Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lilly
11. aug 2011

ale vtedy sa tusim chodilo domov na 5.den

azuz
11. aug 2011

@lilly tiez som bola 4 noci, v nedelu som porodila a v stvrtok som isla domov 🙂 ked je sekcia, tak o jeden den dlhsie

julienka
12. aug 2011

@cukor úplne rovnako zdekovali aj mňa... sestrička ma asi 3x poháňala, aby som sa zbalila a či som ešte stále tam, pretože čakajú na moju posteľ pre druhú pacientku... naozaj "nadštandard".. ☹

janka196
12. aug 2011

@lilly ja som rodila v nedelu ale na nadstandard som sa dostala az v pondelok okolo stvrtej poobede kedze nebolo volne miesto. domov ma pustitli vo stvrtok a platila som za 3 noci 🙂

marmatu
12. aug 2011

@lilly ja som sestre tiež čosi podpisovala na poradni, neviem čo tam bolo, tiež som nedostala sancu prečitat si to, ale pri prijme to boli dalsie papiere
den porodu sa nerata a na 4. den ta pustia ak si ty aj dietatko v poriadku
somnou lezala jedna po sekcii a kedze boli ok, aj mliecko jej nastupilo, poslali ju domov tiez na 4 den

marmatu
12. aug 2011

@cukor aha, cize ani nadsandard nepomoze?to by som uz asi z koze vyskocila, keby mi to spravili na nadstandarde!
pri odchode som si vzala dotaznik spokojnosti, tak to vypisem a hodim pri najblizsej kontrole.
je tam taky uvod bla bla bla a podpis VEDENIE NEMOCNICE SPOKOJNY A ZDRAVY PACIENT JE NAS CIEL 😀 vtipne
chapem, že maju vela ludi, a že ich potrebuju niekam umiestnit, tiez ich nemozu nechat cakat na chodbe, ale vraj aj take bolo, len toto sa jednoducho nerobi, teda nemalo by sa 😢
keby den vopred oznamili, že v tu a tu hodinu budete prepustení, tak sa mamicka s babom pripravia, ale takto???!!!

cukor
12. aug 2011

@marmatu ...no kebyze mi aspon naznačili,ze kedy pojdem domov.ale ani mliečko som este nemala,dcerka mi schudla,bola este dost zltá,vôbec som nepredpokladala,ze pojdem domov.rana po sekcii bolela,jasné,ze som cakala na manzela nech mi pomôze s balením a sestričky len chodili,ze som este tam.nastahovali tam dalsie pacientky a ja som sa cítila hrozne.hlavne,ze som tam nechala peniaze za ich nadstandart.toto vôbec nemajú zvládnuté.ja, čo sa týka gynekologie som bola spokojná,aj s pôrodom ale šestonedelie a novorodenecké majú ešte čo robit k spokojnosti pacientok.a to nie som nejaká rozmaznaná,chýba tu suhra týchto dvoch oddelení.aj posledný den,ked som mala na izbe rozhovor s jedným mladým lekárom z novorodeneckého ohladom toho,ze moja petka mala takú zaparenú ritku az mala pluzgieriky,prisla sestra zo šestonedelia,ze rýchlo k dr. na prehliadku ......videla,ze tam niečo riešime a aj tak do mna hučala nech idem na vysetrovnu.mala so sto chutí jej povedat nech sklapne.a tiez si myslím,ze ceny nadstandartov sú prehnané a nezodpovedajú kvalite.

marmatu
12. aug 2011

@cukor suhlasim s tebou lekarsky tim je profesionálny a má ludský prístup
zvlastna nesuhra sestonedelia a novorodeneckého sposobuje vrasky rodickam, ktoré v tej chvli by mali obskakovat ako vo vaticke
a do tretice ano ten nadstandard je fakt drahy

ale možno sa treba ozvat, bojovat za seba, byt asertivnejsi, nenechat so sebou zametat...s babami co som sa stretla na izbe tak sme vzdy radse jsklopili usi ... aby este horsie nebolo 😕 a tak to spravi asi 90%...ktovie aka by bola reakcia na obranu 😝

cukor
12. aug 2011

@marmatu ....no my sme sa s manzelom ozvali hlavne kvôli tým zapareninám našej dcerky.aj sme to konzultovali s lekárom a potom sa na mna sestričky pozerali ako na nepriatela štátu.

zdenka1974
14. aug 2011

ahojte
ja som pred 7rokmi rodila na tom kresle, lebo ostatne saly boli plne, pre mna to bolo fajn, len upratovacka prisla so slovami, ze tu je teda bordel, doteraz som nepochopila, cakala som tam leziac na kresle ktore dali do vodorovnej polohy, kym sa vyprazdni nejaka izba, lekari vtedy povedali, ze vzdy ked si na to zena sadne spomalia sa kontrakcie, neviem ci to bolo stresom, ale potom sa to rozbehlo. momentalne hladam nejake pozitivne info, ukludnujuce, lebo hoci cakam tretie stale ma clovek obavy ako to dopadne
len tolko k tomu kreslu 🙂

cka
14. aug 2011

Ahojte kocky,
zaujala ma debata o tom neockovani proti TBC. Preco? Nechcete celkovo davat dieta ockovat, alebo nechcete iba, aby babatka ockovali v Saci ale radsej Vasi pediatri??
Moju prvu ockovali v Saci, vsetko bolo ok, len sa jej to slabo hojilo, tak sme mali posunuty asi o mesiac-dva ockovaci kalendar, kym sa jej nezahojila pazuska. Ale inak v pohode, dalsie ockovania zvladla dobre.

Ja sa idem hlasit buduci tyzden prvykrat na ozvy....som v 36tt, tak som zvedava, ako to dopadne vsetko. Tak drzte palce. Ahojte

marmatu
15. aug 2011

@cukor ved to že ked sa ozves tak sa to obrati proti tebe, ale vo vasom pripade ste to predsa nemohli nechat tak

lubkatobi
16. aug 2011

je to tak.. medzi sestonedelim a novorodeneckym nie je vôbec spolupráca.. mne zase pripadali oveľa oveľa milšie sestričky z novorodeneckého, aj lekári.. a po prebdenej noci sme sa budili na to, ako sanitárky si pokrikujú, ako sa majú

lubkatobi
16. aug 2011

@cka ja som sa rozhodla, že asi tiež nedám zaočkovať maličké, síce sme nemali problém žiadny, ale poznám ľudí, ktorí museli ísť s babatkami na operáciu, lebo sa im urobila hrča..
v podstate v krajinách okolo Slovenska už nikde neočkujú... hmmm
ale viem, že je to ťažké na zváženie

dany1986
16. aug 2011

@lubkatobi ja viem tak ze ockovace latky su vadne ☹( nam to zahnisalo a potom jej dr.nasla hrcku dost velku ,,a len tolko nam povedala ze to budeme mat tazke a ze teraz co su oc.na tbc su niejake chybne lebo skoro kazde druhe babo maju na oddeleni....ale nastastie hrcka na usg sa nepotvrdila a uz mame potom 🙂

cka
17. aug 2011

@lubkatobi ahoj....no, asi sa poradim aj s nasou pediatrickou, ideme k nej na poradnu so starsou dcerkou, tak zistim je nazor. Je velmi zlata, takze pohoda. Ale inak, TBC je dost vazne ochorenie pre taketo male dieta, dokonca mozem povedat, ze sme ho mali aj my v rodine, a to museli ist 2 clenovia na liecenie. Tak neviem, ci by som az takto riskovala. TBC sa bezne vyskytuje medzi starymi ludmi na dedinach a ludia to ani nevedia ani si to nevsimaju. A zial, kedze mame vela znamych na dedinkach, veru, neviem.

lilly
17. aug 2011

@cka ja nechcem dat zaockovat tbc kvoli tomu, ze jednak ma casto komplikacie, ze to dlho hnisa, az k uzlinam a dalsie komplikacie aj horsie, nemas tou vakcinou zarucenu ochranu pred tbc a komplikuje potom aj ostatne vakciny, ktore sa mozu davat, az ked je tamto ockovanie zahojene.. ma sa aj od januara zrusit, tak keby som rodila v januari, tak o co lepsie/horsie by sa malo vtedy moje a kazde ine dieta, keby nebolo ockovane? a kolko mamiciek by sa tym trapilo, ze je to uz zrusene?
skus si precitat napr. tento clanok, tam je to dost vysvetlene, ako bcg vakcina /ne/funguje:
http://rizikaockovania.sk/dok/bcg_vakcina_proti...

elannor
18. aug 2011

ahojte všetky, túto tému som si dlhší čas nejako nečítala a teraz ako pozerám, tak na Šacu je tu dosť veľa negatív... Mám jednu pre mňa veeeľmi dôležitú otázku - Môže byť v Šaci partner pri prvej dobe pôrodnej (pri rozdýchavaní, keď sa len čaká kedy to príde)???
Zatiaľ mám info že nie, že až pri samotnom pôrode na sále, lebo vraj tam nemá čo po tých chodbičkách robiť... 😒
Tak ktorá s tým máte skúsenosť, prosím prezraďte. Viem, že v Novej nemocnici môže byť pri žene ceeeely čas.

veľmi ma tu zarážajú info o plesni v sprche a podobne... o nesúhre oddelení a podobne... Nechcela som ísť rodiť do Novej nemocnice, ale začínam túto možnosť zvažovať.
Podľa mňa je veľmi dôležitá aj predpôrodná a popôrodná starostlivosť, lekári sú odborníci aj tu aj tu, ale sú len pri samotnom pôrode...

jankapardon
18. aug 2011

@elannor ahoj🙂 ja som sice rodila pred tromi rokmi cca, ja mám na šacu len same pozitíva, a čo sa týka Tvojej odpovede, ja som mala zaplatený nadštandard pri pôrode, čiže u mna bol manžel od začiatku až do konca 🙂

lilly
18. aug 2011

@elannor pri prvej dobe moze byt partner pri tebe bud na zaplatenej nadstandardnej porodnej sale, ak je teda volna, alebo je na chodbe a ty vyjdes za nim, na vzdycharen ho nepustia. So mnou bol pri prvom porode na sale odkedy mi napichli epiduralku, teda od 16:45 do 20:40, ked sa narodila mala a potom este dve hodiny sme tam boli spolu, takze az take strasne to nebolo, kym nemohol byt so mnou, tak mi tiekli infuzie s atb, klystir a podobne srandicky okolo a aj tak som bola tak mimo zdravy rozum z bolesti, ze som ani nejak nevnimala, ci tam je, ci nie.. 😅 plesen v kupelni je len na standardke vraj, na nadstandardnych izbach nie, a obycajna izba je len jedna, ostatne su nadstandard.
no uvidime v praxi, ako to tam bude teraz, ja chcem ist na nadstandard urcite, mozno aj na tu salu nadstandardnu, ak by sa dalo.. a tu nesuhru novorodeneckeho a sestonedelia uvidime tiez nazivo az, pred skoro troma rokmi to nebolo nejake strasne..

14petulka88
18. aug 2011

Ahojte, neviete mi povedat od kolkeho tyzdna sa uz chodi do sace na priehliadky a prietoky?

rabiva
18. aug 2011

@14petulka88 od 36tt 😎

elannor
19. aug 2011

@lilly vďaka za info... bude to ťažké rozhodovanie 😒

kvietocek55
19. aug 2011

@elannor ja som tiež mala nadštandardnú pôrodnú sálu a manžel bol so mnou od začiatku do konca.. a keďže pôrod bol dlhý spal tam so mnou 2 noci 🙂

elannor
19. aug 2011

@kvietocek55 o tej nadštandardnej pôrodnej sále som počula, tam sa to takto dá 🙂

kvietocek55
19. aug 2011

@elannor jo, len musí byť voľná... 😉

cka
19. aug 2011

ahojte, tak ja som tiez tam uz rodila, a urcite idem znova. Ano, sice je tam nesulad medzi oddeleniami, ale zasa az take viditelne problemy som ja osobne nemala. Vtedy som mala dvojku izbu, nadstandard, ci ako sa to vola, stalo to cca. 15euro na noc. Ja som dohodnuta s lekarom, a mne je velmi dolezity porod. Ak toto zvladnem, tak snad uz vsetko. 😀 Bo sa bojiiiim.
Somnou manzel nemohol byt, nakolko sme sa ani nedohodli, ale ked som odrodila, bol pri mne na sale 2 hodiny a potom ked ma previezli, tak este na izbe. Aj mi to takto vyhovovalo. Ak by ste ale boli same na vzdycharni, moze tam byt manzel, ale ak tam budu ide mamicky, tak nie. Ja som mojho radsej poslala domov spat. 🙂)
Aj tak som zvedava, ake izby budu volne, ked to na mna pride, lebo ked som odrodila prve babo ja, tak som vzala posledne miesto a uz nebolo nic. Takze baby tam lezali aj na sale. Ale to si nikdy nevyberiete, lebo ked to proste pride, tak rodicku predsa domov poslat nemozu. 🙂

diabliq6666
19. aug 2011

@elannor ja som v saci rodila teraz v aprili a nemam preco sa stazovat...do vzdycharne manzela nepustia...len von na chodbu...a poviem prawdu...nebolo by mi prijemne ak by sa tam na mna pozeral chlap...

14petulka88
22. aug 2011

Ahojte som v 32+6tt doktorka mi kazala sa objecnat uz na prietoky, myslite ze ma vezmu ked to robia az na ten 36tyzden? dakujem

14petulka88
22. aug 2011

Tak uz som objednana, ale potrebujem od vas este vediet baby kde mam ist najprv na ten ultrazvuk alebo rovno na tie pasy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre