Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kuratko82
15. júl 2011

@marmatu jednopostelova izba je uplne na konci chodby, ja som ju videla, ma okna z dvoch stran,takze tam asi pecie slnko cely den 😒

kuratko82
15. júl 2011

@ingemor hmm a ked si zaplatim tu nadstandardnu salu tak ako kam mam ist na Wc ? na chodbu? ☹ ty si to ako mala?

ingemor
15. júl 2011

@kuratko82 ..no mna prijali uz o den skor, takze v den D ma zobrali uz o 6.00 rano, natiahli ctg a hned urobili klystir - na wc som sla na chodbe pri usg, ale este bolo vsetko zatvorene, nikde ani nohy, okrem sestriciek..nesla som na wc vo vzdycharni, lebo tam boli dve spoluobcianky aj s babatkami, pretoze ich vtedy nemali kam ulozit-ich izba bola plna..a potom som uz chodila iba na malu potrebu a to v tej nadst.sale do sprchy-tak mi poradila aj sestricka..

marmatu
15. júl 2011

@ingemor ale to, že nemusiš výst z izby to plati len na tej nadstandardke za 30 alebo aj za 15, nevies?

marmatu
15. júl 2011

@kuratko82 no tak tu mi neukazala pani sestricka 😠 no ale asi nic moc, ked tam tak pecie slnko, no uvidim ked tam pridem, že čo bude vlastne volne

ingemor
15. júl 2011

@marmatu ..myslim, ze iba za 30..neviem, nech napisu ti, co boli za 15e..

kuratko82
15. júl 2011

@ingemor no tak to si ma vobec nepotesila 😨 uvidim ake to bude ked ja pridem...ale kedze nedela,tak pocitam ze aj ja skoncim na chodbe na wc ☹ a ozaj este sa chcem opytat na ten klystir,mam teraz dilemu kedze oni podavaju aj YAL, ze co si vybrat... teba sa pytali?

kuratko82
15. júl 2011

@marmatu asi si mamicka nepriala nejake okukavanie 🙂 inak si to neviem vysvetlit... a myslim ,ze ked sa trosku ochladi,ze ta izba moze byt fajn,nakolko si na konci chodby a mas klud..

lucia1407
15. júl 2011

Ahojte baby 🙂 .Ja som dnes bola na tej druhej poradni a poviem vam ze to som ani necakala ze tak dobre dopadnem 😅 . Bola som objednana na 7:30 prisla som tam presne na cas a o 7:40 ma uz vzala sestricka na monitor a hned potom som sla na vysetrenie , bola tam Dr. Pankuchova ta ma vysetrovala aj v prvej poradni vsetko bolo ok tak to bola rychlovka 😀 a o 8:00 som od nej odchadzala . Dalsiu poradnu mam 21.7. o 8:30 ale ze ona bude mat akurat dovolenku tak som zvedava ze ako to pojde na buduce . Ja som zatial velmi spokojna 😉 a to tam nikoho nepoznam, ani nemam dohodnuteho lekara, len mam asi stastie tak dufam ze ma to stastie neopusti a bude sa ma drzat az do porodu 😀 😀. Fakt to zalezi asi od toho ze na akeho lekara natrafite.

@marmatu tak to som ani nevedela ze sa da pozriet cele oddelenie . Takze ked pojdem na buduce do poradne a poprosim sestricku tak mi to tiez vsetko poukazuje ? Alebo si sa s nimi neako vopred dohodla ? Lebo tiez by som si to tam rada obzrela nech viem do coho idem a ci sa mi oplati si priplatit .A to vsetky tie izby za 30e maju klimu ?

lucia1407
15. júl 2011

@ingemor tak to by mi celkom vyhovovalo.A bola si s tou izbou spokojna ? Stalo to za tych 30e? Fakt sa oplati si za to priplatit ? A ako to tam bolo zariadene ? Co vsetko si mala k dispozicii , bola aj klima a hlavne ci fungovala ?

kaja79
15. júl 2011

Ahojte baby, zamiesam sa vam do debaty...v Saci som rodila presne pred rokom a vtedy na poslednej izbe bola klimatizacia. Klimatizacia bola aj na sale, co bolo super, kedze von bolo 35.

kuratko82
15. júl 2011

@kaja79 myslis tu izbu pre jednu mamicku?

amyy
15. júl 2011

@kuratko82 ja sa tak bojim zajtraska

kuratko82
15. júl 2011

@amyy ti verim,ja na to vobec este nemyslim...teda nechcem mysliet... dobalujem posledne veci,ako na dovolenku 😀 uz mam 3 tasky... ozaj budes chciet obycajny klystir alebo Yal ?

kaja79
15. júl 2011

@kuratko82 vtedy bola 1postelova a potom este bola jedna izba s jednou postelou, nie na tej chodbe, ale niekde pri sale( to si uz neviem presne vybavit).

kuratko82
15. júl 2011

@kaja79 no tak to bude ta co som ja videla..na konci chodby, okna z obidvoch stran... len som nevedela,ze tam je klima, hmmm tak to potom nie je zle 🙂

kuratko82
15. júl 2011

@amyy a neboj sa,vsetko bude ok 😉 o chvilku to mas za sebou

kaja79
15. júl 2011

ta izba je oproti jedalni

kuratko82
15. júl 2011

@kaja79 hej hej to bude ona, dik za info 🙂

amyy
15. júl 2011

@kuratko82 ja som si pri malej kupovala yal a aj teraz uz ho mam zbaleny

amyy
15. júl 2011

@kuratko82 no uz zajtra taky cas,uz budem mat potom,ale v noci asi uz nezaspim

cervena_ciapocka
15. júl 2011

@amyy v čom je rozdiel medzi YAL a obyčajným klistírom? A keď chcem ten YAL treba si ho kúpiť?

amyy
15. júl 2011

@cervena_ciapocka no ja som si ho pri malej kupovala a aj teraz,neviem aky je rozdiel ale sestricka z gynekologie mi to poradila,ze je to lepsie

cervena_ciapocka
15. júl 2011

@amyy a co stoji? A potom staci povedat v nemocnici ze chcem yal ked ho budem mat? Lebo pri poradni na nastenke som nan videla letacik.

amyy
15. júl 2011

@cervena_ciapocka ano staci povedat,ze mas yal,netusim kolko stoji nepamatam,muz mi kupoval a ten uz spi,chysta sa na zajtra

amyy
15. júl 2011

@kuratko82tak ja sa idem pokusit spat,drzim ti prsty v nedelu

rabiva
16. júl 2011

@kuratko82 aj ja drzim prsty zajtra, nech vs. dobre dopadne. Ale to mate super, ze viete kedy sa vam drobec narodi 😅 😅 asi lepsie ako toto cakanie ze "kedy uz" 😀

@cervena_ciapocka ja som uz tipovala ze si sla do porodnice ale vidim ta tu... tak sa asi v pondelok vidime v cakarni 😎

cervena_ciapocka
16. júl 2011

@rabiva 🙂 aj ja to tak vidím, že ešte pondelok tam prídem ... a ako tu tak čítam, tak cez víkend to tam aj tak bude rušné.

kvietocek55
16. júl 2011

Baby, všetky vás pozdravujem zo Šace 😀 malý sa vypýtal nečakane o 3 týždne skôr, takže sme tu a chvalabohu všetko OK. S pôrodom v Šaci som bola veľmi spokojná, horšie je to už s novorodeneckým oddelením, to je fakt nič moc. Teraz tu majú nával a nedá sa poriadne ani nič opýtať no otras. Z izby za 30 eur som riadne sklamaná, ale tak iná nebola voľná. Je tu nenormálne horúco ako v sklenníku a síce je tu klíma, ale tá tak hučí, že sa to nedá a keď sú deti na izbe tak nemôže byť zapnutá. No a inak pôrod.. 37 hodín, hrúza des bolesti, bohu vďaka za epidural. Rodila som pri Tomašikovej a Lendakovi, ten ju dozoroval. Tomašiková bola strašne zlatá, veľmi mi pomáhala, aj sestričky na pôrodnej sále boli skvelé, fakt. Mala som nadštandardnú pôrodnú sálu a celý pobyt do pôrodu bol so mnou manžel. Toto môžem ozaj len chváliť. Inak je nenormálne veľa pôrodov... nevedia kde im hlava stojí.

cervena_ciapocka
16. júl 2011

@kvietocek55 tak ste sa teda riadne poponáhľali 🙂 ale super, že už to máte za sebou 😉 a ako epidural, napichli raz dva? Aj ti to predtým nejak znecitliveli? A ako ti začal pôrod, že už si vedela, že treba ísť?
Baby tu písali, že na tej nadštandardnej sále máš svoju sprchu a wc, tak to vidím ako veľkú výhodu .... ale keď tam budem sama celý čas myslíš, že sa mi to oplatí (lebo manžel somnou nebude)?.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre