Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

alla24
29. jan 2012

Ahojte pozeram ze ste toho za tie dva dni popisali celkom slusne 😀 Ja som bola dnes v nemocke pri lekarovi a prave tam prisla noellia. Pozrela som si aj izby. V starej casti je nadstandart a 10 eur a za 15 eur a v novej za 25, 40 a apartman za 60 eur. U nas to nakoniec vyzera na ten prirodzeny porod s epiduralom a aj v termine cize toho 19-20 februara, ziadne vyvolavanie tak som aj rada. Snad to nejako zvladneme a prebehne to "hladko" 😅 Nic ine si momentalne v hlave nepripustam. Babo by ani namalo byt velke, tak do 3 kil. Trosku sa aj bojim ale aj tesim ze konecne malu uvidim 😵
@teleranka no skus ist za tym primarom s papiermi od lekara koli sekcii a mozno si ta naplanuje ked bude mat sluzbu a tym padom to mas poriesene. Vlastne tak ide zajtra rodit aj noellia. Tak sa potom skus spytat jej ze co ako a mas info z prvej ruky 😉 On je sympatak len ma toho aj dost vela ako tak pozeram.

alla24
29. jan 2012

@littlebaby inak mne prave dnes lekar povedal ze pri cisarskom mozes byt napichnuta aj 3 dni proti bolesti. Ja byt po cisarskom asi to vyuzijem 😉

littlebaby
29. jan 2012

@alla24 mozes ale to musis mat epidural a ja som mala spinal :(

alla24
29. jan 2012

@littlebaby
fuu tak to uz neviem ale ak je moznost byt na nieco napichnuta a zmierni mi to bolesti tak by som to vyuzila. Tak som to myslela v predchadzajucom prispevku.

littlebaby
29. jan 2012

@alla24 ja viem ale epidural znaena pri sekcii ponechany maly kateter v mieche cez ktory ta 3 dni mozu dopichovat a spinal je jednorazova injekcia do miechy bez moznosti dopichovania, ja som nechcela mat v chrbte kateter tri dni preto som si vybrala spinal

teleranka
30. jan 2012

@littlebaby a infuzie ti tiekli len tych 24hodin alebo dlhsie? inak, ako je to so stahovanim maternice? oni na to pichnu nieco? alebo sa dava na bruško nejake zatazie, či čo som to niekde citala? a ta jazva je nejako zakryta niecim? ja som este nikdy nebola operovana, nemam ponatia, ako to bude... alebo ak ta rana bude "dychat", mozem si to uz v nemocnici natierat nejakymi hojivymi mastami?

katkarv
30. jan 2012

@teleranka ked som ja mala cisarsky,nedali mi nic na brucho a ani som necitila ze by sa mi stahovala maternica ako tomu bolo pri riadnom porode.Ked som sa prebrala mal som ranu prelepenu nejakou paskou ktoru mi druhy den pri kupani strhli.Aj ja som zvedava ako je to teraz.

littlebaby
30. jan 2012

@teleranka rana sa ti sama zahoji uvidis je prelepena 24 hodin potom mas tie poporodne nohavicky su take dierkovane cize rana dycha infuziu mas 24 hod do nej ti daju oxytocin aby sa maternica stahovala ale tlacit ti nanho nebudu to by velmi bolelo 🙂 ranu ked sa hoji zbytocne natierat aby to nekyslo pod kremom len umyt jemne a susit nechat dychat , ja som mala male brusko asi 8 tyzdnov po porode potom zmizlo

alla24
30. jan 2012

@katkarv nestras ma, to sa maternica tak stahuje aj pri normalnom porode? Lebo co som pocula od bab co mali cisarak tak ze to bolo asi pre ne najhorsie. A ja si tak naivne myslim ze ked uz ma po normalnom porode zasiju bude klud. Ozaj asi taka blba otazka ale tie co ste mali cisarak vybrali by ste si opat cisarsky alebo radsej prirodzeny porod?

littlebaby
30. jan 2012

@alla24 ozaj neviem mozno by som skusila normalny , ale zasa ked pocuvam ze si niektore nevedia sadnut 3 mesiace na zadok tak neviem 🙂

alla24
30. jan 2012

@littlebaby Boze ja mam teraz taku dilemu ze co by bolo lepsie. Som viac menej naklonena na ten prirodzeny porod ale tiez zvazujem aj cisarak. Bojim sa zasivania a hemoroidov. Mamina ich "chytla" pri porode a poviem vam baby do dnes ma s tym obrovske problemy ☹

Ono asi si clovek moc nenavybera. Ak je porod lahky a nie su komplikacie tak aj normalny porod je fajn mozno aj lepsi. Ale ak nie potom je lepsia volba cisarsky ale co ja viem co bude a do akej skupiny bude patrit moj porod? Keby sa tak dalo vidiet dopredu pre lepsie rozhodnutie.

littlebaby
30. jan 2012

@alla24 nie kazdy v saci nastrihava ,mozno ta ani nebudu musiet zasivat🙂 no mozno sa stane ze budes rodit 20 hodin a hemoroidy mozes mat aj pri cisaraku teda lepsie povedane mozes ich chytit este ku koncu tehotenstva ako sa to podarilo mne nastastie boli take slabsie a presli asi do mesiaca po porode. Ja som po sekcii povedala ze uz nikdy viac iba normalne a teraz opat musim ist na sekciu

alla24
30. jan 2012

@littlebaby heh tak az taky optimista nie som aby som si myslela ze to pojde bez nastrihu 😅 Aj ked je pravda ze co sa tyka porodu mam strach no na strane druhej si vela veci nechcem pripustat. Myslim ze aj psychika je dolezita a tak sa snazim v duchu samu seba presvedcit ze to zvladnem do troch hodin a komlikacie nebudu.

littlebaby
30. jan 2012

@alla24 aj ja som sa veeeeeelmi bala neskutocne ukludnila som sa az potom na jiske , asi je normalne bat sa 🙂

katkarv
30. jan 2012

@alla24 ja som ochutnala jeden cisarak a dve riadne porody a jednoznacne keby bolo na vyber tak prirodzeny.Predsa len je to operacia a riadny porod je taky prirodzeny od prirody ze po par hodinach uz skoro behas 🙂 To stahovanie nie je az take hrozne,ja som to citila len kus pri kojeni.A pri cisarskom si myslim ze pichnu nieco hned na stahovanie predtym ako ta zasiju,ved nebudu zasivat taku maxi maternicu.

teleranka
30. jan 2012

@katkarv jau, ako di to napisala, že strhli ti to na druhy den, jaaau 🙂 ides v 30tt do sace na ten screening, ci este nie, az na poradnu?

@littlebaby
dobre vediet, mne kolegyna hovorila, nech si to mastim jedna radost, tu ranu po cisarskom.. neviem, ako to je s tym bruskom, uvidime, ako sa bude stahovat mne. a co bolo ôodla teba zo vsetkeho najhorsie na cisarskom?

@alla24 tebe Dr.poedal, ze to vyzera na prirodzeny porod, alebo by si mohla ist pre nejaky dovod aj na cisarsky? inak ako sa citis, uz to mas len "za par"...zavidim, aj ja chcem 🙂

littlebaby
30. jan 2012

@teleranka prve 2 tyzdne po cisaraku boli pre mna najhorsie , najma ked som sa musela postavit a chodit . Z parkoviska som sla k brane asi 15 min a to to mame tak 30 metrov 🙂

teleranka
30. jan 2012

@littlebaby fasaaa...ja byvam na 4. poschodi bez vytahu, mam sa na co tesit asi po sekcii 🙂 😠

littlebaby
30. jan 2012

@teleranka ja som na 2 bez vytahu 🙂))))

katkarv
30. jan 2012

@teleranka no v sprche takze to bolo kus namocene,kebyze to urobia nasucho tak by to viac bolelo.No tie schody nezavidim,ja som chodila skrcena dve tyzdne po cisarskom.Ano,chystam sa tam az na poradnu.

teleranka
30. jan 2012

@katkarv ja si vsugerovavam, ze to zvladnem... musim proste. mama do mna huci, aby som vymenila byt, lebo ten moj byt nenavidi, navyse mam byt vez balkona a vraj balkon je pre babatko strasne dolezity, aby tam hajal na balkone..hm neviem ako, sak ja ked mam otvorene okno, durt citim ako vsetci susedia fajcia na balkonoch, hucia, atd..

katkarv
30. jan 2012

@teleranka ved prave,ten balkon neschvalujem.Ono sa to da zvladnut,a kazdym dnom bude lepsie.ja este neviem ako budem rodit ale som stym zmierena,ved babo musi von a nijaka bolest netrva vecne 🙂

teleranka
30. jan 2012

@katkarv presne tak, pekne si to napisala 🙂
no co, tak si trosku poplacem, potom si spomeniem, ze to robi zle pleti a prestanem 🙂
a vysledok stoji za to, juj, uz sa tak strasne tesim, uz nech je tu jar! neviem ako tebe ale mne to ide nejako pomaly, vazne...

inak baby nemate niektora link na veci, ktore treba zobrat do porodnice? treba mi aj tie podložky pre pacienta? a co pre babatko? aj kremik na zadocek mu treba vziat?

katkarv
30. jan 2012

@teleranka zda sa mi ze sem baby dali zoznam asi na 272 strane.Ja teraz lezim,mam zvysenu teplotu,vcera som zvracala a mam hnacku takze ja som mimo ☹ Inak to pomali ubieha,ale ked pocujem vonku vtaciky viem ze coskoro je to tu.

daniela02
30. jan 2012

@teleranka ja som rodila v saci pred styrmi rokmi, chodila som za sevcovicovou, mala som planovanu sekciu, rodila som v 39tt a naplanovala ma na svoju sluzbu , tiez ju mozme len a len odporucat asistoval jej dosedla

teleranka
30. jan 2012

@daniela02 dakujem za tip. a ako hodnotis cely pobyt v nemocnici, personal, starostlovost a porod a rekonvalescenciu?

daniela02
30. jan 2012

@teleranka rekonvalescencia bola rychla na druhy den som uz sama chodila na treti den bolo ok, jazva sa mi zahojila krasne ani ju nevidiet, co sa tyka doktorov, kazdy tam je na pravom mieste, no ale co sa tyka sestriciek, kedze som bola prvorodicka mala by som par vyhrad, a nakolko saca vtedy este nebola prerobena aj na umiestnovanie mamiciek, podla mna by sa nemalo stavat, ze dostanes dieta na roominmg in ak sa na to necitis, alebo ze sa mamicka po sekcii dostane na izbu s tretorodickou, lebo je tam iny typ rekonvalescencie, ale to uz podla mna vychytali a najma ked vidim ako to tam prerobili

daniela02
30. jan 2012

Ahojte este taka otazka pozeram, ze moja dr. uz v saci nepracuje, ako ste sa dostali k dosedlovi a vybrali ste si ze chcete ist k nemu rodit, ste len dosli na ambulanciu alebo ste volali dopredu a ako sa dostanete na to nove oddelenie sestonedelia ?

kajkovajanka
30. jan 2012

ahojte, chcem sa opytat mamiciek, ktore uz rodili v saci, ako doklady potrebujem sobasny list, tehotensky preukaz, obciansky a po pripade to poucenie kvoli epiduralke? ci este nieco? 😕

adka.b.
30. jan 2012

@littlebaby no skor ta neodrodia ked to nie je nevyhnutne,ale spontanne ta rodit nenechaju po sekcii...mozes sa rozhodnut...planuju sekciu,ale najskor tyzden pred terminom..a kedy mas termin?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre