Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

zuzi0110
28. nov 2013

@januska555 oblečenie ti dajú. Ja som ale mala svoje dupačky lebo mne sa veľmi páčia tie klasické dupačky tak som si ich zobrala len tak pre radosť a obliekala som ju 😀

trezalka1108
29. nov 2013

Baby,ako to je s EPI? platí sa dopredu či až nakoniec všetko spolu ?

kacenka78
29. nov 2013

@trezalka1108 az po ....nevies, ci ti ju stihnu dať 🙂

trezalka1108
29. nov 2013

@kacenka78 dakújem, ja len preto, že niektoré v iných mestách platili dopredú a teraz som nevedela, ako to je v Šaci

kacenka78
30. nov 2013

@trezalka1108 ja som bola na poucenie tiez, myslela som ze EPI vyuzijem, ale akosi sme to nestihli a v konecnom dosledku som bola rada 🙂

daandra
4. dec 2013

Ahojte, prosim vas, kedy je potrebne objednat si nadstandard, ak mam zaujem? Pocula som, ze aj pol roka dopredu si to zeny rezervuju? Je to tak? dakujem pekne : )

bianocka
4. dec 2013

@daandra v saci sa nadstandard rezervovat neda. Az po porode sa Ta opytaju, aku chces izbu a vyberies si podla toho, ktore su volne. Ja som prisla na prijem otvorena na 4-5 cm a este ani vtedy som si nemohla rezervovat. Tak isto to bolo pri prvom porode, pritom vtedy som tam isla na planovanu vyvolavacku,takze bolo iste,ze porodim.

daandra
4. dec 2013

@bianocka fijha...tak dakujem za odpoved...hmm, tak to je dost riziko, ze ma daju na obycajnu, ak nebude nadstandard volna..:/ a je pravda ze jednolozkove nadstandard su tam len dve? diky pekne

bianocka
4. dec 2013

@daandra na novom nastandard.oddeleni je myslim 7 izieb a z toho asi 2 alebo 3 jednotky. Nie som si ista. Pre mna mali volny uz len apartman. Obycajne izby vraj maju len dve 3ky pri porodnych salach a tam su aj nejake starsie nadstandardky. No neviem kolko postelove. Neboj, isto pre Teba nieco najdu 🙂

daandra
4. dec 2013

hmm a apartman je aka cena? a este by som sa chcela opytat, ci nahodou nevies o tom predporodnom kurze nieco...ci sa oplati tam chodit, aka je cena..dakujem 🙂

dulkagabulka
4. dec 2013

Uz coskoro zverejnime ebook o nastrihoch v nasich porodniciach. Najnovsie oficialne data! Ebook bude zadarmo a tym, ktore su nahlasene na odber newslettra ho posleme, hned ako ho dokoncime. (tak sup sup, ktora este nie ste prihlasena klik sem www.zenskekruhy.sk). Mala chutovecka: "Aká je šanca, že v slovenskej pôrodnici porodí žena bez chirurgického zákroku? Myslíte si, že všade podobná? Pozrite si naše porovnanie pôrodníc za celé Slovensko alebo po krajoch, aby ste sa presvedčili o opaku. Rozdiely sú v desiatkach precent! Pripravili sme pre vás prehľadné grafy, ktoré ukazujú a porovnávajú mieru cisárskych rezov a nástrihov hrádze v jednotlivých slovenských pôrodniciach, aby ste sa aj s ich pomocou jednoduchšie rozhodli, kam ísť rodiť. Myslíte si, že rutinný nástrih hrádze je prospešný zákrok a nemáte dôvod kvôli nemu meniť pôrodnicu? Prečítajte si dôvody, prečo to nie je pravda a aké neželané dôsledky môže nástrih hrádze mať. To všetko v našom ebooku, ktorý je zadarmo!"

bianocka
4. dec 2013

@daandra Apartman bol 70 eur na noc. Na predporodnu pripravu som nechodila, este pri prvom tehotenstve som aj chcela, ale akosi som sa k tomu nedokopala. Teraz pri druhom som to uz ani neriesila. Ale ak mas cas, nemusi to byt zle. Aspon tak psychicky sa pripravit na vsetko, co Ta caka.

figiflower
8. dec 2013

ahojte, planujem rodit v saci a hladam si najlepsie lekarku, ktora by bola ochotna akceptovat porodny plan pre prirodzeny porod - minimum zasahov, pokoj, moznost ako tak vybrat polohu a podobne. Niekto nejake odporucania, pripadne skusenosti alebo aspon informacie? Vdaka

ateirneh
11. dec 2013

@figiflower Vacsina porodnikov v Saci sa snazí viest porod co najprirodzenejsie. Da sa s nimi dohodnut a vydiskutovat si predstavy - nie vzdy tvoja predstava moze byt vhodna aj pre babatko. Skus Dr. Vargovú alebo Dr. Falatovú.

veron_ka
13. dec 2013

Ahojte, Ja som rodila v nemocnici v Šaci a som nadmieru spokojná. Pôrod viedla pani doktorka Ivanovová, ktorú môžem len odporučiť. Bola veľmi milá, všetko mi vysvetlila, bola mi psychickou oporou. Pôrod som mala vyvolaný, a môžem konštatovať že druhý krát by som nechcela (veľmi silne kontrakcie, trvali 4 hodiny). Personál môžem len chváliť až na jednu sestričku na novorodeneckom, ktorá bola nepríjemná. Mala som nadštandardnú izbu, jedna noc za 50 eur. Cítila som sa v nej ako doma a nie v nemocnici. Určite sa pre Šacu rozhodnem znova.

miluska8886
16. dec 2013

ahojte mamicky, ktora sa chysta rodit koncom decembra alebo zaciatkom januara v saci a koho ste si vybrali ako doktora alebo ako ste si ho vybavili ak tam nikoho nepoznate, chcem tam chodit na poradne som 35-tyzden

majusa29
20. dec 2013

@veron_ka . Ja budem rodiť v máji a šaca je jedna z možností. len sa chcem spýtať či si si dojednávala dr., a ak áno koľko sa tam platí. Dik.

zuzi0110
23. dec 2013

@figiflower ja som dva krát rodila u Vargovej. Bez epi, bez nástrihu, bez oxytocínu. Úplne prirodzene.

ariesi
23. dec 2013

@figiflower ja som rodila u dr. orkutyovej, nemala som ju zazmluvnenu, mala sluzbu a maximalnna spokojnost. dokonca sama od seba si precitala porodne prianie a povedala, co mam robit, ked nechcem by nastrihnuta ani potrhana a ozaj som nebola. aj ked drobec nebol velky, tak aj to urcite pomohlo. velmi mila bola, vysvetlila, co bolo treba.

misinkad
28. dec 2013

@jarushka1 ahoj. bola si na tom usg 18.12? omrkla si to tam? ako bolo?

samulsonka
28. dec 2013

Ja som rodila v Saci pred 4 r., mala som nadstandard ale nic moc. Pred mesiacom som rodila v starej nemocnici a nelutujem. Zaplatila som si nadstandard (24 eur na noc) a bolo to neporovnatelne. Sestricky boli velmi mile a ustretove. Uplny rozdiel oproti Saci, pretoze tam chodili sestricky odute a mrzute. Aj na novorodeneckom boli skvele sestricky, syncek mal zltacku tak s manzelom sme za nim v pohode chodili dovnutra. V saci ked som sa na nieco pytala tak ma odbili, a v starej nemocnici nam vsetko vysvetlili ci manzelovy alebo mne. Lutujem, ze som si nevybrala staru nemocnicu aj pred 4 rokmi, lebo ten pristup ci lekarov aj sestriciek je v starej nemocnici taky ludsky.

jarushka1
29. dec 2013

@misinkad ahoj, bola som, omrkla som🙂 vyzerá to veeľmi dobre, krásne priestory, útulné, ani mi to neprišlo ako v nemocnici. primár mal evidentne dobrú náladu, bol milý a vtipný, takže prvý dojem fajn, uvidíme, keď tam začnem chodiť na kontroly, aký bude prístup.

jarushka1
29. dec 2013

@misinkad a ty ako?

misinkad
29. dec 2013

@jarushka1 ahoj. ja idem 31.12. na prietoky. chcela by som si to tam tiez pozriet, kedze so mnou pojde aj manzel. kto to tam s tebou pochodil? nejaka sestricka? a vsetko mas ok? budes rodit asi v termine?

tianka
29. dec 2013

@samulsonka rodila min rok v novembri a ani zdaleka to nebolo to co pises, nadstandard ako luxusne ubytko starostlivost az az hmm zvlastne mozno je to tym ze preslo tolko casu a veci sa zmenili ak by som isla rodit tak znova Saca

daniela076
29. dec 2013

@samulsonka úplne s tebou súhlasím, V Šaci som mala nadštandard, v starej som bola na normálnej izbe a naozaj sa to nedá s personálom v Šaci porovnať...v starej som sa cítila oveľa lepšie....je tam teraz značne omladený personál lekárov a nikdy nebol problém s komunikáciou,na rozdiel od Šace, aj keď na novorodeneckom niektoré sestry tiež nie sú bohviečo

jarushka1
30. dec 2013

@misinkad tak potom daj vedieť dojmy 😉 my zatiaľ všetko ok, rodiť - vraj skôr pred termínom, tak uvidíme...tiež som bola s manželom, on vybavil, som rada, lebo som teraz trochu pokojnejšia 🙂

misinkad
30. dec 2013

Super. a kolko si pribrala zatial v tehu? uz si na materskej? nechce sa ti chodit na tehotenske cvicenie do nemocky do sace na FRO? bola som tam raz a zhanam niekoho, kto by so mnou siel, kedze som tam cvicila sama. prietoky ti robil dosedla? urobil ti aj 3d usg popri tom?

misinkad
30. dec 2013

@jarushka1 Super. a kolko si pribrala zatial v tehu? uz si na materskej? nechce sa ti chodit na tehotenske cvicenie do nemocky do sace na FRO? bola som tam raz a zhanam niekoho, kto by so mnou siel, kedze som tam cvicila sama. prietoky ti robil dosedla? urobil ti aj 3d usg popri tom?

misinkad
30. dec 2013

Je objednaná nejaká tehulka zajtra na prietoky k dosedlovi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre