Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

silvulik10
7. mar 2012

@teleranka no naposledy som bola pred dvoma týždňami na USG v 30tt a malý mal 1500g, ja som za tie dva týždne pripbrala veľmi veľa 3,5 kg, čo je doteraz dokopy 11,5 kg. Na nohy neobujem už len šlapky aj to len manželove, ruky ma strašne bolia a neviem ani zahnúť palce v päsť. Ale čo sa dá robiť musíme to vydržať aspoň do konca 37tt, potom už môže prísť hocičo 🙂

silvulik10
7. mar 2012

@jjeanny ahoj, mne opúchajú nohy asi tak druhý týždeň, ale až tak, že obujem len manželove šlapky, ruky hrozné, až to bolí a vôbec nezohnem palce v päsť ☹ Ja mám väčšinou tlak 135/85 a tak, no a o tepe ani nehovorím ten je stále nad 120/min. niekedy až 160. A ešte aj ten defekt na mojom srdci čo mi našli. Som zvedavá aký je výsledok bielkovín v moči, čo som zbierala celú nedeľu. Ešte takých 5 týždňov musím vydržať a potom sa uvidí, ale je to stále horšie a ja nevládzem už ani obed navariť ☹ A to zajtra musím upiecť svadobnú tortu, no som zvedavá ako to dopadne.
Budúci piatok idem na USG k Dosedlovi, tak dúfam, že bude všetko v poriadku.

anicka9
7. mar 2012

@silvulik10 Ahoj, hej dobrý pocit a aj zo sestričky. Hoci bol po nočnej, aj posrandoval 🙂 Koncom týždňa mu mám napísať mail a sa dohodneme na ďalšiu poradňu. Tie bielkoviny, tiež viem, že ich v moči mať žena nemá. Na hlavu, že niekde ti povedia tak a inde zase inak 😠 Drobcovi je určite dobre 🙂 človeka niekedy len zbytočne strašia. A lieky pomáhajú či nepomáhajú?

anicka9
7. mar 2012

@teleranka Ahoj ja som už myslela, že si bola v Šaci?a ty ideš až zajtra. Neboj všetko bude dobré, treba myslieť pozitívne 😉 Nie ja nič také necítim, aspoň myslím 😉 Včera som bola na poradni, ešte pri mojej doktorke, všetko ok. Poslala ma ešte na krvný obraz, pozrela ma tiež je všetko ok. Bambuľka musí ešte vydržať v brušku aspoň 2 týždne 😅

kvila
7. mar 2012

@daniela02 dakujem 🙂 pozriet na azet ma nenapadlo 🙂

kvila
7. mar 2012

@teleranka ahoj moja, ja mam tiez strasne tlaky na spodok, niekedy ma az sialene picha a nech robim hocico, musim si okamzite lahnut, lebo by som kricala od bolesti. Dr mi na to povedal, ze u mna je to v podstate normalne, lebo som 3. tehu dost za sebou, tak mam tu maternicu kus oslabenu, ale aj ked som mala pocit, ze sa uz urcite otvaram a babo je nizko, po vysetreni povedal, ze nie, vsetko je v norme, akurat mam krcek trochu presiaklejsi, ale uzavrety, tak ako uz fakt nechapem 😅 ale budem sa stazovat, ked je vsetko ok? to je asi hlavne 😀 Tak sa drz a oddychuj kolko mozes, prcek ma este cas 😉

silvulik10
7. mar 2012

@anicka9 To som rada, že všetko dopadlo dobre na poradni 🙂 No lieky vraj brať netreba, iba ak sa tlak zvýši nad 140/90. Ja už neviem čo a ako, som normálne dopletená ak jeden hovorí toto a druhý tamto. No dúfam, že malý sa má dobre, kopká o dušu 🙂

anicka9
7. mar 2012

@silvulik10 Aj ja som rada 🙂 Tak to ti verím, že si dopletená, keď od každého počuješ niečo iné 😒 je to na hlavu, asi by trebalo chodiť len ku jednému doktorovi 🙂 Tak to sa má určite dobre, veď je u maminky v brušku 😎

teleranka
7. mar 2012

@kvila jasne, ze sa nebudes stazovat 😎 ale verim, ze to nie je prijemne, tie bolesti a tlaky. tak tak, amme este kus casu, nech pride na svet ked bude teplejsie aspon 🙂
uz si pisala dosedlovi?

kvila
7. mar 2012

@teleranka ano, pisala, pred hodinou mi odpisal 🙂 zlaty,... ze sa o mna postara 😀

teleranka
8. mar 2012

baby, tak ja idem do sace na prijem akurat...ohlasim sa odtial 😢 😢 😢 😢 😢
drzte sa vsetky a hlavne 2 v 1!
@anicka9
@silvulik10
@kvila
@jjeanny

jjeanny
8. mar 2012

@teleranka drz sa moja, vsetko bude v poriadku! Potom daj infosky, ako sa mas.

ozujskova
8. mar 2012

ahojte ja idem 29ho na prijem do sace na sekciu...idete niektora v pribliznom datume?...ozaj zienky davate nieco doktorovy? 😖

jjeanny
8. mar 2012

@silvulik10 tak vidim, ze aj ty to mas "vesele" . A ma Ti kto pomahat? Torty pecies v ramci volneho casu, ci je to Tvoje zamestnanie? Obdivujem, ja a pecenie - to su dva rozne svety 🙂 Drz sa aj ty 😉

silvulik10
8. mar 2012

@teleranka držím Ti moja všetkých 20, neboj bude všetko v poriadku. Určite nám daj vedieť ako sa máte 🙂

silvulik10
8. mar 2012

@jjeanny Veru mám to veselé 🙂 Pomáhať mi nepomáha nikto, robím všetko sama a je to môj koníček. Piekla som popri robote, ale teraz som vypísaná už od októbra tak je to o toľko jednoduchšie. Ale už nevládzem, no musím tento mesiac ešte 5 toriet urobiť, ale ak sa dostanem do nemocky tak nič z toho. Okrem toho robím aj doma štatistiky a uzávierky do práce, ale už ani to pomaly nezvládam ☹
Moje tortičky si môžeš pozrieť na www.silvikinetorty.sk
A Vy? Ako sa máte?

anicka9
8. mar 2012

@teleranka ahoj drž sa moja a daj vedieť, že čo a ako 😉

katka2552
8. mar 2012

@anci852
@sveronikas Ahojte baby,tak dnes som bola v poradni,znova som narazila na tu istu doktorku co minule,urobili mi monitoring,tlak,moc a vysetrila ma...ze vraj som otvorena tak normalne na prst a mam prist o tyzden vo stvrtok....a v sobotu uz mam termin,tak sa mi to zdalo aj kus neskoro,ale doktorka povedala,ze v pohode, stiham 🙂...som zvedava ako vy zajtra...napiste 🙂

anicka9
8. mar 2012

@teleranka ahoj, no ako?myšlienkami som od rána pri tebe 🙂

sveronikas
8. mar 2012

@katka2552 , No tak to si mala šťastie s tou Dr. , a inak si čakala dlho???Ja idem do poradne zajtra tak som zvedavá čo mi povedia, že ako to s nami vyzerá lebo mám taký pocit, že malému sa nechce 🙂 🙂 a tiež mám termín síce o 11 dní ale predsa...Tak zatiaľ sa drž, hádam sa tam stretneme xi xi 🙂, tak zatiaľ sa maj ...

katka2552
8. mar 2012

@sveronikas A vies,ze ani nie,na monitoring ma zobrali hned ako som prisla a potom som este taku pol hodku cakala na vysetrenie......chlapci su od prirody lenivy tak sa necuduj 🙂....su v teplucku,nemusia nic robit tak naco sa ponahlat 🙂...drz sa aj ty a snad nam tie terminy vyjdu 🙂

kvila
9. mar 2012

@teleranka ahoj moja, ja dufam a prajem ti, aby to bol len plany poplach a aby si si uzila este bruskovanie aspon take 3 tyzdne. Ale neboj, uz teraz si dost "daleko" na to, aby bolo babo ok. Kamaratka porodila v 31.tt. a babo to zvladlo krasne. Budete ok, len sa nestresuj 😉

jjeanny
9. mar 2012

@silvulik10 krasne torty robis , ja toto obdivujem - ulozila som si stranku, pre pripad potreby Ta budem kontaktovat, teda ak budes stihat pri malom 😵
@teleranka ano ano, cakame ake infosky nam podas
@anicka9 ahoj, uz som sa objednala k Dosedlovi , 21marec ma cas na mna, tak predsa skor ma objednal ako moja gynekologicka 2aprila .. ta ma cas 😠

kvila
9. mar 2012

Zienky, je pravda, ze v Saci nam nedaju babo po porode hned na izbu? Myslim po tych par hodinach, kym sa spamatame. Kamaratka tam rodila pred 4 mesiacmi - vsetko bolo v poriadku, odrodila nejak cez den a babo jej dali az na druhy den. Este sa jej vecer spytali, ci jej malu maju doniest az rano, alebo aj v noci - o 21.00, 24.00 a 3.00. A ze vraj baby friendly hospital a "respektujeme, ze dieta a matka nemaju byt oddeleni..." tak ako to je? Mam z toho nervy... ja chcem mat maleho pri sebe. A tiez by som strasne chcela vediet, ci mam sancu, aby bol moj muz pri mne celu dobu, alebo len v 2. dobe porodnej. A este ako casto monitoruju pocas 1. doby - a ci pritom musi zena lezat na chrbte. Neviem sa to nikde docitat.

jjeanny
9. mar 2012

@kvila ja som prveho porodila cca o 13tej , popoludni, resp. k veceru mi ho doniesli a pytali sa, ci ho chcem na noc, ja som bola hotova, takze som uvitala, ked mi ho priniesli az rano .. je to individualne,ako sa citis, ako si ty prajes. Myslim,ze ked si budes priat, nechaju Ti ho.

katusskaa
9. mar 2012

@kvila babatko ti daju vtedy kedy si povies. ja som rodila dvakrat a bola som rada ze som ho nemala hned. uvidis ako sa budes citit. prve som rodila 17 hodin, druhe len hodinu ale rovnako som sa citila ako keby ma presiel parny valec 🙂 🙂 🙂 cize to je individualne. manzel moze byt pri tebe aj pocas prvej dobe len vtedy, ked na vzdycharni nie je ziadna dalsia zena alebo ak mate stastie a je volna nadstandardna porodna sala - tu si musis ale zaplatit. mozete byt spolu na chodbe, ak to budes zvladat. monitor mi robili aj na boku, tiez zalezi ako to budes zvladat.

14petulka88
9. mar 2012

@kvila mne ho dali hned... ako sa rozhodnes ked im povies ze ho chces tak ti ho daju oni nerobia problemy.

14petulka88
9. mar 2012

@kvila a s tym porodom... ked si das nadstandartnu salu moze byt pri tebe ked som tam bola ja bola ta sala obsadena ale mohla som byt z muzom na chodbe. a nemonitorovali ma vobec 🙂

anci852
10. mar 2012

@katka2552 @sveronikas Čaute baby, takže včerajšia poradňa dopadla úplne v pohode, bábatko má skoro 3,5 kilečka, takže rastie pekne. Snáď to nie je až nejako veľa, ale keďže začína 40tt tak ja myslím, že ani nie? hm? Na kontrolu mám ísť vo štvrtok. Sko sa vy cítite? Nejaké bolesti?Predzvesti?

anicka9
10. mar 2012

@jjeanny Ahoj, až tak ťa objednal 21.marca?ale šak nevadí, aspoň, že ťa objednal 😉 Ja idem k nemu na poradňu v pondelok. Ako sa máte s bábom? 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre