Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

katkarv
14. mar 2012

@silvulik10 ja som za posledny mesiac pribrala 1kg.Kedy ti vysetrili moc?Ci stihaju oblicky,viem ja som mala z dcerou zle vysledky a aj preto mi vyvolali porod v 36tt.7kg sa mi zda ze je vela ale ja niesom doktor.

silvulik10
14. mar 2012

@teleranka Tak to sa teším, že Vás už pustili, veď doma je doma 🙂 Na kardiológiu idem do Šace ku Dr. Staneckému ráno na 8:00, na prietoky idem k Dosedlovi tam mám ísť medzi 9:00 a 10:00 a potom k svojmu do poradne. No a z tých všetkých vyšetrení sa potom uvidí ako ďalej.

silvulik10
14. mar 2012

@katkarv Moč mi vyšetrovali v poradni naposledy 27.2., tam bol v poriadku, ale nakoľko mi už vtedy veľmi opúchali nohy, predpísal mi Dopegyt a poslal ma okamžite na interné. Bola som na internom, tam mi kázali zbierať moč 24 hod. a výsledky sú, že vraj mám málo bielkovín a lieky vraj brať nemám až keď bude tlak vyšší ako 140/90. Ale ja mám tlak vačšinou medzi 130-140/80-90. Preto som zvedavá čo mi povie ak mu poviem, že za dva týždne som pribrala 7 kíl. Ruky, nohy hrozné. No uvidíme.

katkarv
14. mar 2012

@silvulik10 no uvidis v piatok,mozno by som na tvojom mieste vzala 24h moc keby nahodou sa unuvali vysetrit.Ja som mala dobry tlak a predsa boli zle vysledky.

any395
14. mar 2012

23.3. piatok v Košiciach organizujem 3-hodinovú prednášku:
Všetko o pôrode (príznaky začínajúceho sa pôrodu, všetky fázy-čo sa deje s maičkou a bábätkom, čo je dôležité vedieť,ako to prebieha v pôrodniciach, ako môže byť blízka osoba nápomocná rodičke). Prednáška je vhodná pre tehuľky nad 30.týž.grav. aj pre páry, ktoré obdržia potvrdenie o absolvovaní prípravy pre blízku osobu k pôrodu.
čas a miesto doplním najneskôr začiatkom budúceho týždňa, cena pre pár 22 eur, pre jednu osobu 11 eur.
Záujem poprosím nahlásiť mailom: por.asist@gmail.com
pôrodná asistentka, ďakujem 🙂

silvulik10
15. mar 2012

@katkarv včera som už nepísala, bolo mi strašne zle, krútil sa so mnou celý svet a aj tlak sa mi zvýšil na 143/91, ležala som až do rána. Už len vydržať do zajtra. Ani dnes mi nie je veľmi dobre, ale musím vydržať. A Vy Katka ako sa máte?

katkarv
15. mar 2012

@silvulik10 my?Slimacou rychlostou trosku upratujem a tiez sa neviem dockat zajtrajska,naposledy ked sme sli na kontrolu tak som ani nejedla od nervozity ze ci je vsetko o.k.Az po poradni som sa objedla 😀
Ty este mas cas do porodu tak snad nieco vymyslia aby ste boli v poriadku.

silvulik10
15. mar 2012

@katkarv Tak dúfam, že nám obom zajtra všetko dobre dopadne a bude všetko v najvačšom poriadku 🙂 Mne je dnes od rána zle, idem ležkať ďalej. Uvidíme čo prinesie zajtrajšok, každopádne ak sa vrátim, tak sa ozvem, že čo a ako. Držím palce, možno sa aj stretneme 🙂 Ak uvidíš takého slona, tak to som ja 😀

mili9
15. mar 2012

@katkarv
@silvulik10 Držím Vám palčeky,aby to zajtra dobre dopadlo 🙂

mili9
15. mar 2012

Dievčatá neidete rodiť niektorá 22.3. stretneme sa? 🙂

teleranka
15. mar 2012

@silvulik10 moja az mi zabehlo ked som precitala, aky si mala tlak... bozinku, velmi ma to mrzi. odpocivaj a nenamahaj sa.. som netrpezliva aj za vas, ako spolu s@katkarv dopadnete zajtra.
katka a ako sa dnes citis?

sveronikas
15. mar 2012

@anci852 , @katka2552, ahojte kočky od rána na Vás myslím, že ako ste dnes pochodili v poradni, dajte vedieť, ja už som nedočkavá na zajtra že čo sa dozviem :D

tigriatko
15. mar 2012

@mili9 ahoj

tigriatko
15. mar 2012

@mili9 ahoj, ja mam termin 23.3., poradnu 21.3., tak neviem, co nase babatko planuje 😀

rastikovalucka
16. mar 2012

@katkarv..mne davali v Šaci epidural pri normalnom pôrode a plode 4156 g. Robili mi ho dve staršie sestričky z anesteziologie, napichli mi 5 krat miechu a 5 krat sa im naplnila kanila krvou....nakoniec prišiel neaky lekar a napichol mi epidural ten. Ale vôbec mi nezabrala epiduralka. Tie dve boli totalne neschopne a ked videli že epiduralka nezabera, na vlastne uši som počula ako povedala jedna druhej, že sa ztoho vyzujú...Ja som bola 8.9.2011 ešte na poradni, a až tam zistili že je problém, ked videli na ultrazvuku, koľko moja malá vlastne váži. Hneď som musela zostať v nemocnici, nechali ma na gynekologickom oddelení celú noc s3 ženami po operácii, z ktorých jedna chrápala horšie ako druhá. Celu noc som oka nezažmúrila, a ráno o 6 som nastupila na sálu, na prvu dobu pôrodnú. Unavená a bez síl.
Nemám so Šacou dobrú skúsenosť...tam už rodiť v žiadnom prípade nepojdem...nechali ma normalne odrodiť také velke babätko, trapila som sa na oxytocine od 9.00 rano do 16.20 pokial sa mala nenarodila. Prišiel kumne aj prednosta a vyjadril sa, že ked sa nebudem dosť rychlo otvarať, tak ma nenechaju trapiť sa, a pojdem na cisarsky. Ale potom už každý sa vykašlal nato, ked prednosta odišiel z izby. Malej pri pôrode zlomili kľúčnu kosť a doteraz chodím sňou na rehabilitácie, pretože vôbec nehýbala pravou ručkou, lebo jej stlačili pri pôrode nervy v ramene. Dokonca prišla k mojej spolubývajúcej na izbu jedna jej kamarátka ked ja som už bola po pôrode, ona mala ísť tiež rodiť o pár dní, bola práve na kontrole a vravela že o mojom prípade hovorí celá nemocnica, že sa mi narodila taka veľká dcérka. A ja mám pritom 167 cm, a vážila som pred pôrodom 57kg. Veľmi ma hnevá ked vidim, že ženy ktoré sú obézne, vôbec sa o seba nestarajú a tie sú vraj rizikové, a idú na cisársky a ja , ktorá som bola chudučká, starám sa oseba, som postavy s úzkou panvou som si musela odrodiť normálne. Nechcem vás strašiť, ale Šaca už nieje ani zďaleka to čo bývala kedysi. Som maximalne sklamana.

rabiva
16. mar 2012

@rastikovalucka podobny pripad sa stal v ten den ako som rodila ja, ja som este lezala po porode s mechom na bruchu a vedla sa ista pani tak strasne trapila bez epi a vobec nevladala tlacit, sestry aj dr po nej ziapali nech maka a tlaci ze ide o vsetko, bol to fakt brutal porod, nakoniec to babo z nej nejak vytiahli, dostrihana bola chuderka jak ovca sili ju este asi 45min, a detska dr jej prisla oznamit ze dieta ma 4600gr a tusim 56cm... 😨

Takze sa cudujem preco nerobia pred porodom zenam utz aby aspon priblizne vedeli kolko to baby bude mat... mne robili uzt den pred porodom a trafili sa takmer presne. No ale to som mala dohodnuteho dr...

kasperka1983
16. mar 2012

@rabiva
@rastikovalucka , mne robili utz 30.11. a mali sme 4 300 g a rodila som 4.11. normálne a to tiež merám len 162 cm, ked som počula tú váhu tak som chcela ísť na cisársky ale moj porodnik nerobí veľmi rád cisárske a tak mi porod vyvolávali, po 4 hodinách sa narodila mala bambulka, mala 4 200g a 55cm, ale porod bol v pohode, ale to asi aj preto, lebo už bol druhý, pri prvorodičke pri takej váhe by asi volili cisársky
Neviem teda od čoho závisí cisársky, ale myslela som si že aj od veľkosti plodu

anicka9
16. mar 2012

Ahojte kočky, tak ako sa máte? Neviete, koľko dní od predoperačnom vyšetrení sa ide na vec?( sekcia) Idem 21.marca na predoperačné, ale chcela by som vedieť už teraz, že kedy 😉 @teleranka, @silvulik10, @jjeanny, @katkarv.

teleranka
16. mar 2012

@anicka9 ja som sa pýtala viacerých báb a hovorili, že 7 max. 14dni pred sekciou. cize ty ides na predoperacne, ale termin sekcie ece nevies? asi Ti ho povie v stredu, ze? mas okrem toho aj poradnu? dufam, ze sa v stredu stretneme, len ja budem vediet az v utorok, o kolkej mam prist v streduuuu. a ako sa citis?

anicka9
16. mar 2012

@teleranka Ahoj, hej v stredu ráno na 8,00 hod mám prísť na lačno....dúfam, že ma s niečím nevytočia, lebo ja keď som hladná... 😠 a povedal mi dr. že v stredu sa dohodneme, že kedy. Poradňu ani neviem, dúfam, že hej 🙂 bolo by dobre, kebyže sa stretneme, len ktovie kedy ti povedia, že máš prísť. Ďakujem celkom dobre, len už niekedy by som to chcela mať za sebou 😔 už je mi akosi dlho. A ty ako? drobec v brušku vystrája?

bettypo
16. mar 2012

@rastikovalucka mam pravdu ak poviem, že si tam nikoho nemala?

jjeanny
16. mar 2012

@anicka9 Ja Ti neviem povedat, idem rodit prirodzene, teda dufam, zatial o sekcii nebola ani rec , inak baby @teleranka v stredu 21. sa mozno vidime, ja mam prist na 10.30 🙂

anicka9
16. mar 2012

@jjeanny Ticho závidim, že ideš prirodzene 🙂 aj ja som chcela, ale nakoniec to bude sekcia...takže v stredu ideš aj ty na poradňu?

kvila
16. mar 2012

@katkarv katka, ja mam termin 12.4., ale moj osobny trend je 2 - 3 dni skor, tak sa chystam aj teraz hned po velkej noci, tak sa mozno stretneme 😉

jjeanny
16. mar 2012

@anicka9 ano ano 🙂 ty sa zdrzis dlhsie, ked ides rano na vysetrenia? a o tom hlade mi hovor 😀

anicka9
16. mar 2012

@jjeanny som zvedavá, že ako dlho sa zdržim v nemocke na vyšetreniach...ale dúfam, že po zobratí krvi sa budem môcť najesť 🙂 lebo keď nie, tak budem besná 😀 ku komu ideš na poradňu?

kvila
16. mar 2012

dievcata, pozeram, ze fakt vacsina z vas ide na sekciu. Ja idem normalne, hoci uz teraz mam z toho taky stres, zeby som radsej sekciu... ale vcera ma dr. ukludnil, ze on nastrihy nerobi a toho som sa bala najviac, tak hadam to prezijem - do tretice by to mohlo ist lepsie.
To vsetky idete na poradnu v stredu? Nemozete ist niektora v piatok, nech tam nie som sama? 😅

teleranka
16. mar 2012

@anicka9
@jjeanny
to by bolo perfis, keby sme sa stretli vsetky tri v stredu 🙂 anicka, po krci sa budes moct najest, hned by som nieco zbodla po odbere. lebo potom este ostatne vysetrenia a moze to trvat aj do desiatej. inak ja sa mam fajne, drobcek je nejaky pokojny. ale akoze uz by som to chcela mat za sebou, uz som nedockava.

teleranka
16. mar 2012

@kvila moja kto ta bude rodit? planujete to "uskutocnit" dva tri dni pred terminom? preco? ako sa inak citis? nemas kontrakcie? otvaras sa? inak chodia tu niektore baby v piatok na poradnu.

kvila
16. mar 2012

@teleranka no, podlahla som trendu a vybrala som si Dosedlu 🙂 vyzera byt naozaj fajn. A ano, uz pracujem na tom, aby sme isli rodit 3 dni skor, mam obe deti "deviatkove", tak toho 9.4. by to bolo uplne idealne 🙂 lebo pri tolkych detoch si pomaly moj muz nezapamata, ktore ma kedy narodky 😀 Aj obe deti sa narodili takto pred terminom, totiz mne do poslednej chvile rastie dieta, ale brucho uz nie - celkovo nemam velmi velke brusko, uz sa nevladze napinat, hrozne to boli tych par dni pred porodom. Ale citim sa uz teraz total brutal... mam dost a to este sem-tam nosim maleho do skolky, s malou zas von,... kontrakcie mam kazdy den, aj mi tvrdne brucho, aj ma picha na spodok, ale aj Dr. povedal, ze pri 3. tehu takto za sebou je to uz normalne, az sa cudujem, ze sa zatial neotvaram. Vcera vecer som 1x vypila caj z malinovych listov, a hned som dostala par kontrakcii a 2 hodiny som sa nemohla pohnut,... tak neviem, asi by som to nemala pit - necham si to k porodu 😅
Ale uplne ti verim, moja, ze uz sa nevies dockat... mna sice zamestnavaju 2 deti a manzel, ktory pracuje doma, ale mam pocit, ze kazdy den trva cely tyzden a neviem dockat... to cakanie je fakt hrozne ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre