Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kuratko82
16. júl 2011

@ingemor no tak to pekne s tebou sestricka vy....la 😨 no ja som ho nekupovala pre istotu,ale poviem im ked budem tam,ze ho chcem...

kuratko82
16. júl 2011

@rabiva no ako som citala o tom navale rodiciek,tak som si vobec neni ista ci ma tam zajtra nechaju ☹ ja len dufam,ze ano...

kuratko82
16. júl 2011

@kvietocek55 aj ja gratulujem a prajem hlavne vela vela zdravicka 🙂

kvietocek55
17. júl 2011

@kuratko82 ďaaakujem

diabliq6666
17. júl 2011

@kuratko82 ja som rodila v saci teraz 1.aprila.prenasala som a mali plno a na poziadanie mi bez problemov vyvolali porod a v pohode ma tam nechali 5 dni a potom ma pustili aj s pokladikom domov...oni zvyknu urobit tak,ze ak na sestonedeli maju plno daju baby po porode lezat na gyndu,kym sa neuvolni miesto..za tie dva dni,co som ja rodila mali este dalsich 6 porodov a zmakli to v pohodicke..myslim,ze sa nemas coho bat a drzim prstiky nech vsetko dobre dopadne a hlawne aby ste boli aj s drobcom zdravy🙂

cervena_ciapocka
17. júl 2011

@diabliq6666 ale keď si čítala dozadu, tak tam aj za noc majú teraz 7 pôrodov 😖 ja mám termín dnes a poradňu zajtra, som zvedavá čo bude.

diabliq6666
17. júl 2011

@cervena_ciapocka tak to je mozne,ze ak to uz bude vyzerat na porod,nechaju si ta tam ak nie,este ta poslu domov...ale ak sa opytas lekara ci ti nemozu vyvolat,myslim,ze by s tym nebol problem...kazdopadne by som sa spytala..ja som mala poradnu v pondelok a dohodli sme sa,ze ak do stvrtku neporodim,prijmu ma a vyvolaju...a tak to aj bolo bez ohladu na mnozstvo porodov...drzim prstiky nech to mate s babatom sko za sebo...tehotenstvo je krasne,ale mat toho drobceka konecne na rukach je ovela krajsie🙂

amyy
17. júl 2011

@kuratko82 uz to nevadi,este si trosku uzijem maleho v brusku,v stvrtok mam prist rano,nemocnica je fakt preplnena,uvidis mozno sa to trosku dnes este do vecera uvolni,daj potom vediet prajem ti rychly a nekomplikovany porod

ingemor
17. júl 2011

@kuratko82 ..ale mne to nevadilo..viem, ze mydlova voda je ovela lepsia a urcite rychlejsie ucinnejsia 😀 ja som v podstate ten yal ani nechcela..

cervena_ciapocka
17. júl 2011

@diabliq6666 no na jednej strane nechcem prenášať, ale ani drobčeka náhliť. Ale bolo by fajn mať to do konca týždňa za sebou.

diabliq6666
17. júl 2011

@cervena_ciapocka myslim,ze tych par dni najviac sa uz nic nedeje...vlastne je to prenasanie len o tom,ze nedozreli porodne cesty...takze drobceka urcite nenahlis🙂))hlawne,ked si uz v termine...aspon mne to tak vysvetlili

kuratko82
17. júl 2011

@ingemor takze myslis,ze to je lepsie? stale sa neviem rozhodnut,ci jedno alebo druhe... a v com je klystir lepsi?

kuratko82
17. júl 2011

@diabliq6666 a aky si mala porod? vraj ked je vyvolany je bolestivejsi... ale zase kratsi.. vies mi opisat ako to prebiehalo? dakujem

kuratko82
17. júl 2011

@amyy no to hej,aspon sa este vyspis 😎

ingemor
17. júl 2011

@kvietocek55 ..dobre, ze ste sa nedali prehovorit 😉 ja to poznam, ked sme oznamili, ze budeme mat Miu, vsetci v rodine, este aj stryko so zenou nas zacali odhovarat, ze co to je za meno, este take nepoculi atd. A teraz si uz vsetci zvykli a celkom sa im uz aj paci a volame ju Miuska 🙂

diabliq6666
17. júl 2011

@kuratko82prijali ma vo stvrtok,urobili vysetrenia,klystir,dali infuzky a cakali sme...vecer kontrakcie zoslabli,takze ma dali na gyndu na noc...dokonca som dostala veceru...rano mi dali zas klystir,richnavsky rozhodol,ze nedaju infuzku ale cipok...do troch hodin od cipku mi prepichli vodu,asi po styri a pol hodinach epidural a za cca 20 minut po epidurale sa mala narodila...neviem ti povedat ci vyvolany porod je bolestivejsi,kedze natalka je moje prve babo,ale urcite rychlejsi...v podstate mi rano o osmej dali cipok a o stvrtej bola mala na svete...jediny rozdiel co som postrehla bol ten,ze kontrakcie sa nestupnovali pomaly,postupne,ale v podstate mi z klasickej menstruacnej bolesti prisli rovno porodne kontrakcie,ktore ma otvorili

kvietocek55
17. júl 2011

@ingemor no ale mi neuveríš, keď budem mať ešte dcéru bude to MIA 😀 toto sme mali prichystané pre dievčatko. Môjho manžela volajú Mijo, tak sme chceli že bude mijo a mia 😀 asi máme rovnaký vkus na mená 😀

kvietocek55
17. júl 2011

jupiiii prepustili nás... 😀

ingemor
17. júl 2011

@kuratko82 ..jednoducho mydlova voda ta prezenie hned, co yal nemusi..v krabicke su dve flasticky yalu a aj sa tam pise, ze ked nepomoze jedna, poda sa druha..

kuratko82
17. júl 2011

@diabliq6666 no tak to celkom uslo,az na to ze si tam bola od stvrtku... ja som myslela,ze ked ti daju vyvolavacku,ze to musi zabrat... no to som velmi zvedava ake to bude 🙂

kuratko82
17. júl 2011

@ingemor hmm no asi predsa len dam na ten klasicky klystir... lebo ako sa poznam mna by urcite Yal neprehnal 😀

marmatu
17. júl 2011

@kuratko82 to je fakt, že tam moze byt klud, a 20 je vždy lepšie ako 30 😉 len si sama, sama nechcem byť, chcem nejaku spravnu babu za "kolegynu" že pokecame, pomožeme si...uvidime na mieste činu, lebo ja si teraz možem planovať, všetko zavisí od toho čo bude práve voľné a na základe toho sa rozhodnem

kuratko82
17. júl 2011

@marmatu no ved to,lepsie je byt s niekym, no podla toho ako to tam vyzera momentalne budem rada,ak ma vobec zoberu 😀

diabliq6666
17. júl 2011

@kuratko82 infuzka zabere ak sa zacinas otvarat a mas dozrete porodne cesty...ja som nemala...ak by som to nechala na prirodu,prenasala by som asi este minimalne dva tyzdne🙂samotny porod bol rychly...cca 5 minut...trikrat som potlacila a bolo po vsetkom🙂))len to otvaranie chvilu trva🙂)esteze spolu somnou prijali jednu super babenku a rodili sme spolu🙂))a aj na sestonedeli sme boli dobra banda spolu na izbe🙂))

marmatu
17. júl 2011

@lucia1407 nebola som dohodnuta, len som ju poprosila a vzala ma hneď, možno to nie je možné stále, ale ak majú volnejšie tak ťa vezmú. Všetky za 30 by mali mať klimu. Oplati sa priplatiť, minimalne preto aby si neležala na tej 4postelovej so spoluobčiankymi alebo na vzdycharni. No a ešte kvoli tomu že môžeš prijimať navštevy na svojej izbe. lebo ostatné veci si myslim že na tie 4 dni až tak nepotrebuješ. No možno až na tu klimu, ked budu este take horučavy. Lenže ja nemam rada klimu, byvam z nej chora, takže pre mna ani to nie je dolezite. A doma ju tiež nemáme, tek nech si radsej babtko hned zvykne na teplučko.

kuratko82
17. júl 2011

@diabliq6666 no tak ja som bola pondelok otvorena na jeden palec..tak dufam,ze to staci..a ze babatko je uz dozrete 2 tyzdne,tak neviem co to znamena no o cestach nehovoril nic... 😀 velmi som zvedava ake to bude,najhorsie je ze clovek pokym to nezazil nevie co ma ocakavat... no ale aspon trosku uz mam predstavu... vies mi este nieco poradit,co by mi mohlo pomoct ?

diabliq6666
17. júl 2011

@kuratko82 v podstate uz dva tyzdne sa mohlo bez problemov narodit🙂nechcem ta strasit,ale porod je strasny🙂))boli to poriadne,ale presne ako sa hovori...ta bolest stoji za to ten uzasny pocit,ked ti prvykrat ukazu tvoje babatko🙂mne k spontannemu porodu nepomohlo nic...behala som po schodom zo siedmeho poschodia 10-krat za den po 10 minut,kupala som sa v horucej vode kazdy den,vysvetlovala malej,ze na svete je krajsie ako brusku a ze ju chcem uz drzat v rukach a vsetky tie ostatne veci a nic nepomohlo🙂))doknca sestrinu vtedy 5 kilovu dcerku som vlacila po rukach🙂))a stejne som prenasala🙂))

diabliq6666
17. júl 2011

@marmatu spoluobcanky maju jednu izbu reserve🙂))urco sa nestane,ze ich daju na beznu izbu🙂))ja by som na nadstandard nechcela ist...my sme boli na izbe styri a jedna druhej sme so vselicim pomahali🙂

kuratko82
17. júl 2011

@diabliq6666 😀 no ja tiez skusam kadeco... a zatial nic... a inak som nejaka kludna,az mi je to divne, dobalujem posledne veci,ako keby som isla na dovolenku a nie do porodnice 😀 len dufam,ze ma dnes zoberu... ked uz som sa odhodlala 🙂

marmatu
17. júl 2011

@kuratko82 ved práve čítam, že je všetko preplnené (to čo bolo v októbri 2010?!, lebo ked sa rodi v apríli/máji veľa detí je to jasné - "dovolenkové deti", ale v októbri 😀 ) no nič, nas už asi len na chodbu daju 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre