Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

katkapapacova
9. sep 2011

ahojte, chcem sa opytat je tu niekto kto rodil v decembri???mna to caka a som rozhodnuta pre sacu,len ma zaujima kolko tam v takom zimnom obdobi bolo zien a kolko tam je vlastne izieb a ake???dakujem vam 🙂

cka
9. sep 2011

@evicka_po no tak potom ziadna slava, ked tam ani wc nie je...... 🙂)

@katkapapacova Katka, uz koncom tohto mesiaca bude cele 4 poschodie prerobene iba cisto na porodnicu, takze izieb bude urcite viac ako teraz a aj sluzby budu lepsie. Takze sa nemusis obavat, bude to v pohode.

evicka_po
10. sep 2011

jedina a obrovska vyhoda je to, že tam bol manžel stále so mnou...sprcha a celkové súkromie tiež neboli zlé

katkapapacova
10. sep 2011

@cka dakujem to sa tesim 🙂

rabiva
10. sep 2011

@karin1989 ta 1postelova nadstandardna urcite je, ja som ju videla, ked som este lezala par dni pred porodom na gynde, tak sestricka taka ochotna mi poukazovala izby, ktora je aka, a ta 1postelova je za 20€ a si tam sama 🙂 tak drzim palce nech sa ti podari ju zohnat, rezervovat sa uz nic neda 😎

elli333
10. sep 2011

@katkapapacova neviem či sa tam stretneme ale možné to je lebo pozerám že 24.12 máš termín a mne teraz prerátali na 27.12. a tiež v šaci chcem rodiť 😉 Ja osobne si myslím že v zime trošku menej žien tam bude ako v lete ale istá si tým nie som 😅

katkapapacova
10. sep 2011

@elli333 ahoj, no co ty vies moznosa fakt stretneme, ja somsa rozhodovala medzi starou a sacou, vyhrala saca, tiez dufam ze tam nebude vtedy natresk 😀

lucytao
10. sep 2011

@lyenka súhlasím s tebou ja som tam ležala pred 3týždňami a mám rovnakú skúsenosť s Dr, Tothom ☹ mne dokonca povedal, že keď ma prepustia tak do 32t do šace ani nemám chodiť. Mám isť do novej lebo len tam mi zachránia tak skoro narodené bábo. Ostala som ako obarená pritom môj pôrodník nevidí žiadny problém s tým, aby som tam došla až budem mať problém, že mi dajú na pár dní zase magnezium a budem ok. Tak sa len modlím aby som nemala žiadny problem a nemusela ísť až do pôrodu do žiadnej nemocnice a to si za každým platím nadštandart. Inak ostatný sú zlatý aj sestričky sanitárky no všetci 😉 . A tiež ma nasrala Dr. Pankuchová taká mladá lekárka, ktorá robí na ultrazvuku nie je zlá, ale naštvalo ma že keď ma môj pôrodník pošle na ultrazvuk bába a krčku ona sa rozčúlila, že načo je dobre robiť mi ultrazvuk každý mesiac ked mi ho robili v nemocnici. Že sa nič zmeniť nemohlo, kedy každý lekár posielal svoje pacientky tak často na ultrazvuk tak by tam sedela denne do večera. Že mi urobí len krčok či sa neotvaram či sa neskracuje ale ultrazvuk klasický nie. Urobila mi ho až po tom čo videla že som vytočená do maxima. Veď čo je to za prístup keď ju to nebaví nech to nerobí nech si urobí súkromnú prax kde sama určí počet pacientiek na deň ale na to nemá ešte kvalifikáciu a dostatok praxe. Tiež som raz ostala prekvapená keď som tam ležala po tom čo mi Dr. Ružičková (bola tam vtedy len 2týždeň a ešte nemala žiadne kompetencie) povedala keď som začala špiniť a videla krvnú zrazeninu, že si to nemám všímať to mám 2 hematologické choroby a už som v minulosti potratila 2x. Miesto toho aby zavolala lekára ktorý má oprávnenie aj niečo vykonávať ☹. Zavolala mi lekára nakoniec vrchná sestra po tom čo som už plakala od strachu ☹ . Našťastie sa nič nestalo a som už v 27týždni. Stále verím, že som si vybrala správnu a dobru pôrodnicu i keď už o tom nie som presvedčená na 100% a občas váham ale v Košiciach to nieje tiež lepšie ☹.

elli333
10. sep 2011

@lucytao no teda ten dr. Toth ti to veru mohol povedať milšie 😠 ale trošku mal pravdu lebo tiež som minule rozmýšľala že síce rodiť chcem určite v Šaci aj som tam ležala už dvakrát za tehotenstvo ale keby sa teraz (čo teda pevne verím že nie rovnako ako ani u teba) niečo objavilo až do toho 32tt tak pôjdem asi do novej presne kvôli tej novorodeneckej Jiske...že komfort a prístup tam určite nebude taký ako v Šaci ale bola by som asi kľudnejšia

elli333
10. sep 2011

@katkapapacova ja som sa zase rozhodovala medzi novou a Šacou,ale akosi viac dôverujem Šaci a doteraz ked bol problém som proste automaticky vždy tam išla,veľmi im tam dôverujem a zdajú sa mi tam fakt skoro všetci lekári veľmi starostliví a veru nebolo by zle keby sme sa tam stretli 🙂 tak akurát na sviatky to vychádza tak som zvedavá že ako to tam vtedy bude

lucytao
10. sep 2011

@elli333 tiež mi vypočítali termín na december ale na 12 podľa menštruácie ale idem na plánovanú sekciu. Tak to bude skôr vraj ak bude všetko ok tak 37tt čo je koniec novembra tak sa asi nestretneme ale prajem veľa šťastíčka 🙂 nech nám to všetkým dobre dopadne a nech sme čo najviac spokojné 😉

katkapapacova
10. sep 2011

@elli333 no ja som novu uplne vylucila, dva roky do zadu som tam prisla o babo koli lekarom tak som povedala ze nikdy viac, samozrejme neprehovaram nikoho, kazdy sa rozhodne sam, ja som za sacu bo na novorodeneckom bude mojho muza kolegu zena tak preto

katkapapacova
10. sep 2011

@elli333 aj ja som zvedava ze ako to dopadne, niekto vravi ze na sviatky su najkrajsie porody iny zasa ze lekari su vtedy hnusny bo su v praci, tak neviem kazdopadne porodit chcem tam a najlepsie prave na stedry den 🙂

elli333
10. sep 2011

@lucytao mne podľa menštruácie vyšiel termín na 9.1. ale v poslednej poradni mi to prerátali až o dva týždne dopredu na toho 27.12. podľa veľkosti malej a podľa pohybov tak som veľmi zvedavá 🙂 tiež prajem veľa šťastia aby bolo všetko ok 🙂

elli333
10. sep 2011

@katkapapacova ☹ to ma mrzí,tak to je logické že potom novú určite nechceš,ja len kvôli tej Jiske som ju zvažovala,ale ono fakt asi najviac zaváži prístup lekárov,mne tiež teraz v 20tt v poradni dr. poranila krčok a ešte mi aj zbytočné atb. dala tak tiež som sa hned rozhodla že už ku nej viac nejdem,preto som tak milo prekvapená a ťahá ma to vždy do tej Šace lebo tam sa mi zdá že na takého surového doktora sa nedá natrafiť lebo tam taký nie je. a chceš nejakého konkrétneho pri pôrode alebo to necháš na náhodu?

lucytao
10. sep 2011

@katkapapacova to ma mrzí že si prišla o bábo čo sa stalo ked sa môžem opýtať??? ja som v minulosti potratila 2x a do novej tiež nechcem tam mám zlú skúsenosť s dr. Suchankom a to bolo po tom čo som potratila už tak to bolo pre mna ťažké a ešte to jeho chovanie hrúza.

lucytao
10. sep 2011

@elli333 super pôrodníci sú dr. Lenďak a dr. Dosedla 🙂

elli333
10. sep 2011

@lucytao dakujem 😉 neviem že ako to funguje cez sviatky či sa oplatí vôbec niekoho dohadovať 😒 že ked sa s niekým dohodnem a začnem rodiť trebárs na štedrý deň či aj tak dôjde. Teraz ked som mala poranení krčok tak som za prof.Lukačinom išla lebo on odrodil ešte moju mamku 😅 taký zlatý je že stále si to pripomenie že ahááá áno vy ste moje dieťa 😀 ale neviem či on vôbec rodí alebo nie,nepýtala som sa ho a prvýkrát v 9tt som mala hematóm tak ma prijímal dr. Olšavský a tiež zlatý sa mi zdal ale potom som čítala že on náladový je,že ja som asi mala šťastie práve na dobrú náladu 😀 tebe kto bude robiť cisársky?

lucytao
10. sep 2011

@elli333 Ja mám dohodnutého Dr. Lenďaka je veľmi zlatý odrodil jednu skupinu mojich kamaratiek som spokojná on má svoju ambulanciu v Turni ale chodí slúžiť do šace a každú stredu tam funguje aj ambulantne nikdy sa mi nestalo ani večer že mi nevzal tel. a ak nemal čas rodil a tak volal mi naspäť ja chodím do nemocnice do poradne a aj k svojmu gynekológovi. Druhá časť mojich kamarátok boli u Dosedlu a chvália si ho a zažila som ho v nemocke je super. A Olšavský sa len málo usmieva inak je v pohode 🙂

lucytao
10. sep 2011

@elli333 a keď si chceš pozrieť kto má aké vzdelanie a atesty v šaci myslím lekárov ktorý tam robia stále tak si ťukni stránku nemocnica šace tam si zvoľ gynekologicko - pôrodnická klinika tam zvoľ tím a tam su všetci 🙂

katkapapacova
11. sep 2011

@lucytao fuha, suchaneka nechcem uz nikdy vidiet, ja som tam bola v piatom mesiaci so zapalom obliciek, dali mi atb a zapal vyliecili,avsak usg obliciek podla nich nebol potrebny, zrazu som mala vysoky tlak, zacali ma strasit, ze babo ma zabije, suchanek mi osobne povedal ze som hlupa ked nechcem ist na indukciu, vraj aj tak to dieta umre a ja s nim, ale babo bolo zdrave a vyvijalo sa normalne ja som veriaca takze u mna to neprichadzalo do uvahy, davali mi lieky na tlak 10tab.denne a magnezium, tlak znizili natolko ze sa nas Adamko udusil v brusku lebo sa stahli cievy v placente a nemal kyslik,potom mi vyvolali porod, moja internistka chytila na suchaneka a tych jeho kolegov a poslala ma na usg obliciek ktory mi oni nespravili, tam mi zistili ze mam nador na oblicke,o mesiac ma operoval doktor ktoremu dnes vdacim za zivot, co ma vsak zarazilo, ze ma mohol operovat aj pocas tehu keby na to prisli skor...dala som ich na urad nad zdrav.dohladom, samozrejme neuspela som ,vraj lekari neboli povinny mi robit usg obliciek
@elli333 nebudem nikoho zazmluvnovat, necham to na toho kto tam bude, ty budes niekoho zazmluvnovat?

lucytao
11. sep 2011

@katkapapacova to mam strašne mrzí tiež s ním nemám dobru skúsenosť ja mám roztrusenu sklerozu neurologické ochorenie a bohužiaľ som spontalne potratila a suchánek sa ku mne choval jak k poslednej šlapke či som normalna s takým ochorením mať dieťa a ja mu na to ze chcem vlastné bábo a že to budem skúšať pokiaľ sa mi dieťatko nepošťastí a on nato že či tehotenstvo je skúška či čo vrieskal na mna jak najatý pred ostatnými pacientkami veľmi som plakala myslela som že to tam nezvladnem nechali ma čakať do druhého dna v bolestiach a vyčistili ma až vtedy ked som už ledva došla do sesterne a opýtala sa či ma vyčistia alebo mám podpísať reverz a odísť inde. Potom ma rýchle urobili a to mi ver že ked ma robil na sále suchánek vratila som mu to aj s úrokami vrieskala som na neho ja pred všetkými sestrami a anesteziologičkou že nech si rozmyslí ako sa ku mne bude správať a ako ma vyčistí že ked nebudem mať nikdy viac dieťa veľmi to oľutuje všetci ostali prekvapený a pozerali na neho čo mi urobil. A ked zistil že mám tety na novorodeneckom od svojej manželky ktorá robí na gynde sestru tak pri kontrolnom ultrazvuku pár dni potom sa choval jak milius citujem: my sme sa nevypiškali pred gynekologickým vyšetrením a ja mu na to zo zvýšeným hlasom nevypišali a čo a bolo ticho . Potom som nevedela ostať tehotná 2,5 roka a ostala som len vďaka môjmu gynekológovi ktorý mi umelo vytvoril cyklus s clostylbegitom za to som mu vdačná 🙂. Inak Suchanek je to arogantný debil (to hovoria aj jeho spolužiaci a medici, kolegovia) ktorý chodí do kasina mastiť automaty a to som ho osobne videla lebo som robila v jednom nemenovanom kasíme na terase a býva o pár brán odomňa na jazere zatiaľ mál 2x šťatie že nevyfasoval od manžela lebo on tak ako ja nezabúda raz môže dakovať mojej mame ktora muža v nemocnici zastavila že nech kašle na neho a raz na ulici my sme už odchádzali autom a ponáhľali sa tak nemal čas muž na neho. Ale hovorí sa pán Boh nenáhlivý ale pamätlivý šak jemu sa to v živote vráti. Možno je preto taký zlý že im samim sa nedarí mať mimčo čo mi je ľuto lebo manželku ma presný opak veľmi milá. Ale kašlime na takého človeka tešme sa že čakáme našich anjelikov 🙂 🙂 držím palčeky ja som na rizikovom. a ešte sa chcem opýtať koľko toho magnezia si brala lebo mne predpísali 3xdenne po 2tabletky tak teraz sa bojím nieje to veľa???? ja ho berem lebo sa mala tlačila vonku a hrozil mi potrať už som 2x lezala aj na magneziových infuzkach v 18tt a v 24tt teraz som 27tt+1deň tak sa len modlím nech je mala ok a nech to zvládneme aspoň do 32tt aby sme nemuseli isť do novej nemocnice tam je to oddelenie pre predčasné narodené detičky inde v KE nieje po 32tt už môžem aj do šaci tak nam drž palčeky myslím na vás tiež 😉

dany1986
11. sep 2011

@lucytao aj ja som bravala 3krat 2 tab. magnezka a neboj nieje to vela ja som si to tiez myslela ale ze je to v pohode 🙂nastastie ja nemam zlu skusenost z dr.suchanekom mne prisiel taky mily ale to som mala asi stastie ze mal dobru naladu alebo sa chcel urobit milym pred medikmi 😀 😀

elli333
11. sep 2011

@lucytao normálne nechápem ako sa tak hnusne môže chovať lekár v jednej z najhorších chvíľ v živote ženy,neviem si predstaviť akoby som reagovala na tvojom mieste,asi by som ho od nervov zmlátila 😅 a magnézium neboj nie je to veľa,ja tiež beriem magnézium a mám aj nízky tlak..ale ja mám nízky tlak celý život,teraz v tehu je ešte nižší tak tiež dúfam že malej to nevadí 😒 pravdupovediac som ani nevedela že nízky tlak je v tehu tiež nebezpečný,nikto ma nato neupozornil..odteraz asi budem piť aspoň trochu coly alebo kávu s mliekom aby nebol až taký nízky
@katkapapacova veľmi smutný príbeh ☹ . Čo sa týka lekára ešte neviem či zazmluvním lebo ani neviem koho by som zazmluvnila kedže viacerí sa mi tam pozdávajú takže zrejme to nechám na náhodu 😉

lucytao
11. sep 2011

@elli333 no tiež mám celý život nízky tlak a teraz mám občas aj 49/98 väčšinou 54/98 aj ty máš taký nízky ??? tiež pijem rano kávu inak sa mi strašne točí hlava a to vypijem denne 3l vody a keď dôjdem do poradne ako vždy mám tlak trošku vyšší 60/1OO tak to lekár nerieši povie no tlak trošku nižší tak neviem snáď je to ok a verím že ta kombinácia nizkeho tlaku + magnézium snáď môjmu pokladu neublíži no budem sa na to pýtať na budúcej poradni 😒

katkapapacova
11. sep 2011

@lucytao fuha, tak toto je silna kava,normalne nechapem ☹ ☹ ☹ no tolko magnezia by si nemala brat, koho mas lekara?nie nahodou janovskeho?lebo ja ho mam a mne kazal 3x2tab.magnezia, ale internistka mi povedala ze v ziadnom pripade, ze 2x1denne staci, max 3x1

lucytao
11. sep 2011

@katkapapacova no ja mám DR, Hoppana gynekologa a pôrodnika Lenďaka ale aj v nemocnici mi tak kázali tak neviem inak od Janovského som zdupkala po tom čo som potratila nikdy mi nerobil žiadne vysetrenia a sestra je stará harpia ked som volala že som začala špiniť povedala že už dnes nemajú číslo a že mám prísť druhý deň to už bolo pozde som sa rozkrvácala keby ma vzali hneď a poslali do nemocnice tak by bábo možno zachránili a nepotretila by som dnes som múdrejšia pri probleme utekám rovno do nemocnice
no neviem zajdem na gyndu jak to magnezium ☹

katkapapacova
11. sep 2011

@lucytao no opytaj sa na to, lebo mne moja internistka vyslovene povedala, ze tlak nesmie byt nizky lebo babo bude nodokrvene, tak len aby sa ti nic zle uz nestalo, magnezium inak obsahuju aj mineralky, tak tie vyluc, pi iba cistu vodu lebo ked 6tab.denne beries aby sa daco nestalo

motylikova
12. sep 2011

kocky kt ste mali vybaveneho porodnika,prosiim ip,dakujem velmi velmi pekne

lubkatobi
12. sep 2011

@cka držím palce! .. nech máš ľahký pôrod..ozvi sa potom, ako bolo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre