Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

miriamah
11. dec 2009

ahojte.Je tu niektorá ktorá rodila pri dr. Dosedlovi,lebo budem rodiť v šaci ale neviem ktorého doktora si mám vybrať a on sa mi zdal veľmi milý ked som pri nom bola na ultrazvuku, hoci si myslím že všetci lekári sú tam dobrý.a ešte jedna otázočka, bola niektorá z vás na serláži a už bola vyberať steh, či to bolí alebo nie je to nič hrozné. dakujem

katrinb
11. dec 2009

garonka - no mozne to je , ze sa stretneme..... 😉

cathuska
11. dec 2009

MIRIAMAH, ahoj, ja som rodila u Dosedlu a som velmi spokojna, bol velmi fajn, pred pocas poradni, pred porodom, pocas porodu a aj po porode. Rodila som na vyvolavacku, ale rychlo som to mala za sebou, pichli mi o 10.00 a o 14.35 bola mala na svete... Nemala som ani nastrih a vnutorny steh asi len jeden, takze som sedela v pohode uz na druhy den... Drzim Ti palce na vyber spravneho doktora, ja si nemyslim, ze kazdy jeden je v saci dobry aj ked som to pocuvala predtym od ludi, co som pocula tak dobri su Dosedla, Tomasu, Lendak a Richnavsky. Pekny den,papa

delina1
11. dec 2009

ahojte chystam sa rodit do Sace v januari..... 🙂 Neviete ako je to tam s tou prestavbou? Uz to skoncili?

garonka
11. dec 2009

delina už je to tam hotove ešte v septembri to dokončovali sa mi zda ale novorodencke odd. je pekne 🙂

tarra
11. dec 2009

Ahoj Ined aj ja som bola vcera na poradni v Saci ale som cakala podstatne menej ako minuly tyzden, rano som prisla a hned som sa zapisala na USG a to uz bolo predomnou osem zien a a cakala som na monitoring a vysetrenie takze som tam bola podstatne menej ako minuly tyzden...USG mi robil Tomasu a ze ma ta moja bambula uz 4kg 🙂 ajajaj tak ten porod bude asi fuska...mna vysetrovala dr. Ivanovova a tiez mala dajake kratke prsty..... 😀 ako si dojednas doktora? to staci napisat mail ?

aeouliana
11. dec 2009

tarra: ja som si dojednala osobne...pre istotu. 🙂

marunka71
11. dec 2009

Baby, keď máte dohodnutého lekára ako sa mu revanšujete? Darčekom alebo aj finančne?

tarra
12. dec 2009

babenky, dnes od stvrtej rana som mala take pravidelne bolesti ako pri menzese sice slabe ale opakovali sa kazdych 15-20min. a trosku som aj mala taky ruzovy vytok...tak neviem, neviem....pri prvej to zacalo inac klasika praskla mi voda a sli sme 😀 ale teraz ??pockam ci sa to ukludni alebo nie....ako to zacalo u vas? 🙂

aeouliana
12. dec 2009

tarra: u mna nijako...sla som na planovanu sekciu 😀 a pri prvom sommala take slabe kontrakcie, ale bola som uz dost otvorena, tak mi pri kontrole uz nechali v nemocke a na obed uz bola mala na svete (akutny cisarak).

tarra
12. dec 2009

aha, lebo ja som bola vo stvrtok na poradni a tam som bola otvorena na spicku prsta tak uvidim co bude dalej, nechcem tam ist zase prilis skoro... 😉

vaysnavi
12. dec 2009

ahojte...vedel by mi niekto poradit niake dobre znacky baby satiek...alebo ak niektora z vas pouziva tak opisat jej pocity prave z jej satky 😀 dakujem 😉

delina1
12. dec 2009

vaysnavi: ja som pozivala pri dcere baby satku Storchenwiege, dostala som ju od sestry ako darcek... ale bola som s nou spokojna, hoci som ju pouzivala asi az ked mala dcerka mesiac, lebo tam velmi nechcela byt 🙂

aeouliana
12. dec 2009

delina, vaysnavi:animoj maly tam nechce byt. neviemka to je znacka, lebo ju mam pozicanu od kamosky...

vaysnavi
12. dec 2009

DELINA1,AEOULIANA:dakujem za odpovede...no ja na zaciatku budem pouzivat baby vak a potom mam este jednu taku jemnejsiu pre novorodeniatka a az neskor pride na rad uz poriadna baby satka...tak to spravila kamoska a jej mala stym naozaj nemala ziadny problem..mozno aj preto,ze tie satky pre novorodeniatka su jemnejsie..ale uvidime ako bude moje babo zvladat..je to asi aj dost individualne..ale kazdopadne dakujem a DELINA1-prosim ta...a to si si objednala cez net?

ined
12. dec 2009

Ahojte, tak ja som pisala mail Dr. Tothovi a uz mi aj odpisal, ze ma dovolenku teraz dva tyzdne dovolenku a ze mam za nim prist 26.12. a dohodneme sa co a ako. Som trochu nervozna, ci to nepride nahodou skor, ale uvidime. Revansovat sa budem iba ak pri porode naozaj bude, ale tiez by ma zaujimalo, ako sa revansovali tie, ktore uz odrodili 😉 Pri Meli som nemala nikoho vybaveneho, takze neviem, ako to chodi.

tarra: myslim si, ze ak nemas na dr. iny kontakt ako mail, tak sa kludne mozes na neho obratit aj takouto formou. Ty chces rodit u koho? Este nemas nikoho dohodnuteho? A co sa tyka tych bolesti... ak si napustis teplu vanu a prejdu ti, tak je to v pohode (telo sa pripravuje). Ak nie a zosilnievaju a skracuju sa intervaly, tak to zrejme bude ono 😉 Vtedy ti tepla vana nepomoze bolesti "odohnat" U mna to aspon takto fungovalo.

ined
12. dec 2009

vaysnavi : pisala som ti k satkam na predoslej strane. Ja som objednavala cez net: www.nosime.sk

ined
12. dec 2009

Objavi sa tu niekedy valhali? Mna by zaujimalo, ako to je s navstevami. Pisu totiz, ze su zakazane ☹ Neviem, ako to vydrzim bez dcery... dufam, ze tych par dni rychlo zbehne a nebudeme v nemocnici dlhsie ako bude nutne...

ined
12. dec 2009

vaysnavi: ozaj... v "pase" mam fotku vetrovky (v ktorej je Melanka), ktora je urcena pre nosenie deti v zime (da sa v nej nosit vpredu a aj vzadu na chrbte). Ak clovek chce ist na vylet a pod. Inak v neskorsom case vrelo odporucam na noseni manducu (je v letnom obdobi lepsia ako satka, lebo sa v nej clovek az tak nepoti)
http://www.nosime.sk/kategoria300-manduca

marunka71
12. dec 2009

Na tie návštevy sa opýtam mojej sestry, robí zdravotnú sestru na ARO v Šaci a zajtra Vám dám vedieť 😅

aeouliana
12. dec 2009

ined: feeeeha, ale dobra palka...za tu manducu 😖

kejtty
13. dec 2009

Bola som tento tyzden na gynde v Saci a maju vsade vyvesene ze navstevy su zakazane kvoli chripke az do odvolania... (ale asi to plati len pre lozkovu cast) neviem...

vaysnavi
13. dec 2009

INED:dakujem ti...a ta vetrovka vizera fak dobre..odkial ju mas?

ined
13. dec 2009

aeouliana : stoji to naozaj dost, ale ked to mozes vyuzit pre dve deti, tak sa oplati... kvoli jednemu by som asi aj ja zvazovala

vaysnavi : vetrovka je tiez z tej stranky 😉

Inak je tu tema "nosenie deti" a tam sa mozte popytat, ci nahodou niekto nepredava manducu, satku, prip. taku vetrovku...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

valhali
14. dec 2009

ined, navstevy su fakt zakazane 😒 ja som plakala za dcerkou kazdy den 😢 darmo som mala nadstandard, nemohol za mnou ani manzel. Mohla som vyjst iba na chvilku do navstevnej miestnosti,ale aj tu sestricky zamykaju,takze treba dopredu povedat,ze pride za vami navsteva. Neradi to pocuju,ale ked ti bude treba doniest vodu,alebo nejake veci,tak na chvilku ta pustia do tej navstevnej miestnosti

katrinb
15. dec 2009

valhali - a bola si sama na izbe? Kolko to stoji? Pretoze v tom cenniku je to divne...podla toho su vsetky nadstandardne okrem jednej....a mozno som to zle pochopila...???

jawan
15. dec 2009

Ahojte dievcata. Velke daaaaaaaaakujem za priania vsetkym ktori mi napisali. Velmi ma to potesilo po tom vsetkom.Tak mam to uz aj ja za sebou chvaaaaaala bohu bola to fuska porod som mala velmi tazky. Akoze priebevh porodu bol normalny ale tie bolesti boli strasne. V pondelok vecer som este pisala aeouliane ze je mali dost nepokojny no a mala som pravdu ked som si o 22.15 lahla na postel ze idem spat tak mali zacal tak strasne a tak cudne kopat a naraz som pocula nieco prasknut a zacitila som ze mi nieco tecie. Tak som isla na wc a zacala som tak slabo krvacat no uz som vedela ze je zle a to som vecer o siedmej prisla domov od doktora a povedal mi ze mam prist v stredu na kontrolu a ze v piatok ma prijme do nemocnice lebo mali je velmi vysoko tak musime nieco urobit. Ale to je asi osud alebo ako by som to povedala lebo aj pri starsej dcere mi tak povedala doktorka ked ma prijala do nemocky noo tento tyzden to este nebude a hned v noci mi zacali bolesti. No ale vratim sa o tyzden naspät. Asi o 15 minut mi zacala tiect aj plodova voda tak som sa isla osprchovat a asi 4x som sa prezliekla lebo tolko vody mi tieklo ze som stale ostala mokra a potom som si povedala ze kaslem na to lebo sa to nedalo zastavit tak sme isli do sace. Tam ma prijala sestricka pozrela ci je to plodova voda a povedala ze ostavam. Bolo asi pol druhej v noci ked mi zacali aj bolesti ale take take no dalo sa to vydrzat. Lekar ktory mal sluzbu tak ma skontroloval tak povedal ze som otvorena na jeden palec. Dostala som lôsko lahla som si a cakala. Rano prisiel moj lekar lebo v noci som mu uz nechcela volat nech sa vyspi lebo ma toho dost a nebolo to take akutne ale rano mi uz zacali dost velke bolesti ale este sa to stale dalo vydrzat ked som pravidelne preddychala bolest. Ked ma doktor skontroloval tak som bola otvorena na 2 palce no strasne pomali som sa otvarala. Okolo jednej som bola stale otvorena na 2 palce a bolesti hrozne. O 13. 10 mi dali myslim oxytocin a asi za 10 minut mi prisli take bolesti ze som si myslela ze sa zblaznim. Okolo 15.00 som bola stale na 2 palce otvorena tak mi povedal doktor nech idem na fit loptu ze to pomoze a este predtym mi dali klistir ze aj to pomoze na otvaranie no ale na mna to samozrejme neucinkovalo. No ale fit lopta urobila zazrak za hodinu som sa otvotila tusim na 7a pol palca. Tak doktor isiel urobit sekciu a ze idem rodit a povedal mi ze nech si idem troch lahnut nech si oddychnem. Neviem kedy ale sestricka mi zastavila infuziu a mne zacali slabnut bolest. No okolo 17.00 prisiel doktor ze ideme na to tak som mu povedala ze ok ale ze mi ustavaju bolesti tak sa cudoval a ked pozrel na infuzku ze netecie tak bol dost nervozny a kazal sestricke nech mi ju hned zapoja. A zacalo sa to vsetko odznova fit lopta bolesti sprcha sice uz len hodina ale ked ma okolo 18.00 pozeral doktor a ked mi prisla bolest tak mi dole roztahoval krcok no priala som si zomriet lebo taku bolest som mala no myslela som ze uz je to moja posledna hodina. Tak som isla este do sprchy a ked som isla zo sprchy tak som uz isla na porodnu salu. Kazali mi tlacit no prvikrat to bolo zle lebo som uz bola taka vycerpava ze som uz nevladala. Ukazala mi sestricka aj doktor ako mam tlacit no boli strasne zlaty a mili a tak som si povedala ze musim pozbierat posledne sili a tlacik ako najsilnejsie viem lebo len ja budem trpiet ked nebudem pocuvat co mi hovoria. Tak som zacala tlacit a myslim na treti krat som ho vytlacila a to som sa len pitala manzela lebo ja som si to ani nepamätala a o 18.18 bol mali na svete a ja som bola najstastnejsia na svete ze uz nemam bolesti a mam to za sebou. Je to neopisatelny pocit. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jawan
15. dec 2009

musim to rozdelit lebo sa bojim ze sa mi to vymaze. Manzel ostal so mnou este 2 hodiny na porodnej sale no bol to taky krasny pocit ked vam nic nieje no nieco uuuuzasne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Maleho mi prilozila k prsniku sestricka ked ho poumivala ale nechcel velmi sa prisat. Ale rano ked mi ho doniesli tak sa prisal na prvi krat. Potom mi ho zobrali a o deviatej ked mi ho doniesli znova tak som si ho uz nechala. Bol taky krasny. No a bol so mnou 24hodin. Poslednu noc ktoru som spala bolo s nedele na pondelok a potom az v soboto ked som prisla domov som spala prvi krat 3 hodiny v kuse. Mliecko som mala az v piatok takze mali toho vela nenaspal hlavne v noci stale bol hore tak sme sa hrali ,dutkali,hrali, dutkali.... cez den sa spat nedalo lebo raz prisla upratovacka potom vyzita nasa potom deti mali vyzitu,obed, navsteva atd atd... takze som 5dni nespala skoro vobec. Nohy som mala take opuchnute ze som z nemocnice prisla v papuciach. No sranda vetrovka a oranzovo biele pruskovane papuce. Ako v tej reklame s T mobile. No a este som chcela ze kto este len caka na porod tak ak mozem poradit tak chdte na poucenie o epiduralke lebo aj ja so bola hrdinka naco ved uz som 2x rodila a zvladla som to a v ten den by som bola ochotna zaplatit aj 10000 keby sa dalo ale ked ste neboli poucena tak vam ju nedaju aj keby tam pri vas bol neviem kto. Za pouenie sa neplati tak treba ist pre istotu. No dufam ze sa to da precitat lebo sa mi nechcelo este raz vsetko citat. Zajtra ked budem mat cas tak dam aj fotky do albumu lebo uz idem maleho kupat. Velmi sa ani doma nevispime lebo sa casto budi v noci cez den aj celkom spi ale v noci strajkuje tak dufam ze sa to zmeni. Tak zatial sa majte mate co citat ked sa nieco chcete opitak tak napiste mozno som nieco zabudla. pa pa

katrinb
15. dec 2009

jawan - az mi slzicky vysli, ked som precitala tvoj porod...aewl od radosti, ako krasne si to nakoniec napisala....Tak gratulujem este raz a som stastan, ze to mas za sebou a ze ste obaja zdravucki doma....to je hadam najdolezitejsie

jawan
15. dec 2009

katrinb: dakujem pekne no ja ked si spomenem na ten porod tak aj teraz mi je este stale do placu 😢 😢 😢 ale prezit to musime a drzim kazdej jednej palce aby ju to co najmenej bolelo 😉 😉aj ked to niekedy nejde

Pridala som aj par fotiek do albumu tak sa mozte mrknut na mojho maleho Kubka 🙂 🙂 🙂 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre