Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

januliatko1985
28. apr 2010

ahojte. neviete mi dat niektora cislo na DR Dosedlu? chcem sa objednat na 3D ultrazvuk. Dakujeeem.

karinnka
28. apr 2010

Ahojte,chcela by som sa opytat,ked ste zacali chodit posledne tyzdne pred terminom do Sace,ako casto ste chodili?A Da sa tam dojst aj poobede?alebo len doobeda?Dakujem 🙂

karinnka
28. apr 2010

januliatko cislo_ 055/7234 184

kejtty
28. apr 2010

karinnka - ja som chodila posledny mesiac, kazdy tyzden na kontroly. Mala som dohodnuteho porodnika - dr. Dosedlu, tak s nim som sa dohadovala kedy mal on sluzbu, bola som aj vecer o 20.00 raz na kontrole 🙂 ale vacsinou beru az poobede na prehliadky od tej 15tej... no neviem ci aj ostatni doktori...

usiko
28. apr 2010

ahojte,

doteraz som bola presvedcena, ze budem rodit v Novej v KE, ale ludia ma presviedcaju ze Saca je lepsia......preco? Je tam lepsia starostlivost? uz sa v tom nevyznam.....

majka35
29. apr 2010

to je rôzne ... ja som na Šacu nedala dopustiť a včera som sa rozprávala s kamarátkou, ktorá rodila 2x v novej nemocnici a bola maximálne spokojná so všetkým ... ja keď som mala v prvom tehotenstve problémy, kedykoľvek som do Šace prišla, dokonca raz v nedeľu o piatej ráno a po pôrode na Silvestra, keďže som mala 39 horúčku a prsia strááášne boľavé, tak vždy boli usmiati a netvárili sa, že ich otravujem ... 🙂

zuzi44
29. apr 2010

presne ako pise majka35 je to rozne, ak ma niektora dobre spomienky tak si bude chvalit ci novu alebo staru alebo sacu,ak sa nieco horsie stane bude nadavat....je to o tom co vsetko zazijes,ani ja som si nevedela pri prvom vybrat, nakoniec som sa rohodla pre sacu a aj pri druhom som vahala ,ale kedze som to tam uz poznala tak som sla znovu do sace mozno preto ze sa mi nechcelo skusat nieco nove,inak vcelku som bola spokojna pri prvom nie az tak ,ale to preto ze maly mal problemy a tazsie som rodila ako pri druhom.

usiko
29. apr 2010

aha....a zazmluvnuje sa tam tiez lekar, ze? a ked nema akurat sluzbu a pride to na mna tak ma vezme hocikto kto ma sluzbu?

ica9
29. apr 2010

Ahojte. Aj mna by zaujimalo, ako to je s tym, ked si chcem dohodnut lekara-ci sa plati (a kolko) ked nema sluzbu. A ci to je vobec mozne. Pozerala som na stranke nemocnice Saca, ale nic konkretne som nenasla. Mate s tym niekto skusenosti?

kejtty
30. apr 2010

Sami sa dohodnete s lekarom u ktoreho chcete rodit. Nemusite nic platit dopredu ani zazmluvnovat, akurat po porode sa mu mozete "revansovat", ak chcete (ale samozrejme ze kazdy lekar ocakava nejaku drobnost) 😀 Aj ked nema sluzby,tak pride ku vasemu porodu,ked ste dohodnute s konktretnym doktorom... (teda mal by prist - ved od toho potom ocakava nejaku odmenu)
Ja som mala stastie ze akurat mal vtedy sluzbu, ked to na mna prislo, no aj tak som mu po porode davala par drobnosti 🙂
Ale ak nechcete mat dohodnuteho porodnika, nemusite, tam su vsetci dobri lekari a nebude vas to stat nic 😎

kejtty
30. apr 2010

ica9 - ty este nechodis na prehliadky do porodnice??? od 36tt uz musis kazdy tyzden chodit za porodnikom 😎

babulka25
30. apr 2010

ahojte- tak máme to za sebou. super pocit aj keď sme museli na sekciu. 😠 Dávidko mal 47cm a 3000g. Je zdravučký a celé dni spinká. Asi dospáva lebo šli sme na 37 týždeň von.

usiko
30. apr 2010

babulka, gratulujem...nech sa dari!

usiko
30. apr 2010

...dievcata,

chcem sa este opytat, ako sa na to ide ze do Sace, lebo ja mam dobreho gynekologa mimo kosic, teda v inom meste.....takze ak chcem rodit v saci tak co mam urobit? a dajme tomu ze mi je jedno, kto ma odrodi.....

babulka25
30. apr 2010

usiko- normálne prídeš do nemocnice na porodnické oddelenie a povieš,že tam chceš rodiť.od 36.tt musíš povinne chodiť už na kontroly do nemocnice hocijakej. 😉

babulka25
30. apr 2010

allie69- ty si ešte celá?

seuska
30. apr 2010

babulka gratulky 🙂

Usiko ja tiez nie som z KE a normalne som nabehla do Sace ze tam chcem rodit a oni ma uz usmernia. Lekara som si dohadovala cez mail a na druhy den sme sa stretli v nemocke.

Ica ja som si tiez dohadovala porodnika. Mala som vyvolavany porod a doktor si to naplanoval ked mal sluzbu, samozrejme som sa mu revanzovlala po porode "obaleckou"

...a ked tak rozmyslam, tak presne pred tromi tyzdnami sa mi mala narodila... vlastne uz ma 3 tyzdne a 10 miniut 😀

zuzi44
30. apr 2010

babulka25 gratulujeme 🙂 uz si doma?ako bolo?co prvorodeny,ake bolo privitanie?neziarli?moj prvorodeny obcas strasne,inokedy je zlaty

gesska
30. apr 2010

Ahoj Janka, co by si chcela vediet ohladom p. doktora Olsavskeho. Ja som unho teraz rodila v marci 🙂

babulka25
1. máj 2010

zuzi44 - Ďakujem.Ano sme doma,v poriadku,takže som šťstná mamina dvoch krásnych detičiek.Malý Dávidko je zlatučký iba spinká a papá nevyžaduje zatiaľ veľa pozornosti,tak dúfam,že mu to dlho ešte vydrží.No Danielko už začína chápať že nebudem len s ním a kedže ešte pohybovanie ma obmedzuje kvoli tej nohe,tak viac som na gauči a to vyzerá akoby som sa mu vobec nevenovala tak sem tam vyvádza.Bol za mnou aj v nemocnici a veľmi sa tešil z bábatka a aj doma je zlatunký k nemu len občas mu počíta silnejšie palčeky,hladká hlavičku mierne capkaním,takže musím dávať na nich veľký pozor. No dúfam,že o meisac bude v pohode keď si zvyknu na rituály a ja budem sa venovať aj Danielkovi viacej,variť,pratať ako to bolo predtým a pojdem aj vonku,tak dúfam,že pochopí,že lubkam aj jeho.🙂Ako to riešiš so spaním večer?Spíte všetci spolu?

zuzi44
1. máj 2010

ahoj babulka25 aj moj maly vyvadza hlavne ked sa mu nevenujem ,lebo sa staram o malu,tiez ju niekedy capne po hlavke alebo jej strka prsty do ust a tak.....musi si postupne zvyknut a aj my chce to cas 🙂 so spanim je to tak ze maly uz nechcel spat v postielke ,takze mame dve velke postele ,ktore su spojene spolu a maly tam uz spava od januara najprv so mnou spaval a ked som sa vratila z porodnice tak s nim spi manzel a ja s malou v spalni.Takze mame muzsku a zensku izbu 😀 ale maly cvici s tatom v noci ,dost sa budi a place pripadne vymysla ze chce mlieko a tak...ale to teraz neviem ci je to z toho ze tam spi s tatom,alebo ze mu idu trojky zuby ,takze ani muz sa obcas nevyspi ☹ no musime vydrzat bude aj lepsie 😀 😀

babulka25
2. máj 2010

no takže len veľa trpezlivosti a úsmevu.nejako sa zladíme a ide leto,tak dúfam,že bude veselšie lebo budeme chodiť vonku a aj na chalupku. 🙂

lenik23
2. máj 2010

babulka25 srdecne blahozelam, nech sa vam vsetkym dari 😉

Usiko, ja som tiez mimo KE a iba som tam normalne zavolala a objednala sa na CTG v 36.TT, lebo tam chcem rodit. Bola som teraz v piatok, vsetci boli zlati, poradnu robila dr. Petrickova. Je asi len o trochu starsia ako ja, ale velmi zlata. Jedine co ma nahnevalo, bolo cakanie na ultrazvuk. Ked sa budes objednavat do poradne, tak sa objednaj aj na ultrazvuk. Maju taky trosku zvlastny system- objednavky a mimo objednavky, ale zapisuju sa vsetci. Takze ja som sa zapisala mimo objednavky o 8 rano a cakala som tam vyse hodiny kym ma vzali a neverim tomu, ze vsetky tie baby co prisli po mne a vybavili ich skor boli objednane, ale zapisali sa do objednanych. To iba taky moj postreh. V piatok ideme zas, tak uvidime 🙂
Na ultrazvuku ma akurat potesila sprava, ze maly sa nam konecne otocil a uz je v spravnej polohe 😀

oacka
3. máj 2010

babulka, gratulujem a držím palce! prezraď mi,aké je to doma po sekcii? bolí ťa rana,keď držíš malého,keď sa zohýbaš a tak? a máš nejaký špeciálny režim,ako sa starať o ranu?

usiko
3. máj 2010

lenik a zajednavas si porodnika alebo nechas na nahodu? ja mam pocit, ze ak si zajednas, takje to zbytocne napatie, ci tam bude, ci pride, ci mu trafim do terminu...a ak baby vravia ze je to jedno a vsetci su tam fajni.....

babulka25
4. máj 2010

oacka - rana je celkom v pohode.prvé dni to bolo nepríjemne lebo to štípalo,ale iba pri vstávaní a chodení a jasne,že pohyb na posteli bol tiež obmedzení.Hojí sa to veľmi rýchlo teda aspoň zvonku to vyzerá dobre a okolo malého sa pohybujem v pohode čo sa týka cisaráku.Nič z tou ranou nerobím,zakázali to nejako mazať len bežná hygiena a neboj ani neštípalo pri sprchovaní a aj šampon mi vliezol tam. 😉 Bála som sa,ale nie je to hrozné.

babulka25
4. máj 2010

usiko lekár príde určite aj mimo službu toho sa báť nemusíš,jedine že by bol mimo mesta. 😖

zuzi44
4. máj 2010

usiko su tam celkom fajn lekari,pri prvom som nemala nikoho dohodnuteho a porodila som aj tak 🙂 ale trvalo to trochu dlhsie kedze som mala vyvolavany porod a nejako sa s tym nikto velmi nezaoberal,pri druhom som dost vahala ci sa dohodnut alebo nie,je to presne ako pises potom trochu napatie ci bude tam,ci pride a tak...
nakoniec som oslovila dr.Petrickovu chodila som za nou na poradne,najprv to vyzeralo na sekciu,potom na vyvolavany porod po termine ,ale mala sa narodila presne v ten den nadranom,ked som mala ist do nemocky.Mohla som ju sice zavolat aj sa ma pytali ci ju maju volat,ale pripadalo mi to hlupe budit ju kvoli mne aby vstavala o piatej rano,mala mat sluzbu od siedmej tak som myslela ze vydrzim a porodim pri nej no ale nestihli sme to mala sa narodila o 6:20 ale kedze to bolo druhe dieta islo to velmi rychlo a hlavne bez problemov v porovnani s prvym porod.
pozeram ze mas este daleko svoj ,termin takze mas vela casu na premyslanie,aj ked mne ten cas pri druhom tehotenstve velmi rychlo letel

usiko
5. máj 2010

kejtty aj ostatne....

mam v tom mierny chaosik, 😕 lebo mi bolo povedane, ze ked si dohadujes lekara, tak s tebou spisu zmluvu a zaplatis cca 10000 este v korunach za zazmluvnenie lekara a ten pride nech by sa co dialo......ze to tak je proste a ty kejtty pises ze ak aj sa dohodnes s lekarom , ziadnu zmluvu nedavaju podpisat a neplatis, len ak chces ako revans po porode? ...alebo kazda z vas mate ine skusenosti? Nechcem tam vypadat taka neinformovana ked tam dojde, tak cerpam, kde sa da...dakujem 🙂

kejtty
5. máj 2010

usiko mas ip. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre