Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

elli333
2. nov 2011

@katkapapacova ja som v šaci zase ležala týždeň a stále mám z nich pocit že sú všetci skvelí a nikomu nič netreba dávať aj tak o teba bude postarané 😉 a veru tebe sa to už pomaličky kráti 😅 ...ved vlastne aj mne 😀 ešte mi aj povedali že asi pôjdem skôr..nejaký 36-38tt lebo mám vrodenú menšiu maternicu 😒 tak dúfam že to bude oki aj ked pôjdem trošičku skôr 😒

martinafin
2. nov 2011

@gabi8254 mala byt planovana,ale skor ako mi vobec dali termin-mala som vyplatene poradne a bola som len raz na utz.Mala som pesar a vypadol mi a tak som prisla o 8.00 rano a sc som mala spinalkou o 15.15. Kedze som bola priviazana tak mi ho len cez plece ukazali,narodil sa 15.20, a az ked ho odsali a umyli ho ukazali,tj asi po 5minutach,ale to len tak na minutku.A tak po 20 minutach ho doniesli aj prilozit na jisku.a mala som ho asi 15minut.potom az na druhy den o 16.00 uz na izbe.aku pripravu by mali robit?jedine ako kojit a chodit den po🙂. Kojenie je trosku bolestive ale poleziacky a ked ty sedis a babo lezi na stole je ok,inak to velmi boli.

gloria9
2. nov 2011

@duplinka ahoj tak ty to uz mas za sebou jak ti fajne ja som dnes bola v saci a nastupujem buduci tyzdne v stredu a sekciiu mi robia vo stvrtok snad to zvladnem

gloria9
2. nov 2011

ahojte buduci tyzden mam sekciu vo stvrtok je tu nejaka taka co tiez?

katkapapacova
2. nov 2011

@elli333 mojka mozno sa stretneme ked budes skor, juj to by bolo super 😀 😀 😀

elli333
2. nov 2011

@katkapapacova veru je dosť pravdepodobné že sa tam stretneme,bola by som rada,uvidíme no 😵 aj nám prerábajú oddelenie šestonedelia teraz,vkuse tam vrtali ked som tam minulý týždeň ležala takže budeme mať vynovené všetko,že hned začiatkom decembra to už má byť hotové

katkapapacova
3. nov 2011

@elli333 no videla som vcera som bola na prietoky a veru hukot riadny ale tak hadam kym tam pojdeme bude vsetko hotove 😀

elli333
3. nov 2011

@katkapapacova no verím že to stihnú 😅 a na prietoky si bola prvýkrát?...lebo ja som bola v 30tt a neviem či sa ešte môžem objednať aj do šace trebárs na nejaký 34tt aby pozreli..Dosedla ti robil prietoky?

katkapapacova
3. nov 2011

@elli333 ano prvykrat, hej hej dosedla robil, bol mili, aj sme sa nasmiali

minkohenika
3. nov 2011

@lenuska27 ahoj.určite zavolaj na ambulanciu on je tam skoro vzdy.myslim si,ze čislo na mob. nedava len ak hocikomu.

minkohenika
3. nov 2011

@julinkaaa11 juj ktora by ho nechcela? 🙂 no zaplatit by som ho nezaplatila,aby ma prisiel odrodit.ked si pomyslim kolko toho dostavaju toči sa mi hlava.maju svoj plat a navyše ine prijmy,myslim tie dakovne čo im každy pcha.ja sa tak nato zlostim,lebo sa mi to nezda fer hoc človek nato aj ma,ale prečo by som mala niečo dat?každu pacienku by mal lekar vnimat rovnako,či je to dcera riaditela nemocnice,alebo nejaka "Darinka z Klečenova" 🙂

teleranka
4. nov 2011

baby, ako prebieha sekcia v sacanskej nemocnici??? a priprava na nu? pls podelte sa o svoje zazitky....

a dostaôa sa mi taka infoska, ze v saci sa chysta este vacsi nadstandard, ako bol doteraz, poculi ste o tom? samozrejme, kazda mamina si musi pekne zacvakat, ale ze vraj maju byt este vacsie "vymozenosti" ako su teraz...
poculi ste o tom nieco?

julinkaaa11
4. nov 2011

@minkohenika
moja rec....ale tak nie kazdy to tak vnima...ludia si asi myslia, ze ked niekomu nieco podsunu, ze sa nemoze nic stat a ze sa dr. bude tocit len okolo nich- ale je to blbost...mam znamu, co dala jednemu dr. este pred porodom do vrecka peknu sumicku a nakoniec aj tak obe - ona aj dieta skoncili na jiske a trvalo dost dlho kym sa konecne dostali z nemocky domov.
No to bola pre mna vystraha a hlavne dufam, ze aj bez vsimneho bude vsetko ok a budeme rychlo, rychlo domka 🙂
Mimochodom baby, nemate cennik vykonov a poplatkov - co sa tyka porodnice v Saci? Hladala som na ich stranke ale nenasla som... ☹

lenuska27
4. nov 2011

@minkohenika dakujem uz mam tel.cislo:-)

lenuska27
4. nov 2011

@martinafin ahoj ako ti zavidim ze to uz mas za sebou ja idem na sc 11 novembra rano tiez spinalku...ake to je?ako si sa citila?

teleranka
6. nov 2011

@lenuska27 drzim palce...vsetko dobre dopadne q uz o par dni budes mat vytuzene babatko v naruci . och, ja si este musim par mesiacov pockat:(

gabi8254
6. nov 2011

zeny, ja som sa dnes vratila zo sace, pustili nas po 4 dnoch (den porodu sa nepocita). mali sme sekciu. a tusim tu padli otazky ohladom toho, ako sa zena citi po sekcii - no samotny porod nie je nic prijemne - je to predsa operacia a si pri nej pri vedomi. ale ked vyberu z brucha babo, tak vsetok stres opadne a uz na ine nepomyslis ako na dietatko 🙂. a ako prebieha sekcia? no, potrebne je holenie (ak prides z domu pripravena, lepsie pre teba), klystir, mne dali infuzku, kateter, prichod na salu, tam dole pyzamo, daju ti taku ochrannu ciapku na hlavu, plast, ktory ti zahali predok, sadnes na operacny stol, daju ti anestezu - pichnu do chrbta (preto mas zadok odhaleny a len predok prykryty plastom), potom lahnes na stol, nohy necitis - teda ked operuju necitis, ale citis pohyby s bruchom a tak - neboli to, len je to kus neprijemne (nechcem strasit, ale tak to jednoducho je). dieta je na svete dost rychlo, dlhsie trva cistenie a sitie. potom ta prevezu na jisku, kde si 24 hod a potom ta pustia na izbu. anesteza u mna doznela po cca 6 hod. resp. pomalicky to ide. a kto ide na sekciu teraz, odporucam na jisku vziat nieco do usi - mp3, radio a pod., lebo tam na poschodi akurat pracuju robotnici a je dost neprijmne furt pocuvat vrtanie a buchanie... hlavne ked lezis po operacii a nemozes sa poriadne hnut.
lekari tam su fajn vsetci. prijemni, profesionali. sestricky sa tiez daju. ja som neplatila nikomu nic, akurat za izbu a za prepichnutie usi malinkej. nikto sa ani netvaril, ze chce nieco do vrecka. personal je fajn, len strava taka nemocnicna :D. po sekcii sice ani vela jest nemozes, len take riedke ako pudingy, ale postupne sa strava dostava do normalu. keby mal este niekto nejake otazky, pytajte sa 😉

katkarv
7. nov 2011

@teleranka pozeram ze ty si z Apriloviek 🙂 Tiez by som chcela rodit v Saci 🙂

teleranka
7. nov 2011

@katkarv
ahoj ahoj, anoooo, som 🙂 kedy mas asi termin, bola si tam uz na screening? a chces si priplatit lekara alebo este nevies?

katkarv
7. nov 2011

@teleranka este nie,chystam sa tam az v 36tt.Lekara asi nepriplatim je to sumicka a ked vsetky tu pisu ze ani netreba ze su tam vsetci v pohode,ale mozno z bliziacim sa porodom dostanem strach a radsej niekoho zazmluvnim 🙂 Moj termin podla usg je 15.4 a podla ms 17.4

teleranka
7. nov 2011

@gabi8254
ja sa hlaaasim 🙂 v prvom rade gratulujem k babatku!
chcem sa opytat, ako je to s tymi infuziami a katetrom. ako dlho pred ti tiekli a davali ti ich este aj po sekcii?
to pichanie spinalu ako prebieha?co ked sa mimovolne uhnem a netrafia mi tam, kam chcu? a nebolela ta hlavka, kateter si ako dlho dokopy mala zavedeny, ked si isla potom na wc, vsetko v poriadku?
a este ma prekvapil klystir...ved na stranke sacanskej nemocnice sa pise, ze nemusia, pokial ho nehcces..

teleranka
7. nov 2011

@katkarv tak to budes mamina o tyzden skor ako ja..ale nechajme sa prekvapit, kedy sa nam ratolesti vypytaju na svet, kamaratka vcera vecer priviedla na svet o tri tyzdne skor babatko 🙂
mozme si vymienat info, co a ako, ja tam idem koncom novembra na tu morfologiu...dnes som bola na tripple testy, tebe dopadli dobre, lebo ja do piatku asi umriem od strachu :(

katkarv
7. nov 2011

@teleranka este neviem,minuly stvrtok mi brali krv,asi o dva tyzdne budu vysledky,no ja dufam ze skor.Aj ked im velmi neverim.Pri vsetkych detoch mi vysli dobre a dcera jednu polovicu srdca nemala a este mali podozrenie na downa lebo mala zvacseny jazyk ale nevedeli to potvrdit z krvy lebo hned po narodeni dostala tranzfuziu.No aj ja som dcery porodila v 36tt tiez neviem ako to bude teraz.

teleranka
7. nov 2011

@katkarv a rodila si normálne? to nejak dlho vam trvaju vysledky...dva tyzdne..

katkarv
7. nov 2011

@teleranka prvu dceru mi vyvolavali a druhu som porodila cisarskym tiez trebalo skor ukoncit kvoli zlym prietokom a malej placente.No tak vravela sestricka ze o 2t ale snad budu skor,az budu ona mi zavola.

gabi8254
7. nov 2011

@teleranka dakujeme 🙂 infuzku mi dali este pred operaciou, kateter samozrejme tiez. ten mas pocas celeho pobytu na jiske - sak na vecko ist nemozes, ked sa neda chodit a potom ho ani necitis. je to kus neprijemne, ked ho zavadzaju, ale prinajhorsom vynadas sestrickam od bolesti :D ked ti ho vyberu, tak je to tiez nie velmi prijemne, prvy den/dva mas pocit ze najprv curas ziletky, ale to prezijes. infuzky dostavas cely cas na jiske, lebo ked nemozes jest, potrebujes vyzivu...
spinal - ked ti ho pichaju, tak pri tebe vpredu stoji niekto, kto ti da instrukcie ako sa uvolnit a ohnut chrbat pri tom a tiez ta drzi aby si neuhla a este ta aj upozornia aby si sa nehybala. keby si mala obavy, pytaj sa ich na sale este pred, oni ti vsetko povedia, neboj. hlava ma z anestezy bolela este pocas operacie - nie dlho, ale dost intenzivne, az na zvracanie mi bolo, na zamdletie. ale preslo to este kym ma dosili. no spoluleziaca co mala sekciu den po mne bola z toho cela ubolena a cely cas na jiske mimo z toho a bolela ju hlava este tam. je to asi individualne kto ako to znasa.
klystir - pred operaciou je nutny. ved lezis cely den nevladna a je pre teba lepsie, ked ta creva neobtazuju :D no a potom postupne ked ta pustia na izbu nabiehas na normal stravu - zacinas pudingami a vyvarmi atd... a z vlastnej skusenosti odporucam glycerinove cipky - som si kupila pre istotu a dobre som urobila. lebo prvy krat po operacii ist sa vyprazdnit nie je sranda, este viac ked ta brucho boli. a cipky pomozu... potom som uz problem nemala. ale prvy krat hroza... ten klystir ze nemusis, to sa skor tyka asi klasickeho porodu. ale je to otazka par minut - aspon u mna bola. sestricka mi ho dala a ledva som este stihla teplotu odmerat, vziat veci do sprchy - uterak a tak a uz som utekala...
a je dobre pripravit si veci na jisku skor - teda vziat so sebou nejaky maly uterak, kefku a pastu na zuby, vodu nebublinkovu (pokial nechces pit vodu z vodovodu) a nieco do usi - hudbu, radio, lebo je tam dlha chvila a ked sa ti nebude darit spat, tak aspon sa odreagujes. ja som bola sama cely cas na jiske a este aj cely den tam robosi na poschodi robili, takze mp3 mi prisli max. vhod.
hadam som dostatocne jasne odpovedala 🙂 keby este nieco, pytaj sa... 😉

gloria9
7. nov 2011

@lenuska27 ahoj mna sekcia caka teraz 10 ty ju mas jedensteho?

gloria9
7. nov 2011

@gabi8254 ahoj ja sa chcem spytat ja idem na prijem v stredu a vo stvrtok mam sekciu povedz mi to cievkovanie holenie a klystír robí ta ista sestricka a potom uz idem pripravená na salu?kolky doktory tam budu?a kedy uvidim maleho?to cievkovanie bolí?ako dlho to trva nez sestricka povie hotovo?🙂a ked pridem na izbu co sa deje potom?predpokladam ze lezim este stale ale dokedy?prva sprcha atd?

gloria9
7. nov 2011

@gabi8254 a naco si mam zobrat na jisku kefku pastu uterak ked neviem vstat z postele?

gabi8254
7. nov 2011

@gloria9 holenie mi kontrolovala sestricka po prijme, ked som prisla na izbu. ja som miesto ziletiek doma pouzila krem depilacny veet a to uplne staci - teda nemusi to byt uplne na neviem ako hladko, hlavne odstranit chlpky pod bruchom - kvoli rezu a sitiu... klystir bezne neviem kolko hodin pred operaciou davaju, lebo mne povedali ze o 13.00 operacia a po 5.00 mi dali klystir. a potom zrazu nabehli sestricky na izbu ze sa operacia presuva, lebo im par operacii odpadlo, tak som rodila okolo 8mej miesto 13tej. cievkovanie az po klystire tesne pred operaciou. a ano, nebudem klamat, nie je to prijemne - ako keby ti pchali ihlu do mocaku... ale prezijes to, neboj. pripravu pred operaciou robi sestricka, ktora ma sluzbu na oddeleni, resp. mozu byt aj dve. na mna nabehli tri. aj ked neviem preco 😀
na sale - plno ludi - sestricky do blud - kazdy ma nieco svoje na starosti. ale neboj, su to profici, takze je to ok. lekari dvaja - aspon mna tak robili. maleho ti ukazu aj hned ako ho vyberu - len na chvilu na okuk. potom ho hned berie na starost novorodenecke a ked urobia co maju, donesu ti ho ukazat este pocas operacie uz obleceneho a v perinke. mne malu prilozili tak na rameno, aby som jej videla do tvare a ti poviem, ze som vtedy ine ani nevnimala... potom ti este na jisku donesu na chvilu maleho a potom az ked ta pustia po 24h na izbu. po porode ides hned na jisku, tam lezis 24 h. anesteza musi pominut a nemalo by ti uz byt tak zle. po 24h ta uz prevezu na izbu, ale chodit, resp. postavit sa budes moct uz skor. ja som rano na druhy den mohla uz vstat, kus chodit a umyt zuby po sediacky za asist sestricky. teda, preto radim aj kefku, budes sa citit lepsie, ked sa budes moct normal umyt. prva sprcha moze byt v den, ked sa dostanes na normal izbu, ale pozor. radsej nie sama. nech ti niekto asistuje, resp. min. sestricka, lebo sa ti lahko moze zatocit hlava a konec. este budes mat problem s chodenim a statim, ale radsej, ked sa ti bude este motat hlava, polez a sprcha az ked sa na to budes skutocne citit. hadam som ti na nic nezabudla odpovedat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre