Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

nicka44
10. jan 2012

aha pomylila som sa:DD....niekto kto caka prichod babätko v maji?🙂

zuzkahom
11. jan 2012

@noellia neprijemne...

lilianka1199
11. jan 2012

@nicka44 ja budem rodit v 2012 🙂 a zatial som rozhodnuta pre Sacu,tak snad si to nerozmyslim....

lilianka1199
11. jan 2012

@nicka44.... presne 15.5.2012 🙂,uz to nieje az tak daleko....

markat
11. jan 2012

ahoj sisa79, ak sa inak dohodnes s nejakym porodnikom priamo v Saci, daju Ti papier, na ktorom su spisane vsetky potrebne veci do porodnice, ak mi napises do posty mail, mozem Ti to poslat aj oskenovane.
Ja som tam rodila pred troma mesiacmi u Dr. Dosedlu. Je to sympatak, aj ked trochu arogantny, lebo je dost ziadany. Ale musim povedat, ze som mala komplikovany porod, lebo malicky nechcel ist vonku a Dr. to zvladol bravurne. Sme obaja v poriadku a super som sa zahojila aj po siti 😉

tomynika
12. jan 2012

@markat ja chodim od zaciatku t.j. 8 tt k Dr. Dosedlovi a musim povedat ze zatial som s nim mala len dobre pozitivne skusenosti. Na rozdiel od ,,odbornikov,, ako Dr. Rozpravka alebo Dr. Dankovcik je anjel. Stale nam vsetko krasne vysvetlil hoci mal malo casu a plnu cakaren no stale bol ochotny. Ako hovorim len pozitivne stretnutia sme s Dr. Dosedlom mali a verim ze aj budeme mat. 🙂 A mala by som pri nom rodit ta snad nebude na ziadnom kongrese 😖 🙂

teleranka
12. jan 2012

@noeallia ahoj, mate nieco nove? to s tym terminom sekcie sa mi nepozdava tiez... hm.. neriesila si to potom este?

cervena_ciapocka
12. jan 2012

@noellia ☹ moja ... to je čo toto za správanie. Verím, že keby tam bola iná žena spravila by im tam riadny bordel. By si to teda za toto zaslúžili.
Ináč ani mne sa toto nepáčilo, že keď som bola na poradni a ja nie som typ čo by sa nejak vypytoval, ale nikdy mi lekár nepovedal ako to somnou vyzerá. Len ma poučil o tých bežných veciach, ale nikdy nepovedal, že či to vyzerá na pôrod skôr alebo nie a tak. No neviem ... Keď v tej chvíli je človek taký unavený z čakania a prekvapený z toho čo sa deje, že sa nedokáže ani brániť.
Držím ti palce moja, viem že sa asi bojíš, nech ti to rýchlo ubehne. Alebo tam pošli manžela 😉 nech spraví poriadok .

katusskaa
12. jan 2012

ahojte, aj ja som rodila u dr Dosedlu, na mna neposobil arogantne, skor sebavedome - ale to u lekara rada vidim, ze vie, co robi a je si tym isty - a velmi slusne. vzdy, ked si ma zavolal do poradne, sa mi aj venoval, ziadne ze na chodbe alebo medzi dverami. aj pri porode skvely. odporucam.

katusskaa
12. jan 2012

@noellia citak aj ja, je to divne, asi mali frmol, ale aj tak ... neskusala si to znova? ved takto nevies na com si.

markat
12. jan 2012

@tomynika možno som sa zle vyjadrila, ze arogantne... myslela som dosť sebavedomo, aj keď mala som ho možnosť zažiť aj v inej situácii než pri pôrode.
Podstatné však je, že pôrod zvládol veľmi dobre, aj komplikácie, takže som vyviazla zdravá aj s maličkým.
Len som mala pocit, hoci to zvládol, že za tie komplikácie mohol trochu aj on. V podstate mi to potvrdil aj môj gynekológ, že je to možné.

katusskaa
12. jan 2012

@markat vyvolavali ti porod? lebo mne ano, a ja som do poslednej chvile vahala ci je to dobre. mala som aj teh. cukrovku, tak som sa sama seba snazila presvedcit ze je to kvoli tomu. bala som sa ze maly nebude este chciet vyjst von, ked ho budeme presviedcat chemiou, ale bolo to v pohode.

alenka.k
12. jan 2012

Ahojte žienky. Chcem sa opýtať tých ktoré už rodili... ako ste si vybrali pôrodníka v Šaci, dostali ste nejaké odporúčenie od svojho gynďáka a s tým ste išli, lebo ste tam len prišli a spýtali sa lekára či vás neodrodí? Ja som prvorodička, robiť budem až v júni, ale už ma to zaujíma, lebo sa na také veci nemám koho opýtať ☹ Čítam že pochvaľujete Dosedlu, ja som u neho bola na prvotrimetriálny skrínig, zo začiatku sa mi tiež zdal trošku namyslený, ale potom mi všetko krásne vysvetlil a odchádzala som som maximálne spokojná 😵 Tak by som si ho kľudne vybrala za pôrodníka, ale ako? Ešte jedna otázočka, približne koľko peniažkov si treba na pôrod v Šaci pripraviť? Vopred ďakujem za odpovede.

katkarv
12. jan 2012

ahojte,chcem sa spytat tie co ste rodili v Saci,boli ste tam na predporodnej priprave,alebo ste ju absolvovali inde?V respektive musime ju absolvovat ked chce byt manzel pri porode a este kolko to stoji v Saci,dakujeeeeem 😀

noellia
12. jan 2012

teleranka. tak som to vtedy nechala tak lebo od rana a skoncit okolo 14.30 uz bolo vela a maly ma cakal domov takze ked idem do poradni 17 tak poviem lekarovi co ma bude vysetrovat a taktiez aj na usg lebo ma pravidelne posielaju kvoli jazve aby to mali pod kontrolou,
CERVENA CIAPOCKA ahoj, dakujem, ja skor som zasa ten priklad ze sa pytam co a ako lebo musim, oni sami od seba ako pises nic nepovedia, teraz ako som tam bola uz maly je celkom dole je to velke babo pravda chlapcek jazvu mam skoro 2 mm dobre ze este drzi pokope termin mam 24 a sekciu mi daju 30?? ked ma vysetroval dr lendak tak on mi hovoril ze to urcite musi byt o 10 dni skor lebo to je nebezpecne , a pan primar mi da taky termin, noo nic ja to este skusim ci by mi to neprepisali, ja viem ze cim dalej je tam maly v brusku tym lepsie mu je , a idealne by bolo keby sa vypital sam lebo vtedy je najviac babo pripravene na tento svet ked sa vypita sam , ale teraz ked mam take zdravotne problemy tak sa tomu velmi netesim, kazdy vecer ked to najviac boli rozmyslam ci je vsetko ok ci nemame ist do nemocnice , potom to neak predycham si polezim pravda vtedy ak maly ide spinkat lebo dovtedy sa od neho nemozem ani len pohnut, a neako to prejde, preto som si myslela ze mozna okolo 20 teho to uz budem mat za sebou ale som sa mylila, no nic este skusim nieco poopytat alebo zajst za inym lekarom ci to podla nich je takto dobre a uvidime dovtedy mi neostava nic ine len vydrzat, ale pochybujem ze to vydrzim do 30 podla mna sa to zacne aj skor, tak mi drzte palce 🙂

cervena_ciapocka
12. jan 2012

@markat @katusskaa
ja som zažila Dr. Dosedlu pred 4 rokmi keď ešte nebol taký "populárny" a bol veľmi milý, ochotný, skromný, veselý ... a zažila som ho aj teraz (pomáhal pri mojom pôrode) a veľmi sa zmenil. Určite je to veľký odborník so skúsenosťami, ale on si to aj uvedomuje čo všetko vie, aký je dobrý, no a dáva to aj patrične najavo. Niekomu to môže prekážať, niekomu nie.
A ak sa smiem opýtať
@markat aké si mala problémy a ako to vyriešil?

alla24
12. jan 2012

Mne robil pan Dosedla sono ked som tam chvilku lezala na gynde a mne sa zase zdal velmi zlaty. Moja kamaratka pri nom rodila a velmi si chvalila. Celkovo si myslim, ze ono kazdemu z nas nieco ine vyhovuje. Ked som tam lezala tak som zazila skoro vsetkych lekarov a musim povedat, ze so zlym pristupom som sa nesteretla... Baba co bola pri mne na izbe si chvalila prednostu Frica, zase od inych som pocula chvalu na Dr. Tomasu, mne sa celkom dobry zdal aj pan primar Richnavsky. Takze ak Vam nevyhovuje jeden lekar, myslim ze mate na vyber aj vela dalsich.
Ozaj chcem sa opytat bab co uz tam rodili. Treba si brat oblecenie pre babatko do porodnice, alebo to oni davaju to ich a az pri odchode z nemocky davam svoje? A tiez som si vsimla na fotkach, ze mate deti v perinkach. To si mam priniest, alebo to zas davaju oni? Dakujem

tomynika
12. jan 2012

@alla24 urcite kazdy lekar je tam dobry odbornik , ale bohuzial niekedy maju toho vela a aj oni su len ludia aj oni maju zly den 😉 ako aj my 🙂
na tie otazky ti neviem nic povedat lebo ma to caka ako teba 🙂

markat
12. jan 2012

@cervena_ciapocka @katusskaa ano, Dr. sa rozhodol, ze mi vyvola porod a ja som s tym suhlasila. Rodila som v 38 tt, lebo vraj malicky by uz bol neskor velmi velky. Narodil sa s vahou 3450g. Nastali vsak komplikacie, nechcelo sa mu ist von a ja som ho nevladala vytlacit. Nevladala som sa zapriet, ale nohy mi roztiahli tak, ze to vlastne ani neslo. Ja som bola "inde" a nevladala som protestovat, kedze som uz rodila. Malinky teda nesiel von a zacalo mu haprovat srdiecko. Nakoniec sa Dr. rozhodol, ze ho musi vytiahnut, tahali ho silikonovym zvonom.
Nastastie, malicky je v poriadku.
Kladiem si vsak otazku, ze naco to bolo vlastne vsetko dobre, mohla som odrodit aj 4-kilove dieta a samo by mi islo von. A o tych nohach ani nehovorim, ze ich nenapadlo, ze to je vela, ked som zadok mala v lufte...
Kazdopadne, to vsetko vam dojde az neskor.
Navyse vas polozi este otazka vasho gynekologa na kontrole po sestonedeli... "Preco vam vlastne vyvolavali porod?" A "s tymi nohami mate pravdu... ked porodny kanal nevytvori tvar "J"... atd.
Dakujem ale Bohu, ze nech uz pricina bola akakolvek, Dr. zvladol situaciu a nakoniec mi pomohol porodit zdrave dieta.

xclusive
12. jan 2012

@markat Ja som rodila u Dosedlu pred 7 tyzdnami...teraz ked citam co pises...mam pocit ,ze pises o mne...presne mi vyvolal porod...presne maly bol velky...nohy som mala tak roztiahnute ako zaba...mala som pocit,ze mi vyklbia nohy...odpadla som..takze som bola mimo...nevedela som maleho vytlacit,lebo mal vzpriecenu ruku a tiez ho tahali nakoniec vakum extraktorom...ale na to ,ze som prvorodicka..od kedy mi nastali kontrakcie ..tak som do 3 hodin porodila...keby ma rodill niekto iny...mozno maleho nevytiahnu na prvy raz...a navyse Dosedla nenastrihava...a pri tom vakuum extraktore sa zvykne zena este viac potrhat a on to urobil tak sikovne,ze som na druhy den sedela v tureckom sede...takze...zhrnutie...aj ked som mala hrozny porod,,,na Sacu ...a zvlast na Mudr Dosedlu nedam dopustit

markat
12. jan 2012

@alenka.k ja som tiež nevedela ako si vybrať pôrodníka, ale sú len dve cesty: cez nemocnicu priamo na riaditeľstve (či kde to), že si žiadaš toho a toho lekára, treba vypísať žiadosť a platí sa za to myslím 230 eur alebo už aj viac
Alebo sa s ním skontaktuj priamo, napr. cez mail, alebo osobne a opýtaj sa.
Ja som sa pýtala osobne, ale pochopila som, že pri sestre nechcel hovoriť, ale dopredu nepýtal nič, dostal darom po 😉.
Poplatky: Manžel pri pôrode 20 eur, epidural 120 eur, nadštandardné izby 15 alebo 30 eur na deň (nie je medzi nimi veľký rozdiel), ale ja som bola v tej za 30 lebo za 15 nebola voľná. Púšťajú spravidla na 5. deň.
@katkarv na predpôrodnú nemusíš, stačí Ti zahlásiť pri pôrode, že chceš aj manžela. Vypíše papier. Stojí to asi 20 eur. Platí sa všetko až pri odchode z nemocnice.
@alla24 oblečko pre malé Ti stačí priniesť až na konci pri odchode (pover niekoho), ja som mala odložené v skrinke na izbe, bola som v nadštand. a tam nechodil nik, len sestry a návšteva (jedlo Ti do nadšt. donesú).
Obliekať svoje vecičky budeš môcť bábätku až potom, pri odchode. Ale vezmi si určite látkové plienočky (dobré ku kojeniu), plienočky , obrúsky a masť pre malé (keď Ti ho prinesú na izbu, aby si mala) a nejakú deku, ktorou ho prikryješ, keby náhodou. Ale inak je na izbách dosť teplo a detičky majú vždy trošku studenšie rúčky aj nôžky, lebo ešte nemajú dobrý krvný obeh v nich.
Ak si malé pogrcká, alebo inak zašpiní košieľku, v ktorej ho donesú, stačí to hodiť do koša na to určeného a treba zaklopať na novorodeneckom, a dajú Ti druhú.
Detičky viažu do perinky, teda perinku Ti stačí doniesť tiež na konci. Nám sa inak veľmi osvedčila zavinovačka s kokosovou vložkou: pevnejšie podopiera bábo a viazať ju toľko netreba, zapneš suchý zips, zaviažeš mašľu a hotovo.
Držte sa baby 😉

markat
12. jan 2012

@xclusive ano presne tak, aj ja som sa dotrhala, ale zasil ma perfektne, naozaj. Vies, len otazkou je, či tie vyvolavane porody nie su skor "moderne" ako potrebne. Priroda to niekedy vyriesi sama.

cervena_ciapocka
12. jan 2012

@markat ja som prenasala 8 dni a maly maly mal 3800g a tiez mi porod vyvolavali. A presne ako pises, zadok v lufte a vraj tlacte. Ja som vobec necitila tlaky a tlacila som len ked mi vraveli a nic som dole necitila tak som ani nevedela ci tlacim dobre ci nie a skor som mala pocit ze ho zo mna vytlacila sestricka ci mi tlacila na brucho. Dostrihali ma poriadne za co ich Dosedla zdrbal lebo ma nevedeli pozasivat a musel im pomahat. Hodinu im trvalo kym ma zlatali. Tiez si myslim ze je lepsie nevyvolavat porod aj ked u mna to uz asi bolo nutne lebo som krvacala trochu a uz aj plodovka nebola najcistejsia.

nicka44
12. jan 2012

@lilianka1199 jeeeeej tak sa tam mozno stretneme🙂...lebo ja mam termin na 21maj ale tak kope uz teraz ze myslim ze by najradsej vyskocil uz teraz:D

nicka44
12. jan 2012

@katusskaa ahoj katka chcem sa spytat ze ako si si ho vybavila..lebo aj ja by som rada za nim sla ale co akoze do miestnosti kde robia ultrazvuk mam ist ze chcem snim hovorit abo co?a kolko peniazkov pytal alebo kolko ste dali

alla24
12. jan 2012

@markat dakujem za odpoved, taze oblecko pre babo staci pri odchode. Ano plienky, ciapocku, rukavicky to vsetko uz mam zbalene. Celkovo som si pobalila 2 mensie kufre. Jeden co beriem a druhy mam pre manzela co mi bude postupne nosit podla potreby co bude este treba... Je to jednoduchsie ako mu potom vysvetlovat co kde najde 😀 . Tak to bude mat vsetko v jednom.
Inak po precitani tvojho prispevku som rada ze mojim porodnikom bude moj gynekolog. Nie je na to ked vas rodi lekar ktory vas pozna a pozna aj vase tazkosti pripadne choroby a tym padom si myslim ze zvoli ten najlepsi postup. Ja svojmu lekarovi doverujem a verim ze porod nejako zvladneme. Najradsej by som uz bola doma aj s babom a uzivala si uz mamickovanie 😵

alenka.k
12. jan 2012

@markat ďakujem veľmi pekne za odpoveď, pomohla si mi 😉

katusskaa
12. jan 2012

baby ja som mala prvy porod velmi komplikovany, bol po termine, vakuumextraktor a to ma rodila skvela porodnicka, dr pazinkova, proste stalo sa.... malemu hrozilo vela veci, aj ho museli rozdychavat, cize ja som sa potrebovala upokojit a byt si ista ze som spravila maximum preto aby sa to neopakovalo. s dr sme prebrali x krat, ci teda ideme "programovat" porod alebo nie, on nam dal dost argumentov za - aby sa neopakovalo to, co pri prvom, plus velkost, plus moja tehu cukrovka, dozreta placenta atd. moj porod, na to, ze bol vyvolavany, bol paradny - tableta o 19,15, bolesti slabe, po prepichnuti vody od 21,00 nastupili brutal kontrakcie ale maly bol vonku o 22,05! vytlacila som ho v pohode, sama, poloha bola sice na chrbte, ale skoro som sedela, sestricky mi napolohovali opierku na chrbat. no islo nam to lepsie ako prvykrat, z tej rychlosti som nechapala, myslim ze ani on nepredpokladal ze sa babatko narodi tak rychlo. cize suma sumarum - vyslo nam to, znova by som si vybrala toho isteho dr, ja som detailistka a sustavne som ho otravovala tymi istymi otazkami a obavami, a on trpezlivo odpovedal. ja som pred porodom uplne zabudla na stres, a myslim ze velka vdaka za to patri aj jemu, nechodila som do sace so stiahnutym zaludkom a strachom. tazko povedat aka povaha on vlastne je, ale nam to ani neprinalezi takto ho tu "prepierat". je to dobry lekar, skuseny, zvladne problem, ak sa vyskytne. s nami sustavne vtipkoval a usmieval sa, to tiez cloveka potesi.

katusskaa
12. jan 2012

@alenka.k nalistuj si zopar stran dozadu, tusim 271, 272, tam pisem o novom oddelenei sestonedelia, aj fotky tam niekto dal, tie ceny za izby sa trocha pomenili.

markat
12. jan 2012

@alenka.k nz 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre