvrtok.

azuz
21. sep 2010

@lola79 gratulujem 🙂 a kto ta odrodil?

lola79
21. sep 2010

@nelake dik, nemala som nikoho dohodnuteho. Tak som sa aj trochu bala. Bola tam taka mlada pekna lekarka, myslim, ze Pankuchova. Jediny problem bol, ze som v kuse opakovala, ze chcem epidural, oni ze jasne.. bojim sa totiz bolesti. Prisli sme o 7dmej (o 6stej mi odtiekla voda). Dali ma na monitor, ze som na 3prsty otvorena.. ale na monitore ziadne kontrakcie, potom na ultrazvuk... to som sa s nasimi este na chodbe bavila a poslala ich domov, ze to bude na dlho.. To bolo okolo 8smej. Potom mi dali klistyr a uz som zacala prosit o epidural,,, tak povedali, chodte do sprchy a vysetrime vas. No a po sprche som bola otvorena na 9,5.. takze cas na epi neostal. Ledva som dobehla na stol a o 9;50 sa narodil. 😵
@azuz dakujem 😉 Pankuchova

azuz
21. sep 2010

@lola79 tak to si mala rychly porod 🙂

nelake
21. sep 2010

@lola79 a to si prvorodicka? Lebo to bolo dost rychle 😉

lusinkaj
21. sep 2010

@nelake kedze sa ti este neozval na maei,tak zavolaj sestre ktora obj.na poradne a povedz ze chcem ist na poradnu k dr.Richnavskemu ze si 35tt a ona uz to vybavi...alebo dam ti cislo na pevnu linku priamo na dr.do jeho kan.a sa ho spytas sama... 😉

lusinkaj
21. sep 2010

@lola79 gratulujem...verim,ze aj ja budem spokojna ze som si dobre vybrala nem.na porod 😵
a na sestonedeli si bola na obyc.izbe alebo na nadstran.??kolko ste boli na izbe ako to tam je dakujem

nelake
21. sep 2010

@lusinkaj ahoj napis mi prosim ta to cislo. Dik. dufam, ze nema dovolenku? Ty chodis k nemu na poradne? Som akosi zabudla 😕

lusinkaj
21. sep 2010

@nelake ano ja chodim k nemu do poradne zajtra k nemu idem...dovol.nema urcite az posledny tyzden sep.a zaciatok okt.tu nebude ale dovtedy musi mi stihnut spravit sekciu 🙂
tel.c.055 7234207 🙂 ked mi odpisal na maeil napisal mi ze mam mu volat v prac.den tesne pred 7h.vtedy tam je stale ale cez den ho nezachytis...tak zavolaj rano

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre