Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

vadelka
2. aug 2010

@usiko tak to máš pravdu,ale ako lindusik písala,tak nám to vravel dobre,nebude tu..☹
ale vravel mi,že mi vybaví Richnavského,tak uvidíme.12.8. mám ísť na ultrazvuk,tak sa dohodneme...

denne73
2. aug 2010

@vadelka ahojček moje dnes nemám skype riešim od rana konika problem pokecame

lindusik
2. aug 2010

@vadelka
@usiko - AJ mne poradil primara Richnavskeho...ja som sa ho rovno opytala koho by mi poradil...tak mi povedal hned jeho meno...a ked som sa ho opytala na Dr.Luptaka (moj gyndos) tak bol dlho ticho a potom mi hovori....ze uz mi povedal meno dobreho doktora 😀 (a sa smial)...a ze nie je umenie odrodit lahky porod...to by so vraj zvladla aj ja sama doma,ale umenie je odrodit tazky porod s komplikaciami...a ze Richnavsky vie zvladnut aj tazke situacie...takze mi tak mierne naznacil ze Luptak nema este take skusenosti....A na Richnavskeho mi dal aj tel.cislo....

usiko
2. aug 2010

@lindusik no,to som si aj myslela,ked pozeram na stranke Sace na profes. skusenosti Linkescha a Luptaka, tak je tam toho malo, oproti tomu Tomasu,Dosedla, Richnavsky tam toho maju dost....traknvazne som potom zacala uvazovat ze Tomasu alebo Richnavsky.....tak neviem.......neposlala by si mi do IP cislo na Richnavskeho, please? Som maleho vzrastu, rozmery panvy mam dost pofiderne,takze moj porod nevypada na "vyplutie"...skor ocakavam dlhe hodiny.......dakujem.....

cukor
2. aug 2010

ja som síce ešte nerodila ale primár Richnavsky mi robil hysteroskopiu a bol fajn, v pohode.ked je tam primárom urcite to bude odborník.

22mamina
2. aug 2010

@lindusik ahoj, dosedla ti velmi dobre poradil 🙂 je to tak, luptak je zlaty, mily doktor, ale nema az tolko skusenosti a zial nevie niekedy sam ani spravne diagnozu urcit 😒

zade
2. aug 2010

@kali1 ahoj kali, troska som Vas tu citala. Drzim ti palceky a prajem rychly porod. Aj ja som z PO a taktiez by som chcela rodit v Saci. Prvy porod som mala taktiez tazky.
Len som ta chcela trosk povzbudit 🙂 🙂 🙂 A mozno budeme neskor aj kocikovat, i ked ja mam termin az na Vianoce 🙂 🙂

kali1
2. aug 2010

@zade Ahojcek, si velmi mila. Dakujem! Ja sa zacinam veeeelmi bat, po nociach uz ani nespim. Stale vaham nad sekciou. Mne povedal primar Richnavsky, ze este uvidime, ze skusime prirodzene, len ak sa na ultrazvuku ukaze, ze maly ma viac ako 3900 g tak az potom sekcia, ale ja chcem asi rovno sekciu. Uz by som rada mala pekne spomienky na porod a neplakala este 3 mesiace po tom, ako som odrodila, ked som o tom rozpravala.
V pondelok za nim idem, tak verim, ze sa o tom porozpravame a dohodneme. 😉 Ak dovtedy neporodim. 😀
Drz sa! Budete mat krasne vonave babatkovske Vianoce. 🙂

zuzana_m
3. aug 2010

ahojte 🙂 nedá mi nezareagovať....píšete tu o tom ,ktorý lekár je aký dobrý,ktorý je naj, ktorý má aké skúsenosti atd.....moja kamoška rodila pred dvoma rokmi...chcela úplne naj naj najlepšieho, má bohatú svokru, ktorá hned vybavila a podplatila prednostu tuším (proste najvyššieho) , dali mu 15000 Sk, plus nemocnici sponzorske 10000 sk, nosili mu pozornosti, každý na neho hovoril že aký je naj, že aké má skusenosti....prišiel porod, a pokazil čo sa dalo.....musela par mesiacov cvičiť s malym vojtovku, poškodil mu aj tváričku....ale našťastie už teraz je malý ok....ja som rodila a aj teraz chcem rodiť u doktora Totha, o ktorom tu ani jedna nepíšete, prvy porod sa o mna staral, všetko odsledoval, chodil za mnou aj po porode (mam zdrav. tazkosti s cievami), dufam ze aj teraz to tak bude....

tatita
3. aug 2010

@zuzana_m ahojky o Tothovi som písala ja, pri mojom prvom pôrode pokazil čo sa dalo..ja na neho nemam dobre spomienky, aj ked každy je len človek...našťastie ako som pisala pri druhom pôrode som nevybavovala nikoho a neplatila nilkomu a ako som povedala správanie nebolo iné ako u tých čo vybavili lekara a nosili pozornosti.. prajem bezproblémový pôrod a hlavne nech ste zdravý 😉

oacka
3. aug 2010

kočky,ja som rodila u Richnavského sekciou,asi to nebol ťažký pôrod,ale bol zvládnutý na jednotku s hviezddičkou. Odporúčam. je to normálny priamy človek a odborník.

zuzana_m
3. aug 2010

@tatita aha,nevšimla som si....ja som tým čo som napísala iba chcela vyjadriť že lekár môže byť neviem aký dobrý,ale ako si napísala, každý je len človek, a môže sa stať všeličo....a môžem sa opýtať čo u tvojho porodu skazil? 😒 mne sa u neho páčil ten prístup, že vyžaduje aby som mala všetky vyšetrenia, bola som sledovaná -keďže mám problém s nohou- mala som trombozu v detstve....a napr.moj gynekolog na to uplne kašle...no ale každý máme rôzne skúsenosti,a preto som rada,že je tu takéto fórum kde si svoje skusenosti môžeme vymienať a poradiť si navzajom 😉 a dakujem, dufam ze porod bude fajn a ze babo bude zdrave 🙂 prvy porod bol bolestivy,dlhy , tak už teraz mam triašku, no ale všetko stoji za to, ked sa ten batôžtek narodi 🙂

lindusik
3. aug 2010

@22mamina - hm...to si nemyslim,ze nevie urcit diagnozu....Luptak je dobry doktor a co sa tyka diagnoz a celkovo po lekarskej stranke som spokojna...ale co sa tyka porodu tak som opatrna...Dr Dosedla mi v podstate nepovedal nic zle ani hanlive na Luptaka (dufam ze si to nepochopila zle)...len ovela viac vyzdvihol Dr.Richnavskeho. Tak este neviem...

22mamina
3. aug 2010

@lindusik je to dobry doktor, ale ma este malo skusenosti 😒 idem ti radsej napisat IP

lindusik
3. aug 2010

@22mamina no to je mozne, ja len som nechcela aby niekto nadobudol dojem ze mi Dosedla nieco odradzujuce povedal na neho...to urcite nie...on mi vlasne na neho nepovedal nic.... Ja uz vobec neviem... 😀 asi ich je velmi vela,keby bol len jeden tak by to bolo jednoduchsie,nie? 😀

22mamina
3. aug 2010

@lindusik no, ale zase musime to brat tak, ze kazdy ma nieco zle aj dobre 🙂 a chyby robime vsetci 😉

vadelka
4. aug 2010

@lindusik ja som bola v Šaci minulý rok v lete a mala som šťastie na Richnavského,je to skvelý doktor,veľmi milý.ak nebude Dosedla,tak určite on 😉 Ty máš kedy termín?
@zuzana_m ja si myslím,že aj tak každému vyhovuje niečo iné.Možno sa tam stretneme 😉 Prajem nech Ti to ešte rýchlo ubieha a hlavne bezproblémový porod 😉

kali1
4. aug 2010

Potvrdzujem, Richnavsky je velmi prijemny clovek. 😉
Mne sa to uz krati, po nociach uz nespim. 😒
Babulky, neviete nahodou, ako dlho budem musiet ostat v porodnici, ak by som rodila sekciou? Dlhsie, nez po klasickom porode, ze?

azuz
5. aug 2010

@kali1 minuly rok bolo 5 dni po sekcii, ak rodis normalne, na 4. den ides domov 🙂
a ano, primar je velmi zlaty clovek, pamatam este ako som bola ja na usg, velmi dlho som tam musela lezat , 3. dr. okolo mna a on ma stale hladkal a pytal sa ci mi neni zle, ci som v poriadku 🙂 za kazdym ked som musela ist lezat do nemocky, tak mala som to stastie, on mal sluzbu 🙂

timea.ryan
5. aug 2010

@kali1 Po sekcii pustaju na 5.den ak je vsetko ok..mna pustili az na 9.den a doma sme boli den pred Stedrym vecerom 😵

azuz
5. aug 2010

@timea.ryan to museli byt nadherne vianoce 😵 😵 😵 😵

timea.ryan
5. aug 2010

@azuz no ved aj boli...najkrajsi darcek pod vianocny stromcek 😵

tatita
5. aug 2010

@kali1 rodila som sekciou a pustili nas na 4 den 😉 mali veľa rodičiek, plne izby, babatko bolo v poriadku a ja som chodila už den po sekcii, takže aj vdaka tomu nás pustili na 4 den 😉 ak ideš na plánovanú sekciu naozaj sa neboj, všetko pojde krásne ako po masle a ver že na porodnej sale sa aj zasmeješ, ľudia su tam užasny,milý a prívetivý.
Mne anesteziologička hladkala vlasy a rozprávala čo teraz robia..bolo to fakt super.. strach ma prešiel hned ako som vošla do porodnej saly, privitali ma asi 10 ludia 🙂 lekari, sestričky, asistenti a hned bol strach preč 😀 takže ak budeš musieť ísť sekciou naozaj bud kludna.Prajem rýchly a dobrý pôrod a nech ste zdravý 😀 ked uvidis to maličke všetka bolesť a strach bude preč 😉

kali1
5. aug 2010

Jaaaj, ste strasne zlate babenky, u nas v PO pustaju min. po tyzdni, tak by som bola rada, keby neboli ziadne kompl. a ani zltacka a sup ho rychlo domov k mojim chlapom. 🙂 A manzela k porodu pustia, ak ide o sekciu? Asi nie, ze? Po prvom porode, ked videl, co je to vakuumextraktor, aka masina, asi sa aj boji, ale siel by, ak by to bolo mozne.
A presne ako pises, TATITA, chcela by som mat aj pekne spomienky na porod a nepoznam zenu, co by si nepochvalovala sekciu. Tak uvidime, ci ma v pondelok zlomi Richnavsky alebo ja presvedcim jeho. 🙂 Este si idem po papier, ze mam oci operovane laserom, dovod navyse k sekcii. 😉

garonka
5. aug 2010

hehehehe ja mam na sekciu skvele spomienky, najprv ma rozosmieval sanitar, že si mam niesť kabelku to bola cievka, tak na sale anesteziologička bola skvela, mila a najlepšie ako sa doktor bavil so sestrou o hokeji a nakoniec som hore čumela do svetla a videla ako mi zašívali rez, parada 😉

jonki
6. aug 2010

ja k vam chodimvacsinou iba nakukat, co a ako v saci 😵 tiez by som tam chcela rodit 🙂

@kali1 mojim dvom kamoskam robil cisarsky Richnavsky. Pri jednej asistoval Dosedla, pri druhej neviem kto...jedna je druhorodicka a mala ho indikovany koli zdravotnemu stavu(robeny s epiduralom). Druha bola tretorodicka a Richvnavsky nechapal preco chce tretie na cisaraka ale ked mu povedala ake tazke porody mala (velmi dlho trvali) tak to zhodnotil tak ze oki(robeny v celkovej narkoze)...a v podstate jej to koli hernii aj chirurg odporucal...obe velmi spokojne s priebehom operacie(ta prva sa pocas op dobre pobavila ako Richnavsky s Dosedlom kecali) a pobytom v nemocnici. Ale teraz po skoro polroku som sa tej tretorodicky pytala co a ako a povedala, ze ak by bola vedela co ju caka po prepusteni domov, ze by si vybrala prirodzeny porod......ale zase ona je trosku silnejsia a teraz este aj nahle pribrala ako prestala kojit tak myslim ze to suvisi aj s tym 😉

petka55
8. aug 2010

Ahoj kocky. Tak uz som tu, mame po porode-mam krasneho 3 kg chlapceka Martinka🙂 Rodila som nakoniec v utorok.v pondelok sme tam prisli o 7.00 ako bolo dohodnute-myslela som ze idem rovno rodit...no dr Fric to odlozil na rano takze mam ist na prijem....izbu mi pridelili tiez az po 9 hodinach cakania 😠 a to nie na sestonedeli ale na gynde-cize rano ma cakalo este stahovanie 😒 no a rano o siedmej nasledoval preson na salu, infuzka s vyvolavackou... boli sme na nadstandartnej sale aj s muzickom...super vec🙂 o 10 som uz mala minutove kontrakcie, ale este celkom v poho...neotvarala som sa-iba4cm-tam mi dali capik na otvaranie...a vtedy to zacalo...paradne bolesti . Aj ked som epi povodne nexela- musela som. isla som sa zblaznit. a naozaj,potom to bolo oveeela lepsie.Porodila som o 12.30 s malym nastrihom a trosku potrhanim...neviek kolko stehov ale asi nie vela...sil to cca 15minut. pri odchode sme platili 183 eu. (43 sala s manzelom a 140eu Epi) Nadstandartnu izbu som si nedala, koli usetreniu..ale mala som stastie lebo na 4postelovej izbe som bola zo 4 dni 3 dni uplne sama🙂...malo sa rodilo🙂...takze som to mala super aj zadarmo🙂 tak drzim palce aj vam. Sacu odporucam, vyborne sestricky...az na jednu-taku ciernovlasu zasranu.

timea.ryan
8. aug 2010

@petka55 viem ktoru sestricku myslis 😠

petka55
8. aug 2010

@timea.ryan -hej vsetci ju tam poznaju ako "milu osobu"...ani jedna rodicka na nu nemala pozitivum a vsetky hned vedeli o kom je rec ked sme ju spomenuli....dufam ze ju coskoro zrusia.

zuz15
8. aug 2010

Ahojte dievcata,
citam, ze mate vela skusenosti s nomocnicou v Saci. Chcela by som sa opytat, kolko sa plati za porod, hradi to poistovna?
Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre