Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

silvulik10
26. mar 2012

@teleranka Ahoj moja 🙂 Ja viem, že je už hraničný, ale zatiaľ ma do nemocnice neposlal, chcel, ale na interné a ja som tam ísť nehcela. Ešte týždeň takto vydržím a potom idem znova do poradne, tak uvidíme čo povie, lebo tie opuchy sa zhoršili. A najprv bola reč o sekcii, ale teraz je reč už aj o prirodzenom pôrode. Tak uvidíme ako dopadnem. Momentálne sme 34tt, takže ešte máme čas aj keď by som to už najradšej mala za sebou.

katkarv
26. mar 2012

@silvulik10
@teleranka ved prave ten tlak sa mi nezda tiez.Myslim ze nv Aprilovkach dnes niektora pisala ze jej pomohol vyvar zo zazvoru ked si dala obklad ze jej odpuchlo.

silvulik10
26. mar 2012

@katkarv ja som nato ešte žiadne obklady nedávala, ale budem musieť skúsiť. Moja mamka je sestrička na kožnej ambulancii a povedala, že môžem dostať aj trombózu ak mi takto opúchajú. Predvčerom som mala až fialové fľaky a praskla mi aj žila ☹ Idem do Šace v stredu, mám tam známu na ambulancii kde sa chodí do poradne, mám sa u nej zastaviť, tak možno niečo vybaví.

silvulik10
26. mar 2012

@katkarv Dokonca som si merala tlak 5xdo dňa po celý týždeň a toto som odniesla svojmu gynekológovi, vtedy mi predpísal Dopegyt, čo je na hypertenziu, ale lekár na internom mi ho zakázal brať, ža vraj si ho mám dať len keď budem mať vyšší ako 140/90. Zase kardiológ napísal, že mám nadváhu a že v tehotenstve je normálne ak sa tlak sem tam zvýši. Takže už to beriem športovo a kašlem na všetko ☹

katkarv
26. mar 2012

@silvulik10 uff tak to uz mas az tak.Predpokladam ze podstivo lezis,alebo sedis z vylozenymi nohami.

silvulik10
26. mar 2012

@katkarv ja som neposedná žienka 🙂 Ráno vstanem a sedím pri pc, lebo musím urobiť hlásenia a veci do práce, potom varím obed, lebo o 12tej mi chodí manžel domov obedovať a poobede väčšinou ležím, alebo chodíme do záhrady. Od začiatku tehotenstva som pribrala 7 kíl a teraz v posledných dvoch troch týždňoch ďalších 7 čo je všetko voda. Okolo bruška mám 122cm, už sa poriadne kotúľam 🙂 A nohy napuchnuté ako hokejky. Ale ešte tie 4 týždne voľajako vydržíme. Pokúšali sme sa 10 rokov kým sa mi podarilo otehotnieť tak to len tak ľahko nevzdám.

katkarv
26. mar 2012

@silvulik10 hmmm tak to riadne oddychujes 🙂

teleranka
26. mar 2012

@silvulik10 10rokov??? omg! tak to o to viac davaj na vas pozor!!! vsetko dobre dopadne, ale setri sa 🙂
nakoniec prirodzene to islo? podla mna o to viac by ta mali sledovat...napr. pri umelom opl. sa vacsinou rodi cisarskym...

anicka9
26. mar 2012

@silvulik10 Ďakujem pekne Silvi, ty kedy ideš na usg o koľkej?

donalona
26. mar 2012

nic sa nebojte baby tie, ktore idete na sekciu. aj ked je pravda, ze tie baby, ktore len tisko pocuvali co im lekari vraveli, an nic sa nepytali, boli dost vystresovane. ja s manzelom sme komunikovali, vela sme sa pytali, rovno aj na ine moznosti.a kazdy bol VELMI mily, mali zaujem zodpovedat vsetko a konzultovali s nami aj to, ci chcem predsa sekciu. ked som povedala ze ano, tak sa sli obliect, zohnali vsetkych 10 ludi na sal a v dobrej naladicke sme sli na to🙂 nic lepsie si fakt neviem predstavit. royhodne som sa tam netrapila 20 hodin a nevrieskala od bolesti.3-4 dni po sekcii som behala ako srna, jazva vobec neboli..keby som bola po klasickom porode, 6 tyzdnov sa to hoji, potom to tiez neni ziadna sranda, odhiadnuc od inych veci ktore nie su pre toto forum😀

14petulka88
26. mar 2012

@donalona Ahoj mozem sa opytat to len tak si sa rozhodla ze chce sekciu a bola? to sa da?

donalona
26. mar 2012

@14petulka88 no nehccela som ju len tak ze mi to prave napadlo, svoj dovod som mala,ale dohodnut sa da urcite..

14petulka88
26. mar 2012

@donalona jaaaj ja sa len tak pytam lebo tiez som uvazovala o sekcii len zname ma odhovorili ze sa to neda len tak.

donalona
26. mar 2012

@14petulka88 ale coby sa nedalo...jasne ze da. i ked to nechcem vyzdvihovat, lebo to ma i rizika, ale ked sa bavime o tom ci sa da dohodnut, tak ano

lucon
26. mar 2012

Ahojte, chcela by som video zaznam z USG, zajtra idem na morfolog. ultrazvuk v 22tt., myslite, ze sa to da spojit? staci povedat ze si ho prosim a zaplatit? a kolko vlastne stoji? ci je uz neskoro? ci skoro? no usmernite ma pls, ktore mate skusenosti. Dikes 😉

mirka_aa
26. mar 2012

@teleranka noo sak to je jedno,zoberem tu za 10 🙂 a teraz uz uvazujem aj o nadstandarnej porodnej sale lebo ja by som muza cela mat pri sebe hlavne pocas prvej doby potom uz pri tlaceni asi nebudem vnimat ci tam je abo nieje :P a najblizsie idem do sace teraz v piatok..vybrala som si dosedlu a je fakt mili zlaty mlady pekny a co som pocula a citala fakt odbornik 🙂 tak aspon tym sa utesujem lebo popravde porodu sa dost bojim radsej by som brala tu sekciu :P lenze ked neni dovod tak pojdem spontanne ale uvazujem nad epiduralom..uvidime ako to pojde :P uz sa to bliiizi..

mirka_aa
26. mar 2012

@nicka44 aj tak to straasne rychlo zbehne...aspon mne to velmi rychlo ide 🙂 ty mas vybrateho doktora?

14petulka88
26. mar 2012

@donalona 🙂 tak dakujem za info ked raz budem mat tretie urcite sa budem snazit a ked sa mi nepodari sekcia tak epidural urcite 🙂

donalona
26. mar 2012

@14petulka88 drzim palce🙂

silvulik10
27. mar 2012

@katkarv Nedokázala by som celý deň ležať a nič nerobiť, to by som sa asi zbláznila a aj tak nemám od toho ďaleko 😀

silvulik10
27. mar 2012

@teleranka Veru 10 rokov, síce otehotnela som najprv po 6 rokoch, ale bohužiaľ bol mŕtvy plod a to som už mala príznaky otravy krvi, kým na to prišli. Teraz sa to podarilo prirodzene, ani nevieme kedy a preto som od začiatku doma na rizikovom. Ultrazvukov som absolvovala nespočetné množstvo a ešte k tomu tie všetky komplikácie, ktoré sa pridružili ☹ ale už to snáď dotiahneme do šťastného konca.

silvulik10
27. mar 2012

@anicka9 Ahoj Anička 🙂 Ja idem ráno na 9 tu so sestrou. A Ty?

anicka9
27. mar 2012

@silvulik10 Ahoj Silvi, kázali mi prísť a hlásiť sa tak o 10,00 hod 🙂

silvulik10
27. mar 2012

@anicka9 No neviem dokedy sa zdržím, ale hodinku som tam zvykla vždy byť, tak uvidíme. Ak by sme sa nestretli, tak budem na Vás myslieť a držím Vám všetkých 20 🙂

anicka9
27. mar 2012

@silvulik10 No tak to sa možno stretneme, keď tam zvykneš byť hoďku 🙂 a keby nie, tak ďakujem veľmi pekne 🙂 potom sa ozvem, keď to budem mať za sebou.

ozujskova
27. mar 2012

zienky moje prave som sa dozvedela ze Fric maroduje,lebo je hospitalizovany...ja mam ist vo stvrtok do sace na hospitalizaciu v piatok mi mal robit sekciu...co teraz?nemate niektora cislo na primara? na mobil myslim,lebo na primarskej izbe ho trafit je zazrak 😨 ...

mili9
27. mar 2012

Ahojte dievčatá,tak už to máme šťastne za sebou 🙂 vo štvrtok ráno sa nám rozrástla rodinka,máme krásneho drobčeka Janíka (3200g 50 cm),ktorého veľmi milujeme 🙂

silvulik10
27. mar 2012

@mili9 Z celého srdiečka gratulujem 🙂 Želám veľa veľa zdravíčka malému Janíkovi a maminke veľa mliečka a rýchle zotavenie 🙂

nicka44
27. mar 2012

@mirka_aa aj mne strqasne nechapem ..no mam dosedlu takze uz iba ku nemu chodim....dufam ze dobre bude a ty ?:_)

mili9
27. mar 2012

@silvulik10 Ďakujeme,si zlatá 🙂 držíme vám palčeky,nech to aj vám rýchlo zbehne a už aj vy to máte čoskoro za sebou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre