Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cervena_ciapocka
27. jún 2011

@kvietocek55 a ako komunikoval lekár na ultrazvuku. Sám od seba hovoril, že čo a ako? A robil to v 2D či aj občas v 3D? Už som 2 mesiace nevidela nevidela nášho miláčika ☹ ja viem, že zachvíľu ho budem mať pri sebe ale aj tak by som ho rada videla.

rabiva
27. jún 2011

@kvietocek55 no teda, tak sa vyzbrojit maxitrpezlivostou ? 😅 tak to muza ani so sebou neberiem, vsak ten neznasa cakanie u dr 😔 ja idem vo stvrtok za Dosedlom a potom toho 8.7. na utz a do poradne... tak sa mozno stretneme 😎

kvietocek55
27. jún 2011

@cervena_ciapocka tak tak.. ja si myslím, že to len tá prvá poradňa je taká blbá... lebo vlastne musíš absolvovať všetko naraz. A na ten utz vlastne chodia aj tie čo niesú tehotné.. takže je tam dosť pacientok.
Lekár na utz skoro ani nič nehovoril, len diktoval sestričke čísla.. vôbec nič nekomentoval.. a videla som len 2D obraz, 3D absolútne neprepol. 😒 Potom keď dokončil tak som sa ho opýtala na váhu a či je všetko OK.. Bola to taká rýchlovka.. Len som na obrazovke videla čo pozerá..

@rabiva xi xi no tak to dosť možné že sa uvidíme.. mne inak povedala dr. dnes na poradni, že termín skôr vidí na 3.8. a nechápem prečo mi do papiera napísala, že podľa utz 5.8, keď dr. mi na ultrazvuku napísal, že termín 23.7. No ja som už šalená z tých ich termínov.. Ty keď pôjdeš za Dosedlom tak nebudeš toľko čakať.. lebo on príde vezme si ťa dnu a je to.

angelikabh
27. jún 2011

@janka196 ahoj no hej bez EPI ale dalo sa vydržať pre také malé stvorenie

cervena_ciapocka
27. jún 2011

@kvietocek55 ou 😕 ja som zas taká, že sa nepýtam. Ale tak, si myslím, že lekár by mal aj bez opýtania pacientku informovať či je všetko ok alebo ako vlastne. Hádam natrafím na niekoho zhovorčivejšieho 🙂

kvietocek55
27. jún 2011

@cervena_ciapocka no veď uvidíš.. ale ak nič nebude hovoriť a budeš chcieť niečo vedieť, radšej sa opýtaj.. resp. si priprav dopredu, čo chceš vedieť.

janka196
28. jún 2011

@kvietocek55 hej tak to bol on potom. presne taky nemastny neslany. a sa ho pytam ze kolko ma maly a on ze ho nepomeral ze to aj tak zbytocne lebo to je len informativne :( tak ma aj sklamal kusa

kvietocek55
28. jún 2011

@janka196 no práve, ja som bola zvedavá hlavne na tú váhu.. som sa ho na to pýtala, ešte predtým než skončil a som mala dojem, že by mi to ani nepovedal, lebo až potom pozeral na váhu..

lucia1407
28. jún 2011

@kvietocek55 dakujem ti za odpovede a este ma napadla jedna otazocka ze kde sa chodi na to poucenie o epi ?

kvietocek55
28. jún 2011

@lucia1407 je to na prvom poschodí ARO ambulancia sa mi vidí že je tam napísané.. len tam treba prejsť tak z druhej strany, po tom druhom schodisku, nie ako keď ideš na gynekológiu. Ale to sa opýtaš, povedia ti, nájdeš to v pohode. Sú tam do druhej 😉

lucia1407
28. jún 2011

@kvietocek55 a to si tam tiez cakala ? Alebo si len zaklopala a hned ta vzali dnu ?Dufam ze tam nechodi tolko ludi ako do tej poradne 😉

lucia1407
28. jún 2011

@kvietocek55 a este platila si aj ten poplatok 1,20 eur na tej aro ambulancii ?

kasperka1983
28. jún 2011

Ahojte, čítam Vás už dlho pretože sa opat chystám rodit v Šaci ale vidím, že za rok a pol za tam toho veľmi veľa zmenilo ☹
Ja od 36 týždňa budem určite chodiť za konkretnym lekárom, lebo si ani nemožem dovoliť tam tak dlho čakať kedže mám doma 1,5 ročneho synčeka a manžel s nim tiež nemože ostávať doma, až keď budem v porodnici
@ingemor, by som sa Ťa chcela spýtať ten krém na bradavky Avent treba ako často natierať pred porodom, lebo by som to chcela vyskúšat lebo prvého synčeka som kojila len asi týžden kvoli rozkusaným bradavkám až pil krv, a kym sa mi to zahojilo som stratila mlieko tak už malú by som veľmi rada kojila
Ďakujem za odpoveď

ingemor
28. jún 2011

@kasperka1983 ..ja neviem ako casto, ale si myslim, ze staci vecer pred spanim..ja som si ho az dnes kupila, kedze vcera manzel nestihal a pise tam, ze zvlacnuje a regeneruje pokozku pred porodom aj pocas dojcenia..

cervena_ciapocka
28. jún 2011

Baby možno trochu otázka od veci. Ak napríklad v 38tt alebo neskôr lekár na ultrazvuku zistí, že placenta už dostatočne nevyživuje plod a bábo musí von (ale samému sa mu ešte nechce), ako sa to rieši? Robí sa sekcia alebo sa vyvoláva pôrod?

ingemor
28. jún 2011

@cervena_ciapocka ..podla mna to nie je dovod na sekciu..to znamena, ze prietoky su asi slabe..ale 38 tt.je uz idealny na porod..nemusis sa obavat, ak by museli vyvolat porod skor-radsej skor ako neskoro..

katkarv
28. jún 2011

@cervena_ciapocka mne to zistili v 34tt a podrzali to infuziami do 36tt a potom vyvolali porod,malej vsak uz zacalo zastavat srdiecko este stastie ze mala len 1840g a stihla sa narodit,no aj tak ma DMO.Pri druhej to bolo tak isto ale to som uz neriskla a dohodla som sa na cisarskom.Je to na tebe,ako sa rozhodnes,mne primar vobec neoponoval ked som mu povedala ze sa bojim aby sa nezopakovalo to co pri prvej dcere.

cervena_ciapocka
28. jún 2011

@ingemor
@katkarv zatial sa ma to netyka, len som tak uvazovala, ale nepaci sa mi velmi myslienka vyvolania porodu, pride mi to ako nieco neprirodzene a nie celkom ok pre dieta, aj ked v takej situacii je to isto potrebne.

katkarv
28. jún 2011

@cervena_ciapocka porod ktory mi vyvolali bol rychlejsi ako prirodzeny,ktorym som rodila syna,ale neviem co sposobilo ze jej zastavalo srdiecko,ci to ze mi porod vyvolali alebo to ze bola placentou slabo vyzivovana.

tomislava
28. jún 2011

@katkarv može sa opýtať či si nemala strach ked si išla na cisársky

katkarv
28. jún 2011

@tomislava nie,lebo som chcela aby sa dcerke nic nestalo a tiez som nevedela do coho idem.Dcerke som aj tak nepomohla lebo zila len 20 dni lebo polovicu srdiecka nemala.A radsej by som 3x po sebe rodila riadne ako raz cisarskym,a to nevravim ze mi uz po cisarskom museli operovat zrasty a teraz ma to caka zas,lebo sa nam nedari otehu a mam aj bolesti takze zas kopa zrastov.

kvietocek55
29. jún 2011

@lucia1407 áno, platí sa ten poplatok 1,20, možeš si ho kúpiť už rovno ráno keď tam pojdeš. A ja som tam prišla o 13.50, robia len do 14.00, tak sestrička ma už pomaly ani vziať nechcela.. ale moj muž zauradoval tak ma ešte vzali. Ale podľa mňa tam nechodí veľa ľudí.. A vnútri budeš vybavená za 5 min.

janka196
29. jún 2011

tak baby mam za sebou dalsiu poradnu. cakala som od pol osmej do pol desiatej. a to som bola len na poradni. kopec ludi tam bolo dnes. este lekar sa cudoval vraj ci su vsetky objednane a pritom prisiel vysetrovat az okolo deviatej. na dalsiu poradnu mi zas treba ist na utz tak uz teraz sa vyzbrojujem trpezlivostou. chcela som sa tam ist osobne objednat ale ked som videla kolko tam je ludi tak som to radsej vzdala. skusim sa tam dovolat

adjuskax
29. jún 2011

Ahojte baby. takze ja len strucne. som tu na kratko. dnes sme sa vratili z nemocnice kedze sme dostali zltacku. Ale sme uz zdravucki. Narodili sme sa presne na termin o 3:35 rano z mierami 3550g a 50cm. Sme krasnucki a vlasatucki a tesime sa spolu s maminkou na nase nove dobrodruzstva 🙂
Inak porod prebehol v poho. Kontrakcie od odtecenia plodovej vody 5 hodin a samotny porod 5 minut. Nastrihnuta som bola ale iba trosku. Hojila som sa velmi rychlo takze pobehujem ako srnka 😉 Takze som spokojna 🙂

janka196
29. jún 2011

@adjuskax gratulujeme 🙂, krasne miery super ste to zvladli. prajeme hlavne vela zdravicka 🙂

cervena_ciapocka
29. jún 2011

@adjuskax jéééj, tak to je super 🙂 také dobré správy sa veľmi príjemne čítajú 😵

katkarv
29. jún 2011

@adjuskax velka gratulacia a vela zdravicka zelam 🙂

lucia1407
29. jún 2011

@adjuskax a ja sa tiez pripajam ku gratulaciam 🙂 a tiez prajem hlavne to zdravie lebo to je zo vsetkeho najdvolezitejsie 😉

ingemor
29. jún 2011

@adjuskax ..srdecne blahozelam, hlavne vela, vela zdravia prajem a vela mliecka!!! 😵

kvietocek55
29. jún 2011

@adjuskax blahoželám 🙂 peknučké miery.. a u koho si rodila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre