Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

henrike
19. sep 2012

Zienky este sa vas opytam ... Ako je to pri porode. Daju mi nejaku erarnu nocnu koselu (ako to bolo aj v Novej nemocke, kde sa mi narodila dcerka), alebo musim mat vlastnu???

rabiva
19. sep 2012

@henrike mala by si mat vlastnu, najlepsie vhodnu uz na dojcenie, drobca ti prilozia este na sale, teda ak ides rodit prirodzene... pri SC neviem, to musia napisat tie, co rodili cisarskym 😉

lubkaj38
20. sep 2012

@henrike svoju vlastnu by si mala mat. ja som bola velmi spokojna. starostlivost je tam velmi dobra. my sme mali este problem lebo syncek sa narodil predcasne ale vdaka primarovi a celemu kolektivu dopadlo to dobre. nikoho som tam nepoznala a nikomu som nemusela dat tucnu obalku ako u nas v PO aby si ma vsimol. keby som cakala aj druhe baby tak jednoznacne KE Saca. 🙂

vierkass
20. sep 2012

ahojte babenky.... moj gynekolog ma poslal na kontrolu do Sace do rizikovej poradne. Teraz koncime 26 tt. Treba sa konkretne k niekomu objednat ci len prist a cakat, kto ma vezme? Mam strach....

vierkass
20. sep 2012

@maria.vinea ahojky. pisala si, ze si rodila u Dosedlu. Treba ho nejak dopredu kontaktovat? A je fakt taky dobry? Ja neviem ku komu mam ist len zatial viem, ze do Sace. Moj gyndos ma teraz poslal do rizikovej poradne a chcem sa opytat ci nevies, ci Dosedly robi aj rizikove? Musis sa objednat a a neviem ku komu. ale bojim sa.... dufam, ze bude vsetko v poriadku, hlavne nas drobcek... Odpovies mi, prosim?

lubkaj38
20. sep 2012

@vierkass to jedno ku komu pojdes tam su naozaj vsetci lekari spickovy!!!! ja som to mala tiez rizikove ale bola som tam naozaj velmi spokojna. ja som nemala nikoho vybaveneho jednoducho som si tam zavolala a sestricka mi povedala kedy mam prist. vdety tusim ordinoval doc. Tomasov. tu je cisielko na sestricku na rizikovom zavolaj a objednaj sa. Tel.: 055/7234 212. drzim prsteky 🙂

vierkass
20. sep 2012

@lubkaj38 si zlata, dakujem ti....

vierkass
20. sep 2012

@lubkaj38 ked si nevyberiem konkretneho lekara kolko sa plati? nevies? Tomasov nie je nahodou aj primar? sa mi zda, ze som to nasla niekde na nete...

bubus2211
20. sep 2012

Ahojte baby,ja tiez budem rodit v saci,doktora zatial nemam ani neviem ze co mam robit ci mam vybrat ci nie. Som 32tt ,v pondelok idem na poradnu a chcem sa dohodnut s mojim gynekologom (dr.Lendak) lebo ja chcem ist na sekciu. To urobi aj moj gynekolog (sc?)? Bol uz tak tam od vas niekto kto isiel na planovanu sc? diagnozu na to nemam ale tak som pocula ze sa da dohodnut s doktorom .

lubkaj38
20. sep 2012

@vierkass platis len za izbu ceny su od 10e az p6 70e podla toho aku si vyberies.

kacenka78
20. sep 2012

@vierkass primar je MUDr. Richnavsky...

vierkass
20. sep 2012

baby, ste zlate.... dakujem.

@lubkaj38 uz ma aj objednali, ideme na tu kontrolu 27.9. tak mi drz palce, nech vsetko dobre dopadne. som trochu vylakana z toho... trochu viac... :(

vierkass
20. sep 2012

@lubkaj38 a ty si tiez z PO? 🙂 tiez som pocula o tych obalkach a aj preto som nikdy rodit v PO nechcela. tiez aj kvoli pristupu aky tu maju.... a teraz, ked to uz je ozaj aktualne a cakame prve babatko, tak na PO som ani len na sekundu nepomyslela.

maria.vinea
20. sep 2012

@vierkass
Ahoj tak to si na spravnom mieste, dosedla je odbornik na rizikove tehotenstvo, ved aj ja som bola rizikova a tiez na predcasniatka a ultrazvuky, cize urcite mozem odporucit prave jeho. Napis mu mail ze chces u neho rodit a on ta objedna.

Edosedla@nemocnicasaca.sk

vierkass
20. sep 2012

@maria.vinea akurat rozmyslame s manzelom, ci si zajednat konktretneho lekara ci nie... o Dosedlovi som citala tu na konikovi velmi vela, vela zien ho velmi chvali, vraj je super odbornik. no uvidime ako dopadneme vo stvrtok...

maria.vinea
21. sep 2012

@vierkass
Aj keby ste si nezajednali odrodi vas ktokolvek bez problemov, ja som bola rada ze na poradne chodim k jednemu lekarovi nie k desiatim, potom tam chyba individualny pristup... A nemusela som nikdy cakat, prisla som, zavolala som mu a do desiatich minut som bola vybavena, co sa tyka poradne,... Nikdy som tam nestravila pol dna v cakarni co ti ako tehulke vyhovuje viac . Ale ako sa rozhodnete samozrejme, aj ked si neVyberiete lekara aj tak dobre su tam vsetci dobri lekari 🙂

bonnie1
21. sep 2012

ahojte.mozem sa spytat ako je s nahravkou 3D ultrazvuku?vazne to stoji az 65 eur?a fotky co fotky?

zulienka
21. sep 2012

baby s dosedlom :D ano je to super lekar, mne robil ultrazvuk v 20 tt, bola sranda, velmi mily a fakt odbornik, ale lezala som v saci, a tam kazda mamicka chce ist rodit k dosedlovi :D a tak ked sa rozhodnete ist rodit :D mozno nebude akurat po ruke, pretoze bude akurat rodit niekde inde:D ja som tiez toho nazoru, ako tu uz pisali mamicky, ze v saci si nemusite priplacat za to aby si vas niekto vsimol. su tam vsetko dobornici na mieste, kazdy je vam k dispozicii, ci uz prednosta, primar, doktor, doktorka, sestricky :D ja osobne si neobjednavam ziadneho lekara :D ved uz len za epidural dam 140 ecok :D ale nejde o peniazky, verte tam su super doktori

henrike
21. sep 2012

Tak ja prave k Dosedlovi ist rodit veru nechcem!!! 😀 Takze nastastie nie kazda mamicka rodi pri nom ... A mam aj negativnu skusenost (nespravnu - falosnu diagnozu) z morfologickeho utz od Dosedlu, takze nemam rada, ked sa z neho robi neomylny odbornik. Ja by som tam radsej rodila pri niektorej z tych milych mladych doktoriek - najradsej u Dr. Orkutyovej - to je vyslovene anjel. Ale tak uvidim, ako mi to vyjde.

danielllka
21. sep 2012

@henrike ... mne tiež nebol dvakrát sympatický, prišiel mi ako dosť arogantný, bola som na vzdychárni s mamičkou, ktorá ho mala zajednaného, jej sa pýtal, ako sa cíti, atď, staral sa, o mňa ani pohľadom nezavadil :P Odrodila ma tiež mladá dr., meno si nepamätám, neskúsená, dosť som sa potrhala, zašívala ma hodinu- Dosedla prišiel, zdrbal ju, ako to robí, niečo tam "opravil" (keď vedel, že nevie- nemá prax, prečo ju nechal, nech to robí od začiatku sama- zbytočne som tam tak dlho trpela), ani veľmi nechcel rozprávať, v akom stave to mám- videla som podľa ich pohľadov, že v katastrofálnom ☹ , zvyšok "dokončila" ona.. Keď mi to o pár dní kontroloval, lebo sa mi to zapálilo, tiež dosť necitlivo to robil.. možno keď niekto nezaplatí, nehodno sa ním zaoberať 😝

talcik111
21. sep 2012

dievcata idete niektora bez EPI? nemate strach? ja som rozhodnuta ze bez ale bojim sa 😒

henrike
21. sep 2012

@danielllka, to sa az zle cita ... ☹ Mrzi ma, ze si takto dopadla ... 😖 Ja si nezajednavam nikoho, snad natrafim na niekoho normalneho ... Uz to neriesim, lebo pri prvej dcerke som riesila a dopadlo vsetko uuuplne inak.
@talcik111, ja idem urcite bez EPI. Zalezi od toho, ci si nechas porod vyvolat. Ak nie, tak sa nemas preco nejak velmi bat (aj ked strach z porodu je podla mna normalna vec, aj mna to sem-tam pochyti). Vyvolany porod je sice rychlejsi, ale o vela viac bolestivy, stahy maternice su neprimerane intenzivne, caste - pretoze su sposobene umelym hormonom a nie prirodzenym oxytocinom, ktory telo uvolnuje v potrebnych a primeranych davkach - a s nim samozrejme aj ine telu prirodzene latky, ktore bolest utlmuju a miernia. Proste akonahle je tam umely oxytocin (alebo cokolvek ine), telo uz nefunguje tak, ako v prirodzenom procese. Takze neboj, urcite to zvladneme!!! Drzim Ti palce.

mirka_aa
21. sep 2012

@henrike ja len tak nahodou som si toto precitala,a nemozem suhlasit.. :P ja som mala vyvolavany porod,a nemala som pocit ze to bolo neco strasne..kludne sa tesim na dalsie babo ked raz bude na ceste 🙂 kdes to kamoska co mala porod nevyvolany tak to prezivala ako neco strasne,rodit uz v zivote nechce a pod...jednoducho kazdy porod je individualny a je jedno ci je vyvolany ci nie..dokonca aj epidural niekomu ucinkuje na 100% niekomu na 50 a niekomu vobec... 🙂 drzim palce vsetkym buducim mamickam 🙂

talcik111
21. sep 2012

henrike dakujem uz by som to chcela mat za sebou no este par dni musime vydrzat 🙂 tiez drzim palce 🙂

danielllka
21. sep 2012

@henrike .. nechcem Ťa zas vystrašiť, ja som sa potrhala aj pri synovi :P - takže šitia som si užila aj tam 🙂 Ináč bola doktorka veľmi zlatá, milá, starostlivá, empatická.. aj na izbu sa ma chodila pýtať, ako sa mám, ako sa cítim.. čo sa týka samotného pôrodu, bol veľmi rýchly- mala som vyvolaný, ak mám pravdu napísať, už si nepamätám, či boli bolesti nejaké o dosť väčšie, intenzívnejšie, ako pri synovi, kde bol pôrod spontánny- ale vydržala som to- vydrží každá 🙂 Vyvolávačku mi pichli o pol jedenástej, o jedenástej mi začali kontrakcie- slabulinké, až tesne ku koncu bolo pár takých .. ako ich nazvať, fest silných 😀 - o jednej bola dcérka na svete 🙂 Rýchlovečka 🙂 Druhý pôrod ževraj zvykne byť už rýchlejší... ja som sa narodila ako druhorodená, o polnoci mamka dostala kontrakcie a o druhej som bola na svete 🙂 Tak držím palce baby 😎

henrike
22. sep 2012

@mirka_aa, no nemusis suhlasit, ale proste takto to pravdepodobne je. Aj z dovodu silnejsich a intenzivnejsich kontrakcii mne porod vyvolavat proste nemozu, aj keby neviem ako chceli, lebo je to po sekcii riziko. Keby to pravda nebola, nebol by dovod na obavy. Proste je to vedecky dokazany fakt. Ale mna len tesi, ze si vyvolavany porod zvladla v pohodicke!!! 😉 Pravdepodobne mas vhodne nastaveny prah bolesti - co je super! No a Tvoja kamaratka je na bolest asi extremne citliva ... kazdy sme iny! Ja som sama zvedava, ako budem na kontrakcie reagovat ja. Sekciu som zvladla v pohode a sama som si ziadala, aby mi prestali davat lieky proti bolesti - ved cim skor sa zena zmobilizuje, tym lepsie pre nu i pre babo. Takze snad zvladnem aj normalny porod ...
@danielllka neboj, nevystrasila si ma! 😀 Potrhanie sa pri porode je tiez velmi indivindi zalezitost. Kazda mame ine tkanivo s inou elasticitou. Niekto si nemusi robit ani masaz hradze a nepotrha sa ani pri porode 4-kiloveho dietata a niekto si robi aj masaz, aj cvici s epi-nom a potrha sa aj pri porode 3-kiloveho baba. Myslim, ze toto lekari az tak neovplyvnia ... Mozu ovplyvnit jedine to, ci rodicku nastrihnu, alebo nenastrihnu ...

melanka21
22. sep 2012

@talcik111 Preco vsetky chcete EPI 🙂 ved rodit prirodzene s bolestami ako sa patri je to najuzastnejsie na svete 🙂 podla mna za taku hlupost by som ziadne peniazky neplatila, radsej kupte nieco detickam a porod si krasne vychutnajte. Ved bolesti vas prejdu hned ako uvidite drobceka 🙂 je to uzasna vec. Mozno sa mi to lahko hovori, vie ze kazda zena ma ine bolesti a inac ich precituje, ale porod je jedna z najkrajsich veci z nasom zivote 🙂 ved preto nato cakame tych dlhych 9 mesiacov, aby to potom stalo zato 🙂 Baby rodte krasne bez vselijakych hnusnych liekov ktore do vas napichaju a nemusi to ani zabrat. Na bolest zabudnete 🙂

talcik111
22. sep 2012

@melanka21 ved ja prave ze epi nechcem.. ani nejdem na poucenie.. v utorok ideme na poradnu,mozno poslednu tak sa tesime 😉

melanka21
22. sep 2012

@talcik111 tak drziiim prsteky 🙂 ak nahodou budes rodit u Dr. Juhasa tak si stastna osoba 🙂 velmi zlatucky 🙂

talcik111
22. sep 2012

@melanka21 DR. juhasa tak toho este nepoznam 🙂 uvidime, mozno sa postasti 🙂 a dakujeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre