Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

nikush
30. jún 2010

@nika.r
myslim, ze ak by si mala dohodnuteho lekara, tak aj tak by si nesla skor, lebo prietoky robi sestricka a podla poradia. ja som chodila uz na osmu pol deviatu rano a v pohode, bola som medzi prvymi. aj ked teraz v lete mam pocit, ze je ooovela viac tehuliek ako bolo v oktobri 😀

zuzi44
30. jún 2010

@nika.r na prietoky berie sestricka podla poradia,potom cakas este na poradnu, niekedy sa fakt tam nacakas. Pri prvom som tiez som zvykla chodit na osmu a niekedy sme odchadzali az na obed ☹ Pri druhom som mala dohodnuteho lekara,vtedy chodis na cas kedy ti povie ze mas prist,ale ked je na sale tak zase cakas na neho.Ja som niekedy chodila aj vecer a vtedy to bolo raz-dva... 😀

usiko
30. jún 2010

to co su tie prietoky???

atka27
30. jún 2010

@usiko je to zaznam srdcovej frekvencie babatka a prípadných kontrakcií a reakcie baba na kontrakcie

usiko
30. jún 2010

dakujem.......

a to co ma taky nazov, ze prietoky??? 🙂 ja reku ze to ma nieco s vajcovodmi alebo co 😎

atka27
30. jún 2010

@usiko prepac, pomylila som sa - pri prietokoch sa ultrazvukom kontroluje prietok krvi placentou a pupočníkovými cievami. Od prietoku závisí dostatok kyslíka a živín pre plod
to co som pisala pisala predtym je ctg

usiko
30. jún 2010

...mno, toto dava vasci zmysel...a to robia kazdej tehuli?

atka27
30. jún 2010

@usiko ano, kazdej,najprv to kontroluje pri usg gynekolog a v poslednych tyzdnoch uz v porodnici kde budes rodit

usiko
30. jún 2010

ouki...zasa som mudrejsia......

karinnka
4. júl 2010

Dievcence ma napadlo,ked ste nemali vybaveneho lekara,tiez sa s Vami dohodli na konkretnom termine porodu,ked sa blizil ten Vas alebo Vam hrozilo,alebo ste prenasali? 🙂

vitezova
6. júl 2010

No ked vas tak citam asi pojdem rodit do sace ku dosedlovi 😀

flamenga
6. júl 2010

@vitezova dobrý výber 😀 😎

vadelka
6. júl 2010

Ahojte 🙂
Chcela by som sa opýtať,ktoré ste rodili u Dosedlu koľko ste mu dávali za porod?Ja chodím za ním na UTZ a som rozhodnutá na 100% rodiť u ňho.Kľudne píšte IP.Ďakujem

nika.r
6. júl 2010

@zuzi44
@nikush ďakujem za reakcie.

zuzi44
7. júl 2010

@karinnka prvykrat som nemala nikoho vybaveneho ,nechali ma prenasat tyzden a kedze som uz mala trochu problem s tlakom tak si ma tam nechali a vyvolavali porod,pri druhom som mala dohodnuteho lekara,dohodli sme sa ze pridem na prijem ked bude mat sluzbu, ale prislo to na mna v noci ,takze rano v den ,kedy som mala prist na prijem som porodila len skoda ze nie pri svojej dr. ale nechcela som ju tahat v noci z postele a netusila som ze to bude take rychle myslela som ze ju pockame ked pride do sluzby, lebo pri prvom kym som porodila tak ubehla noc a porodila som az na obed

sudoku
7. júl 2010

chcem saq ta opatat ako to je s epi?je to bolestive?dik

zuzi44
9. júl 2010

@sudoku myslis to pichnutie EPI? podla mna to nebolo az take strasne,asi ako ked ti pichnu injekciu.Pri prvom som mala epi,dlho trvalo kym som sa otvorila,bola som uz unavena a mala som velke bolesti ,takze v porovani s bolestami to pichnutie bolo nic.Trochu ma potom bolel chrbat ako keby mi niekto po nom silno buchol trvalo to asi dva dni.

margab
11. júl 2010

Ahojte dievčence.Tak sa pridam do debaty o porode v Saci.Rodila som tam v novembri 2008,nemala som ,,vybaveneho,,lekara,pretože si myslim,že dobrý lekar je ten,ktorý sa o každu pacientku stara tak ako sa ma.A vobec sa nemožem stažovat.Všetci lekari v Saci boli milí,podrobne a ochotne mi všetko vysvetlili,takže sto percentna spokojnost 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Rodila som u dr.Luptaka,a on,ako aj sestry na sale boli vynikajuce a aj vdaka nim sa uz teraz teším na svoju reprizu v novembri 😀 😀 😀 😀 Tak vam všetkým držím palce,aby ste aj vy spominali na porod len v tom najlepšom.Ahojte,Margab

tatita
11. júl 2010

Tak sme tuuuuuuuuuu 🙂 zdrave, krásne, vonave 🙂 papame a spime, porod bol cisarakom super, dala som si pichnut spinal a na porodnej sale som sa citila ako VIP klient aj ked som nikoho nemala vybaveneho 🙂 odrodila nas p.MUDR.Pankuchova ktor si nas aj na cisarak objednala a musim povedať že všetko na sale prebehlo OK, dokonca som sa smiala pri porode s anesteziologickou, taka bola zlata stale mi hladkala vlasy a rozprávala čo práve robia..mala bola do polhodky vonku kedže rezali ten isty rez druhy krát vraj to trváý dlhšie, potom mi ju hned ukazali...krasneeeeeeee niečo po 8 rokoch vidieť opat taky zazrak co ste nosili pod srdcom... jujjjjj malička mala 48cm a 3250 gramov. krasna babulka 🙂 takže baby Šacu odporučam, jedniny problem maju s izbami..skoro nič nemali volna jeden den som bola na obyčajnej,,, brrrrrr a potom sa uvolnila izba za 800sk tak som ju hned vzala..mali neustale plno!!! moj porod mal číslo 718, uznajte kolko žien tam chodi rodit 🙂 prajem vam všetkým bezproblemovy porod a zdrave dedičky 🙂 papa idem k princezne lebo práve sa zobudila 🙂 pekný den

karinnka
11. júl 2010

tatita-gratulujem!!! 🙂 Ja sa idem zajtra objednat na sekciu 🙂 Po akom case Ta presunuli na normalnu izbu?Kedy Ta mohol prvy krat prist pozriet manzel a kedy videl malicku?Ako dlho si tam po sekcii bola?Prepac,ze sa tolko pytam,ale uz som strasne nedockava 🙂 Za spinal si pri cisaraku platila?a ako je to na obycajnej?Tiez mam strach,ze tam bude asi plno...

majka35
11. júl 2010

ahojte ... tatita, závidím, že to už máš za sebou ... ja idem na plánovaný cisársky 6.8. a skúsim tiež spinál ... prvú dcérku som rodila pri celkovej anestézii ale skúsim to radšej s lokálnou ... po prečítaní tvojho príspevku aj prestávam mať strach 😀 a to s tými izbami bolo stále tak, ja chcem byť sama na izbe, ale viem, že je to problém ... a s tými normálnymi izbami je to fakt až také hrozné ??? .... a kedy ťa cievkovali? po pichnutí spinálu, alebo predtým ... a nemala si strach ... a kedy si "odtŕpla" ... a ..,. strašne veľa otázok, ale som fakt nesmierne zvedavá, kedže ma to o chvíľu čaká ... no a samoozrejme blahoželám k bábetku 🙂

traktor
11. júl 2010

baby ja som bola na obycko izbe, a nemali sme problem... 😉 ziaden strach...mne tam bolo uzasne ako v hotely 😀

nice202
11. júl 2010

za spinal sa neplati, je to sucast operacie. cievkuju predtym ako pichnu. normalne izby - nie je tam ani skrina a na izbe je 5 zien. komu to nevadi nech. manzel uvidi dieta hned. teda uz umyte a zabalene. manzel na jisku moze prist hned, ale nemal by sa tam dlho zdrziavat, je to na specialnej sale

nice202
11. júl 2010

zhruba po hodke zacnete odtrpnut 😎 , ale po takych 4-och je to uz ok. postavit, sa ale mozte az na druhy den a aj vtedy sa odcievkuje. cievkovanie je uplne najmenej. pri cisaraku sa robi aj klystir. tiez to nie je nic hrozne

majka35
11. júl 2010

mne klystír nerobili, ešte som sa pýtala, či mi ho idú spraviť, tak sa na mňa udivene pozreli, že načo? 🙂

nice202
11. júl 2010

tak mne aj ostatnym zenam , ktore isli na sekciu Ano. asi sa zmenila doba, ja som "rodila" pred mesiacom a pol

majka35
11. júl 2010

ja pred 3,5 rokmi, takže môže byť ... ale radšej by som bola, keby mi ho nerobili ... 😖 😖 😖

traktor
11. júl 2010

ja som rodila pred rokom, a pytali sa ci suhlasim s klystirom a dali mi podpisat aj papier....suhlasila som ...a som rada...vsak to nie je nic strasne...

majka35
11. júl 2010

ja mám také bolesti spôsobené neskutočnou zápchou pri oboch tehotenstvách, že na to vôbec nemám chuť 😒

nice202
11. júl 2010

aj mne klystir pomohol hehe 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre